Przestań rozmyślać, złóż ofertę

Jest takie powiedzenie;

„tylko te drzwi zostają zamknięte, do których jeszcze nie pukałeś.”

Bardzo często sprzedawcy kręcą sobie w głowie scenariusze na temat tego, w jaki sposób zachowa się klient albo potencjalny klient, kiedy złożą mu ofertę. Oczywiście większość tych scenariuszy jest negatywna, w związku z czym nie składają oferty w ogóle.

To bardzo często dzieje się w stosunku do mnie albo gdy rozmawiam ze sprzedawcami i wiem, że zamiast złożyć ofertę myślą sobie;  „ah, on na pewno nie kupi”, lub „od kogoś innego kupuje”, „na pewno ktoś inny złożył mu ofertę”, „nie jest zainteresowany”, „nie jestem zbyt dobry” i odpuszczają.

Dzisiaj rano  od mojej asystentki Martyny dostałam niesamowitego maila. Przesłała mi wiadomość, którą jedna z Was przesłała do mnie odnośnie tego, że ma takie marzenie, żeby zilustrować moją książkę. Czyli złożyła mi ofertę.

Zrobiła to w sposób niekonwencjonalny, czyli nie w formie emaila „dzień dobry Pani Kamilo, chcę zilustrować pani książkę” i to wszystko, tylko nagrała krótkie video.

Nagrała coś bardzo prostego, coś co zajmuje około 30 sekund, ale przykuło moją uwagę. A ponieważ jest ilustratorką, to znaczy że podejrzewa siebie o to, że jest osobą kreatywną.

Zawsze, kiedy składasz swoją ofertę, dopasuj ją do swojej działalności po to, żeby szczególnie się wyróżnić. Nikt nigdy nie złożył mi w tak kreatywny sposób oferty na to, że będzie robił ilustracje do mojej książki, więc tym bardziej zwróciło to moją uwagę. Nie planowałam mieć ilustracji w książce, ale teraz je przemyślę i być może zrobi je właśnie ta osoba. Jak sądzisz? 

Pamiętaj, przestań kręcić sobie filmy, tylko po prostu złóż ofertę!

Dopiero wtedy, kiedy ją złożysz dowiesz się, czy ten klient jest zainteresowany, czy nie. Natomiast z pewnością te oferty, których nie złożysz,  nie zostaną przyjęte.

Skontaktuj się przynajmniej z trzema klientami, o których zawsze marzyłeś, że fajnie by było z nimi współpracować, ale zawsze brakowało Ci odwagi.

Nie masz nic do stracenia, po prostu napisz albo zadzwoń do nich!

Powodzenia!

Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.

Teraz przeczytaj kolejny interesujący wpis!

0 komentarzy

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2018 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?