​Wiesz czy robisz? POWER PONIEDZIAŁEK #11 Kamila Rowińska

POWER PONIEDZIAŁEK z Kamilą Rowińską to seria krótkich motywacyjnych nagrań, które zobaczysz w każdy poniedziałkowy poranek na blogu, na fanpage’u oraz YouTube.

W tym odcinku:

► przestań koncentrować się ​TYLKO ​na tym co wiesz, a zacznij skupiać uwagę na tym, co robisz i korzystaj ze swojej wiedzy.

Zobacz, zainspiruj się, pokaż ważnym dla Ciebie ludziom i podziel swoimi lekcjami (wnioskami) w komentarzu!

Zobacz kolejny POWER PONIEDZIAŁEK [kliknij]


Kamila Rowińska

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
25 komentarzy
 1. Monika

  wiem. I od pewnego czasu robię. Robię, co mogę na tyle, na ile mogę.

 2. Beata

  Wiem, że aby osiągać wytyczone cele muszę być systematyczna

 3. Alicja

  Wiem, że muszę założyć zeszyt, aby wpisywać w nie ważne rzeczy, które na karteczkach gdzieś znikają. I w końcu, to teraz zrobiłam! Zeszyty założony, lista zadań zrobiona!

 4. Ania

  Wiem, że należy być konsekwentnym w swoich działaniach, jednak bardzo mi ciężko stosować się do tego :-(

 5. Ania

  Znam zasady zdrowego odżywiania, ale niestety brak mi konsekwencji :(

  • Agata Krzyżanowska

   Aniu, z pewnością nie jest to łatwe. Jednak nie musisz od razu zmieniać całego jadłospisu. Rób to krokami, będzie Ci łatwiej a Twój mózg nie będzie się buntował, bo nie zabierzesz mu wszystkiego za jednym razem, tylko będziesz dawkowała.
   Powodzenia!

 6. Agnieszka

  Dzień dobry :) niby proste, rzucenie palenia, nie dotyczy własnego rozwoju, nie dotyczy rozwoju biznesu ale dzięki pozbyciu się tego nałogu, wiem, że będę zdrowsza, że zaoszczedze pieniądze. Nie pale dużo, ale chcę rzucić, to będzie ćwiczenie mojej silnej woli, jeżeli mi się uda, to znaczy, że moge pokonywać kolejne swoje słabości, mogę zdobywac:) proszę trzymajcie ksiuki. Ja życzę Wszystkim pieknego dnia! :)

  • Agata Krzyżanowska

   Agnieszko, trzymam kciuki!

 7. Monika

  Wiem, że negatywistyczne myślenie jest bardzo toksyczne dla mnie oraz mojego otoczenia, a mimo to cały czas łapię się na tym.

 8. Ania

  Co wiem? Jestem dobrym mówcą. Co robię? Nie przemawiam!
  Co wiem? Lubię pisać i dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Co robię? Nie piszę i rzadko udzielam rad i pomocy.
  Co wiem? Chciałabym bardzo napisać książkę. Co robię? Wymyślam fabułę i nie kontynuuję tematu.
  Co wiem? Że mnie to wkurza,że tkwię w miejscu!!!

 9. Urszula

  Słuszna uwaga!
  Właśnie często łapię sie na tym że ja tak naprawde wiem, ale z wykonaniem to już jest gorzej. Dlatego takie przypominanie jest super, bo wtedy budzimy sie z codziennego letargu.
  Zatem od Maja 2018 postanowiłam że nie marudzę i robię to co mam w planie. W szczegòlności dotyczy to mnie, ponieważ siebie zawsze zostawiam na końcu i w ten sposób zaniedbuje sama siebie, ćwiczenia, czytanie (bardzo ważne), nauka angielskiego. Mi osobiście pomaga lista zadań zrobiona dzień wcześniej. Wieczorem przeznaczam chwilę na sporzadzenie takiej listy i następnego dnia to jest mój przewodnik. Dodatkowo z mężem ustalamy wieczorem co jest do załatwienia lub zrobienia następnego dnia. To pozwala nam nie przegapić ważnych terminów. Oczywiście dzieci też sa w to zaangażowane. Jeśli za parę dni maja test, my przypominamy o wcześniejszym przygotowaniu się i wspólnie o tym rozmawiamy.
  Na razie idzie dobrze!!!!!
  Kamila dzięki za motywacje, power poniedziałek to super sprawa;))))))))))))

  • Agata Krzyżanowska

   Urszulo, cieszę się , że działasz wspólnie z rodziną. Tak trzymaj!

