marka_osobista

Słyszeliście kiedyś o sobie – że „jesteście solidną firmą”, że można na Was „polegać jak na Zawiszy” albo że „z Wami zawsze wszystko w ciemno”?

Jeśli tak, to gratuluję! Z dużym prawdopodobieństwem macie silną markę osobistą. Jeśli natomiast nie słyszeliście tego typu określeń albo nie tak często jakbyście chcieli, to dziś macie szansę zrobić krok w ich kierunku, robiąc sobie remanent przy kilku przemyśleniach, którymi się z Wami dzielę.

Jesteś tym, co jesz. Jesteś tym, co czytasz. Jesteś sumą garstki osób, z którymi spotykasz się najczęściej. Znacie to? Codzienne nawyki, czynności, relacje i rytuały budują nam życie. W budowaniu i pielęgnacji marki osobistej działa ta sama zasada. Codzienne decyzje, zachowania, sposób komunikacji to są rzeczy, które ją szlifują.

Pojęcie marki osobistej jest z nami zaledwie od 23 lat, ale umówmy się, instytucja marki personalnej była znana już naszym dziadkom.
Można mieć silną markę nie mając konta na Facebooku, ale nie można jej mieć bez zaufania, bez jakości, bez autentyczności i bez spójności. To są moim zdaniem najważniejsze komponenty marki osobistej. To one budują jej filar – reputację.

Facebook czy inne platformy online są świetnym narzędziem do skalowania marki, budowania zasięgu i społeczności. Ale lajki to jeszcze nie silna marka osobista. Ona zaczyna się w domu.

 

Poznaj siebie

Nie ma silnej marki osobistej bez poznania siebie. Bez świadomości swoich ograniczeń, talentów i wartości. Wspaniale, jeśli do tego dojdą cele i misja, a więc to, co nakręca Was do działania i nadaje mu sens. Silne marki osobiste mają taką analizę w małym palcu. Maksymalizują swoje mocne strony i dominujące talenty. Wyostrzają uważność na siebie i na swoje otoczenie, nie przestają się rozwijać i nad sobą pracować.

Silna marka zaczyna się w Tobie. Silna marka to nie jest marka samochodu, jakim jeździsz, długopisu jakim piszesz, to nie tytuł jaki masz przed nazwiskiem ani widok, jaki masz z biura. To są gadżety. Tego, co tak ważne – własna marka – nie oddawajcie na zewnątrz – rzeczom, miejscom, sytuacjom. Budujcie siebie – w sobie!

Dlaczego to takie ważne?

Żyjemy w czasach – a obecna pandemia Covid-19 dobitnie to podkreśliła – w których marki osobiste są najskuteczniejszą tarczą antykryzysową opartą na jasnych zasadach.

Wiele firm przetrwało tylko dlatego, że stoi za nimi silna marka osobista.
Wiele firm przetrwało tylko dlatego, że wsparła ich silna marka osobista.
Wiele firm przetrwało tylko dlatego, że wzmocniło zaangażowanie i komunikację opartą na silnej marce osobistej.

Silne marki osobiste są dziś blue chipami. Ich wartość będzie szybowała w górę. Chcesz w coś zainwestować? Zainwestuj w blue chipa albo w to, żeby do nich dołączyć!

Projekt na całe życie

Marka osobista jest jak PESEL – przypisana do Twojego imienia i nazwiska. Nie da się jej zmienić. To jest projekt, którym zarządzasz do końca życia. Dziwi mnie jak wiele osób pracując dla kogoś na etacie czy na kontrakcie – przesiada się z własnej marki i przyjmuje chrzest, po którym magia logo odbiera im wartości, racjonalne myślenie i instynkt samozachowawczy. Przenosi ich w złudną krainę nieśmiertelności zawodowej, która jakże często okazuje się przystankiem, z którego wraca się jak po upadku z wielkiego konia….

Wiesz po czym poznaje się silne marki osobiste?

Po tym, że zmieniając pracę, przechodząc na swoje czy idąc do innego biznesu – po pierwsze mają się do kogo odezwać zawodowo, po drugie ciągną za sobą innych ludzi, po trzecie ludzie sami się do nich odzywają kiedy widzą, że teraz będą robić coś innego.

To jest efekt spełnionej obietnicy, a silna marka jest spełnioną obietnicą.

Prawie!

I na koniec. Pamiętajcie, że prawie robi wielką różnicę. Znacie to uczucie, kiedy testujecie pizzę z nowego miejsca – i po pierwszym kawałku stwierdzacie – „prawie jak nasza ulubiona margherita, ale trochę jej jednak brakuje”. Tak samo działa to w przypadku ludzi. Idziecie na warsztat z asertywności, a tam zamiast Kamili Rowińskiej jest inny trener, którego nie znacie. Po prelekcji stwierdzacie – „trafił do mnie prawie tak jak Kamila, ale jednak do Kamili to mu trochę brakuje”. Silna marka osobista występują po słowie „prawie jak”… Życzę Wam, żebyście tak budowali swoje marki personalne, żeby one występowały zawsze po słowie – prawie.

 

Joanna Stopyra

Joanna Stopyra-Fiedorowicz, konsultantka PR, od 10 lat pracuje z przedsiębiorcami, których wspiera w działaniach z zakresu Public Relations. Swoje życie zawodowe ułożyła tak, że dominują w nim kobiety.

Jako jedna z pierwszych i nielicznych w Polsce wyspecjalizowała się w Personal PR kobiet i komunikacji do kobiet.

Założyła Women Power Media – pierwszy w Polsce portal poświęcony womenomics – wpływowi kobiet na biznes, gospodarkę i społeczeństwo.

Jeśli spodobał Ci się artykuł Joanny to koniecznie zobacz jej wystąpienie wygłoszone podczas rozdania nagród w konkursie Po sukces z Rowińską pt: PR w czasach selfie. Podczas 45 minut Joanna:

 • Obali kilka mitów jak postrzegany jest PR.

 • Przedstawi Ci 5 determinant dobrego PRu.

