Podczas naszych spotkań, pisania książek, nagrywania wideo dzielę się z Tobą wiedzą, energią oraz doświadczeniem.

Być może robisz wtedy notatki lub zaznaczasz sobie najważniejsze fragmenty. Zawsze zachęcam Cię do tego, ponieważ tylko w ten sposób możesz zapamiętać jeszcze więcej. 

Wróć do swoich notatek, do książek i zastanów się nad swoimi wnioskami raz jeszcze. 

Podziel się ze mną swoimi najważniejszymi lekcjami z naszego ostatniego spotkania. 

Napisz proszę w komentarzu ważne lekcje, które wyciągasz dla siebie i sposób, w jaki chcesz je wykorzystać w swoich działaniach. 


ps. Napisz pod swoimi lekcjami, jakie produkty z oferty mojego sklepu już są u Ciebie :)

496 komentarzy
 1. Anna

  Ważne lekcje ze szkolenia Mistrz Sprzedaży :

  1. Sprzedawca ma mieć odrobinę wyższy poziom energii od Klienta
  2. Pamiętaj o 11 punktów styku
  3. Ludzie kupują od ludzi -> wizerunek to nowa waluta
  4. Szukanie problemów Klienta i rozwiązywanie ich
  5. Emocje pokazujemy też oczami
  6. Dopóki sami nie pokazujemy autentycznych emocji dopóty druga strona ich nie poczuje
  7. Mimo bólu jak się zaprę -> DAM RADĘ
  8. Gdy drugi człowiek motywuje Cię w jednym celu -> możecie zrobić więcej
  9. Wiarygodność tego co mówisz, jest istotna -> jeśli chcesz kogoś uczyć pewności siebie sam musisz być pewny siebie
  10.Liczby, wyniki, nazwiska, dyplomy -> nadają profesjonalizm
  11.Czy to jest JEDYNE co Pana powstrzymuje przed podjęciem decyzji
  12. Cecha-> zaleta -> korzyść
  13. Zasada kontrastu -> 3 produkty każda opcja jest atrakcyjna
  14. Która z propozycji odpowiada AKTUALNYM potrzebom

  Dzięki :)

 2. Magdalena

  Jestem własnie po przerobieniu całego kursu „Asertywność w pracy i w rodzinie”. Co czuje? Czuje radość i wewnętrzną siłę, kiedy nabywam nowym kompetencji. Oczekuje, że teraz będę w codziennych sytuacjach wypowiadać się w sposób asertywny.
  Kurs ten uświadomił mi, że asertywność to tez prawidłowe reagowanie na krytykę i pochwalę. Zawsze brałam, do siebie, gdy ktoś mnie krytykował, i nigdy nie przyjmowałam pochwał. Teraz to się zmieni! Druga cenna lekcja, to bym otwarcie mówiła to co czuje, dopóki moje intencje nie ranią innych.

 3. Anita

  Witaj Kamilo!
  Trafiłam na Twoje filmiki i ebooka ,,7 kroków do osiągania ambitnych celów,, zaledwie tydzień temu, a już nie mogę się od nich oderwać, bo dzięki nim dostałam wiatru w skrzydła, które z nieśmiałością próbuję unosić. Wczoraj zakupiłam książki ,,Kobieta niezależna,, i ,, Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale, i zaczęłam czytać już ebooka.
  Dokładnie rok temu miałam wielkie plany założenia własnej firmy, więc wypowiedziałam pracę i miesiąc później dowiedziałam się że mam raka złośliwego piersi i mój świat runął w gruzach, dostałam jakby obuchem w głowę. Przez kilka dni nie mogłam zebrać myśli, ryczałam. Ale dzięki wsparciu męża, trójki dzieci oraz przyjaciół udało mi się przejść przez całe leczenie onkologiczne, które zakończyłam we wrześniu tego roku. Dopadło mnie zwątpienie, czy nadal myśleć o założeniu firmy. Ale wzięłam się w garść i postanowiłam że muszę zacząć działać teraz, bo nigdy nie wiemy ile nam jeszcze zostało czasu!
  Do mojej sytuacji pasuje Twoja maksyma Kamilo ,,Lepiej coś przełożyć o rok niż zatrzymać się w połowie drogi.,, Dlatego ponownie złożyłam wypowiedzenie i od nowego roku planuję założyć firmę. Mam dużo energii i dzięki Tobie otrzymałam wiele lekcji i chcę się uczyć kolejnych:
  Nie pozwól by to o czym marzysz było tylko marzeniem!
  Nie słuchaj rad innych, sama wiesz co jest dla Ciebie wartościowe i dobre!
  Rozpocznij walkę o siebie w tym właśnie momencie!
  To jest właśnie czas dla Ciebie!
  Przestań marzyć o sukcesie , zacznij na niego ciężko pracować!!!!! .
  To jakby zdania specjalnie dla mnie, dlaczego ja Ciebie wcześniej nie spotkałam:) Dzięki tej świadomości i dalszej lekturze Twoich prac chcę się rozwijać, bo wiem że skoro udało mi się przetrwać ten trudny okres to znaczy, że jestem na tyle silna, by móc iść do przodu, czyli zacząć żyć według wyznaczonego planu.Chcę zrealizować siebie, bo teraz wiem, że dam radę i będę szczęśliwą kobietą i niezależną!! Życie jest przecież piękne!!!!
  Pozdrawiam

 4. Gabriela

  Moje lekcje po szkoleniu „Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”:
  1. Rozmawiaj ze sobą regularni. To co odkryjesz może Cię zaskoczyć :)
  2. Jeśli ktoś mnie atakuje, to wynika to ze słabości tej osoby
  3. Koncentruj się na swoich mocnych stronach
  4. Celebruj swoje sukcesy, masz ich więcej niż Ci się wydaje
  5.Świadomie wprowadzaj się w określony stan emocjonalny
  6. Jeśli chcesz osiągać nieprzeciętne wyniki musisz robić nieprzeciętne rzecz
  7. Otaczaj się ludźmi dużymi mentalnie, przy których będziesz wzrastać
  8. Nie pozwalaj rodzicom lub teściom włazić w Twoje życie
  9. Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też to osiagnąć
  10. Wytrwale działaj i czekaj na swojego „żółwia” :)
  11. Osoby, które mnie zraniły zachowały się najlepiej jak na tamten czas potrafiły
  12. Gdyby nie testy, które zafundowało mi życie, nie byłoby mnie tu, gdzie dzisiaj jestem
  13. Unikaj wchodzenia w trójkąt dramatyczny. Wchodząc w rolę wybawcy wychowujesz ofiarę
  14. Pieniądze mogą być celem samym w sobie

 5. Edyta

  Cześć,
  Przerobiłam kurs asertywności, który uświadomił mi, że by móc się wypowiadać się asertywnie muszę wiedzieć, czego oczekuję w danej sytuacji oraz gdzie jest granica ranienia innych, czyli dokąd jest moja przestrzeń i gdzie się zaczyna przestrzeń drugiej osoby. I to okazało się kluczowe. Ja się nie zastanawiałam czego ja chcę, tylko działałam automatem, a przecież ja i moja sytuacja zmieniła się przez ostatnie lata bardzo. Efekt: podpisuję intercyzę (już jest ustalona, została realizacja w tym tygodniu); znalazłam kurs ang dla siebie (jutro mam lekcję pokazową). Przede mną zmiana pracy, ale to przyszły miesiąc.
  Dziękuję :)

 6. Karolina

  Witam Panią Kamilę i cały zespół RBC,

  jestem po lekturze książki „Kobieta niezależna”, przede mną kolejna pozycja „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”. Nieoficjalnie biorę również udział w V Wyzwaniu Kamili Rowińskiej, a przed chwilą wysłuchałam kursu „Czas na awans” i chciałabym podzielić się moimi 2 lekcjami oraz jedną główną myślą, jaka towarzyszy mi odkąd sięgnęłam po książki i kursy o tematyce samorozwoju i zarządzania sobą w czasie, a mianowicie: najważniejsze to po prostu zrobić pierwszy krok. Tyle razy słyszałm juz w życiu to zdanie, że niestety ono spowszechniało w mojej głowie i nie do końca w nie wierzyłam. Zawsze czaiła się z tyłu myśl „to nie wystarczy, to za mało” albo „znowu zawalisz”, „masz słomiany zapał i może zrobisz coś, ale na pewno ostatecznie się nie uda”. Dziś rozumiem, że tym, co mnie powstrzymywało było często poczucie, że coś MUSZĘ. Ono sprawiało, że już na starcie moja motywacja nie pochodziła ode mnie, z mojego wnętrza. Odkąd zaczęłam wyzwanie mówię sobie „nie musisz, ale możesz…jeśli chcesz”. I to sprawia, że biegnę jeszcze ten jednek odcinek dalej, chociaż zawsze powtarzałam, że bieganie nie jest dla mnie. Zauważam malutkie sukcesy, kroczek za kroczkiem wzmacnia się siła moich mięśni i moja wiara w siebie. I akurat w tym momencie, gdy już mam za sobą pierwszy mały krok, gdy powoli moje myślenie o sobie się zmienia, pojawiła się szansa na ogromną zmianę w życiu, jakiej nigdy bym się nie spodziewała. Mam wrażenie, że ten jeden mały krok „poruszył kosmos” i otwierają się przede mną nowe drogi, a wraz z nimi pragnienie żeby dalej się rozwijać.
  Moje lekcje po wysłuchaniu „Czasu na awans” to:
  1. Nawet, jeśli nie masz jeszcze wystarczających kompetencji, którymi mogłabyś zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej, możesz pokazać, że działasz i pracujesz na to, żeby zdobyć nową wiedzę, umiejętności i wyrobić w sobie niezbędną postawę. Dlatego właśnie tak ważny jest nieustanny rozwój. Nie pozwól sobie na stanie w miejscu, bo nigdy nie wiesz kiedy może nadarzyć się okazja, w której będziesz mogła wykorzystać swoje zasoby. Ale najpierw musisz zacząć działać i te różne zasoby zdobywać. Bądź prokatywna i już dziś zacznij pracować nad lepszą przyszłością dla siebie. Inwestycja w siebie to najlepszy prezent, jaki moższesz sobie podarować.

  2. Twoje CV i list motywacyjny powinny być „uszyte na miarę”, tzn. zapoznaj się z firmą, w której chciałabyś pracować, dowiedz się, jak działa, zapoznaj się z jej strukturą, bądź obecna na eventach, na których firma ta się prezentuje. Postaraj się nawiązać kontakt z ludźmi, którzy tam pracują, ale pamiętaj: nigdy nie pisz do szefa firmy na FB, Instagramie itd. Bądź profesjonalna, zachowuj się odpowiedzialnie, bądź osobą, która wzbudza zaufanie a nie obawy. Skoncentruj się na tym, w czym jesteś dobra, a na pewno masz coś takiego. Jeśli rozmowa kwalifikacyjna, pisanie listu lub Cv sprawia Ci problem, zwróć się o pomoc do doradcy zawodowego lub zawodowych rekruterów. Nie zniechęcaj się, jeśli nie spełniasz w całości wymienionych w ofercie warunków, wystarczy kilka z nich. Reszty możesz się nauczyć. Twój przyszły pracodawca również zdaje sobie sprawę, że może nie znaleźć idealnego kandydata i potrzebne będzie dodatkowe szkolenie.

  Wszystkim, którzy staraja sie swoje życie pchnąć do przodu życzę powodzenia :)

 7. Sylwia

  Moje lekcje z kursu online „Asertywność w pracy i biznesie”:
  Dla mnie podstawą jest nauka lepszego komunikowania się z otoczeniem, tzn prosty, zdecydowany a jednocześnie nieagresywny ton i forma przekazu. Kolejną ważną rzeczą dla mnie jest wybranie prawidłowej ścieżki, wytyczenie celów w życiu prywatnym i zawodowym i trzymanie się ich, mimo pokusy na wiecej. Więcej znaczy za dużo i cały precyzyjny plan nie wyjdzie z takimi dobrymi wynikami jak bym chciała. Równie istotne okazało się bycie ważną samej dla siebie, to ważna lekcja też dla moich dzieci:)

 8. Agnieszka

  Moje lekcje z kursu online „Asertywność w pracy i biznesie”:
  1/ Poznałam komunikat asertywny:
  Ja czuję … Kiedy Ty… Oczekuję….?
  2/ Uświadomiłam sobie, że moja pewność siebie, znajomość moich mocnych stron ma bezpośredni związek z moją asertywnością.?
  3/ Komunikat asertywny stosujemy także w sytuacjach pozytywnych kiedy chcemy mieć ich więcej.?
  4/ Nie będąc asertwną stracę szacunek dk siebie, a także zdrowy związek, przyjaźń, awans czy możliwości biznesowe.?
  5/ Zmianę zaczynam od siebie. Pokazuję swojemu otoczeniu komunikaty asertywne poprzez wyrażanie ich w życiu codziennym.?
  6/ Tylko poprzez aktywne trenowanie asertywnych komunikatów będę Kobietą Asertywną ???
  7/ W asertywnych komunikatach ważne jest formułowanie pozytywnych zdań.?
  8/ Jeżeli rodzice są za bardzo opiekuńczy w stosunku do swojego dziecka i nieustannie mu doradzają, powodują, że dziecko nie wierzy w siebie. Podkopują wiarę dziecka we własne możliwości. ?
  9/ Nasza postawa, ubiór, to w jaki sposób przekazujemy pewne komunikaty ma wpływ na pewność siebie, a ta z kolei na naszą asertywność.?
  10/ Znajomość odczuwanych przez nad emocji to pierwszy krok do wyrażania poprawnych asertywnych komunikatów. ?
  Komunikaty asertwne wdrażam powolutku w życie. Czeka mnie niezła praca, ale u zabawa. Traktuję to troszkę jak grę słów.
  Jak dla mnie to chyba najłatwiej wyrazić taki komunikat asertywny w stosunku do dzieci.

 9. Justyna Czyzewska-Khan

  Kilka lekcji po kursie “Asertywnosc w pracy i rodzinie:
  1. Asertwnosc nie jest latwa komptencja ale to nie znaczy ze nie osiagalna! ☘️
  2. Tworzenie asertwnych komunikatow to podstawa w utrzymywaniu zdrowych relacji parterskich, rodzinnych, zawodowych! ?
  3. Asertywnosc pozwala budowac wewnetrzna sile, wewnetrzny szacunek do samego siebie i zdrowe srodowisko! ??‍♂️
  4. Dzieki Asertywnosci ZYCIE JEST PROSTSZE! (eliminujemy niepotrzebne fantazjowanie, nie krecimy filmow)! ?
  5. Przez Asertywnosc stajemy sie prawdziwsi, bardziej autentyczni! ?

  W mojej skromnej kolekcji Twoich produktów posiadam: kurs Asertywność w pracy i rodzinie, Sesja Q&A bonus do kursu Asertywności, Coaching wart milion, 5 strategii budowania pewności siebie; 7 zlotych zasad zarzadania soba w czasie; video Model coachingowy – jak skutecznie wytyczac swoje cele; oraz książki: Kobieta Niezależna,
  Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale, Zaslugujesz na sukces, Coaching wart milion ?.

 10. Tatiana

  No cóż, trzy dni temu, w sobotę kupiłam książkę „Zasługujesz na sukces”. Przeczytałam ją już dwa razy:) Jestem pod wrażeniem bardzo praktycznego podejścia Kamili, nie tylko inspiruje i motywuje, ale przede wszystkim daje receptę.
  Jakie są moje najważniejsze lekcje? Pierwsza to taka, żeby działać sukcesywnie, w sposób zaplanowany i przy tym KONCENTROWAĆ SIĘ. Niby oczywiste, ale dzięki przeczytaniu książki dotarło to do mnie, usłyszałam to:) rezonuje to we mnie tak bardzo jakby odkryła coś co do tej pory było dla mnie tajemnicą. Już zaczęłam stosować rady Kamili, głównie tę żeby koncentrować się, żeby wszystko co robię robić na 100%. Jestem zdumiona jakie to przynosi efekty.
  Druga lekcja- w książce przeczytałam, że złe nawyki, nawet czasami te niepozorne wpływają na jakość naszego życia. Kamila ze swoją książką (i wykładami, bo słucham je od kilku dni) trafiła w wyjątkowy moment w moim życiu, otóż właśnie drugi raz zbankrutowałam. Dotarło do mnie, że powodem jest niezmieniona głowa. Jeśli nie zmienię sposobu myślenia i nawyków, to nie osiągnę sukcesu. Pewnie będzie bolało…. chcę się przekonać, ale warto podjąć taki wysiłek.
  I jeszcze jedna kwestia. Jeszcze nigdy nie miałam takiej gotowości w sobie żeby zaufać coachiwi, wiedziałam, że w procesie transformacji siebie jest to konieczne. No nie wiem, dla mnie to zawsze było problemem, może inny mają bardziej otwarte podejście. Tym razem chcę zaufać, chcę się wsłuchać w to co ma do powiedzenia Kamila i zastosować jej rady.

