Rozmowa ewaluacyjna

Rozmowa ewaluacyjna wśród wielu osób wywołuje nieprzyjemne skojarzenia. Nic dziwnego, przez lata do worka opatrzonego tą nazwą wrzucano każdą rozmowę z pracownikiem, także tę dyscyplinującą lub zwalniającą ze stosunku pracy. Niestety – ze szkodą i dla pracownika i dla pracodawcy.

Problem skutecznego motywowania pracowników to od lat jedno z wyzwań, które managerom, szefom czy liderom spędza sen z powiek. Przecież ludzie są tak różnorodni i działają na nich różne bodźce. Jak traktować ich sprawiedliwie, a jednocześnie zachowując indywidualne podejście i dobierając odpowiednie metody motywacyjne?

To nie lada wyczyn, ale warto się tego trudu podjąć, tym bardziej w czasach pandemii, gdzie praca zdalna uwypukliła ten problem. Godziny spędzone na home office tylko na początku wydawały się być atrakcyjne, a w rzeczywistości przyczyniły się do poczucia odizolowania od firmy. Pracownicy tracą emocjonalny związek z firmą, brakuje im ludzkich interakcji, spotkań, rozmów.

 Co możesz z tym zrobić jako lider, manager, szef?

Przeprowadź rozmowy ewaluacyjne! Tak, to doskonałe narzędzie, które właściwie zastosowane może znacząco podnieść motywację pracownika, wzbudzić w nim chęci do rozwoju i dać mu poczucie wsparcia.

Czy wiesz jakie wg badań są najczęstsze powody, braku zaangażowania pracownika? Zobacz:

 • niedopasowany zakres obowiązków do umiejętności i naturalnych predyspozycji pracownika;

 • nieprzyjemna atmosfera w pracy, w zespole;

 • niejasne informacje, brak planu działania;

 • poczucie niedocenienia, brak uznania, które powodują lub pogłębiają poczucie niskiej wartości;

 • niewystarczające przygotowanie do pracy, brak informacji zwrotnej.

Myślę, że przynajmniej jedno z tych odczuć znasz, a może i więcej… A ja marzę, aby nikt z nas nie miał takich doświadczeń.

Tym jednym narzędziem możesz temu zaradzić!

Przygotowałam dla Ciebie materiał, w którym mówię o tym, jak takie rozmowy ewaluacyjne przeprowadzane są u nas w Zespole, jak często i co nam dają. Z nagrań dowiesz się:

 1. Na jakie pytania odpowiadają pracownicy RBC?

 2. Dlaczego takie pytania są im zadawane?

 3. Co dzięki takim pytaniom można uzyskać?

Nauczysz się krok po kroku, jak przygotować się do takiej rozmowy. Co należy zrobić przed, jak zaopiekować rozmowę w trakcie i o co zadbać po jej zakończeniu.

Dołącz na pokład kursu teraz i przekonaj się, jak to narzędzie może Ci pomóc w zarządzaniu zespołem.

 

 

4 komentarze
 1. monika.gawronska

  Ja nazwałam tę rozmowę rozwojową – wszak o to chodzi, abyśmy że współpracownikami rozwijali się wspólnie dzięki takim spotkaniom.

  To co jest dla mnie odkryciem (choć jak teraz na to patrzę to oczywistym) to konieczność wysyłania agendy spotkania z wyprzedzeniem, tak aby pracownik mógł się przygotować.

 2. Kasia

  Wcześniej prowadziłam rozmowy ewaluacyjne informując pracownika, że to rozmowa podsumowująca. Teraz wiem, że brak wcześniej przesłanej agendy i pytań, wpływało na jej jakość i komfort pracownika podczas rozmowy. Mimo tego, że pytania niewiele różnią się od tych, które zadawałam wcześniej, to jednak przy braku wiedzy o czym tak naprawdę będzie rozmowa, pracownik zaczyna projektować, tworzyć własne scenariusze i się stresować. A nie o to chodzi.

 3. Kinga

  Rozmowa ewaluacyjna świetnie otwiera oczy na to, co ważne- zarówno w rozwoju firmy, jak i pracownika na danym stanowisku. Jest doskonałą autorefleksją, pozwala na wyciągnięcie wniosków i spojrzenie na swoją pracę z lotu ptaka.
  Świetny kurs, który od razu wdrożę i wkrótce podzielę się efektami!

 4. Karolina

  Przygotowanie do rozmowy ewaluacyjnej obojetnie z ktorej strony jest niezmiernie wazne. Jezeli ktos obiega sie o wyzsze stanowisko, badz podwyzke – warto przygotowac sie pisemnie jak i na glos przecwiczyc co chce sie powiedziec i jak (samemu, badz ZAUFANEJ osobie). Wtedy mozna dojsc do wnioskow, ze moze warto przeformulowac jakies zdanie, badz powiedziec je w innej tonacji.
  Zdarza sie, ze jak chcemy wypowiedziec cos na glos, a w glowie wiemy ze bardzo tego chcemy, w praktyce mowiac o podwyzce stajemi sie niepewni w tonacji jak rowniez w sposobie mowy ciala (to dotyczy w wiekszosci nas kobiet – jest to cos nowego). Zaczynamy bawic sie dlugopisem, albo siedziemy zgarbione, niepewne czy w ogole wolno nam sie zapytac o mozliwosci rozwoju, podwyzke etc.
  Takze mysle, ze warto przecwiczyc na glos, co chcemy powiedziec przelozonej/przelozonemu, a najlepiej sie nagrac w formie video. Czesto zupelnie inaczej wygladamy w rzeczywistosci, a inaczej mamy siebie we wlasnej wyobrazni! To taki komentarz z mojej strony. Pozdrawiam serdecznie Karolina Oliszewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2021 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?