 • Opowie w jaki sposób PR pracuje na markę osobistą.

 • Wyjaśni co tę markę osobistą tworzy.

 • Przybliży Ci korzyści wynikające z silnej marki osobistej.

 • Zachęci Ci do zrobienia testu, dzięki któremu sprawdzisz swoją gotowość na dobry PR (8 pytań sprawdzających).

 • Na koniec odkryje przed Tobą koło działań PR.


Idź za ciosem i zobacz również Power Poniedziałek, w którym opowiadam o największym błędzie jaki popełniłam budując zespół.

1 231 komentarzy
 1. KarolinaGazela

  Marka to ja, każde działanie które podejmuje, ma wpływ na postrzeganie mnie. Budowanie marki osobistej to praca na wielu wymiarach – nie można sobie odpuszczać jeśli chce się zaistnieć. Trzeba być wytrwałym i konsekwentnym.
  Mam wybrać dwie marki osobiste, których komunikacja w social mediach mi odpowiada, pozwolę sobie jednak przedstawić inne marki, niż te które zostały przedstawione w 1 Module, gdyż znam je ale nie obserwuje- jedynie Martynę Wojciechowską ale nie regularnie, zatem moje wzory marek to
  Marka 1: @kobtseva, za jej sukcesem stoi
  -klarowny przekaz – mimo różnic językowych
  -spójność profilu
  -cenię jej działania
  -pracowitość, umiejętności
  -wizualność

  Marka 2 @siostryadihd
  -systematyczność w postach
  -jasny przekaz
  -naturalność
  -kontakt
  -nie narzucają swoich poglądów, chętnie słuchają opinii innych

 2. Mariola Andrzejewska

  Silna marka osobista to duża praca do wykonania, aby po pierwsze pokazać tą markę, ale także i przede wszystkim to olbrzymia praca do wykonania nad sobą. To uświadomienie sobie własnych mocy i niemocy, tego co one nam dają, przepracowanie tego w sobie. Aby pociągnąć za sobą innych, trzeba być świadomym siebie, prawdziwym i ugruntowanym w swoim działaniu. I wreszcie to co najtrudniejsze, dla mnie bynajmniej, to działać systematycznie niezależnie od burz, huraganów i lawin szczęścia w naszym życiu osobistym.

 3. Agnieszka Kuchta

  Dla mnie marka osobista to autentyczność. Dobrej marki osobistej nigdy nie zbudujemy, jeśli udajemy kogoś kim nie jesteśmy.

 4. Ula

  Musimy wiedzieć co chcemy pokazać w mediach bo bez przerwy jesteśmy przez kogoś obserwowani.
  Nasz wizerunek musi być spójny.
  Zaufanie, autentyczność i jakość – to buduje Twoją reputacje, a reputacja to nic innego jak podstawa Twojej marki osobistej.

 5. Agata M

  Tworząc swoją markę osobistą musimy być autentyczni i spójni. Określić co chcemy pokazywać i jak chcemy być postrzegani. Jednocześnie nie możemy „tworzyć” w mediach społecznościowych osoby która chciałbyś my być, ale pokazywac jaką osoba jesteśmy naprawdę . Skupiać się na swoich talentach i mocnych stronach.

 6. Małgorzata Sempławska

  Marka osobista jak PESEL. Ona zaczyna się w domu. Trzeba więc zacząć od siebie. Zrozumiałam po co tu jestem i, że droga może długa, a czasem może być też trudna. Trzeba być spójnym w tym co się robi i mówi, a wtedy jak wyjdę z pokoju ludzie maja o mnie dobrze mówić.

 7. Ania

  Moje 2 najważniejsze lekcje:
  1) Zaufanie, jakość, autentyczność i spójność – to najważniejsze komponenty silnej marki osobistej, które budują jej filar czyli reputację.
  2) Poznaj siebie – swoje ograniczenia, talenty i wartości. Maksymalizuj swoje mocne strony i dominujące talenty. Miej uważność na siebie i otoczenie, nie przestawaj się rozwijać i pracować nad sobą. Silna marka osobista zaczyna się w Tobie – buduj siebie w sobie i dodaj do tego cel i misje, to co nakręca Cię do działania i nadaje mu sens.

 8. Marlena

  Najbardziej trafiło do mnie to, że marka osobista zaczyna się w domu

 9. Sylwia

  Marka osobista jest jak pesel , nieodłączną częścią każdego z nas. Na markę osobistą nie da się zapracować w jeden dzień , budujemy ją latami ,codziennie krok po kroku. Składa na się na nią nasz wizerunek, przekonania, racje, spójność w działaniu. Powinniśmy być konsekwentni i wiarygodni.

 10. Marzena Miś

  Marka osobista to nasza wizytówka. To coś co cały czas jest do nas przyklejone, co o nas mówią inni, jak nas widzą, jak nas oceniają, Ważne jest abyśmy my mieli coś wartościowego do zaoferowania innym ludziom.

 11. Monika

  Marka osobista zaczyna się w domu, a jej budowanie trwa całe życie.

 12. Marzena

  Marka osobista to nasza wizytówka. To coś co cały czas jest do nas przyklejone, co o nas mówią, jak nas widzą, jak nas oceniają inni. Ważne jest abyśmy my mieli coś wartościowego do zaoferowania innym ludziom.

 13. Marzena

  Marka osobista to nasza wizytówka, coś co mamy cały czas do siebie trwale przyklejone , to co ludzie o Tobie mówią i jak Cię postrzegają, Kim jesteśmy, jak wyglądamy jak się wypowiadamy, co robimy,
  Warto posiadać coś wartościowego co możemy zaoferować innym ludziom.

 14. Zuzanna C

  Dla mnie najważniejsza jest spójność. Bycie w zgodzie ze swoimi wartościami w życiu prywatnym i biznesie. Markę osobistą buduje się bez przerwy, cały czas, latami.

 15. Ania

  Dzień dobry !!!
  Po przeczytaniu artykułu wiem że marka osobista to Ja,
  a moim zadaniem jest jej poznanie i rozwój – czyli codzienna praca w celu budowania lepszej wersji siebie.