 11. Jagoda

  Moje ostanie szkolenie z Kamilą to „Zbuduj zespół marzeń”.
  Moje dwie najważniejsze lekcje to:
  1. w firmie najważniejsza jest misja, a we współpracowniku postawa,
  2. ludzi się nie zmienia, w ludziach się przebiera.

  Dziękuję za to wspaniałe, intensywne szkolenie, pozdrawiam i do zobaczenia na „Mistrzu sprzedaży”

  P.S. Mam cały pakiet Mastera oraz wszystkie książki Kamili, jej autorstwa oraz współautorstwa, książkę Jacka Walkiewicza oraz „Jak stworzyć swój pierwszy biznes.

 12. Ewa

  Moje ważne lekcje z kursu on-line „Czas na awans”:
  1) sama kreuję rzeczywistość, która pozwoli mi awansować,
  2) usuń dystraktory, postaw na koncentrację, produktywność i zarządzanie czasem.

 13. Gabriela

  Moje lekcje po szkoleniu „7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie”:
  1. Nie odkładaj działania na później, bo nie wiesz, ile czasu ci zostało;
  2. Deleguj zadania z niskiej stawki godzinowej;
  3. Bądź cierpliwa, patrz na życie długoterminowo;
  4. Nie słuchaj wyłącznie swojego ego, kalkuluj decyzje i możliwe opcje;
  5. Zrzucaj balast co jakiś czas;
  6. Zorganizuj sobie złotą godzinę;
  7. Narzucaj sobie krótkie terminy realizacji zadań:
  8. Narzucaj sobie ramy czasowe wszystkich działań;
  9. Chaos w głowie blokuje myślenie koncepcyjne, dlatego prowadź kalendarz;
  10. Stawiaj sobie MIERZALNE cele w różnych obszarach życia.

  Rewelacyjne szkolenie, które polecam każdemu! Wdrożone działania rewelacyjnie podniosły moją produktywność :)

 14. Gabriela

  Moje ważne lekcje po szkoleniu „Zespół marzeń”:
  1. Nie traktuj członków swojego zespołu jako narzędzia, dbaj o rozwój ich potencjału.
  2. Bądź osobą, którą każdy chciałby mieć wśród swoich znajomych;
  3. Pieniądze motywują na krótką metę, dbaj również o relacje , rozwój i uznanie;
  4. Zmiany w zespole rozpocznij od siebie;
  5. Czasami trzeba pohamować własne ego dla dobra zespołu;
  6. Nie bój się zrywać współpracy z kimś, kto nie pasuje do zespołu;
  7. Opracuj standardy;
  8. Wprowadź narady zespołowe;
  9. Budując informację zwrotną nie pozwól aby negatywy przysłoniły pozytywy;
  10. Nie bój się wymagać i egzekwować zasad.

 15. Marlena

  Witam, chciałam się podzieli moimi ważnymi lekcjami po szkoleniu „7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie” :
  1. Zacznij zajmować się naprawdę tym co jest najważniejsze dla mnie, bo potem możesz nie mieć na to czasu!!
  2. Sprecyzuj swoje cele zawodowe a nie ciągnij „ pięć srok za ogon”.
  3. Skupić się na WSG i WŻW.
  4. Delegować zadania, jeśli się tylko da.
  5. Opinia o Nas wyrażona przez kogoś jest tylko jego opinią. Sami się znamy najlepiej.
  6. Cel musi być mierzalny i sprecyzowany.
  7. Dyscyplina to droga do sukcesu.
  8. Łącz zadania, przez co zyskawszy więcej czasu.
  9. Jak pracujesz to pracuj na 100% a nie rozpraszaj się w między czasie innymi pierdolami. Jeśli pracujesz w domu to nie włączaj pralki, nienastawiaj na obiad itp. bo wtedy z przeznaczonego czasu pracy zrobisz wszystko inne a nizeli popracujesz nad założonym planem/projektem.
  10. Moja ulubiona #zlota godzina. Czas tylko dla mnie. W tym całym ferworze życia, domu, pracy często zapominamy o sobie. Przecież ja tez jestem ważna. Nikt tak o mnie nie zadba jak ja sama. Nawet jak nie jest to pełna godzina tylko, np. pół godziny to niech jest to w pełni tylko dla ciebie samej wykorzystane. Ja w tym czasie czytam, robię sesje wdzięczności, słucham afirmacji.
  Dziękuje za to szkolenie. Otwarło mi to na niektóre sprawy jeszcze bardziej oczy. Myślałam, że jestem Panią swojego czasu już w 100%. Niestety okazało się inaczej. Zwykle jest inaczej niż byśmy chcieli.
  Pozdrawiam serdecznie
  Marlena

  • Author
   Martyna Kurek

   Marleno, cieszę się, że byłaś na szkoleniu i wyciągnęłaś z niego lekcje!

   Mam dla Ciebie upominek, video z wystąpienia Kamili na ,,Queens of life”.

   Owocnego oglądania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 16. kaja.rzeczkowska

  Właśnie skończyłam kilkudniową przygodę z „Buduj życie…” i huczy mi w głowie od nowych lekcji i pogłębionej samoświadomości. To 20 stron notatek w moim zeszycie (bo pracowałam z e-bookiem, nie czekając aż dotrze wersja papierowa).

  Najważniejsze lekcje to:

  1. Nie muszę się rozwijać we wszystkich kierunkach jednocześnie i łapać się za 20 różnych idei z nowych, kuszących szkoleń i poradników, które wyznaczają mi absolutnie nierealne wzorce (jestem niepodatna na reklamy nowych ubrań czy kosmetyków, nie kupuję nowego sprzętu elektronicznego czy samochodu co kwartał, ale na szkolenia rzucam się jak ćma do świecy).. Podczas wypełniania ćwiczeń zdałam sobie sprawę, że tego, co mam do osiągnięcia w swoim życiu, co jest dla mnie naprawdę ważne – i co z pomocą książki wypisałam i zaplanowałam – wystarczy mi na kilka lat. Ileż to zaoszczędzonego czasu i pieniędzy! A także stresu, bo mój poprzedni styl skazywał mnie na niepowodzenia.

  2. Bardzo boję się porażki i kręcę sobie filmy o niepowodzeniach. Dowiedziałam się, że na to pomaga rozpoczęcie działania od razu, zanim pojawi się strach – a jeśli się nawet zdąży pojawić, to zniknie jak tylko podejmę działanie. Odkryłam też, że nawet Kamilę taki lęk przed porażką (i komentarzami innych) mógłby powstrzymać przed zostaniem Kamilą Rowińską, którą poznałam na „Życiu bez ograniczeń 2” – bo i ona była niedoświadczona, gdy prowadziła swoje pierwsze szkolenie. (Moim marzeniem jest zostać coachem i trenerem, cel, który sobie rozpisywałam, to ukończenie szkoły w tym kierunku).

  Znikam się uczyć :) Bez angielskiego nie osiągnę swoich celów.

  Ach – mam wszystkie książki Kamili Rowińskiej, szkolenie o pewności siebie i o budowaniu kariery, a także książki o analizie kolorystycznej i biznesowym dress codzie. Marzy mi się nagranie wystąpienia Kamili z „Życia bez ograniczeń 2” – to było najbardziej inspirujące wystąpienie, jakiego kiedykolwiek w życiu doświadczyłam!

 17. miniczka

  Och Kamilo… Gdyby to była jedna lokacja to byłoby mi łatwiej ?. Ale postaram aię wybrać tą najważniejszą. Jest to lekcja o własnej wartości i miłości do siebie oraz o korzystaniu w życiu z okazji jakie ono niesie. Dzięki Tobie zrozumiałam, jak ważny jest rozwój i że zawsze jest na niego dobry czas, nigdy nie jest za późno i że działanie (!!) to jedyny pewny klucz do sukcesu, który chcemy osiągać. Zrozumiałam to na tyle dobrze, że teraz chce mi się chcieć (to chyba lubi być nazywane „motywacją” ?). Ale dla mnie to nie jest zwykła motywacja… że ktoś mi coś powiedział i już się nakręciłam – to po prostu zmiana myślenia – zmiana życia – zmiana w człowieku, widzi sens, cele i rozumiem po co ma mi się chcieć i dlaczego, gdzie ma mnie to doprowadzi i jak. To jest rodzaj – sposobi na życie – spełnione życie. Dziękuje Ci ❤️ A w mojej skromnej kolekcji Twoich produktów posiadam: szkolenia i kursy Kobieta Niezależna, Asertywność w pracy i rodzinie, Sesja Q&A bonus do kursu Asertywności, Coaching wart milion, 6 kroków do zbudowania stabilizacji finansowej, 5 strategii budowania pewności siebie; oraz książki: Kobieta Niezależna ❤️, Dziennik Coachingowy, Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale oraz kubek i notatnik ❤️ – Kurcze właśnie zorientowałam się, że moja kolekcja nie jest już taka skromna ? – ale to tylko potwierdza to co wyżej napisałam: STAWIAM NA ROZWÓJ ???❤️

  • Author
   Martyna Kurek

   Miniczka wspaniale, że dbasz o swój rozwój <3

   Mam dla Ciebie upominek, video z wystąpienia Kamili na ,,Queens of life”.

   Owocnego oglądania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC

   • Dominika

    Witam! Niestety nie dostałam tego emaila. Przeczesała całą skrzynkę i nic :(

 18. aniamorun

  Witam,
  Kamilo nie będę udawać, że przeczytałam wszystkie Twoje książki , bo tak nie jest . Jestem początkową KN , chcę powiedzieć, że cieszę się, że trafiam na Ciebie, a grupa KN motywuje mnie do działania.

  Przeczytałam Kobieta niezależna i od razu zapisałam się na listopadowe szkolenie. Właśnie zaczynam czytać buduj swoje życie odpowiedzialnie i wytrwale. Uważam, że każda kobieta powinna przeczytać te książki, ponieważ są inspirujące i mega motywujące do działania. Nawet nie zauważyłam ,że gdzieś pomiędzy dziećmi i biznesami męża , gdzieś się podziało moje JA. Jak mogłam do tego dopuścić Ja kiedyś kobieta niezależna. Dziś mówię basta. Wyznaczyłam sobie cele i wartości. zapisałam się na fitness , wróciłam do nauki j. angielskiego, od września, zaczynam szukać pracy. żebyś widziała zaskoczenie mojego męża :] „przecież nie musisz pracować ” a właśnie muszę, zawsze lubiłam kontakt z ludźmi. Zastanawiam się również nad własną firmą. Kocham fotografować, nigdy nikomu na głos tego nie mówiłam , dlaczego? Nie wiem, ….. wiem , że przede mną długa droga, ale dam radę.
  Jedna książka i 43 stron :] az boję się pomyśleć co będzie dalej…..
  Obiecałam sobie , że co miesiąc kolejna książka.

 19. Aneta

  Nie chcę być „szczęśliwą krową”, co poje trochę trawy, a i tak ją za chwilę wydoją. Mam dość patrzenia jak młodzi niedoświadczeni, rzucają ludźmi jak workami z ziemniakami, bo mają tu i teraz „władzę”. W takiej organizacji pracuję. 20 lat, a teraz już się nie da, bo knucia, intrygi, prostactwo nie zna granic. A brat Artur mówił juz dwa lata temu, ….”przestań pić te herbatki”, bo szkoda życia. Gdyby nie druga równocześnie praca to mogłam wpaść w depresję. Ale nie,……ma tak łatwo, bo krok, po kroku, zdecydowałam się i przeczytałam KOBIETĘ NIEZALEŻNĄ, obecnie jestem dumną posiadaczką ceryfikatu z KURSU Asertywność „w domu i zagrodzie”, mam obecnie nowy kurs z Panią Kamilą i choćby przysłowiowe „skały …..ły” zrobię wiele, by nie rzucano mną jak workiem. Za ładna jestem by w waciaku pomykać. A teraz idę biegać, bo od 2 lat to robię i mam efekty – 10 km biegnę, lecę, pełzam, ale daję radę jak to ostatnio modne BEJBE….. Gdyby nie bieganie to byłabym spalona psychicznie.
  Dziękuję Pani Kamilo za to co Pani dla ludzi robi, w jaki sposób dociera Pani do każdego z dosłownego z Kopydłowa i Sopotu. Wsparcie Pani czyni ludzi lepszymi, dla nich samych, dla ich bliskich. Pani zmienia świat od świtu.
  Dziękuję, chociaż słowa tego nie wyrażą jak jestem Pani wdzięczna. Podziwiam Panią.
  Pozostaję z wyrazami ogromnego szacunku.

 20. Kasia

  Droga Kamilo i RBC :)

  Moje 2 ważne lekcje po czwartkowym szkoleniu: 7 zasad zarządzania sobą w czasie (z zapisanych 12) :)
  I. Patrzę na życie z perspektywy osi czasu
  II. Ustalam, co jest w życiu ważne i robię tylko najważniejsze.

  Dziękuję,
  Kasia

  P.S. już zanim dołączyłam do RBC Master Business Training zaczęłam od przeczytania książek (wszystkich :)) i vod (prawie wszystkich), potem kursów online. Na żywo to jednak jeszcze coś innego. Porównałam moje lekcje z tych zapisanych po vod i po szkoleniu i odkryłam/zapisałam nowe lekcje.

 21. Veslava

  Dziękuję za każdą najdrobniejszą zmianę, jakiej doświadczam za Twoją nauką. A przede wszystkim chcę podkreślić fakt, że jesteś, Kamilo, nauczycielem-Mistrzem. Takim, który jest autentyczny i wiarygodny i wdrożył sam to, czego naucza. Uczę się od Ciebie tej niesamowitej wiary w siebie i skuteczność pracy nad sobą.
  Jestem dzisiaj szczęśliwa. Odkryłam w sobie wewnętrzną siłę, której dotąd nie znałam. Głównie dzięki Twoim wskazówkom, książkom polecanym przez Ciebie i świadomości moich wlasnych wartości i celów, które okreslilam na nowo po wirtualnym spotkaniu Ciebie
  Raz jeszcze DZIĘKUJĘ

  • Karolina Kozielska

   Z radością czytam takie wpisy, ponieważ pokazują sens naszej pracy.
   Pozdrawaim, dalszych sukcesów i zmian życzę.
   Karolina z zespołu RBC

 22. Justyna

  Witam. Kurs otworzył mi oczy na wiele spraw i pozwolił zapanować nad emocjami w sytuacjach w których do tej pory reagowałam albo uległością albo agresją. Dzięki temu iż nauczyłam się formułować asertywne zdania częściej teraz mówię o swoich uczuciach, które towarzyszą mi w konkretnej sytuacji a przy tym nie mam intencji aby zranić drugą stronę. Wykonując ćwiczenia zawarte w kursie przyjżałam się bliżej własnej osobie i przeanalizowałam wiele sytuacji które miały miejsce w moim życiu i w których przez to iż nie znałam jeszcze asertywnych technik straciłam wiele okazji na poznanie kogoś ciekawego, lub na zdobycie doświadczenia w jakiejś dziwnie, lub po prostu na zmianę tego co mi nie pasuje.Teraz już wiem że nie warto tracić nerwów podczas,, przepychanek,, słownych wystarczy tylko poinformować drugą stronę o tym jak się czuję w obecnej sytuacji powiedzieć czego w związku z tym oczekuję i poczekać na efekty. Dziękuję za tyle cennych lekcji choć jeszcze dużo pracy przede mną teraz już wiem, że moje życie zmienia się na lepsze a ja jestem już inną osobą.

  Do tej pory przeczytałam Kobieta niezależna, Buduj swoje życie odpowiedzialne i zuchwale, Zasługujesz na sukces, przeszłam kurs Asertywności, kurs Czas na awans – Jak profesjonalnie i świadomie pokierować swoją karierą zawodową?,Video „5 strategii budowania pewności siebie!”,Sesja Q&A – BONUS od kursu „Asertywność w pracy i w rodzinie.

  • Author
   Martyna Kurek

   Justyno, cieszę się, że wyciągnęłaś lekcje z video i przeszłaś do działania!

   Mam dla Ciebie upominek, video z wystąpienia Kamili na ,,Queens of life”.

