Właśnie skończyłam sesję coachingową z niesamowitą kobietą, zanim pojadę na kolejną, chcę się z Wami podzielić pewną myślą, która przyszła do mnie zaraz po tej sesji.

Kobieta, z którą właśnie się spotkałam jest początkującym przedsiębiorcą. Rzecz, która zwróciła moją uwagę, to coś, co się powtarza wielokrotnie podczas moich sesji z takimi osobami, a mianowicie temat zespołu.

Kiedy przyglądam się biznesom wielu z nich, widzę, że prowadzą go samodzielnie – są wszystkim – sterem, żeglarzem, okrętem w swoim biznesie.

Kiedy rozmawiamy z nimi dlaczego tak się dzieje, bardzo często mówią „nie stać mnie na to, żeby mieć zespół” . Już zarabiają jakieś pieniądze, rozwijają się, ale ciągle odkładają na później ten moment, w którym zaproszą do współpracy pierwszą osobę, z którą będą budowali swój biznes.

Chcę Ci powiedzieć, że:

Samodzielnie być może zrobisz pewne rzeczy szybciej, natomiast z zespołem zawsze dojdziesz dalej.

Jest Ci niezbędny Twój zespół do tego, aby rozwijać swój biznes na poziom mistrzowski. Jeżeli będziesz wszystko robić samodzielnie, to tak naprawdę nie będziesz mieć czasu na to, aby robić rzeczy najważniejsze i te, które tylko i wyłącznie Ty możesz zrobić.

Zastanów się, co takiego jest w Twoim biznesie, co można by oddelegować komuś innemu? Wiem, że trzeba się będzie podzielić pieniędzmi i to niektórych przeraża, natomiast jeżeli kogokolwiek zapraszasz do swojego zespołu, to pamiętaj, że on przez swoją pracę zarobi na swoją wypłatę.

Za każdym razem, gdy będziesz kogoś zatrudniać zastanów się jak on ma to zrobić? W jaki sposób swoją pracą będzie mógł zarobić na swoją wypłatę?

Zaproś go do zespołu, a wtedy będziecie rozwijali się szybciej.

Przestań odwlekać ten moment, kiedy zaprosisz do zespołu pierwszą osobę, ponieważ to jest krytyczne w tym, aby zacząć rozwijać się szybciej i iść dalej. Ja nie jestem w stanie funkcjonować bez zespołu. Gdybym była tylko i wyłącznie ja i chciała prowadzić jednocześnie biuro, występować, prowadzić coachingi i wszystkie działania PR-owe i takie, które dotyczą mediów społecznościowych, nie byłabym w stanie tego zrobić.

Znalazłam te rzeczy, do których nie jestem niezbędna i pomogłam innym osobom, aby się tego nauczyły, albo zatrudniłam już takich, którzy to umieją i razem budujemy ten biznes.

Dlatego jestem w tym miejscu, w którym jestem, ponieważ mam wspaniały zespół.

Jeżeli Ty chcesz się rozwijać, koniecznie zacznij myśleć o budowaniu swojego zespołu i przestań wszystko robić sam!

 

Kamila Rowińska

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.

2 komentarze
  1. Piotr Skrzypczak

    Ja ze swojej perspektywy nie jestem tak hura optymistycznie nastawiony do budowy zespołu bez przygotowania, ponieważ bez odpowiedniej wiedzy budowanie zespołu może być bardzo kosztowne nie tylko finansowo, ale i mentalnie. Pierwszą osobę do zespołu zaprosiłem 3 lata temu, jakimś cudem wtedy trafiłem właśnie na odpowiednią osobę i myślałem, że można dość szybko znaleźć właśnie takie odpowiednie osoby :) Jakieś było moje zdziwienie, jak później przy kolejnych rekrutacjach już tak kolorowo nie było, a nawet jeśli znalazłem osoby o odpowiednich kompetencjach, to brakowało innych umiejętności, których poszukiwałem. Dopiero z czasem wypracowałem swój schemat rekrutacji, można by stwierdzić pierwszą procedurę, którą ciągle dopieszczam – ankieta rekrutacyjna, badanie typu osobowości, rozmowa rekrutacyjna i ustalenie zasad współpracy (część z nich uzupełniłem po szkoleniu Zespół Marzeń), okres testowy (trwa z reguły 2 tygodnie, do wykonania zadania sprawdzające faktyczne umiejętności przedstawione w ankiecie, sposób komunikacji, jak się dogadujemy w firmie z daną osobą), okres próbny, okres stałej współpracy.

    Nie obyło się bez błędów, braku procedur, instrukcji, schematów działania, całego systemu do pracy z zespołem, rozbieżności między moimi oczekiwaniami a rzeczywistością, nauką komunikacji z zespołem oraz odpowiednim delegowaniu zadań :) Wiem, że jeszcze długa droga przede mną do momentu, aż rozwinę firmę do takich rozmiarów jak chcę, ale dzięki Kamili i wiedzy, którą przekazuje w szkoleniach stacjonarnych, książkach, czy kursach online jest to zdecydowanie szybsze i prostsze :)

  2. Sandra

    Zgadzam się w 100% dobrze dobrany zespół to coś pięknego. Siła, która sama się napędza rozwija. Pozwala nam popatrzeć na nasz biznes trochę z innej perspektywy, wzmocnić nas w naszym działaniu.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?