 16. Zuzanna C

  Dla mnie marka osobista to bycie spójnym. Wartości, którymi kieruję się w życiu są również niezmienne w pracy. Tylko my sami mamy wpływ na to jak będziemy postrzegani. Marki osobistej nie da się „przejąć” pracujemy na nią latami

 17. gosiak

  Na markę osobistą składają sięprzede wszystkim: zaufanie, jakość, autentyczność i spójność we wszystkim co robi. BW budowaniu własnej marki osobistej bardzo ważne jest, aby miećmocną samoświadomość (swoich wad, nad którymi trzeba pracować, ale i zalet, które należy pokazać). Ważne jesto aby mieć swój określony cel i sprecyzowaną misję wobec innych. Budowanie marki osobistej to przede wszystkim praca nad sobą! Silna marka = spełniona obietnica.
  2 marki, których komunikacja mi się podoba to Martyna Wojciechowska i Anna Lewandowska, ponieważ a – dają obietnicę bycia silną kobietą
  b – dająbardzo spójny wielopłaszczyznowy przekaz
  c – wysoka jakość
  d – autentyczność
  e – godne zaufania

  Osobiście jako marka osobista chciałabym dawać obietnicęprzede wszystkim inną kobietą tego, że kobieta może być niezależna i decydować samodzielnie o swoim życiu, godząc obowiązki rodzinne ze spełnianiem własnych aspiracji:-)

 18. Justyna

  Marka osobista to ja. Tworzę ją w swojej własnej osobie. To autentyczność, zaufanie i wieloletnie wartości.

  • TATIANA BANIA

   Witam .Marka osobista jest jak pesel ,to Ja, Moja indywidualna całość ,oraz granice które stawiam.
   Marka to przekonania ,które są drugą skórą człowieka ,szlifuje markę zachowaniem ,sposobem komunikacji ,świadomym działaniem.
   Tatiana Bania.

 19. Justyna

  Marka osobista to ja- moja osoba. To autentyczność, zaufanie i wieloletnie wartości. Buduj ,,siebie w sobie” prosty a zarazem wartościowy przekaz.

 20. Ewa Wijatkowska

  Każda kobieta ma tysiąc twarzy… Ty masz ich milion- tak usłyszałam od Człowieka, który mnie dobrze znał… Więc obrać kierunek i kształt w sprecyzowaniu swojej marki osobistej jest karkołomnym zadaniem, ale na pewno wartym zachodu. Po tej części wiem, że nawet idealność nie do końca jest idealna ;)
  Taką markę siebie samych jaką przedstawimy w SM, takich Odbiorców otrzymamy… więc… myślę o ty 5ciu najważniejszych elementach, które chcę by mnie przedstawiały <3 teraz muszę myśleć jeszcze więcej i zdecydować się pokazać esencję Mojej Marki :)

  Dziękuję

 21. Agnieszka Dziubas

  Dzień dobry :)
  Marka osobista – praca nad sobą, swoim wizerunkiem, moje JA.
  Zaczynam powoli rozumieć, że przede mną długa droga do zbudowania silnej i stabilnej marki osobistej, ale jestem TU po to, żeby się tego nauczyć. Chcę moc powiedzieć za jakiś czas: udało się! systematycznością, wytrwałością, konsekwencją będę dążyć do celu!
  Marka Ewy Chodakowskiej jest dla mnie wzorem: autentyczność, systematyczność postów, prostota w odbiorze, obietnica „lepszej mnie” – inspirują mnie i dodają chęci do działania. A codzienna praca nad sobą jest tego potwierdzeniem.
  Więc odpalam kolejny moduł i do przodu!

 22. Magdalena

  Najważniejsze to poznać siebie, bez tego nie możemy zbudować solidnej marki osobistej.
  Markę osobistą budujemy całe życie, powinna być zgodna z naszą misją życiową, wtedy będziemy w tym wszystkim sobą i w oczach innych będziemy autentyczni.

 23. Marta Kamińska

  Świetny artykuł. Uświadomiłam sobie, że aby zacząć znaczyć coś dla innych należy najpierw skupić się na sobie. Bez uświadomienia sobie własnych zalet, zdolności i wad nie będę w stanie wykorzystać tego cenne i ukryć lub wyzbyć się tych wad, które szkodzą w budowaniu wizerunku. Czas rozpocząć pracę u podstaw

 24. Wojtek Dymek

  Bądź sobą

 25. Justyna Bodnar

  Marke osobista buduje sie latami, ale trzeba najpierw poznac wartosc wlasnego siebie, zeby moc isc do przodu zgodnie z wlasnymi zasadami i wartosciami jakie chcemy ta marka reprezentowac. Obietnice i ich dotrzymywanie jest filarem naszej marki, ale rowniez opieka nad nimi.

 26. PRO-ALOE

  Artykuł uświadomił mi ze całe moje życie to budowanie marki czyli autorytetu w rodzinie, w pracy, w przyjaźniach, w zespołach , grupach towarzyskich itp.
  Jedną z najważniejszych rzeczy dla mnie jest spójność, uczciwość i przekazywanie wartości którymi sama żyję, oraz budowanie poczucia wartości w innych.Teraz czas aby to wszystko pokazać w mediach i ubogacić innych na ile to możliwe.

 27. Renata Ptak

  Dziękuję za pouczający wykład i artykuł.
  Wnioski:
  1)Myślę, że mam swoją markę osobistą i wiem, jak postrzegają mnie ludzie.
  2) Muszę docenić w sobie, te wartości, które posiadam: rzetelność, pracowitość, wytrwałość. uczciwość i zrobić z nich dobry użytek.
  3)Będę pracować nad umiejętnością komunikacji z ludźmi.
  4) Jestem obietnicą bezpieczeństwa i profesjonalizmu.

 28. Katarzyna Grabowska

  Marka osobista to unikatowy ślad, który tworzymy swoim zachowaniem, to co reprezentujemy sobą i to zakładanie swoich celów i poznanie siebie samego.