 10. Malwina

  Wiem, że chce mieć własną firmę, wiem, że trzeba zacząć już!! :)

  • Agata Krzyżanowska

   Malwina, zanim podejmiesz jakiekolwiek działania związane z zakładaniem własnej działalności, polecam Ci do przeczytania książkę- bardzo dobrą pozycję w tej dziedzinie pt. „Jak stworzyć pierwszy biznes”https://rowinskabusinesscoaching.com/tag-produktu/jakstworzycpierwszybiznes/
   Powodzenia! Trzymam kciuki za realizację Twoich celów! :)

 11. asia

  regularna aktywność fizyczna to mój nr 1, z rzeczy których nieustannie nie potrafię w sobie przewalczyć. natomiast dla mnie największym problemem w wyrabianiu nawyków i pracy nad sobą są wyjazdy, które regularnie przerywają moją rutynę. Nie potrafię się jeszcze zorganizować w taki sposób, abym mogła nawyki kontynuować podczas wyjazdów (delegacje, konferencje- mam dużo wyjazdów służbowych, podczas których pracuję po 15-18 h przez kilka dni, jestem na pełnych obrotach i „zapominam” o dbaniu o siebie bo mam 70 „ważniejszych” spraw). To jest moja największa zmora, którą ciągle próbuję z którejś strony „ugryźć”. Jak sprawić by wyjazdy nie przerywały nawyków, nad którymi pracuję na codzień, a nawet jeśli przerywają to jak szybciutko po wyjeździe wrócić do pracy nad sobą.

 12. Anka

  Wiem, że narzekanie nic nie daje- zabiera czas i energię- a mimo to nie potrafię, się całkiem uwolnić się o tej przypadłości.
  Wiem, że aby coś osiągnąć często trzeba podjąć ryzyko- ale często odpuszczam, w obawie, że coś się nie uda- i wtedy nie wiem w ogóle czy mogło się udać, czy nie.
  Pozdrawiam

  • Agata Krzyżanowska

   Zanim odpuścisz, zastanów się może czy już ktoś to zrobił i jeżeli masz możliwość to zapytaj jak. Różne rzeczy na pozór wydają się trudne ale jak zrobimy ten pierwszy krok, to okazuje się , że takie trudne jednak nie było :)
   Życzę Ci odwagi i powodzenia w realizacji celów i marzeń!

 13. Magda

  Wiem, że sprawy, których załatwienie nie wymaga dużo czasu, powinno się zalatwiac od razu, nie odkładać na później. Jednak często je odwlekam tak, że wszystko się gromadzi, tak że z wielu rzeczy rezygnuje Np. teraz już zaczęłam przeglądać inne artykuły myśląc że napiszę komentarz za chwilę… Pastanowienie nie odkładam drobnych spraw na później, realizuję je od razu ?

 14. ewelina

  zdrowy styl zycia. duzo wiem malo robie, ;-) pozdrawiam

 15. Agnieszka

  Wiem, jak skutecznie zarzadzac soba w czasie, ale teoria czesto mija sie z praktyka…

 16. Zosia

  Od miesiąca powolutku wdrażam systematyczność w swoje życie i zaczynam (po kolei, jak mi się coś uda wdrożyć to biorę się za następną) robić te rzeczy, które wiem że trzeba. Jeszcze dużo brakuje, ale już widać postępy. Zaczęłam od formy fizycznej i dbałości o zdrowie (sen, dieta, aktywność), bo bez tego nie da się zrobić nic naprawdę dobrze. A jedna mała rzecz na teraz, już – pokora. Jestem na początku mojej drogi i jeszcze dużo muszę się nauczyć. Mam to szczęście, że mogę się uczyć od mistrzów. Ale często marnuję tę szansę przez brak pokory i niewyparzoną buzię. Jedna mała rzecz, którą zacznę robić, to panować nad językiem i z pokorą przyjmować lekcje od życia i od ludzi, którzy chcą, albo mogą mnie czegoś nauczyć.

 17. Ania

  U mnie jest kilka: kładzenie się wczesiej spać (wysypianie się), nie jedzenie wieczorem, przygotowywanie zdrowych koktajli,odnośnie wiary-rozważanie Pisma ŚW., robienie planu dnia dzień wcześniej, żeby być nastawioną na uzyskanie konkretnych celów, zwł. w pracy, a nie rozproszoną i robiącą przypadkowe rzeczy, ćwiczenia na wzrost siły mięśni, znalezienie czasu i konkretnych form rozrywki, gdzie mieszkam, gotowanie samej obiad, czytanie różnych gatunków literackich, i to, co najtrudniejsze: wybranie z tego priorytetów i skupienie na najważniejszych rzeczach, żeby to rzetelnie wypełniać, bo trudno jest robić wszystko na raz i trzeba umieć zrezygnować z jednych rzeczy na rzecz innych.

  • Bożena

   Ja praktycznie podpiszę się pod Anią i dodam jeszcze zmianę pracy, która jest kołem zamachowym…. Niby wiem, ale bezskutecznie chyba działam, a czas pędzi:-(

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?