   Owocnego oglądania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 23. Milena

  Kurs dał mi naprawdę wiele – przede wszystkim jest to pewność, że warto się odezwać, mieć swoje zdanie a nie być szarą myszką, którą się będzie podporządkowywać. Wiem, że mam prawo czuć to co czuję i nie boję się już tego wyrażać, ale też- co okazało się cenne – szanuję zdanie innych i daje im do tego prawo. Miłe jest uczucie odpowiadać komuś w asertywny sposób, bo nie jestem wtedy niemiła tylko żyję w zgodzie ze samą sobą. Wcześniej wahałam się często odezwać i gotowało się we mnie w środku, teraz tak często odczuwam satysfakcję. Uczę się być asertywną z każdym dniem i wiem, że będzie jeszcze lepiej. Kurs jest genialny! nie żałuję tej decyzji, przecież to inwestycja w mnie samą, czyli najlepiej:) pozdrawiam gorąco i raz jeszcze dziękuję:)

 24. Anna

  Lekcje po kursie online asertywność:
  1. Bardzo ważne jest to aby zwrócić uwagę na swoje uczucia.
  2. Powiedzenie na głos o czymś co Ci nie pasuje lub gdy coś jest fajne daje niesamowite uwolnienie i radość.
  3. Przez zachowanie asertywne wzrasta pewność siebie.
  4. Zastanawiając się nad uczuciami i skupienie się na konkretnej sytuacji powoduje, że stajesz się osobą bardziej konkretną.

  Zamierzam na codzień w każdej możliwej sytuacji pracować nad asertywnością, moim wielkim wyzwaniem jest zrozumienie,że inni również mają prawo wyboru i jeżeli nawet o coś proszę to ktoś inny również ma prawo odmówić.

  Lepiej będzie kiedy powiem czego jeszcze nie mam :-D
  Książki Angeliki „zdobądź swój szczyt”
  „Jak założyć swój pierwszy biznes”
  Wystąpienie Queens of live

  • Author
   Martyna Kurek

   Anno, cieszę się, że kurs już za tobą i że wyciągnęłaś z niego lekcje!

   Mam dla Ciebie upominek, video z wystąpienia Kamili na ,,Queens of life”.

   Owocnego oglądania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 25. Domi

  Moje ważne lekcje po szkoleniu „Mistrz sprzedaży”:

  1. Dobrze poznaj swoich klientów i bądź tam, gdzie oni są.
  2. Idealny klient to osoba, której najwięcej problemów jesteśmy w stanie rozwiązać.
  3. Każdy członek zespołu jest sprzedawcą, nawet jak nie ma bezpośredniego kontaktu z klientem.
  4. Sprzedaż to spełnianie marzeń klientów. Musisz je poznać!
  5. „Nie” usłyszane od klienta nie oznacza „nigdy”. Nie poddawaj się!
  6. Klienci zawsze mają obiekcje, więc postaraj się rozbroić bombę zanim wybuchnie. Nie panikuj!
  7. Nigdy nie przedstawiaj tylko jednej oferty – 3 warianty to najlepsza opcja.
  8. Miej energię trochę większą niż twój klient, zaangażuj się.
  9. Nie przerywaj procesu sprzedaży, doprowadź do jego zamknięcia. To ty zamykasz sprzedaż, a nie twój klient!
  10. Po zamknięciu sprzedaży pozostań z klientem w kontakcie – obsługa posprzedażowa.
  11. Pytania otwarte są kluczem do poznania klienta.
  12. W sprzedaży zawsze posługuj się językiem korzyści.
  13. Proś o rekomendacje i chwal się nimi.
  14. CODZIENNIE wychodź z inicjatywą sprzedażową!!!!
  15. Rozwijaj się nieustannie, działaj i uwierz w siebie! Każdy może być Mistrzem Sprzedaży!

  W najbliższym czasie zamierzam pracować nad językiem korzyści i zadawaniem pytań otwartych. Chcę tak mówić nawet obudzona w środku nocy ;) ;) ;). Zamierzam również bardziej zaangażować się w media społecznościowe, bo tam są moi klienci.

  Produkty RBC, które posiadam: wszystkie książki autorstwa Kamili oraz Dziennik coachingowy, Twój pierwszy biznes, Coaching wart milion, Pokochaj swoje życie; VOD – 7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie, Moje lekcje po szkoleniu w Arizonie. Brałam też udział w stacjonarnym szkoleniu Kobieta Niezależna.

 26. Henryka

  Moje lekcje z „Asertywność w pracy i w rodzinie”
  1. Nie kręć filmów, zapytaj się, dowiedz jakie są fakty, poproś.
  2. Dzięki asertywności nie pozostawiam rzeczy niedokończonych, nie odpuszczam: „a niech się domyśli” a wyjaśniam i kończę.
  3. Mówię w sposób asertywny, co mi się nie podoba i bez „bagażu” idę do przodu, do moich celów o wiele szybciej, bo lżej.
  4. Jako KOBIETA ASERTYWNA dokonuję lepszych wyborów w życiu.
  5. Olśnienie, że niektórym pozwoliłam już zająć część mojego trawnika i czują się na nim jak u siebie, przygotowując się do zagarnięcia kolejnego kawałka. Dla mnie to teraz okazja do pokazania im, gdzie są granice mojej działki, a i pewnośc, że sobie poradzę, nawet gdybym miała skorzystanie z „zaplecza”.
  6. Jeśli pozwolę komuś zająć część mojego terytorium, to nie dość, że jest moim ograniczeniem, to i „pochłaniaczem” mojego czasu – straconego czasu, bo nie prowadzi mnie, ani do moich wartości, ani do wysokiej stawki godzinowej. Ale teraz jako osoba asertywna zmieniam moje dotychczasowe przekonania, które pozwoliły na to wtargnięcie na mój teren, na takie, dzięki, którym odzyskam cały mój teren i wyznaczę furtkę tam, gdzie ja chcę, a osoby, którym wejście z tego kierunku nie będzie pasowało, same „odpadną”.
  Przerabiając kurs wydaje się to takie oczywiste, ale dopiero
  „praktyka czyni mistrza”. Przy każdym budowaniu komunikatu asertywnego jak na razie muszę chwilę się zatrzymać i przeanalizować go wewnętrznie, a okazji do tego jest sporo każdego dnia, choćby zwykłe zakupy w żabce: pan wydając resztę mówi, że nie ma 1 grosza. Moja pierwsza myśl, która sama przychodzi: „jak dla pana pieniądze nie są ważne, to proszę wydać mi 2 grosze” i od razu łapię się, że jest to komunikat agresywny. Mam jednak schemat i według niego buduję mój komunikat asertywny i mówię:”czuję dyskomfort, kiedy nie wydaje mi pan wszystkich pieniędzy, proszę wydać mi całą resztę, a jeśli nie ma pan 1 grosza, mogą być 2″ Niby to sama, a jednak duża różnica.1 myśl w głowie była agresywna (i tu sprawdza się powiedzenie: głupie samo leci) chwila na przekształcenie na komunikat asertywny i zupełnie inne odczucie
  (tu też sprawdza się powiedzenie, że asertywność, to sztuka). Pan wydaje 2 grosze bez komentarza, a ja już nie czuję dyskomfortu.
  Dziękuję Kamilo, kurs przeprowadzony profesjonalnie, z klasą, wystarczy tylko wprowadzić w życie. Kobieta niezależna i asertywna, to wyjątkowa kobieta.
  Posiadam:
  Kobieta Niezależna
  Zasługujesz na Sukces
  Jak stworzyć swój pierwszy biznes
  Coaching wart miliony
  5 strategii budowania pewności siebie
  6 kroków do budowania stabilizacji finansowej
  7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie
  Czas na awans
  Video „Model Coachingowy”
  Lekcje ze szkolenie z Blairem Singerem

 27. Marta

  Moje najważniejsze lekcje z kursu „Asertywność w pracy i rodzinie”:
  – nauczyłam się, że nie jestem od tego, żeby kogoś pouczać lub wychowywać. Jeżeli nie odpowiada mi sposób, w jaki ktoś się do mnie odnosi lub np. zadaje kłopotliwe dla mnie pytanie, to nie umoralniam go. Ta osoba ma prawo zapytać, ja mam prawo odmówić. Odnoszę się jedynie do swoich uczuć z tym związanych. Jego sprawa jak ten ktoś kieruje swoim życiem. Moim celem jest pokazanie tej osobie, jak ma się odnosić DO MNIE, a nie do całego świata,

  – doszło do mnie, że ktoś ma prawo do tego, aby mnie ocenić. Nie jestem nietykalna i nie powinnam się obrażać, reagować agresywnie, jeśli ktoś „podsumował” mnie/ moje działania w sposób, który wg mnie nie jest prawdą. On ocenia mnie przez swój pryzmat i tyle. Tylko ja wiem, jak jest naprawdę i nie muszę się tłumaczyć i udowadniać, że ten ktoś się myli. Należy jednak przy tym pokazać tej osobie, gdzie jest granica, której nie powinna przekraczać,

  – warto mieć świadomość wartości, które są dla mnie w życiu najważniejsze. Znając swoje główne wartości będę wiedziała czego bronić i czym się kierować przy podejmowaniu ważnych dla mnie decyzji,

  – nie kręcić sobie filmów! Jeżeli jakaś sytuacja jest dla mnie niejasna, to nie mam sobie wymyślać, zgadywać co autor miał na myśli, tylko po prostu się zapytać u źródła. Odnosić się do faktów, a nie moich przypuszczeń.

  Wdrażam te lekcje w życie i jedną z najważniejszych rzeczy, jaką mogę opisać, to to, że asertywna postawa sprawia, że czuję wewnętrzny spokój i jestem pewniejsza siebie. Po każdej mojej agresywnej reakcji czułam taki niesmak i było mi wstyd, że tak się zachowałam. Teraz w sytuacji, w której odpowiadam komuś w sposób asertywny, czuję się spokojniejsza i mam poczucie takiego szacunku do siebie. Chwalę siebie w myślach, że zachowałam się odpowiednio. Przez kilka ostatnich lat coś ciągle było nie tak, nie odnajdywałam się w różnych miejscach, sytuacjach. Myślałam, że jak zmienię np. pracę, to wszystko się ułoży i będzie inaczej. Oczywiście niewiele się zmieniało. Czułam, że coś robię źle, ale nie wiedziałam co. Teraz już wiem, że nie byłam asertywna. Błąkałam się gdzieś między uległością a agresją i nie potrafiłam tworzyć zdrowych relacji z ludźmi. Olśniło mnie, że zmiana otoczenia nic nie da, trzeba poszukać problemu w sobie i zacząć nad nim pracować. Po tym kursie czuję, jak moje życie się zmienia i choć jeszcze sporo przede mną, to przyznaję, że asertywność to podstawa, bez której „nie pociągnęłabym” za daleko. Jestem szczęśliwa, że zdecydowałam się na ten kurs i szczerze polecam go wszystkim ;)

  Dziękuję!

 28. Jolanta

  MOJE lekcje:
  1. Moje życie się nie skończyło, one dopiero się zaczęło i nabiera tempa.
  2. Mam wspaniałe wartości, które ukrywałam gdzieś na dnie siebie. Choć wiem, że były ze mną cały czas to bałam się o nich mówić głośno. Bałam się oceny, odrzucenia, niezrozumienia i innych negatywnych emocji.Teraz wiem, że mogę wyrażać siebie, bo NIGDY nie chciałam nikogo ranić.
  3. Nikt nie wie o mnie tyle co ja sama, więc doradzanie przez osoby trzecie puszczam mimo uszu. SŁUCHAM ale to JA podejmuję decyzję.
  4. Całe życie to TEST i TRENING – takie proste i takie odkrywcze.
  5. Jestem lepszą wersję siebie z wczoraj.
  6. Jestem średnią z 5 osób, które najczęściej mnie otaczają. Przygnębiło mnie to niezmiernie, ale także otworzyło oczy, więc zaczęłam działać.
  7. Moje koło życia – jest do naprawy. Działam.
  8. Przypomniałam sobie jaka byłam kiedyś ( moje marzenia, wizja świata). Kocham ludzi, szanuję, wiem że ludzie są dobrzy z natury.To przekonanie zostało we mnie stłamszone. Wracam do korzeni, czuję radość z tego, że miałam rację :)
  Jak wykorzystam: działam ! pracuję nad sobą ! zrealizuję cele ! postawię sobie nowe i też je zrealizuję ! dla siebie , dla rodziny.

 29. Aleksandra

  Hej Kamila❤ nadszedł czas, by podzielic się moimi wnioskami z kursu o Asertywności❗❗ chciałam dac sobie czas na to, by zaobserwować jak zmienia sie moje życie po podjeciu decyzji, że chcę byc asertywna. Jestem naprawdę zaskoczona. Wiedziałam, że moja jakość życia i szacunek do siebie poszybuje w górę. Ale nie sądziłam, że aż tak❤ to działa?? czuję że jestem wierna sobie, że stoję na straży mojego dobra i wartości, a jednocześnie robie w to sposób, który nie rani innych. Kilka tygodni takiego asertywnego zachowania, a zmiany są ogromne. Uczę sie dopiero, robie błędy w komunikatach ale daje sobie prawo do nauki. Asertywność to dla mniej cos wiecej niz poprawny komunikat, to niemal filozofia życia. To w jaki sposób zmienilo sie moje życie odkad Cię poznałam jest wrecz niemozliwe. Ale to czego mnie nauczylas to, ze tylko działanie daje efekty nawet jak jest to trudne. dziękuję Ci za Twoją pracę jestem wdzieczna za to co robisz. Mogłabym tak długo pisać jakie zmiany zaszly❤ cóż czekam.na.kolejny kurs, dziękuję ze mogę sie z Toba rozwijac jako człowiek. Buzka❗❗❗ wybacz za tak długą wiadomość.

 30. Agnieszka

  Jestem ogromnie wdzięczna za to, że Cię znalazłam w Internecie :)
  Byłam przekonana, że jestem dość mocno asertywną osobą, utwierdzali mnie w tym znajomi i najbliższe mi osoby, już teraz wiem, że to nie miała nic wspólnego z asertywnością, a była to z mojej strony agresja,cięte riposty, sarkazm oraz słowo ‚nie’. Długo biłam się z myślami czy kupić kurs z asertywności ale ostatecznie przekonało mnie twoje wystąpienie na fb, a szczególnie, kiedy zaczęłaś mówić o tym, że godzimy się na coś, co do końca nam nie odpowiada, a z czasem narasta w nas złość i frustracja ja się sama na własne życzenie wpakowałam w taki układ ale dzięki Twojemu kursowi już wiem jak małymi krokami z tego wybrnąć nie jest to łatwe bo kiedy moi rozmówcy ze mną rozmawiają i używają czasem takich sformułowań, że gotuje się we mnie „czarna złość” i najchętniej to bym odpowiedziała tak jak do tej pory agresywnie, sarkastycznie z dużą ilością złości w sobie, teraz milczę zastanawiam się i na spokojnie odpowiadam ” mam inne zdanie na ten temat lub tak zgadzam się z tym ….. i wywiązują się naprawdę mądre rozmowy, które sprawiają, że staje się silną i mądrą kobietą, a przede wszystkim spokojną.
  Mam już :
  „Asertywność w pracy i w rodzinie” ONLINE – Kamila Rowińska
  Czas na awans – Jak profesjonalnie i świadomie pokierować swoją karierą zawodową?
  Moja droga na szczyt” – wystąpienie Kamili Rowińskiej podczas wydarzenia „Życie bez ograniczeń 2″
  Moje kluczowe kroki do zbudowania wielomilionowego biznesu” – Kamila Rowińska podczas “Życia bez ograniczeń 3” w Warszawie

 31. Basia

  Cały kurs jest dla mnie wielką lekcją. Ale chyba to, co na tą chwilę dla mnie najważniejsze, to fakt, że w końcu zrozumiałam, że asertywność, nawet ta najlepsza, nie jest „lekiem” na problemy innych, nie spowoduje, że ktoś się zmieni. Spowoduje, że ja będę się czuła lepiej z tym co mówię, będę mogła wyrazić siebie i swoje uczucia. Jest to dla mnie też informacja, że ktoś kto mi odmawia, lub zwraca na coś uwagę – niekoniecznie robi to by mnie skrzywdzić czy coś w tym stylu – po prostu wyraża siebie.
  Biorę się za dalszą naukę asertywności – wiem, że warto!
  Pozdrawiam :)

 32. Kinga

  Po przerobieniu całego kursu „Asertywność w pracy i w rodzinie” poczułam się bardzo rozkojarzona, pierwszą moją myślą było „kurcze to jest takie proste i banalne”, lecz jednak nie jest. Uświadomiłam sobie, że przez wszystkie lata byłam osobą uległą, czasem agresywną ale tylko wtedy gdy nie mam humoru i przez to próbuję swoimi emocjami obarczyć innych… Uświadomiłam sobie, że ta uległość jest odbiciem zachowań mojej mamy. Ona jest osobą, która nie walczy o swoje, wszystkie obowiązki spadają na nią, ponieważ nie potrafi delegować zadań. Od lat na jej barkach spoczywa prowadzenie domu i płacenie rachunków mimo że to mój tata pracuje na stałe a moja mama tylko dorywczo. Mam jeszcze czwórkę rodzeństwa w wieku 10-23 lata (ja mam 20 lat).
  Zaproponowałam mojej mamie, żebyśmy razem przerobiły ten kurs, ona zgodziła się jednak gdy doszło do nagrania, w którym Pani Kamila mówi o konieczności wydrukowania dziennika moja mama stwierdziła, że tylko posłucha tych nagrań.