  Trzeba być wiernym swoim celom, konsekwentnie do nich dążyć nawet poprzez porażki i być autentycznym.

 29. Małgorzata Dutkiewicz

  Marka Osobista przede wszystkim powinna byc zgodna z wartościami, którymi kieruje siè w życiu. Moja MARKA OSOBISTA musi byc spójna ze mną i autentyczna. Musi byc obietnica dla innych,którzy mi zaufali.

 30. Anna

  W Marce osobistej ważne jest, żeby poznać siebie, :) Trzeba cały czas się rozwijać i nad sobą pracować, tak żeby codziennie dążyć do lepszej wersji siebie :) Być spójnym :)
  Marka osobista to ciężka praca wymagająca systematyczności, Jest to proces na całe życie :)
  Artykuł :) Krótki, konkrety , dający do myślenia :)

 31. Anna

  W Marce osobistej ważne jest, żeby poznać siebie, budować reputacje :) Trzeba cały czas się rozwijać i nad sobą pracować, tak żeby codziennie dążyć do lepszej wersji siebie :) Być przede wszystkim spójnym :)
  Marka osobista to ciężka praca wymagająca systematyczności, Jest to proces w którym buduję siebie w sobie :) jest to projekt którym zarządzam całe życie :)
  Artykuł :) Krótki, konkrety , dający do myślenia :)

 32. Anna

  W Marce osobistej ważne jest, żeby poznać siebie, budować reputacje :) Trzeba cały czas się rozwijać i nad sobą pracować, tak żeby codziennie dążyć do lepszej wersji siebie :) Być przede wszystkim spójny w tym co robimy :)
  Marka osobista to ciężka praca wymagająca systematyczności i konsekwencji. Jest to proces w którym buduję siebie w sobie :) , projekt którym zarządzam całe życie :)
  Artykuł :) Krótki, konkrety , dający do myślenia :)

 33. Anna

  W Marce osobistej ważne jest, żeby poznać siebie, swoje wartości, talenty, budować reputacje i relacje oparte na zaufaniu :) Trzeba cały czas się rozwijać i nad sobą pracować, tak żeby codziennie dążyć do lepszej wersji siebie :) Być przede wszystkim spójny w tym co robimy :)
  Marka osobista to ciężka praca wymagająca systematyczności i konsekwencji. Jest to proces w którym buduję siebie w sobie :) , projekt którym zarządzam całe życie :)
  Artykuł :) Krótki, konkrety , dający do myślenia :)

 34. Anna

  W Marce osobistej ważne jest, żeby poznać siebie, swoje wartości, talenty, budować reputacje i relacje oparte na zaufaniu :) Trzeba cały czas się rozwijać i nad sobą pracować, tak żeby codziennie dążyć do lepszej wersji siebie :) Być przede wszystkim spójny w tym co robimy :)
  Marka osobista to ciężka praca wymagająca systematyczności i konsekwencji. Jest to proces w którym buduję siebie w sobie :) , projekt którym zarządzam całe życie :)
  Dziękuję za artykuł :) Krótki, konkrety , dający do myślenia :)

 35. Jolanta

  „Silna marka osobista występuje po słowie „prawie jak”” – to zdanie jest kwintesencją definicji marki osobistej. Aby komunikacja marki osobistej była spójna na wszystkich płaszczyznach, musi być spójna przede wszystkim z jej właścicielem.

 36. uwilczewska84

  Moja marka osobista to suma samoświadomości,moich wartości, talentów ubranych w autentyczność . Potwierdzeniem marki będzie odbiór taki jaki kreuje codziennie praca nad sobą.

 37. Radosław Bugajski

  ”Marka osobista jest jak PESEL – przypisana do Twojego imienia i nazwiska. Nie da się jej zmienić. To jest projekt, którym zarządzasz do końca życia.”
  Bardzo mądre i prawdziwe słowa. Całe życie pracujemy na to jak jesteśmy postrzegani im szybciej sobie to uświadomimy tym lepiej i skuteczniej poprowadzimy projekt pod tytułem „Moja Marka Osobista”

 38. Urszula Wilczewska

  Po module zaczęłam zastanawiać sie jak odbierają mnie inni i czy moja wizja siebie jest spójna z tym jak widzi mnie świat zewnętrzny. Artykuł zadaje dużo pytań ktore zmuszają do zastanowienia.

 39. Urszula Wilczewska

  By być marka osobista trzeba poznać siebie, swoje wartości, talenty a następnie zlozyc to w autentyczna, i spójna calosc, w która uwierzy świat zewnętrzny

 40. Urszula Wilczewska

  Aby stworzyć marki osobista trzeba poznać siebie, swoje wartości, talenty i zlozyc to w autentyczna, i spójna calosc

 41. Justyna Wojnar

  To efekt poznania samego siebie,oraz budowanie reputacji i relacji opartych na zaufaniu.To tak naprawdę dzisiejszy efekt tego jakim jestem człowiekiem i,jak żyje w opini mojego otoczen.

 42. Krystyna

  Krystyna
  Markę osobista ma każdy, którą buduje się latami,poznając własne wartości, talenty i rozwijając się umieć to przekazać innym,aby pociągnąć za sobą najwieksza grupe ludzi.

 43. Grazyna Gajda-Ofiarska

  Zaczynam kurs Jak zbudowac stabilny biznes online ,dziekuje za cenne wnioski,jakie niesie za soba ten artykul.Marka osobista zaczyna sie w domu,budujemy ja w sobie.Silna marka jest spelnieniem obietnicy.Nasze codzienne decyzje,zachowania,sposob komunikacji to sa rzeczy,ktore je szlifuja.Marki osobistej nie mozna miec bez zaufania,bez jakosci,bez autentycznosci i bez spojnosci.Nie da sie zbudowac marki osobistej bez poznania siebie.

 44. oliwia

  MArka osobista to sami my. Tworzymy siebie na codzień. Marka osobista jest jak PESEL- nierozłączny. Wychodzi z głębi nas. Reszta to gadżety.

