Właśnie skończyłam sesję coachingową z niesamowitą kobietą, zanim pojadę na kolejną, chcę się z Wami podzielić pewną myślą, która przyszła do mnie zaraz po tej sesji.

Kobieta, z którą właśnie się spotkałam jest początkującym przedsiębiorcą. Rzecz, która zwróciła moją uwagę, to coś, co się powtarza wielokrotnie podczas moich sesji z takimi osobami, a mianowicie temat zespołu.

Kiedy przyglądam się biznesom wielu z nich, widzę, że prowadzą go samodzielnie – są wszystkim – sterem, żeglarzem, okrętem w swoim biznesie.

Kiedy rozmawiamy z nimi dlaczego tak się dzieje, bardzo często mówią „nie stać mnie na to, żeby mieć zespół” . Już zarabiają jakieś pieniądze, rozwijają się, ale ciągle odkładają na później ten moment, w którym zaproszą do współpracy pierwszą osobę, z którą będą budowali swój biznes.

Chcę Ci powiedzieć, że:

Samodzielnie być może zrobisz pewne rzeczy szybciej, natomiast z zespołem zawsze dojdziesz dalej.

Jest Ci niezbędny Twój zespół do tego, aby rozwijać swój biznes na poziom mistrzowski. Jeżeli będziesz wszystko robić samodzielnie, to tak naprawdę nie będziesz mieć czasu na to, aby robić rzeczy najważniejsze i te, które tylko i wyłącznie Ty możesz zrobić.

Zastanów się, co takiego jest w Twoim biznesie, co można by oddelegować komuś innemu? Wiem, że trzeba się będzie podzielić pieniędzmi i to niektórych przeraża, natomiast jeżeli kogokolwiek zapraszasz do swojego zespołu, to pamiętaj, że on przez swoją pracę zarobi na swoją wypłatę.

Za każdym razem, gdy będziesz kogoś zatrudniać zastanów się jak on ma to zrobić? W jaki sposób swoją pracą będzie mógł zarobić na swoją wypłatę?

Zaproś go do zespołu, a wtedy będziecie rozwijali się szybciej.

Przestań odwlekać ten moment, kiedy zaprosisz do zespołu pierwszą osobę, ponieważ to jest krytyczne w tym, aby zacząć rozwijać się szybciej i iść dalej. Ja nie jestem w stanie funkcjonować bez zespołu. Gdybym była tylko i wyłącznie ja i chciała prowadzić jednocześnie biuro, występować, prowadzić coachingi i wszystkie działania PR-owe i takie, które dotyczą mediów społecznościowych, nie byłabym w stanie tego zrobić.

Znalazłam te rzeczy, do których nie jestem niezbędna i pomogłam innym osobom, aby się tego nauczyły, albo zatrudniłam już takich, którzy to umieją i razem budujemy ten biznes.

Dlatego jestem w tym miejscu, w którym jestem, ponieważ mam wspaniały zespół.

Jeżeli Ty chcesz się rozwijać, koniecznie zacznij myśleć o budowaniu swojego zespołu i przestań wszystko robić sam!

 

Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.

Teraz przeczytaj kolejny interesujący wpis!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłanie

©2018 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?