  Obejrzałyśmy chyba 5 nagrań i mama się znudziła, odeszła do obowiązków domowych. Zrozumiałam, że w niej nie ma chęci, żeby zmienić istniejącą sytuację. Ja jednak tą chęć mam wielką, ponieważ nie chcę by inni wchodzili mi na głowę, by inne osoby decydowały jak mam żyć i ulegać ich wpływom za każdym razem.
  Postanowiłam dać w domu dobry przykład i biorę się za pracę nad swoją asertywnością. Początki są mega ciężkie, ponieważ nie umiem jeszcze robić takiego STOP przed odpowiedzeniem komuś na prośbę czy zaczepkę. Nie poddaję się jednak, walczę o swoją lepszą przyszłość. Jeśli inne osoby w moim domu dzięki temu zmienią też swoje zachowanie będę z nich bardzo dumna.

  Wszystkie lekcje jakie wyciągnęłam z kursu podam poniżej:
  – bycie asertywnym to umiejętność wyrażania swoich uczuć bez intencji ranienia innych
  – to że nie masz intencji zranienia drugiej osoby nie znaczy, że nie poczuje się zraniona
  – mam prawo do wyrażania swojego zdania i swoich uczuć
  – muszę walczyć o siebie
  – bycie asertywnym pozwala przestać kłamać
  – wreszcie nie trzeba udawać i mówić czegoś czego tak na prawdę nie myślimy
  – asertywność pozwala budować zdrowe relacje, które są oparte na prawdzie
  – asertywność to wolność bycia sobą
  – nie trzeba się bać wyrażać swojego zdania
  – jeśli ktoś nie akceptuje i nie szanuje moich uczuć, nie jest tak na prawdę zainteresowany moją prawdziwą osobą, tylko swoją iluzją mojej osoby
  – prawdziwi przyjaciele, partnerzy akceptują mnie taką jaką jestem na prawdę i nie zmuszają mnie do rzeczy, których nie chcę zrobić
  – asertywność daje spokój ducha
  – jeśli jestem asertywna to inni widzą we mnie spójną osobę

  • Author
   Martyna Kurek

   Kingo, cieszę się, że wyciągasz lekcje!

   Tak trzymaj!

   Wprawdzie masz już wiele naszych produktów, ale tego jeszcze nie! Dlatego też mam dla Ciebie upominek :)

   Nagranie „Queens of Life” właśnie do Ciebie leci :)

   Owocnego oglądania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

   • Kinga

    Dziękuję bardzo za docenienie moich lekcji!
    Niestety nie dostałam żadnego e-maila na skrzynkę :(

    • Author
     Martyna Kurek

     Kingo sprawdź proszę jeszcze raz, ponownie wysłałam Ci dostęp.

 33. Beata

  Bardzo przepraszam ale dopiero zacznę naukę ponieważ musiałam uczuć sie do obrany magistra z zarządzania mniejszym i średnim przedsiebiorstwem .Teraz mogę z a czac naukę z asertywności.Jeżeli będę miala jakieś pytania lub uwagi napewno dam znać. Zaczynam przerabiać material z asertywności.Pozdrawiam.Beata

 34. Magda

  Magda
  Najważniejsze lekcje, którą wyciągnęłam z kursu o Asertywności to :
  – Każdy ma prawo odmówić,
  – Asertywność to nie tylko słowo „NIE”,
  – Walcz o siebie,
  – czymkolwiek się zajmujesz w danym momencie,dawaj z siebie 100%
  – dąż do postawionego celu,
  – dziekuj za komplementy
  – inwestuj w swoją edukację i rozwój,
  – uwierz w siebie.
  -żyj zgodnie ze sobą

 35. Karolina

  Najważniejsze lekcje, którą wyciągnęłam z kursu o Asertywności to :
  – Każdy ma prawo odmówić,
  – Asertywność to nie jest słowo „NIE”,
  – Walcz ze strachem,
  – Jeśli jesteś w pracy daj z siebie 100%, jeśli jesteś z bliskimi również daj z siebie 100 %,
  – dąż do postawionego celu,
  – zaplanuj każdy dzień i go realizuj,
  – inwestuj w swoją edukację i rozwój,
  – uwierz w siebie.
  Osobiście, to co przeżywam jest dla mnie magią. Wdrożyłam w swoje życie kilka małych zmian i jestem pod mega wrażeniem, jak to wszystko działa. Zachowanie asertywne wobec syna i męża realizują wszystkie moje założenia. Oni nieświadomi godzą się na wszystko haha. ale odpowiedni ton i przekaz informacji jest genialny. Od października rozpocznę naukę na studiach podyplomowych, co pozwoli mi podwyższyć moje kompetencje i umiejętności. Kamilo :-) to czego uczysz, naprawdę działa, tylko wystarczy wdrożyć to w życie. Zmotywowałaś mnie do działania i niebawem rozpocznę współpracę z firmą działającą w marketingu sieciowym i wierzę, że się uda. Bo kto jak nie ja haha. Dziękuję Ci za wszystko, bo to co się dzieje w mojej głowie jest niesamowite. Kończąc moją historię, uważam, że każdy nastolatek powinien przejść przez taki kurs, a być może mieliby łatwiejsze życie i uniknęliby wielu błędów życiowych. Pozdrawiam Cały Zespół RBC z Kamila na czele :-)

 36. Gabriela

  Witam! W czerwcu brałam udział w dwudniowym szkoleniu Mistrz sprzedaży. Pojechałam na to szkolenie w zastępstwie koleżanki, która nie mogła na nim być i w czwartek przed tym szkoleniem, zupełnie przypadkowe spotkanie z nią i rozmowa sprawiły, że pojechałam na to szkolenie, pomimo wielu przeciwności … Ale szybka i stanowcza decyzja pozwoliła mi być w Warszawie na szkoleniu. I tutaj już miałam pierwszą lekcję – jak masz okazję to z niej korzystaj nie myśl za długo., bo okazja może się nie powtórzyć. Były to moje najlepsze szkolenie na jakim byłam. To co usłyszałam od Kamili w sumie znałam z książek, ale dopiero na szkoleniu ja tą wiedzę przeżyłam, przerobiłam i poukładałam w sobie. Utwierdziłam się , że jestem na dobrej drodze, że kierunek który obrałam jest właściwy i to dało mi kopa do dalszej pracy. Lekcje , które wyciągnęłam są liczne, ale najbardziej skupiam się teraz na tym, aby PYTAĆ – SŁUCHAĆ – a najmniej mówić, a jeśli już to mówić tylko językiem korzyści. Kolejna lekcja, którą już wdrożyłam w życie – lepiej mieć mniej klientów ale obsługiwać ich kompleksowo o dokładniej, niż gonić za nowymi klientami i o starych zapominać. To już po szkoleniu wdrożyłam w działanie – odnowiłam kontakty z dawnymi klientami – dzwoniłam, wysyłałam wiadomości i to był strzał w dziesiątkę, bo przy okazji też pojawiły się nowe kontakty. Ważną lekcją było dla mnie również to aby nie ignorować liczb, analizować sprzedaż – dlatego już wykonałam nawet arkusz aby monitorować dane. Zaczęłam również zapisywać dokładniej wszystkie zadania na cały tydzień, łącznie z menu obiadowym mojej rodziny – z tym zawsze miałam problem. Po odbytym szkoleniu ponownie wysłuchała i przerobiłam szkolenie Kobieta Niezależna, które mam wykupione online – i tutaj znowu znalazłam coś nowego, na co przedtem nie zwróciłam uwagi. Teraz robię Asertywność – i tutaj jest dopiero szok, ponieważ uważałam się za osobę asertywną i inni też mnie za taką mają – ale już wiem, że do prawdziwej 100% asertywności to mi jeszcze sporo brakuje, ale pracuję nad tym.
  Posiadam również książki – Kobieta niezależna, Buduj swoje życie odważnie zuchwale, Zasługujesz na sukces, Coaching wart milion,
  Nagrania – Czas na awans, 7 zasad zarządzania sobą w czasie, 6 kroków do zbudowania stabilizacji finansowej, kurs Kobieta niezależna i Asertywność w pracy i w rodzinie.

  • Author
   Martyna Kurek

   Gabrielo jestem pod wrażeniem Twoich lekcji i tego jak pięknie je wdrażasz.
   Tak trzymaj!

   Wprawdzie masz już wiele naszych produktów, ale tego jeszcze nie! Dlatego też mam dla Ciebie upominek :)

   Nagranie „Queens of Life” właśnie do Ciebie leci :)

   Owocnego oglądania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 37. Katarzyna

  Podczas kursu asertywności wyciągnęłam lekcje:
  -jak oddzielić fakty od interpretacji. Od teraz słucham drugiej osoby i skupiam się na faktach i nie dopisuję sobie co kto miał na myśli. Dzięki temu dużo łatwiej z dużym spokojem podchodzę do różnych sytuacji
  -przestałam sobie kręcić filmy. Co miało kluczowe wpływ na moje życie. Dzięki temu, że przestałam sobie wyobrażać życie potrafi mnie zaskoczyć….
  -nie znam intencji do końca intencji drugiej osoby i nie wiem z jakiego środowiska kulturowego nie wywodzi. Być może zadając dziwne pytania wg niej to troska, a według mnie to niezręczność. Teraz reaguje w sposób asertywny
  -nie jestem odpowiedzialna za to co mówi druga osoba

 38. Izabela

  Najważniejszymi lekcjami jakie wyciągnęłam ze szkoleń i książek Kamili są:
  1. Za każdym razem, kiedy ktoś ci mówi, że czegoś nie da się zrobić, pamiętaj, że mierzy on twój cel swoją miarą. Najwyraźniej nie jest ona zbyt wysoka. — > Ja, mama dwójki dzieci (jedno niepełnosprawne), dbająca od 5 lat głównie o dobro i zdrowie syna oraz kierująca całym domem i rodziną, dbająca o zachowanie równowagi w życiu względem okoliczności jakie nas spotkały. Założyłam Stowarzyszenie wspierające rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi, a w tym roku otwieramy przedszkole terapeutyczne na terenie gminy, finansowane z subwencji oświatowych. Do dziś słyszę „kiedy ty znajdujesz na to czas???” ;-)
  2. Cały czas uczę się wytyczać cele i realizować je zgodnie ze swoimi wartościami, bez rozdrabniania się na „pochłaniacze czasu” i rzeczy BEZ istotnego znaczenia na mój cel.
  3. Jedyną przeszkodą która powstrzymuje Cię przed sukcesem jesteś Ty sama. Dzięki tej maksymie wiem, że zawsze i z każdej sytuacji znajdę rozwiązanie , „Chcieć to móc” – ta myśl daje mi siłę.

  Produkty RBC, które już posiadam:
  – Zasługujesz na sukces
  – Buduj swoje życie odp i zuchwale
  – coaching wart milion
  – kobieta niezależna
  – ubierz się w kolor
  – Dziennik coachingowy
  – Quens of Life
  – Moja droga na szczyt ŻBO 2
  – Moje kluczowe kroki do zbudowania wielomilionowego biznesu ŻBO 3
  – 5 najczęściej popełnianych błędów przy budowaniu zespołu
  – Czas na awans
  – Asertywność w pracy i w rodzinie
  – 5 strategii budowania pewności siebie
  – jak skutecznie wytyczać swoje cele
  – 6 kroków do budowania stabilizacji finansowej
  – Video z lekcjami z Arizony
  – 7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie

  Dodatkowo w sierpniu będę uczestnikiem szkolenia Zespołu Marzeń w Warszawie, mam nadzieję wynieść z niego wiele cennych lekcji dotyczących zbudowania zespołu marzeń i dzięki nim stworzyć profesjonalne przedszkole terapeutyczne.

  Dzięki RBC!

 39. Agnieszka

  Moje lekcje ze szkolenia MISTRZ SPRZEDAŻY:
  1) Badaj potrzeby i finalizuj. Słuchaj klieta. Pozwól mu opowiadać o swoich marzeniach.
  2) Obiekcje nie są atakiem na sprzedawcę.
  3) Publikuj – to czego oczekują twoi klienci. Zbadaj rynek.
  4) Kieruj ludzi do miejsca gdzie mogą kupić.
  5) Znajdź grupę docelową. Kieruj ofertę bezpośrednio do nich, wg ich potrzeb.
  6) To TY zamykasz sprzedaż + obowiązkowa obsługa po sprzedażowa.
  7) Emocje wpływają na całą grupę. Każdy odbiera emocje inaczej.
  8) Zadawaj pytania otwarte, dzięki temu dowiesz się ważnych dla ciebie rzeczy o swoim kliencie.
  9) Przez 80% prezentacji produktu przedstawiasz tylko to co spełnia marzenia twojego klienta, rozwiązuje jego problemy. Klient przy zakupie kieruje się tylko swoimi racjami.
  10) Wszystko działa jak TY Działasz!
  11) Ludzie wydają pieniądze, pozwól im, aby wydali je u ciebie.
  12) Są klienci którzy kupują ofertę VIP, daj im wybór, możliwość.
  13) Rozbrajaj bombę zanim wybuchnie – przygotuj się na to.
  14) Nie ma idealnego momentu.
  15) Zawsze bądź przygotowany. Niektóre okazje zdarzają się tylko jeden raz.
  16) Mogę wszystko! Muszę się tylko odważyć.
  17) Nigdy się nie poddawaj. Działaj! Rób to co możesz, szukaj rozwiązań, zawsze rób coś więcej.
  18) Sprzedaż zawsze wywołuje emocje – zainicjuj kontakt.
  19) Jeśli zadbasz o klienta wcześniej, to później masz łatwiej.
  20) Czas i tak upłynie. Nie marnuj go – wykorzystaj!
  21) Każdy w zespole sprzedaje.
  22) Jak sprzedajesz tanie produkty, to musisz sprzedaż ich dużo. Znajdź dźwignię.
  23) Jak długo nie badasz potrzeb klienta, tak długo strzelasz na oślep.
  24) Napisanie, nagranie, przedstawienie, prezentacja
  25) Co się wydarzy jeśli się tym nie zajmiesz? Jak będzie wyglądało twoje życie?
  26) Bądź tam, gdzie są twoi klienci.

 40. Edyta

  przepraszam, ale tyle naskrobalam i nie wiem czy moj komentarz zostal wyslany :(

  • Agata Krzyżanowska

   Jest, jest :)

 41. Edyta

  Kurs prawie juz ukonczylam. Jedna z najwazniejszych lekcji jakich sie nauczylam podczas kursu jest: Często myslalam, ze ludzie mnie wykorzystuja, chca tylko zeby im cos robic. Po latach czulam sie juz zmeczona i sflustrowana tym. Przestalo mnie nawet cieszyc przebywanie ze znajowmymi, bo caly czas tylko cos chcieli ode mnie. Podczas kursu zobaczylam, ze powodem tego wszystkiego byl moj brak asertywnosci. Sadzilam ze skoro ktos mnie prosi o cos to jestem zobowiazana do zgodzenia sie na to. Teraz widze, ze ludzie maja prawo prosic, a ja mam prawo odmowic. Do tego komunikowanie tego w sposob nieagresywny :D

  Inna cenną lekcja, jakiej sie nauczylam, to najpierw zrozumienie O CO MI CHODZI, w sytuacjach i nazwanie tego, nie denerwujac sie, bez placzu i dodatkowych emocji.

  Nauczylam sie rowniez jednego zdania na pamieac: PRZESZKADZA MI KIEDY MI PRZERYWASZ, POZWOL ZE DOKONCZE (to do mojego męża).

  Robie duzo dodatkowych notatek i wdrazam powoli w zycie.