 45. Oliwia

  Marka osobista to nie lajki na Fb , marka zaczyna się w domu.
  Silna marka zaczyna się w Tobie, reszta do gadżety.
  Marka osobista jest jak PESEL.

 46. Kasia

  Na markę osobistą pracujemy całe życie, budując zaufanie i wiarygodność. Zapadły mi bardzo słowa „jesteś tym vo jesz”… pracuję nad tym, ale czas postarać się bardziej ;)

 47. Lena

  Po przeczytaniu artykułu stało się dla mnie jasne, że nie rzeczy materialne czynią z nas markę osobistą, a wartości, które reprezentujemy.
  Wyrobienie sobie marki osobistej jest kluczem do sukcesu w dzisiejszym świecie biznesu.
  Chowanie swojej wiedzy i wartości dla siebie samego lub dla wąskiego grona nie jest dobrym kierunkiem.
  Żeby coś dostać od branży, dobrze coś jej dać od siebie.

 48. Kasia

  Najważniejsze dla mnie elementy budowania marki osobistej-

  Poznanie siebie.
  Własne wartości i ich świadomość.
  Bycie spełnioną obietnicą.
  Jakość, autentyczność i spójność.

  Bardzo dużo treści w krótkim artykule. Dziękuję.

 49. Kasia

  Poznanie siebie, budowanie siebie w sobie i w zgodzie ze sobą!
  Własne wartości i ich świadomość.
  Bycie spełnioną obietnicą.
  Jakość, autentyczność i spójność.

  Bardzo dużo treści w krótkim artykule. Dziękuję.

  • Marika Ćwiklińska

   Witam , jeden z ważniejszych wnioskow jest taki, ze na marke osobistą pracujemy całe zycie a drugi to taki ze wartosci jakie przekazujemy tworza nasza marke osobistą.

 50. Magda

  Witam,
  po przesłuchaniu pierwszego modułu dot. budowie marki osobistej w mojej głowie jest więcej pytań, niż przed :)
  Co wiem:
  – mam już markę osobistą
  – dużo zachodu kosztuje jej „aktywne kreowanie”
  – znam swoje wartości

  Czego nie wiem:
  – jeszcze nie wiem jak postrzegają mnie inni
  – nie podjęłam decyzji, które wartości powinnam podkreślić a może które wyciszyć przy kreowaniu „biznesowej marki”

 51. Agnieszka

  Dziękuję za ten artykuł! Uświadomił mi, że marka osobistą powinniśmy budować konsekwentnie każdego dnia. Nie będzie to łatwa droga, ale jak będziemy budować markę spojnie i w zgodzie z samym sobą osiągniemy oczekiwane rezultaty.

 52. Natalia

  Markę osobistą ma każdy z nas, powinniśmy ją budować świadomie, przez całe życie w oparciu o wiedzą na swój temat – w czym jesteśmy dobrzy, jakie mamy talenty czy trudności. Silna marka jest spełnieniem obietnicy jaką jesteśmy.

 53. Małgorzata Surdej

  Dzięki artykułowi zrozumiałam, że swoją markę buduje się już od najmłodszych lat. To trochę taka łatka, którą przypisują dzieciom już opiekunki w przedszkolu. Najpierw robimy to nieświadomie, ale jako dorośli możemy wybierać w sobie te rzeczy które chcemy wzmacniać A z których zrezygnować. Już wiem że muszę bardziej profesjonalnie podejść do swojej osoby, nie tylko na drodze zawodowej ale także prywatnej. Dzięki !

 54. Agnieszka Borkowska

  Marka osobista to nie tylko to z czym chcemy iść do ludzi, ale to co już mamy.
  Nie da się nie być spójnym na zewnątrz i wewnątrz siebie. Jesli jesteś nieuporządkowany, to nikt nie uwierzy, że jesteś ekspertem w organizacji pracy. Markę osobistą z łatwością opiszą nasi bliscy, oni znają nas od kulis…
  Marka osobista to suma dobrych nawyków i wyzbywanie się tych złych, tego nauczył mnie ten artykuł.

 55. Łochocka Małgorzata

  Witam.
  Moja marka osobista to Ja ,jak pesel przypisany do mnie .
  Ale najpierw należy poznać siebie od wewnątrz ,być autentyczną .
  Bo markę osobistą tworzymy całe życie.
  musi być spójna z tym kim jesteśmy.
  Dzięki i pozdrawiam.

 56. Dorota

  Artykuł niezwykle cenny i pomocny. Dzięki niemu i kursowi „Jak zbudować stabilny biznes online” spostrzegłam w sobie wyraźnie to, co do tej pory jedynie tliło się w mojej podświadomości, a świadomie nie potrafiłam wyłowić tego na swoje światło dzienne. A mianowicie, że „markę osobistą ma każdy z nas”, „buduję siebie w sobie”. Jakże mnie to zdanie podbudowało! Buduję swoją markę – każdego dnia! Do tej pory robiłam to jakby na półświadomie i z chaotycznością w tle. Od dziś mogę robić to z pełną świadomością w sposób przede wszystkim, hmm może nie od razu ekstra spójny, ale z pewnością łatwiej będzie mi obierać kierunek po drodze, która z perspektywy teraz wydaje się może nie pozbawiona zakrętów, jak nadmiaru skrzyżowań. Dziękuję :)

 57. agnieszka.janik16

  1.Marka osobista zaczyna sie w domu
  2. Nie ma silnej marki osobistej bez poznania siebie. Swiadomosc swoich talentow, wartosci, ograniczen. Budowanie siebie w sobie.
  3. Budowanie marki osobistej jest ciezka praca kazdego dnia. Wymaga systematycznosci, pielegnacji, konsekwencji.