  To co juz mam od Kamili:
  – wszystkie dostepne ksiazki jej autorstaw oraz ebooka coaching wart milion,
  – kurs online: kobieta niezalezna;
  – kurs online: asertywnosc w pracy i w rodzinie do tego wykupiony kurs stacjonarny,
  – czas na awans;
  – moja droga na szczyt;
  – moje kluczowe kroki do zbudowania wielomilionowego biznesu;
  – moje lekcje po szkoleniu w Arizonie;
  – 7 zlotych zasad zarzadzania soba w czasie;
  – 6 krokow do zbudowania stabilizacji fin.;
  – 5 najczesciej popelnionych bledow przy budowaniu zespolu;
  – jak skutecznie wytyczac sobie cele;
  – jak ubrac sie do pracy;

  • Agata Krzyżanowska

   Agnieszko, cieszę się, że wyciągasz lekcje z kursu i wprowadzasz je w życie.
   Tak trzymaj!

   Wprawdzie masz już wiele naszych produktów, ale tego jeszcze nie! Dlatego też mam dla Ciebie upominek :)

   Nagranie „Queens of Life” właśnie do Ciebie leci :)

   Owocnego oglądania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 42. JOANNA

  Jestem po kursie on line „Asertywność” , jestem mega zadowolona. Kurs zbudowany tak, że się go chłonie. Bardzo lekko a konkretnie. Zeszyt ćwiczeń-bardzo fajnie, że powstał, dużo daje. Wszystko co zapisywałam to powtarzałam na głos by już wdrażać w praktykę i słyszeć jak mówię komunikaty asertywne.
  Najbardziej potrzebowałam tego kursu by w pracy być asertywnym i każdego dnia widzę jak wdrażam małymi krokami wszystkie rady.Miałam kilku coachów w pracy ale żaden nie umiał mi nić przekazać nt.asertywności i jak praktycznie podejść do tematu. Ten kurs jest bardzo cenny i potrzebny. Plecem z całego serca.

 43. Kamila

  Witam serdecznie,
  Moje lekcje;
  Zacznij działać teraz, bo nigdy nie wiesz ile Ci jeszcze zostało czasu!
  Nie pozwól by to o czym marzysz było tylko marzeniem!
  Rozpocznij walkę o siebie w tej chwili!
  Masz wiele możliwości, wybierz tę drogę, którą chcesz iść Ty a nie inni!
  Nie sugeruj się zdaniem innych, sama najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie dobre, słuszne, wartościowe!
  Zawalcz o siebie, daj sobie szansę na lot ku słońcu, bądź ptakiem, który wie, że ma skrzydła, które mogą go ponieść ku realizacji marzeń!
  Dzięki tej świadomości jestem na tyle silna, by móc iść do przodu, czyli zacząć żyć według siebie nie martwiąc się ile błędów popełnię ale popełniać je by móc się na nich uczyć. Chcę zrealizować siebie, swój plan bo teraz wiem, że mogę …być dzięki temu szczęśliwym człowiekiem!!!

  • Agata Krzyżanowska

   Kamilo, cieszę się, że wyciągasz lekcje i działasz!

   Mam dla Ciebie upominek, ebook „Coaching wart milion” już do Ciebie leci :)

   Owocnego czytania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 44. Agnieszka

  Moje najważniejsze lekcje po Szkoleniu z Asertywności to
  1. Bądź czytelna tak aby każdy wiedział co lubisz a czego nie.
  2. Pokaż ludziom gdzie jest do Ciebie furtka – pamietaj to ty decydujesz o granicach.
  3. Nigdy nie bądz obojetna – zawsze zajmij stanowisko.
  Bardzo dziękuję za kolejną dawkę wiedzy i kolejne lekcje. Moja przygoda z rozwojem osobistym u Kamili trwa już od 3 lat stąd jedyne czego jeszcze nie mam to „Akademia Trenera” ale pomimo ze to szkolenie jest tylko raz w roku to czekam cierpliwie na kolejną edycję :)

 45. Izabela

  Ostatnie szkolenie na którym była to „asertywny rodzic, partner, manager”.

  Ważne lekcje:
  1. Asertywność to uczenie innych jak mogą zachowywać się wobec Ciebie
  Zmienia to zupełnie perspektywę patrzenia na asetywność bo ja przecież chcę uczyć innych ludzi :D Zamierzam uczyć ich również jeśli chodzi o wyrażanie pozytywnych uczuć, np. tego jak przyjmuję komplementy
  2. Najgorzej żyje się z ludźmi, którym nie wiadomo o co chodzi.
  I najgorzej jest być tym człowiekiem, któremu nie wiadomo o co chodzi :) Więc trzeba poinformować o tym innych. Wbrew pozorom bardzo dużo ludzi wręcz chce znać Twoje oczekiwania. W związku z tym zamiast milczeć zamierzam mówić szczerze co myślę, ale w sposób asertywny

  Mam:
  – czas na awans
  – 7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie
  – kobieta niezależna

  Byłam na szkoleniach:
  – kobieta niezależna
  – 7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie
  – asertywny rodzic, partner, manager

 46. Katarzyna

  Lekcje:
  – Znajomość swoich myśli, podwojenie prawdy o sobie;
  – nie porównuj się;
  – opieraj się na sobie;
  – dotrzymuj sobie słowa; doceń siebie;
  – zaufaj sobie;
  – umiej powiedzieć stop i nie czuj się przegraną;
  – wybaczanie jest dla mnie, anie dla drugiej osoby
  – nie wybawiaj

  Książki posiadane:
  Kobieta niezależna
  Coaching wart milion
  E-book
  Buduj
  Video:
  Model coachingowy
  5 strategii budowania pewności siebie
  6 kroków do zbudowania stabilizacji Fin.
  Czas na awans
  Jak pokonać strach przed działaniem

 47. Anna

  Do tej pory posiadam:
  „Kobieta niezależna”, „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”, „7 kroków do osiągania ambitnych celów”, audiobook „Zdobądź swój szczyt” oraz „Dziennik coachingowy 4 tomy: 365 pytań od Twojego coacha”.

  Lekcje:
  1 – Jak cos Cie w zyciu denerwuje to to ZMIEN. Tylko Ty masz kontrole nad wlasnym zyciem, szczesciem i myslalmi, a co za tym idzie… Naszym największym wrogiem jest…nasza własna głowa!!

  2 – Konsekwencja w działaniu – kazdy z nas napotyka niezliczone ilości takich czy innym przeszkód. Wygrywają ci, którzy działają mimo pietrzących się trudności, a napotykając problem, po prostu podejmują konkretne kroki, by go rozwiązać.

  3 – Nieumniejszanie tego, co się robi – jeśli tworzymy coś z zaangażowaniem, wkładamy w to całe serce i jesteśmy dumni z efektu, nie bójmy się o tym mówić. Zauważyłam, że to głównie problem kobiet – faceci jakoś wydają się nie mieć z tym trudności.

  Dziekuje rowniez za WSZYSTKIE power poniedzialki!! Cotygodniowa inspiracja jest bezcenna :)
  Pozdrawiam.

 48. Marta

  Moje lekcje:
  1. Angażuj sie, jeśli nie będę robiła nic i zachowywała się jak gość w firmie to nawet jeżeli wyrażę swoją chęć awansu, to nie będzie podstaw abym awansowala.
  2. Jeżeli chcę być kierownikiem to powinnam wyglądać i zachowywać się jak kierownik.

  Posiadam
  1. Buduj swoje życie odpowiedIalnie i zuchwale.
  2. Zasługujesz na sukces.

  Pozdrawiam i dziękuję za codzienną motywacje.
  Ps. Obie lekcje już wprowadzilam w życie i czuję się z tym świetnie.

  • Author
   Martyna Kurek

   Marto, cieszę się, że wyciągnęłaś lekcje z video i przeszłaś do działania!

   Mam dla Ciebie upominek, video z wystąpienia Kamili na ,,Queens of life”.

   Owocnego oglądania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

   • Marta

    Dziękuję bardzo. Niestety nic nie znalazłam na skrzynce email.

 49. Monika

  Moje lekcje:
  – poszerzaj swoje kompetencje ( w trakcie słuchania zapisałam się na studia podyplomowe:)
  – produktywność – skup się, i pracuj intensywnie, wyłącz rozpraszacze.
  Dziękuję!

  Ps. Mam książki „Kobieta niezależna” i „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”

 50. M.

  Cześć :)
  Niezmiernie się cieszę, że Kamila udostępniła prezent w postaci video: „Jak profesjonalnie i świadomie pokierować swoją karierą zawodową?”, w dodatku z NAPISAMI! Jestem zachwycona, że pewne grupy nie zostały zlekceważone i mają możliwość się doskonalić – mam na myśli grupę osób niesłyszących/głuchych. Mam jej książki: „Kobieta Niezależna”, „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” oraz dziennik coachingowy. Dziękuję również za Power Poniedziałki, również z NAPISAMI (tylko nie wiem, czemu części 8 i 9 nie mają napisów? – czekam z niecierpliwością na napisy :))
  Zaznaczam po raz kolejny, że Kamila jest dla mnie naprawdę jedną z niewielu wartościowych osób (nie, nie lubię się podlizywać, ale w dobie Internetu coachów narosło się jak grzybów po deszczu, i jeszcze zraża mnie obłudność „coachów”, ale mniejsza o to).
  A z video wyniosłam więcej niż dwie lekcje, ale najważniejsze z nich to:
  1. Ciągle się ucz, pokazuj siebie (ja na siebie nakładam takie ograniczenia, tylko dlatego, że nie słyszę, ciągle muszę pamiętać by moją słabość przekuć w siłę), rozwijaj się, pokazuj siebie, pokazuj na co Cię stać
  2. Nie pal za sobą mostów, dbaj o dobre stosunki z pracodawcą, z współpracownikami – to niestety to jest bardzo ważne, już widziałam, jak ludzie odchodzili z pracy i w jaki sposób… Dobrze, że Kamila to uświadomiła, niby to jest oczywiste, ale już niewielu o tym pamięta.
  Na koniec: wielkie LIKE za video z napisami! Za wartościowe 90 minut! :)
  Dziękuję :)

  • Karolina Kozielska

   Dziękuję za Twoje lekcje i cieszę się, że korzystasz z filmów oraz dostępnych materiałów.

  • Author
   Martyna Kurek

   M., cieszę się, że jesteś z Nami i korzystasz z treści, które udostępniamy.

   Mam dla Ciebie upominek, ebook ,,Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”.

   Owocnego czytania i wykonywania zadań!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.
   PSS. Dziękuję za informacje dot. Power Poniedziałków 8 i 9, uzupełnimy braki :)

 51. Aneta

  We wstępie dziękuję ogromnie za możliwość skorzystania z darmowego kursu: „Jak profesjonalnie i świadomie pokierować swoją karierą zawodową?” , gdyż pewnie nie zdecydowałabym się, myśląc że sam fakt pracowania od 12 lat w firmie powoduje, że ja wiele już wiem w temacie, ale po obejrzeniu kursu wiem jak bardzo się myliłam. Lekcji wyciągnęłam więcej niż dwie, ale te najważniejsze dla mnie, które otworzyły mi oczy to informacja, że awansu nie dostaje się przez zasiedzenie (wstyd się przyznać ale już nawet wystosowałam podanie o awans, ze względu na staż pracy, teraz planuję poprzeć to konkretnymi działaniami, które udowodnią że awans mi się należy nie tylko ze względu na staż) a kolejna ważna dla mnie informacja to fakt, że duże znaczenie przy robieniu kariery ma nasz wygląd zewnętrzny (jako osoba otyła mam z tym duży problem i chyba, mimo że zdawałam sobie sprawę, że jest to ważna część postrzegania mojej osoby, otworzyłaś mi oczy jak istotna przy rozwoju zawodowym). Było jeszcze wiele bardzo przydatnych, konkretnych informacji ale na dzień dzisiejszy z tymi dwiema zamierzam się rozprawić. Aktualnie nie posiadam żadnych produktów fizycznych, ale po szkoleniu już zamawiam Dzienniki coachingowe i Kobietę niezależną :) Mam nadzieję, że pomogą mi odnaleźć wewnętrzną drogę do równowagi i realizacji celów. Pozdrawiam Aneta

  • Author
   Martyna Kurek

   Aneto, cieszę się, że video Cię zmotywowało i wyciągnęłaś z niego lekcje!

   Mam dla Ciebie upominek, ebook ,,Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”.

   Owocnego czytania i wykonywania zadań!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

   • Aneta

    Martyna :) dziękuję bardzo całemu zespołowi RBC i przede wszystkim Kamili.

 52. Maria

  Witam :) obejrzałam własnie i wysłuchałam kursu „Jak profesjonalnie i świadomie pokierować swoją karierą zawodową” i zaczęłam myśleć nad moją pozycją w firmie. Co powinnam zmienić w sobie i w moim podejściu do placówki, w której pracuje i osób, które ze mną współpracują.
  Lekcje jakie wyniosłam z tego kursu to:
  1. Nie można być szarą myszką i pozwalać sobą pomiatać, pozwalać na przestawianie z miejsca na miejsce bo w taki sposób zawsze będę niezadowolona i niczego nie osiągnę. Trzeba mieć swoje zdanie i swoje plany i o nie walczyć. Wtedy jest szansa na dalszy rozwój i awans.
  2. Trzeba być przebojowym- i nie do końca przejmować się tym co inni pomyślą albo o mnie powiedzą jak się zgłoszę do danego projektu czy też powiem własne zdanie na dany temat, a które różni się od opinii większości. Wielu ludzi jest podatnych na opinie innych i nie awansują tylko przez to własnie, że boja się odezwać co za tym idzie działać. Boją się, że zostaną wyśmiani i nie poradzą sobie z krytyką. Przebojowa osoba odwróci krytykę w żart lub swój atut albo po prostu zgodzi się z krytykantem tym samym zbijając Go z tropu i taki ktoś przestaje krytykować bo wie, że nie ma szans zaszkodzić takiej przebojowej osobie.
  Tak więc potrzebna jest siła, zawzięcie, upór, umiejętne stawianie na swoim i czasem dobre poczucie humoru – cięta riposta :-)
  pozdrawiam serdecznie cały zespół RBC :-)
  Marysia Dawindziak
  ps. Posiadam książki: „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” „Kobieta niezależna”+ebook, dzienniki coachingowe, „Ubierz się w kolor” „Jak ubrać się do pracy” -kupuje głównie książki bo je jestem w stanie przeczytać przy mojej gromadce :-)

  • Agata Krzyżanowska

   Dziękujemy Mario za Twoje lekcje :)

 53. Renata

  1. Konkretna optymalna strategia rozwoju swojej kariery – przemyśleć i opracować
  2. CV i list motywacyjny szyte na miarę, jak garnitur
  Kupiłam kurs Kobieta Niezależna online
  Pozdrowienia

 54. Urszula

  Dzień dobry, ja oglądałam tą konferencję w oryginale i już wtedy wniosła ona bardzo wiele w moje życie co obecnie procentuje. Moje lekcje, które już funkcjonują:
  1. Nie oceniać siebie aż tak krytycznie, trzeba próbować, nikt nie pozjadał wszystkich rozumów i może się okazać, że to właśnie ciebie szuka Twój nowy potencjalny pracodawca – wdrożyłam, działa, jeszcze nie dostałam propozycji popartej umową o pracę ale jestem zapraszana na spotkania, pracodawcy są mną zainteresowani, wcale źle nie wypadam a szukam stanowiska z wyższej półki, ponieważ mam spory apetyt :).
  2. Ucz się, podnoś swoje kwalifikacje, może trzeba popracować nad postawą, może trzeba poświecić czas na doskonalenie – to było zawsze dla mnie jasne,
  3.Dodałabym jeszcze – doceniaj siebie, często kobiety ze świetnymi kompetencjami bardzo się umniejszają,
  4. Zachowaj się tak jakbyś sama chciała aby Twój pracownik Cię potraktował, tzn.: jeżeli odchodzisz to kulturalnie i z klasą, bez żalów i trzaskania drzwiami, można merytorycznie i z szacunkiem, tak właśnie zamierzam.
  5. Cierpliwie dąż do celu, czasem to wymaga czasu, czasem proces rekrutacyjny trwa długo, czasem nauka nowych umiejętności potrzebuje czasu, języka nie poznamy w jeden miesiąc ale trzeba ustalić co potrzebujemy i uzupełniać to konsekwentnie i bez kombinowania.
  Nie ma innej drogi, osobiście nie mam nikogo kto mógłby mi cokolwiek załatwić, idę przez życie zawodowe sama i sama buduję swój potencjał ale to bardzo dobrze tak naprawdę, bo wiem, że sama dam sobie radę, lepiej lub gorzej ale dam.

  • Author
   Martyna Kurek

   Urszulo, gratuluję zmian i lekcji jakich z nich wyciągasz!

   Mam dla Ciebie upominek, ebook ,,Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”.

   Owocnego czytania i wykonywania zadań!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 55. Kasia

  Droga Kamilo,

  Przyznam, że prezent „Jak profesjonalnie i świadomie pokierować swoją karierą zawodową?” jest moim pierwszym kursem jaki u Ciebie odbyłam. Jedno video wystarczyło aby załatwić mi cały wieczór przemyśleń.
  Najważniejsza lekcja jaką zapamiętałam: warto mierzyć wysoko – nie możemy całe życie godzić się z pracą taka jaka jest, „ważne żeby się jakoś utrzymać”. A gdzie są ambicje? Kiedy przyjdzie czas na realizowanie marzeń? Czy warto pracować 40 lat aby później dostawać 40% tego co się zarabiało? Poza tym świat idzie do przodu. Ludzie cieszą się z kas samoobsługowych – bo szybciej, bo łatwiej i mniejsze kolejki- a Pani Halinka właśnie straciła pracę ponieważ na kasie nie ma już dla niej miejsca. I co dalej? Warto wspinać się po szczeblach do góry. A co jeśli Pani Halinka po wielu latach pracy ma kwalifikacje potrzebne do pracy jako kierownik sklepu? Musi to tylko pokazać ;)

  Druga ważna lekcja: kończ wszystkie swoje projekty. Odebrałam to nie tylko w kontekście biznesowym. Zrozumiałam jak wiele niezakończonych spraw ciąży na człowieku. Jak wiele rzeczy blokuje nas aby poruszyć się do przodu. Czasami działanie kończy się tylko na planowaniu i wszelkie sprawy odkładamy na później. Zamierzam wszystko dopiąć do końca, wyrzucić z głowy i zrobić miejsce na nowe, produktywne działania.

  Pozdrawiam Cię i ściskam gorąco – tym razem online ale w przyszłości już na żywo.

  • Author
   Martyna Kurek

   Kasiu, cieszę się, że video Cię zmotywowało i wyciągnęłaś z niego lekcje!

   Mam dla Ciebie upominek, video z wystąpienia Kamili na ,,Queens of life”.

   Owocnego oglądania!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 56. Magdalena

  Dzień dobry,

  Kamila, bardzo dziękuję Ci za możliwość uczestniczenia w szkoleniu, to niezmiernie pomocne, zwłaszcza teraz kiedy w moim życiu następują zmiany.. pracy..

  Moje 2 lekce wydają się być bardzo klarowne i proste.
  Po pierwsze: do pracy idziesz PRACOWAĆ, więc wykorzystaj swój czas w pracy maksymalnie na pracę. Właśnie po to tam idziesz, na wszystko jest czas, na pracę też, więc w pracy pracuj a relaksuj się poza nią. Nie da się efektywnie robić 5 rzeczy w jednym czasie..
  Lekcja nr 2 to taka, że to w jaki sposób zamykasz drzwi poprzedniej pracy, pozwala Ci otworzyć drzwi do kolejnej. To kluczowa postawa, która nie tylko świadczy o tym, jakim jesteś pracownikiem ale też jakim jesteś człowiekiem. To świadectwo, które Ty sam wystawiasz sobie żegnając się z pracodawcą. Ja wyznaję zasadę: traktuj innych tak, jak sama chciałabyś być traktowana.

  Kamila, raz jeszcze jestem Ci wdzięczna za kolejne szkolenie, dzięki któremu rozwijam się, pracuję nad sobą, ale też bardziej Cię poznaję. Mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że piszę do Ciebie po imieniu.
  Z pozdrowieniami,
  M.

 57. Anna

  Witaj Kamilo,
  Przede wszystkim dziękuję za inspirujące i wyczerpujące szkolenie. Dzięki niemu zdałam sobie sprawę z kluczowych spraw, a mianowicie spojrzenia na karierę od strony pracownika i pracodawcy. Umocniło mnie ono w przekonaniu, że mój los jest w moich rękach, co nie oznacza, że wyłącznie w moich, gdyż nikt nie jest samotną wyspą. Niemniej jednak dzisiejsze szkolenie dało mi asumpt do tego, ażeby walczyć o siebie i podnosić wciąż swoje kompetencje. I to co zostało powiedziane – sukces to ciężka praca każdego dnia, z ponoszeniem konsekwencji. Ponadto uświadomiłam sobie, że trzeba patrzeć na siebie a później na cały zespół i globalnie na całą firmę. Bycie „Matką Teresą” jest dobre, ale nie zawsze popłaca. I co jeszcze budowanie swojego wizerunku, to jest następna wartość i lekcja do przyswojenia! I co najważniejsze odpowiednie zarządzanie czasem, to klucz do osiągania sukcesu, systematyczność i konsekwentność!
  Serdecznie dziękuję!!!

  • Agata Krzyżanowska

   Dokładnie tak Anno! Dziękuję za Twoje lekcje :)

 58. Magdalena

  :) 1.karierę się planuje,
  2. przez zasiedzenie się nie awansuje

 59. Kasia

  Moje dwa najważniejsze wnioski z konferencji to: praca nad zarządzaniem sobą w czasie oraz rozwój konkretnych kompetencji.
  W związku z powyższym zaczynam działać nad zwiększeniem swojej produktywności, lepszą organizacją pracy oraz uzupełnieniem wiedzy w zakresie aktualnych przepisów prawnych tak by stać się specjalistą.

 60. Ania

  Dziękuję za inspirujący webinar, uświadomił mi on wiele kwestii z mojego życia zawodowego. Jestem w trudnym a może kluczowym dla swojej kariery momencie życia – po urodzeniu dziecka i urlopie wychowawczym muszę podjąć decyzję – co dalej?W jakim kierunku chcę się rozwijać? Dwie najważniejsze lekcje z tego szkolenia to fakt, że nie wiem jakie jest moje wymarzone stanowisko pracy a druga jak najszybciej muszę opracować strategię działania i określić do czego zmierzam?! Tak wiem, muszę to zrobić jak najszybciej :-) Posiadam dziennik coachingowy i dostęp do dzisiejszego szkolenia, nic ponadto.

  • Agata Krzyżanowska

   Aniu, wykorzystaj tą wiedzę odpowiednio i sięgaj po więcej!
   Pracuj z Dziennikiem, z nim dzieją się cuda :)
   Trzymam kciuki!

 61. Ela

  Kamilę odkryłam niedawno, jakieś 2 m-ce wcześniej. I czuję wewnątrz że będzie to przygoda mojego życia i wszystko się zmieni i będzie o wiele lepiej.
  Trudno wskazać tylko dwie lekcje życia, bo od Kamili uczę się non stop czegoś nowego. Początek to był kurs online Kobieta Niezależna, następny krok książka o tym samym tytule, kolejna fascynująca lektura to Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale i teraz rewelacyjny kurs gratis odnośnie awansu. I to dopiero początek, gdyż już zapisałam się na szkolenie Kobieta Niezależna w listopadzie w Warszawie :) nie mogę już doczekać, żeby osobiście zobaczyć tą wspaniałą kobietę, która rozbudza w nas to co najlepsze.
  To co najważniejsze na chwilę obecną:
  1. Działaj tu i teraz, bo nikt nie zrobi tego za Ciebie. Bądź zuchwała. Bądź proaktywna.
  2. Walcz o swoje marzenia, tylko od Ciebie zależy czy je osiągniesz.
  Polecam od pewnego czasu Kamilę i jej książki, szkolenia dla swoich koleżanek które również zasługują na to aby czerpać z życia jak najwięcej. I to działa :) na szkoleniu w Warszawie wybieramy się już we trzy :) a może będzie nas jeszcze więcej.
  Do zobaczenia :)

  • Agata Krzyżanowska

   Ela, dziękuję za Twoje lekcje i do zobaczenia w Warszawie :)

 62. Kinga

  Witam serdecznie. Moja odpowieć będzie szybka i zwięzła. Pierwsza lekcja to taka,że w pracy mam tylko pracować i skupiać się wyłącznie na niej i na określonych zadaniach. Druga to bycie stale proaktywną. Będę sumiennie wdrażać.

 63. Katarzyna

  Witaj Kamilo
  Bardzo cieszę się, że trafiłam na Twoją stronę i mogę zapoznać się z materiałami, które opracowujesz.
  Jestem akurat w trakcie poszukiwania pracy i bardzo przydał mi się twój wykład.
  Wypisać dwie ważne lekcje to mało w porównaniu do zakresu tematyki, który poruszasz.
  Najważniejsze lekcje dla mnie skoro mam wybrać dwie to proaktywność już podczas rekrutacji która jest naszym asem w rękawie jeżeli nie spełnia się wszystkich kryteriów. Teraz zdaje sobie sprawę że moja dobra strona która jest skrupulatność w tym wypadku stała się wadą, ale popracuję nad tym.
  Drugą lekcją jest to, że awansu kariery nie zdobędzie się przez zasiedzenie. Myślę że zdawałam sobie z tego sprawę gdzieś głęboko, ale dobitnie wyciągnęłaś to na pierwszy plan.
  Dziękuję jeszcze raz. Jestem bardzo zmotywowana

  • Author
   Martyna Kurek

   Katarzyno, cieszę się, że video Cię zmotywowało i wyciągnęłaś z niego lekcje!

   Mam dla Ciebie upominek, ebook ,,Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”.

   Owocnego czytania i wykonywania zadań!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 64. Karolina

  Dla mnie najważniejsze co wyłapałam w kursie były informacje o tym, że to w moich rękach leży moja wartość. To ja mogę dodać sobie wartości na rynku pracy poprzez doskonalenie siebie i będzie to dla mnie najcenniejsza inwestycja, jak również to że mój pomysł na biznes odważny, oryginalny i unikatowy nie musi zyskać akceptacji tych osób, które są wokół mnie, ale najważniejsze jest to, abym ja wierzyła, że mogę odnieść sukces i robiła co w mojej mocy, aby mój pomysł zrealizować.

 65. Ania

  Witam!
  Przede wszystkim dzięki prezentacji uświadomiłam sobie, że w pracy staram się być przede wszystkim człowiekiem. To mnie ucieszyło, bo znaczy, że moja kariera zawodowa jak do tej pory idzie w dobrym kierunku :)
  Ale lekcje jakie z niej wyciągnęłam to:
  1. Przez całe swoje życie trzeba się rozwijać i podnosić kompetencje, bo tylko tak jesteśmy w stanie osiągać cele.
  2. Być uczciwym wobec siebie, własnych umiejętności i postaw, ale również wobec innych. Dbać o własny interes zawsze z zachowaniem szacunku do otaczających nas ludzi i współpracowników.
  Dziękuje za umożliwienie mi podnoszenia swoich kompetencji w tym kierunku.

 66. Agnieszka

  Cześć moje dwie lekcje to sytuacja, w której musiałam sobie odpowiedzieć na pytania co osiągnę, dzięki wymarzonej pracy/stanowisku, co stracę i jaką cenę zapłacę. Przyznam, że jestem w momencie gdzie celuję dość wysoko i mam świadomość, że cena awansu może być bardzo wysoko zważywszy na okoliczności. Są nimi 3,5 letni syn oraz 3 miesięczna córka, a także awans mojego męża. Druga lekcja to taka, że nigdy nie planowałam budżetu na edukację. Książki kupowałam spontanicznie, z polecenia lub aktualnej potrzeby rozwoju. Szkolenia odbywałam z ramienia pracodawcy, bo miałam taką możliwość. Przeglądając ofertę szkoleń, w zakresie który mnie teraz interesuje, są to szeroko rozumiane social media, trochę zaskoczył mnie poziom cenowy. Z perspektywy jednostki i prywatnych funduszy wygląda to przerażająco. Dlatego czas zacząć uwzględniać takie koszty, aby móc sięgać po więcej. A tak na marginesie zainspirowałam się Twoim wystąpieniem. Postanowiłam wysłać list motywacyjny w formie video. Przeraża mnie to, w sensie już sam proces nagrywania i gadania po angielsku do telefonu, ale wiem, że musze to zrobić. Pokonywanie słabości i ciągłe wychodzenie ze strefy komfortu to w moim odczuciu jeden krok bliżej do awansu. Więc życzę sobie i innym Niezależnym, aby dostały wymarzony awans, albo przynajmniej więcej kasy ;)

  • Agnieszka

   P.S. Mam i używam dziennik coachingowy oraz kurs online kobieta niezależna.

   Pozdrawiam
   Agnieszka

 67. Marta

  Wysłuchałam z uwagę wystąpienia Kamili. Moje 2 lekcje to:
  1. Mierz wysoko. Rób to czego najbardziej się boisz. Zbuduj strategię jeśli prowadzisz firmę na przynajmniej 5 lat do przodu, jeśli rozwijasz karierę zawodową wspinaj się krok po kroku po jej szczeblach dbając i rozwijając kompetencje.
  2. Pracuj wtedy kiedy masz pracować. Usuń wszelkie „czaso-umilacze” i „czaso-rozpraszacze” na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Kontroluj i zarządzaj budżetem jaki posiadasz. Inwestuj w siebie i w swój rozwój.

 68. Małgorzata

  Dzień dobry, moje dwie lekcje będą dość banalne jednakże jakie ważnie i zapomniane. Jestem osobą bardzo empatyczną, stąd też moja duża wrażliwość na emocjonalność świata. Będąc dzieckiem dużo czasu spędzałam czas ze swoją Babcią, która była dla mnie jedną z ważniejszych osób w moim życiu. Bardzo lubiłam jak opowiadała mi o czasach wojny. I mimo, że tyle złego w tamtych czasach się zadziało moja Babcia zawsze powtarzała jedną prawdę, z którą idę przez życie :
  1 ) Zawsze bądź człowiekiem ze wysoką kulturą osobistą, szanuj.
  Bardzo dobrze to zdanie opisuję sporą część szkolenia. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach wtedy, kiedy mamy dosłownie wszystko pod nosem, a wychodzenie z problemów, długów jeszcze nigdy nie było tak łatwe, duża część osób podchodzi do życia z pewną nie powagą. Wychodzą z założenia, że to co mają jest na wieki, nie muszę się starać, bo jedzenia nigdy w historii ludzkości nie było tak dużo, i tak taniego i łatwo dostępnego, oraz rozwój medycyny pozwala na korzystanie z przyjemności bez konsekwencji. Gdzieś ta granica się zatarła usypiając naturalne instynkty zachowawcze człowieka.
  Drugą moją lekcją jaką wyniosłam z Pani Webinarium, to jest coś co doświadczyłam na własnej osobie. Wracając do mojej Babci, często mi opowiadała jak żałuje iż posiada tylko kilka klas podstawówki, że dziękuję Bogu, że nauczyła się chociaż czytać, pisać i liczyć. Wybuchła wojna i nie miała jak kontynuować nauki, książki były niedostępne. Ja po przez to że wpadłam w nieodpowiednie towarzystwo swego czasu w prawdzie nie skreśliło mnie z tego żeby zdać maturę, lecz dwa podejścia na studia skończyły się totalną katastrofą. Z mojej winy bez walki bez szukania alternatyw po prostu się poddałam. Dziś mam plan, lecz z racji ograniczeń finansowych o zobowiązań potrzebuję czasu.
  Więc lekcja kolejna lekcja to
  2 ) Kompetencje- aby móc w pełni i ze spokojem wykonywać swoją wymarzoną pracę.
  Dziękuję
  Małgorzata

  • Agata Krzyżanowska

   Małgorzato, dziękuję za Twoje lekcje i wierzę , że nabędziesz odpowiednich kompetencji by móc wykonywać pracę, o której marzysz!
   Trzymam kciuki :)

 69. Justyna

  WitaJ Kamilo, witajcie koleżanki i koledzy,

  Zastanawiałam się nad wszystkimi lekcjami jakie usłyszałam, jakie stały się kluczowe dla mnie. Mogłabym przepisać twoje książki, cytować videoblogi. Było ich bardzo dużo.
  Ja również rozpoczęłam kurs Mastera i jestem dopiero po dwóch szkoleniach ” Zbuduj swoją wew. siłę” i ” Kobieta niezależna” i po lekturach twoich książek.

  Jakie są moje najważniejsze lekcje z naszego ostatniego spotkania? Dwie.