 58. Karolina Goral

  Marka osobista jest jak PESELnie da się go zmienić to co robisz jak świadczy o tobie (marka osobista-Ty jesteś marka osobista a nie rzeczy wkoło, jak będziesz, asertywna, systematyczna, godna zaufania, otwarta. To jak odbiera cię społeczeństwo.
  Marka 1
  Organic Life
  1)zaufanie
  2)jakosc
  3)doskonalosc
  4)Naturalnosc
  5)Autentycznosc
  Marka2
  BMW
  1)jakosc
  2)precyzja
  3)trwalosc
  4)bezpieczeństwo
  5)wizualnosc

 59. Diana

  Witam. Przerabiam kurs „Jak zbudować stabilny biznes online” :)
  Silna marka jest kwestią ustalenia najpierw w sobie ten opcji, następnie określenia w jaki sposób osiągnąć ten cel i jego realizacja. Musimy poznać jednak najpierw siebie, swoje mocne i słabe strony. Odpowiednio skorygować swoje słabości i uwypuklić zalety. Ale zanim to zrobisz, określ sam w sobie co chcesz.
  Silne marki dla mnie: Mercedes, Maxwell.

  • Ewa Gorazd

   Witam. Przerabiam kurs „Jak zbudować stabilny biznes online”. Po przerobieniu lekcji co to jest marka osobista, dochodzę do wniosku, że aby zbudować naprawdę solidną swoją markę osobistą, najpierw należy się zastanowić czego ja tak naprawdę chcę, a następnie dążyć do obranego celu.

 60. Agnieszka

  Być zawsze sobą ;-)

 61. Anna

  Zrozumiałam czym jest marka osobista, na którą pracujemy, czasem nieświadomie, całe życie, a także jak ważna jest w biznesie.

 62. Paulina

  Budowanie marki osobistej trwa nieustannie. To praca nad słabościami i nad wzmacnianiem naszych mocnych stron. Musimy pokazać to, co w nas najlepsze!

 63. Anna

  Marka osobista dla mnie jest tożsama z opinią na mój temat. Jeśli mam opinię spóźnialskiej to i taka będzie moja marka – jako osoby, na którą nie można liczyć. Często to opinia decyduje, czy ktoś do nas się z czymś zwróci a nie nawet nasze umiejętności czy zdolności jakie posiadamy. No i tak. Zaufanie to tzw „kropka nad i” marki osobistej. Dziękuję za artykuł

 64. Aneta

  Poznanie siebie jest podstawą do budowania marki osobistej. W czym jestem dobra, co jest moją mocną stroną, co mogę dać innym, a co jest dla mnie wyzwaniem? Bez tego fundamentu tylko błądzimy, bo tego szukamy. A jak błądzimy jesteśmy niespójności, a tak nie da się zbudować silnej marki osobistej. Nad tym się pochylę, A to zaprowadzi mnie do misji i wizji.

 65. Patrycja

  „buduj siebie – w sobie” to słowa które zostaną ze mną po przeczytaniu tego artykułu. Mam ogromny chaos w głowie… Ponieważ chcę zbudować siebie, swoją markę…. Jednak moje działania i nawyki pozostawiają trochę do życzenia.. Muszę nauczyć się i być bardziej konsekwentna, zdecydowana, wytrwała, odważna. Po prostu więcej działać.

 66. Hanna

  Dobrze napisane. Trafia w sedno.
  Marka osobista jest jak odcisk naszych linii papilarnych, jak cień, który zawsze przy nas jest. Ważne żeby być autentycznym, spójnym, transparentnym.
  Media społecznościowe mają pomóc promować, podkreślić, to co mamy w sobie.
  Dają możliwość dotrzeć do wielu nowych osób i ugruntować wizerunek.
  Z chęcią zadam pytanie moim znajomym i rodzinie „czego jestem obietnicą” ,
  A właściwie nad czym powinnam popracować. Jaki obszar doszlifować. Ciekawe…czy ich opinie są spójne z moimi.
  No i zastanawia mnie głęboko i zgadzam się ze stwierdzeniem „prawie jak..”
  Cieszę się, że mogę się od Was wszystkich uczyć.

 67. Urbanshaman.pl

  1. Najbardziej spodobało mi się stwierdzenia, że nie da się zbudować silnej marki osobistej bez poznania siebie. Uważam, że poznanie siebie jest pierwszym krokiem do poznania wszystkiego co jest nam w życiu potrzebne . Poznając swoją wewnętrzną naturę, swój sposób reagowania na emocje, znając swoje lęki, marzenia czy talenty, możemy lepiej zrozumieć co powinniśmy robić w życiu by osiągnąć szczęście, Tylko uczynienie samego siebie, silnym i świadomym swojego potencjału człowiekiem, daje szansę na zbudowanie silnej marki, która jest jak przedłużenie jaźni takiego silnego człowieka.
  2. Z podanych przykładów marek najbardziej spodobały mi się marki Pani Rowińskiej oraz marka Pani Martyny Wojciechowskiej. Dlaczego ludzie cchą moim zdaniem te marki obserwować i za nimi podążać?
  a) obie marki budują wizerunek solidnośći i profesjonalizmu w dziedzinach, w których się specjalizują
  b) obie marki celują w grupę osób, którym zależy na rozwoju osobistym, poprzez poszerzanie własnej strefy komfortu i robienie czegoś co jest wyzwaniem budzącym emocje
  c) obie marki promują przeświadczenie, że tylko ciężką pracą nad sobą samym, można zrealizować swoje marzenia
  d) obie marki budowane są na wizerunku i osobowości silnej niezależnej kobiety, a takie kobiety są w dzisiejszych czasach bardzo mężczyznom potrzebne
  e) obie marki promują wzorce przekraczania własnych schematów i wyzwalania się z własnych więzów i ograniczeń mentalnych

 68. Danuta

  Po przeczytaniu artykułu nasunęło mi się wiele myśli, pytań i wniosków, szczególnie w kontekście moich doświadczeń i 25 przeszłości zawodowej. Marka jest ze mną całe życie, towarzyszy mi od dziecka, zmieniała się pod wpływem wielu czynników i traum ale fundamenty pozostały nienaruszone i taka jestem. Nadal chcę być spójna, opierać się na moich podstawowych wartościach, trzymać się ich i otaczać się ludźmi mającymi podobne wartości. Trzeba znać swoje talenty i wiedzieć na jakim etapie są ale i znać ograniczenia, żeby zarządzać nimi w sposób asertywny, nie raniąc innych. Mieć uważność na siebie, swoje wartości i słabości i robić swoje. Pogłębiać studnię, którą zaczęło się kopać 25 lat temu :-).
  Tak, miło jest słyszeć „za Tobą pójdę wszędzie” albo „dziękuję, że jesteś”. Warto dożyć takiego dnia.