  1.Gdy pierwszego dnia przyszłam na szkolenie o budowaniu wewnętrznej siły, byłam wewnątrz pusta, jałowa, rozczarowana i wypalona . A gdy na drugi dzień pod koniec poprosiłaś byśmy w grupach podsumowali to szkolenie powiedziałam moim kompanom i teraz też to powtórzę:
  Wczoraj rano byłam pusta, zakompleksiona wypalona i nie widziałam w sobie odpowiedzi na pytania w ćwiczeniach jakie mieliśmy robić, a dziś wychodzę z zasianym ziarnem. Mam nadzieję że okażę się żyzną glebą i wykiełkuje i wyrośnie ze mnie piękna i niezależna mentalnie i finansowo kobieta.

  2. A drugie to bardzo gorące podziękowanie Angie, za jedno kluczowe dla mnie zdanie:
  „Od tego szkolenia wszystko się zaczęło”!
  Ono mi dało wiarę- niezbędną do pracy nad sobą,
  nadzieję- do zdobycia moich szczytów,
  i miłość – bo czas bym też pokochała siebie i o siebie zawalczyła.

  Dziękuję Wam serdecznie i jestem głodna kolejnej wiedzy na kolejnych szkoleniach.

  • Agata Krzyżanowska

   Justyna, dziękuję za Twoje lekcje.
   Życzę Ci, aby z ziarna wyrosła piękna, mocna i pewna siebie kobieta, która z odwagą zrealizuje wszystkie swoje marzenia i cele!

 70. Olga

  Rozpoczęłam kurs Mastera. Ze wszystkich materiałów, które przerobiłam do tej pory, ze wszystkich przeczytanych książek i przesłuchanych nagrań, najważniejszą dla mnie lekcją jest ZAMIENIAJ NIEDOOKREŚLONE PLANY I MARZENIA NA CELE DO REALIZACJI. Mimo, iż to zdanie słyszałam już wiele razy, dopiero w trakcie szkoleń Kamili dotarło mnie z pełną mocą, i z pełną mocą przystąpiłam do jego realizacji. Wszystkie inne lekcje, które zapisuję w zeszycie, są uzupełnieniem i podpowiedzią, jak przekuć to jedno stwierdzenie w czyn.

  Moim najważniejszym celem życiowym w tej chwili jest zmiana zawodu i zbudowanie siebie od nowa w nowej branży i nowej pracy. Daję sobie na to 2-3 lata. Za tą decyzją idą wszystkie kolejne, które z tłukących się po głowie myśli, po kolei zamieniam na cele, i po kolei je realizuję.

  Nie określiłam jeszcze konkretnie nowego zawodu, który chciałabym wykonywać. Żeby to zrobić, muszę najpierw przepracować wiele spraw z przeszłości, oczyścić głowę z destrukcyjnych myśli i ponownie określić swoje zasoby oraz kompetencje, które potrzebuję zdobyć. Pracuję z terapeutką, przerabiam kurs Mastera, wykonuję ćwiczenia, czytam książki i buduję siebie na nowo. Coraz trudniej jest mi wykonywać moją aktualną pracę, ponieważ nie sprawia mi już żadnej przyjemności. A kilkunastogodzinny dzień pracy w chaosie (na który nie mam wpływu) powoduje, że czuję się coraz bardziej wypalona i nieszczęśliwa. Kurs Kamili pozwolił mi znaleźć przynajmniej częściową motywację do wykonywania aktualnych obowiązków. Potrzebuję czasu na przygotowanie się do zmiany zawodu oraz zbudowania większej poduszki finansowej, więc obecną pracę traktuję jako stan przejściowy, co pozwala mi się mniej frustrować. Potrzebuję również zwiększenia efektywności, żeby wygospodarować czas na przygotowanie się do tej największej życiowej zmiany. Mocno ograniczyłam pożeracze czasu (blokady na FB i portale plotkarskie miałam już wcześniej, zrezygnowałam za to całkowicie z seriali) i intensywnie wdrażam łączenie zadań (nagrań z Mastera słucham biegając, gotując obiad, farbując włosy i biorąc prysznic ;)). Pozwoliłam sobie również na cały weekend bez komputera, który poświęciłam na przeczytanie „Zasługujesz na sukces” i zrobienie WSZYSTKICH ćwiczeń z książki. Przy okazji, z rozmachu wypisałam wszystkie zajęcia, którymi się zajmowałam przez ponad 10 lat pracy zawodowej i pozazawodowej oraz kompetencje, które w tym czasie zdobyłam. Traktuję to jako bazę do budowy mojej nowej ścieżki kariery. Powoli, bo powoli, ale zaczynam również zrzucać balast niezałatwionych spraw :)

  Najtrudniejszą dla mnie zmianą, przynoszącą jednocześnie najbardziej szokujące rezultaty, jest wprowadzenie do życia sportu, który pozwala mi oczyszczać głowę z całodziennej gonitwy myśli i ciało z nadmiaru stresu oraz przełamywać kolejne bariery psychiczne i przesuwać granicę „dalej nie dam rady”. Odkryciem mojego życia stały się góry. Tam nie ma miejsca na zatrzymanie się w połowie drogi i stwierdzenie „dalej nie idę, poddaję się”. Albo wejdziesz i zejdziesz, albo… W górach nie ma miejsca na to drugie „albo” ;) Możesz jedynie zmodyfikować plan, i nie wejść na szczyt, który tego dnia okazał się za trudny. Zmieniasz wtedy drogę, schodzisz na dół i lepiej przygotowujesz się do kolejnego wejścia :)
  Za cel na ten rok postawiłam sobie Babią Górę (w przeciwnym wypadku, myję znajomym wszystkie okna w kamienicy na następną Wielkanoc ;)). Od października zeszłego roku wydeptałam więcej ścieżek i zdobyłam więcej szczytów, niż niejeden człowiek przez całe życie, i do końca roku zamierzam utrzymywać tempo :) Królową Babią planuję na czerwiec-lipiec, a po głowie coraz głośniej zaczynają tłuc się Rysy…

  Do końca tego roku postanowiłam również nauczyć się biegać i wprowadzić bieganie i sport na stałe do grafika zajęć. To jest największe wyzwanie mojego życia ;)
  Realizacja – Od miesiąca raz w tygodniu chodzę na fitness, uczę się biegać (wychodzę 2x w tygodniu, od stycznia wydłużyłam czas z 1 do 4-5 minut ciągłego biegu) i myślę, że jeszcze w tym roku przebiegnę swój pierwszy, organizowany bieg :)

  Efekty:
  Bieganie i chodzenie po górach niesamowicie poprawiają kondycję.
  Lepsza kondycja daje możliwość przebywania coraz dłuższych szlaków i zdobywania coraz wyższych szczytów.
  Każda kolejna wyprawa otwiera okno na nowe horyzonty i zwiększa mój apetyt na kolejne pasma górskie.
  Z każdej kolejnej wyprawy wracam mniej zmęczona.
  Każda kolejna wyprawa oczyszcza umysł i ciało, dając energię do rozpoczęcia kolejnego tygodnia pracy.
  Każdy kolejny tydzień pracy składa się na kolejny miesiąc.
  Każdy kolejny miesiąc to kolejne przeczytane książki i odsłuchane nagrania.
  Każda przeczytana książka i przesłuchane nagranie to nowe lekcje, wnioski i możliwości wprowadzania ulepszeń.
  Każdy kolejny miesiąc to większa poduszka finansowa.
  A większa poduszka finansowa przybliża mnie do życiowej rewolucji :)

  • Kamila Rowinska

   Olga, fantastycznie czyta się , jak pieknie wdrażasz działania! Gratuluję!

  • Agata Krzyżanowska

   Olga, dziękuję za Twoje lekcje! Wspaniale wyrażasz siebie i niesamowicie wdrażasz działania, tak trzymaj!

   Mam dla Ciebie upominek, ebook ,,Jak stworzyć pierwszy biznes”, może być dla Ciebie pomocny podczas przyszłych zmian zawodowych ;)

   Owocnej lektury!

   Sprawdź skrzynkę email, ponieważ masz wiadomość od zespołu RBC.

   • Olga

    Super, bardzo dziękuję! :)

 71. Sylwia

  Kilka miesięcy temu zakupiłam swoj pierwszy kurs online na stronie https://rowinskabusinesscoaching.com pod tytułem „kobieta niezależna „ zaraz po nim wykupiłam dwa kolejne o budowaniu wewnętrznej siły i zarządzaniu czasem. Właśnie te kursy miay ogromny wpływ na moje życie i pewnie wiele osób zauważyło ze coś się zmieniło ze nie ulegam już tak łatwo innym, ze mam pełna kontrole nad moim życie, staram się planować wiele rzeczy stawiam sobie ambitne cele i choć czasem ktoś mówi mi to się nie uda ja wiem ze się uda, bo przecież on mierzy mnie swoją miarę, a ja mam swoją której nie zamierzam zaniżać. Po szkoleniu i przeczytaniu książek p. Kamili wprowadziłam wiele zmian choć jeszcze kilkanaście przede mną, najgorsza będzie chyba lekcja z podziałem obowiązków, wiem ze za dużo biorę na siebie ale mam wrażenie ze jeśli czegoś nie zrobię sama to ktoś zrobi to złe – ta lekcje z szkolenia muszę przerobić jeszcze raz :)
  Ale co najważniejsze nauczyłam się planować swój budżet, nie daje ponieść się już emocja, nie kupuje pod wpływem chwili, udało się spłacić dwa drobne kredyty i zacząć odkładać na lepszy samochód, wyszłam przed szereg ! W końcu ! Z tego jestem dumna i choć ktoś powie ze to nic takiego to ja wiem ze dla mnie to dużo ! Obecnie wypełniam dziennik coatchingowy i uczę się samodyscypliny oraz systematyczności w dążeniu do celu, wiem Ze nie jest łatwo ale gdy pojawiają się trudności to wiem ze dam im radę !
  Już w czerwcu spotkamy się w Warszawie na szkoleniu „mistrz sprzedaży” ! Nie mogę się już doczekać ❤️

  • Agata Krzyżanowska

   Sylwia, gratuluję zmian i lekcji jakich z nich wyciągasz!

   Mam dla Ciebie upominek, ebook ,,Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”.

   Owocnego czytania i wykonywania zadań!

   PS Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 72. Justyna

  W marcu zakupiłam szkolenie online Kobieta niezależna.
  W weekend obejrzałam ostatnią część szkolenia i wywiady z prawnikiem.
  Bardzo dziękuję za zebranie takiej wiedzy w jednym miejscu. To otwiera oczy. Wydaje mi się, że zawsze rozsądnie podchodziłam do swoich finansów, ale pokazane w szkoleniu rozwiązania niesamowicie ułatwiają zarządzanie moimi finansami.
  Wszystkie ćwiczenia przerobiłam, chociaż przyznaję, ze niektóre były ciężkie.
  Już w trakcie przerabiania szkolenia zdecydowałam się na szczerą rozmowę z moim przełożonym (pracuję na etacie). Okazało się, że to wcale nie takie straszne. Ustaliliśmy pewne zasady, które odpowiadają obu stronom i jesteśmy na etapie uzgadniania co jeszcze możemy zmienić żebym i ja była zadowolona z pracy, i mój szef był zadowolony z mojej pracy i jej efektów.

  Osobiście będę namawiać kobiety, które znam to przeczytania „Kobiety niezależnej”. U mnie od tego zaczęła się przygoda z Kamilą.

  Dziękuję, bo już zmieniłam część swoich nawyków i lepiej zarządzam swoim czasem. Mocno wierzę, że to dopiero pierwsze efekty. Przede mną jeszcze sporo pracy, ale warto ją wykonać.

  • Agata Krzyżanowska

   Justyna, gratuluję Ci zrobienia jednego z pierwszych kroków. Gratulacje!
   Życzę Ci odwagi do realizacji Twoich celów i marzeń! :)

 73. Joanna

  Z ostatniego spotkania , czyli szkolenia w Warszawie „Zbuduj swoją wewnętrzną siłę” wyniosłam tak wiele , że normalnie góry przenoszę :) Zmieniło ono bardzo wiele we mnie , może też dlatego że odbyło się w czasie w którym bardzo potrzebowałam lekcji , które usłyszałam. Poniżej kilka z nich :
  1. Jeśli ciągle będziesz się bała to w końcu się wykończysz i niczego nie osiągniesz.
  2. Może przeszłość wpływa na przyszłość , ale niemożna do końca życia jej rozpamiętywać , trzeba się uporać i żyć a nie biadolić nad tym co wydarzyło się kiedyś !!!
  3. Ludzie nie są skomplikowani … mają te same problemy tylko czasem żeby je rozwiązać musi sie nimi zając specjalista
  4. Człowiek jak chce sobie znaleźć problem to zawsze znajdzie
  5. Nasze życie to suma treningów i testów .
  6. Przestań marzyć o sukcesie , zacznij na niego ciężko pracować .
  7. Dobry związek to taki , w którym gramy w tą samą grę . Nie można nikomu narzucić swojej gry bo to się nie uda .
  8. Jako rodzice zachowujemy się najlepiej jak potrafimy w danym momencie . Prawdopodobnie popełniamy masę błędów dlatego pretensje do rodziców są czymś naturalnym , ale niema co przez całe życie iść w poczuciu krzywdy, to nie zbuduje naszej przyszłości .
  9. Porównuj siebie tylko z sobą z przeszłości !!!
  10. Życz ludziom dobrze .
  11. Nie tłumacz się nikomu ze swoich decyzji , niech inni pozwolą żyć Ci swoim życiem . Możesz mieć inne zdanie w każdym temacie .
  12. Naucz się rzeźbić z tego co masz .
  13 Pomagaj najbliższym spełniać ich marzenia nawet jeśli czasem jest Ci z tym nie po drodze .
  14. Honor to jedyne co mam zawsze
  15. Stres to strach
  16. Akceptuj i odpuść
  17. Nie bądź dziewczynką , która siedzi przy oknie i marzy . Walcz !!! Mamy jedno życie zacznij więc spełniać swoje marzenia
  18 . Nawet jak Ci nie wychodzi to próbuj i miej satysfakcję ze swoich działań ,
  19. Dbanie o siebie to nawyk , na który zawsze znajdzie się czas .
  20. Jeśli jest coś co musisz robić i nie masz na to wpływu to pomyśl o tym pozytywnie .
  21.Na szczyt nie idą nogi , tylko serce i głowa !!!
  22. Najgorzej zachowujemy się wtedy gdy jesteśmy najsłabsi . Jeśli ktoś Cię ” dociska ” to znaczy że jest „mały” i robi to ze strachu.

  Od szkolenia minął miesiąc , a ja tyle zmieniłam w pracy i życiu osobistym , że już nie mogę doczekać się kolejnych szkoleń i kolejnych zmian :)

  • Author
   Martyna Kurek

   Joanno dziękuję za Twoje lekcje. Wspaniale, że wrażasz swoje lekcje i wyciskasz ze szkolenia 100%, tak trzymaj!

   Mam dla Ciebie upominek, ebook ,,Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”.

   Owocnej lektury!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 74. Magdalena

  Moje najważniejsze lekcje po szkoleniu „7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie”:
  1. Wszystko, co robię, robię na 100 %.
  2. Rzeczy zajmują tyle czasu ile na nie przeznaczamy.
  3. Wykonując pracę stawiam na najlepszą jakość jaką jestem w stanie osiągnąć w najkrótszym czasie, w jakim jest to możliwe.
  4. Wszyscy mamy tyle samo czasu, ale nasz czas jest ograniczony.
  5. Jeśli nie masz swojego celu, to realizujesz cel kogoś innego.
  6. Cel jest zawsze pójściem pod górkę. Z dużym plecakiem ciężko się idzie.
  7. Im więcej mam rozpoczętych, rozbabranych spraw, tym wolniej się poruszam w kierunku przyszłości. Tym więcej mnie zatrzymuje i rozprasza.
  8. Zamykam sprawy z przeszłości, zrzucam balast.
  9. Im mniej mam, tym jestem szybsza.
  10. Jeśli mam coś do zrobienia, robię to od razu. Zawsze zaczynam od najważniejszych rzeczy.
  11. Przeciwnika atakuje się o świcie.
  12. Usuwam wszystkie rozpraszacze, które zabierają mój czas, powiadomienia z poczty, facebooka, wypisuję się regularnie z newsletterów, które nie są mi już przydatne.
  13. Łączę swoje działania, zwiększając w ten sposób efektywność i zyskuję dodatkowy czas.
  14. Wszystkie spotkania, rozmowy telefoniczne, działania planuję z wyprzedzeniem.
  15. Jeśli będziesz super kontrolującą osobą, żeby było tak jak chcesz, to zabraknie Ci życia na to co chcesz.
  Trening „7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie” był dla mnie jak sesja coachingowa. Zobaczyłam jak wiele w moim życiu już się wydarzyło do dnia dzisiejszego, zaplanowałam swoją przyszłość na najbliższe 30 lat, w ciągu 5 dni od szkolenia moje cele nabrały rozpędu jak nigdy dotąd. Wiem konkretnie, czego chcę i najważniejsze – zyskałam czas na odpoczynek i dla rodziny, która jest dla mnie najważniejsza w życiu.
  Za mną jest również jest szkolenie „Kobieta niezależna” . Przede mną, na liście moich marzeń -szkolenie Asertywny Rodzic – Partner – Manager – chcę nauczyć się stawiania granic, a następnie swoje dzieci, aby żyły tak jak one chcą, a nie jak pragną inni.
  W mojej biblioteczce znajduje się:
  1.Dziennik coachingowy: 365 pytań od Twojego coacha.
  2. Kobieta niezależna.
  2. Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale (książka i DVD).
  3. Zasługujesz na sukces.