 69. Marta

  Wniosek: Markę osobistą powinniśmy zacząć budować w sobie, wewnątrz. Pierwszym krokiem powinno być poznanie siebie swoich mocnych stron, talentów oraz ustalenie celu i misji. Dziękuję za ten artykuł.

 70. Izabela M

  Moją marką osobistą jest mój wizerunek,moje talenty i sposób na życie, łączenie pasji z biznesem, codzienne udoskonalanie i poznawanie się w nowych sytuacjach , wyzwaniach.
  Jak moje przedmówczynie słusznie stwierdziły, budowanie marki osobistej to praca na całe życie.??A co najważniejsze nie ma dwóch takich samych marek bo każdy z nas jest indywidualny, niepowtarzalny.Do dzieła.?

 71. Katarzyna Kantor

  Samoświadomość to podwalina silnej marki. Refleksja rozpoczyna proces, tak, bo tak jak tu już padło, markę buduje się latami. To proces.

 72. Basia

  Marka osobista to ja. Tworzona wewnątrz, zgodna z moimi przekonaniami, zgodna z moim wewnetrznym ego, spójna, prawdziwa. Codziennie pielęgnowana, systematycznie doskonalona.

 73. Julita Cysewska

  Bardzo ważna w tworzeniu marki osobistej jest systematyczność – nad która muszę popracować. to mój pesel i jestem za niego odpowiedzialna. Markę osobista tworze cale zycie.

 74. Marta Rozniatowska

  1: Każdy z nas posiada markę osobistą, lecz wielu z nas o tym nie wie. Na swoją markę osobistą pracuje się całe życie i moim priorytetem jest być sobą i działać zgodnie ze swoimi przekonaniami.

  2: Silna marka jest spełnioną obietnicą-wim, że aby to osiągnąć jeszcze wiele pracy przede mną. Chcę by mówiono o mnie po słowie prawie.

 75. Marta Rozniatowska

  1. Każdy z nas posiada markę osobistą, lecz wielu z nas o tym nie wie. Na swoją markę osobistą pracuje sie całe życie i moim priorytetem jest być sobą i działać zgodnie ze swimi przekonaniami.
  2. „Silna marka jest spełnioną obietnicą” – wiem, że aby to osiągnąć jest jeszcze wiele pracy przede mną. Chcę by mówiono o mnie po słowie „prawie”.
  Dziękuję za niesamowitą lekcję.

 76. Sylwia

  Artykuł pozwolił mi poukładać w głowie to czego nie potrafiłam do końca nazwać. Czyli tak jak w innych dziedzinach życia, fundamenty są najważniejsze. Utwierdziłam się w tym, że mimo pędzących trendów ( również świata socjal mediów ) najważniejsze jest działać i tworzyć zgodnie z samym sobą, swoimi wartościami i nie rezygnować z nich tylko dlatego, że ( coś akurat staje się bardziej modne, wylansowane, dochodowe czy dana branża naciska) Trzeba zaufać sobie i wierzyć w swoje talenty.

 77. Magda W

  Pomimo, że masz już wyrobioną opinie wśród klientów, cały czas trzeba dbać o swoją markę, nie można spoczywać na laurach, szybko możemy ją zaprzepaścić, a odzyskać bardzo trudno.

 78. Paulina

  1. Silna marka osobista to autentyczność, więc zanim pokażesz coś na zewnątrz musisz sięgnąć w głąb siebie by najpierw zobaczyć kim jesteś, co jest dla ciebie ważne, do jakiego celu zmierzasz. Ludzie szybko zwęszą podróbę
  2. Silna marka osobista jest spójna i trwa i trwa tak jak ty długo trwasz. Nie zależnie czy śpisz, czy jesz, czy jedziesz na wakacje ona podąża za tobą i dalej wszystko co robisz powinno być spójne z twoim wizerunkiem.

 79. Żaneta

  Każdy z nas ma markę osobistą, ale świadome budowanie marki osobistej wymaga poznania siebie, swoich talentów i słabych stron. Silna marka osobista pomaga w każdych czasach, jest jak wizytówka, budzi zaufanie i jest zapowiedzią spełnienia obietnicy czyli zaspokojenia potrzeb z nią związanych. Myśląc o przyszłości warto zacząć świadomie budować markę osobistą.

 80. Malwina

  Silną markę osobistą budujemy przez całe życie. Jest oparta na zaufaniu innych ludzi do mojej osoby. To jakość, autentyczność. To jest to co sobą reprezentujemy.

 81. Justyna Janik

  1. Nie ma silnej marki osobistej bez poznania siebie
  2. Ludzie ci ufają, potrafisz przyciągać innych, nie palisz za sobą mostów

 82. Monika

  Marka osobista zaczyna się w domu – to zdanie jest dla mnie ważne. Poznałam kilka osób, które w Social Media mnie bardzo inspirowały, zachęcały i byłam pod wrażeniem ich treści, przy osobistym poznaniu okazywało się, że taka osoba jest niespójna, często zadufana w sobie i niezbyt sympatyczna. Ważne by być sobą, pracować nad rozwojem i pokazywać realne oblicze,

 83. Kamila Maciejewska

  Prawie jak… Gdy o tym myślę i w mojej głowie pojawia się porównanie do jakiegoś z autorytetu od razu rośnie moja motywacja. Docenienie marki osobistej staję się tutaj kluczem do sukcesu

  • Anna Pożyczka

   Wniosek jest taki żeby zbudować własną markę osobistą trzeba być prawdziwym w tym co się robi i co się chce przekazać poprostu być najlepszą wersją siebie.

 84. Jowita

  Dawno nie czytałam tak krótkiego artykułu, który dałby mi tak wiele do myślenia. Dzięki!

  Rzeczywiście nasze babcie i dziadkowie czy rodzice, to takie marki bez Facebooka. Generalnie rodzina (przynajmniej moja) jest taką obietnicą tego, że co by się nie działo, zawsze można na nich liczyć.

  Nie ma silnej marki bez poznania siebie. Tak! I zdecydowanie czasami warto pewne rzeczy wypisać na kartce, żeby je zauważyć… ?

 85. Jerzy

  Marka osobista występują po słowie „prawie jak”… Nie ma miejsca tu na półśrodki. Silna marka jest spełnioną obietnicą, ale budowanie jej jest długim procesem. Zastanawia mnie jak wygląda konsekwentne budowanie marki zgodnej z samym sobą, jeżeli wymagania środowisk w których się obracamy są tak różne ..

 86. Rafał

  Marka osobista jest dla mnie mocno związana z misyjnością swojego życia. Transparętnym od rana do wieczora, spójnym w każdym słowie , robię to co mówię i mówię tak jak myślę.

 87. M

  Od budowania marki osobistej nie ma urlopu. Pracujemy na nią w każdym momencie i za wszystko, co zrobimy możemy zostać rozliczeni.

 88. Iwona

  Marka osobista jest jak lustro, w którym inni ludzie widzą mnie.

 89. Aleksandra Malec

  Marka sobista jest jak pesel.Pójdą za mną ludzie podobni do mnie,ludzie sami się zaczną do mnie odzywać.Bądż sobą.bądz spójna.Rozwijaj się i pracuj nad sobą.

 90. Monika

  Marka osobista to projekt, którym zarządzasz przez całe życie. To codzienne decyzje, zachowania, sposób komunikacji.
  Nie można mieć silnejmarki bez zaufania, jakości, autentyczności i spójności. One budują filar marki, czyli reputację.
  Cały czas rozwijaj się i pracuj nad sobą. Silna marka zaczyna się w Tobie.

 91. Daria

  Marka osobista to człowiek, a nie to co go otacza. Ważne jest to jakim jest się człowiekiem wewnątrz i w jaki sposób się to wykorzystuje, aby trafić do innych.

 92. Monika

  Marka osobista jest tym wszystkim na co składają się moje cechy osobowości, prezentowane wartości, umiejętności i kompetencje. Po poznaniu siebie, swoich mocnych stron i talentów powinnam połączyć działania zewnętrzne aby stworzyć swoją markę osobistą, która będzie dla innych konkretną obietnicą.
  Monika Dąbrowska

 93. Dorota

  1) Moje decyzje, zachowania i sposób komunikacji buduje moją markę osobistą
  2) Potrzebuję znać swoje talenty i wartości mieć cele i osobistą misję a wtedy inni będą prawie jak Dorota Liss ;-)
  dziękuję to było dla mnie ważne :-)

 94. Ewelina

  Markę osobistą buduje się przez całe życie i nieważne jest to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie. Im szybciej zrozumiemy tą prawdę, tym szybciej możemy świadomie budować swoją markę, na którą złoży się nasz wizerunek, zachowania, przekonania, wartości jakie w życiu promujemy. Brak spójności tych elementów będzie powodował brak zaufania od naszych odbiorców. Bardzo ważna przy budowaniu marki jest systematyczność i konsekwencja, która jest postrzegana znacznie lepiej niż skokowe zrywy.

 95. Bożena

  Budowanie „marki osobistej „to ciężka i mrówcza praca ,to pielęgnowanie jej każdego dnia, to uwaga i systematyczność.

 96. Bożena

  Budowanie „marki osobistej „to ciężka i mrówcza praca ,to pielęgnowanie jej każdego dnia, to uwaga i systematyczność, to wreszcie osiągnięcie zamierzonego i skrupulatnie zaplanowanego celu.

 97. Renata

  Marka osobista to ja. Ona jest we mnie- nie szukam jej na zewnątrz. Jest ze mną jak PESEL. Trzeba ją budować systematycznie, z klasą, etycznie, legalnie by zbudować zaufanie. Wyrażenie ” Prawie jak” świadczy o zbudowanej marce osobistej

 98. Daria P

  Marka osobista to JA. Markę całe życie tworzymy SAMI. Marka osobista to cykl naszych zachowań, nasz wygląd a także sposób w jaki się wypowiadamy. Aby, zbudować swoją markę osobistą musimy być sobą, musimy być szczerzy – powinniśmy być zawsze autentyczni. Marka osobista to suma naszych zachowań, przekonań, wartości. Pamiętajmy, że przy budowaniu własnej marki nie możemy niczego udawać – robić czegoś na siłę. Powinniśmy obrać strategię i dążyć do wyznaczonego sobie celu – bądźmy konsekwentni a w nagrodę otrzymamy wiarygodność. Bądźmy spójni dzięki czemu ludzie będą nam ufać. Pamiętajmy, że najważniejsze to bycie sobą!

 99. Malgorzata

  Sprawa nawyków jest bardzo ważna i tak trudno nam pielęgnować nam codziennie nawyki. Zaufanie jakość autentyczność mogę przypisać do siebie jako mocne strony. Gorzej ze spójnością ponieważ ona kojarzy mi się z nawykami w czym często zawodzę.

 100. Marta Kozłowska

  Marka osobista to suma zachowań, przekonań, wartości, firmowana imieniem i nazwiskiem oraz wizerunkiem. Obierz strategię i bądź konsekwentna. Pójdą za Tobą ludzie podobni do Ciebie, ceniący te same wartości. Jeśli będziesz spójna, będą Ci ufać. Jeśli będziesz konsekwentna i systematyczna, będziesz wiarygodna. Bądź sobą, nie udawaj, nie przebieraj się, bądź szczera.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?