  Dziękuję za wszystkie cenne lekcje.

  • Author
   Martyna Kurek

   Magdaleno gratuluję lekcji i natychmiastowego wdrożenia.

   Mam dla Ciebie upominek, audiobooka ,,Zdobądź swój szczyt” bit.ly/ZdobadzSwojSzczytRBC

   Owocnego słuchania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 75. Ania

  Droga Kamilo
  Nawet nie wiem jak Ci dziekowac za to ze jestes, za to ze dzielisz sie swoimi doswiadczeniami,pogladami i wiedza.
  Dzieki Twojemu szkoleniu czuje ze wraca do mnie kobiecosc, wiara w siebie i w to ze da sie to wszystko ogarnac. Wreszcie czuje potrzebe wziecia odpowiedzialnosc za swoje zycie- fantastyczne uczucie.
  I najwazniejsze dzieki temu ze Ty uczysz mnie, ja zadbam o to aby moja coreczka umiala wiecej niz tylko tluc kotlety :)
  Mega Wielkie Dziekuje

  • Agata Krzyżanowska

   Cieszę się Aniu, że masz takie przemyślenia :)
   Powodzenia !

 76. Amd

  Lekcja #1 Obiecujac sobie cokolwiek zawsze dotrzymuje slowa
  Lekcja #2 Przez pierwszy tydzien po szkoleniach bezposrednio zapisuje sobie w kalendarzu swoj tydzien pracy aby spradzic swoja efektywnosc w dzialaniu oraz aby w koncu szczerze skonfrontować sie ze swoimi dzialaniami

 77. Ania

  Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :)

 78. Ania

  Dla mnie ważny był rozdział o zarządzaniu finansami, mianowicie, że jesli nie kontroluję swoich emocji, to nigdy nie będę mieć dużo pieniędzy, Poza tym, nie powinnam kupować dużo stosunkowo tanich rzeczy, które mi nie są potrzebne i nie powinnam kupować czegoś, za co nie stać mnie zapłacić gotówką. Zależało mi na jednym szkoleniu i zdecydowałam oddać sukienkę, którą kupiłam wcześniej, bo stwierdziłam, że wiedza, którą mogę nabyć, może mi się bardziej przydać. Przed zakupem kursu Kobieta Niezależna byłam na pokazie i wzięłam m.in. garnki. Szkoda, że nie miałam styczności z materiałami Kamilii wcześniej, bo z tą wiedzą nie popełniłabym tego błędu. Minął termin oddania ich, ale w nadchodzacym tygodniu postaram się jeszcze poszukać pomocy w tej kwestii. Złapałam się na tym, że będąc w drogerii mam ochotę na fajny perfum na promocji, ale potem powiedziałam sobie, że kupię sobie go w nagrodę, jak dostanę lepszą pracę, jak będzie mnie na niego stać. Dostałam ofertę od RBC z dołączeniem do grupy zamkniętej i nagrania jak utrzymać wytyczone cele i chciałam je zakupić, ale wiem, że najpierw muszę się wywiązać z wziętych rat i opłacić niezbedne potrzeby jak telefon czy kupić jedzenie. Czasem trudno ponosić konsekwencje nieprzemyślanych zakupów.
  Ponadto zaczęłam szukać i korzystać z bezpłatnych lub tanich form edukacji/aktywności fizycznej jak kurs w szkole policealnej ,staż lub kursy finansowane ze środków unijnych, rozważam podjęcie studiów na Państwowym Uniwersytecie Wirtualnym czy biegać z lokalna grupa ludzi lub ćwiczyc z bezpłatnymi aplikacjami.
  Wiem, że potrzebuję psychoterapii i mam nadzieję znaleźć coś na NFZ, a jak nie to będę myśleć o tym jak mogę choć w części sobie dodatkow dorobić.
  Podoba mi się inicjatywa z kontem charytatywnym. Obecnie może mnie nie stać na odkładanie na nie, ale myślę, że jak nie ma się na to pieniędzy, to można pomóc innym np. uzyczając swoich umiejetności jak język obcy lub podzielić się jakąkolwiek inna wiedzą.
  Po wysłuchaniu webinaru o pokierowaniu swą karierą, zaczęłąm inaczej pisać swoje listy motywacyjne i przygotowywać bardziej konkretne odpowiedzi na rozmowy kwalifikacyjne.
  Ciekawym stwierdzeniem było również to, że sztuką jest nie obżalać kogoś z problemami, lecz cieszyć się z sukcesów i awansu innych ludzi. Kluczowa rzecz, którą muszę nauczyć się wdrożyć w swoje życie to odpowiednio dysponować czasem i pieniędzmi. Kamila ciekawie wskazała, że niektórzy nie wzbagacaja się, bo nie odkładają zarobionych pieniędzy tylko chcą od razu wydać je na podwyższenie standardu życia.
  Cenne jest dla mnie, aby przed nowym wyzwaniem przywoływać sytuację, w których już sobie wcześniej poradziłam i żeby mieć krótką pamięc do porażek, ale żeby na długo zapamiętać lekcję z niej wyciągnietą, stopniowo i rozsądnie poszerzać strefę komfortu chociażby zawodowo,Ważne jest to, że jestem równie ważna jak inni i powinnam traktować sie poważnie i siebie nie zawodzić. Staram się zwracać uwagę na swoje mysli i mówić do siebie ciepło i powtarzać pozytywne, motywujące afirmacje. Wieszam je na ścianie i powtarzam w ciagu dnia. Słucham też piosenek z takimi przesłaniami, oglądam filmiki i udostępniam takie tresci na facebooku. Nauczyłam się też jednego: nie chcę takich pozytywnych rzeczy trzymać tylko do siebie, jak się rozwijasz to automatycznie chcesz siędzielic tym z innymi, chcesz, żeby inni też z Twoich doświadczeń i zasobów korzystali.
  Mam kurs Kobieta Niezależna, jak kończyc zaczęte projekty, przestać martwić się tym, co mówią inni, jak pokonać strach przed działaniem, fragment książki Kobieta Niezależna.

  • Agata Krzyżanowska

   Aniu dziękuję za Twoje lekcje!

  • Author
   Martyna Kurek

   Aniu dziękuję za Twoje konkretne lekcje, wspaniale, że już je wdrażasz w życie :)

   Mam dla Ciebie upominek, ebook ,,Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”.

   Owocnej lektury!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 79. Justyna

  Pania Kamile Rowinska poznalam pol roku temu dzieki wywiadowi w jednemy z odcinkow na kanale youtube Lukasza Jakobiaka. Zupelnie przypadkowo wciagnelam sie w opowiesc o motywacji, konsekwencji i sile kobiecosci. Najpierw obejrzalam kilka wywiadow, potem trafilam na strone, zapisalam sie do newslettera i tak juz zostalam :)
  Z oferty Pani Kamili jako pierwsze wybralam video ” 5 strategii budowania pewnosci siebie” bo chyba w tej przestrzeni czulam najwieksze braki. Dzieki niemu nauczylam sie jak wazne jest praktykowanie wdziecznosci, jak potrzebne jest stopniowe budowanie zaufania do siebie czy dotrzymywanie sobie slowa w najdrobniejszych kwestiach. Obejrzalam je dwa razy i mysle, ze nie raz do niego jeszcze wroce.
  Kolejna pozycja to e-book „Coaching wart milion”. Swoja droga swietna historia nie tylko na ksiazke ale i na film :)
  To wspanialy dowod na to, ze sukces i zwyciestwo budowane jest dzieki pasji, checi rozwoju ale tez pasmie prob, porazek i bledow, ktorych tak sie balam! Teraz wiem ze sa one wrecz niezbedne by osiagnac pomyslnosc w danej dziedzinie.
  Ostatnia rzecza jest kurs Kobieta Niezalezna Online. Produkt bardzo skondensowany a zarazem napakowany wieloma informacjami. Jest bardzo kompleksowy bo rozpoczyna od kluczowych dla kobiet pojec: rozumienia niezaleznosci, podstawowych wartosci i blokujacych nas przekonan. Pokazuje konkretne jak zwiekszyc swoja efektywnosci, zbilansowac budzet domowy, poprawnie wytyczac cele. Daje solidna porcje wiedzy i materialow prawniczych. Uwazam ze w kazdym z poruszonym tematow znajduje sie kilka dobrych lekcji dla kazdego bez wzglednie na sytuacje w jakiej sie aktualnie znajduje.
  Najwazniejsza rzecza jaka odkrylam przez te pol roku jest to jak wazna wartoscia jest dla mnie rozwoj. Dzieki Pani Kamili nazwalam w sobie te chec i potrzebe,, a dzieki innym wskazowkom potrafie teraz znalezc dla niej czas. Dzisiaj juz wiem ze warto inwestowac przede wszystkim w siebie.I za to tez bardzo dziekuje :)
  Serdecznie pozdrawiam

  • Agata Krzyżanowska

   Justyno, inwestuj w siebie, niebawem zbierzesz tego owoce! :)

  • Author
   Martyna Kurek

   Justyno gratuluję lekcji i cieszę się, że odkrywasz swoje wartości.

   Mam dla Ciebie upominek, audiobooka ,,Zdobądź swój szczyt” bit.ly/ZdobadzSwojSzczytRBC

   Owocnego słuchania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 80. Sonia

  Przypomniałam sobie ten moment, w którym usłyszałam o możliwości zakupu szkolenia „Kobieta niezależna” online w cenie promocyjnej. W tamtej chwili nie miałam takiej kwoty, ale postanowiłam, że ją zdobędę. Sprzedałam książki, które zalegały u mnie na półce – innym dały radość, a mnie pieniądze na pierwszy krok w kierunku lepszego życia. Teraz, kiedy ukończyłam kurs, czuję, że moje życie nabiera właściwych kształtów. Ze wszystkich materiałów, które posiadam, wyciągnęłam ogromną ilość wiedzy i umiejętności, które sukcesywnie wprowadzam każdego dnia. Uświadomiłam sobie, że:
  > odpowiednie zarządzanie pieniędzmi pozwoli mi uzyskać niezależność finansową,
  > stojąc we właściwej kolejce, jestem w stanie spełnić wszystkie swoje marzenia, a dążenie do nich to piękna i inspirująca droga, która wiele uczy;
  > usunięcie dystraktorów pomoże mi skupić się na osiąganiu celu;
  Ponadto całe szkolenie, jak i nagrania bonusowe stanowią dla mnie solidną dawkę motywacji – teraz, kiedy jestem na etapie budowania swojej pierwszej firmy, potrafię radzić sobie z różnymi przeciwnościami, jestem asertywna, gdy coś mi nie odpowiada, a także uczę się delegować zadania (idzie mi coraz lepiej ;)).
  Nie poprzestałam na kursie online; zaopatrzyłam się w książkę „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”, a także „Jak stworzyć swój pierwszy biznes”.
  Za każdą lekcję, inspirację i pozytywnego „kopa” do działania – ogromnie dziękuję! :)

  • Author
   Martyna Kurek

   Sonia dziękuję za Twoje konkretne lekcje, mam nadzieje, że już je wdrażasz w życie :)
   Mam dla Ciebie upominek, audiobooka ,,Zdobądź swój szczyt” bit.ly/ZdobadzSwojSzczytRBC

   Owocnego słuchania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 81. KS

  Niby w tym kursie jest zawarte wszystko co kiedyś już ktoś wymyślił/powiedział… ALE jestem zachwycona Kamilo formą przekazu, jesteś najbardziej konkretną osobą jaką mam okazję słuchać, nie marnujesz czasu swoich słuchaczy, a to w dzisiejszych czasach ogromna zaleta.
  Wciąż słyszę od bliskich (poza mężem), że powinnam odpuścić, odpocząć, cieszyć się tym co mam i nie szukać „dziury w całym”. Dzięki Tobie powiedziałam na głos, że:
  ja kocham się uczyć, wytyczać i realizować cele, zarażać chęcią samorozwoju również innych, bez tego jestem zwyczajnie nieszczęśliwa, niespełniona i mam wrażenie, że nie ucząc się robię krok w tył.
  Na tym kursie usłyszałam mnóstwo cennych zdań, wyciągam wnioski i pracuję nad wdrażaniem tych, które nareszcie zbliżą mnie do wytyczonych celów. NAJWAŻNIEJSZE co usłyszałam i chyba sobie wyryje w notesie:
  „Zastanów się co jest Twoją pasją i jak możesz ją spieniężyć. Co możesz robić dla innych, jaką potrzebę potencjalnych klientów możesz zaspokoić realizując swoją pasję. Tylko połączenie pracy z pasją doprowadzi Cię na poziom mistrzowski.” (mniej więcej tak to brzmiało:-) )
  No i ja teraz wciąż o tym myślę, zawsze powtarzałam, że nie mam talentu, pasji (bo postrzegałam ją w bardzo ograniczony sposób), że tylko moją „obrzydliwą pracowitością” coś osiągnę. A teraz wiem, że mogę dać sobie szansę, na to by w każdy poniedziałek z radością budzić się i iść do wymarzonej pracy – mojej pasji. DZIĘKUJĘ KAMILA
  pozdrawiam

  P.S. Jestem szczęśliwą posiadaczką kursu on-line Kobieta Niezależna, o Kamili usłyszałam niedawno, kilka tygodni temu i przestałam się w kółko inspirować nowymi osobami, mam swojego faworyta:)

  • Kamila Rowinska

   Kobieto Sukcesu,
   dziekuje Ci i bardzo doceniam wszystko to, co napisałaś. Ciesze się, że kurs jest dla Ciebie inspiracją, motywacją i pozwala Ci rosnąć. Działaj, idź po swoje i rozwijaj się dalej!
   Trzymam Kciuki,

   Kamila

  • Agata Krzyżanowska

   Gratuluję lekcji i zamiłowania do nauki :)

   Mam dla Ciebie upominek, e-book + 9 nagrań video: ” Zasługujesz na sukces! ”

   Owocnego czytania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 82. Michalina

  Witam,
  czy można podzielić się swoimi uwagami jeszcze przed zakończeniem kursu i w formie załącznika?

  • Agata Krzyżanowska

   Michalino, można na [email protected] ponieważ tutaj nie możesz dodać załącznika.
   Pozdrawiam :)

 83. Ania

  Kamilo,
  dowiedziałam się o Tobie i Twojej pracy od koleżanki, która była na szkoleniu stacjonarnym Kobieta Niezależna. Od tego czasu minęły dwa miesiące. Kupiłam i przeczytałam książkę Kobieta Niezależna a następnie natychmiast kupiłam szkolenie on-line z bonusami – tak, ja też miałam swój udział w tym, że padł Wam serwer gdy wszyscy rzucili się kupować to szkolenie :) Jestem więc po lekturze książki i po przerobieniu kursu i mam tyle wniosków, które z nich wyciągnęłam, że nie wiem od czego zacząć. W zasadzie to dobrze, że o tym piszę bo dla mnie samej to kolejna lekcja a ponieważ jestem tzw. wzrokowcem to co zapisuję lepiej mi zapamiętać.
  1) Myślałam, że już nic w moim życiu się nie zmieni, albo inaczej, bałam się zmian. Nawet zmiana stanowiska w pracy nie nastąpiła z mojej inicjatywy ale ostatecznie wyszła mi na dobre. Okazało się, że dam radę i mogę się rozwijać a wcale się o to nie podejrzewałam. Dzięki książce i kursowi nabrałam ochoty na więcej bo mnie zainspirowałaś, zmotywowałaś, uwierzyłaś we mnie tak jak nikt dotąd a brak wsparcia tak szybko podcina nam skrzydła – o czym piszesz w książce – i jest przyczyną tego, że często osiadamy na laurach.
  2) Intuicyjnie działając nieźle sobie radziłam w życiu ale pokazałaś, że mogę aspirować do czegoś lepszego. Nie mam umysłu ścisłego i dotąd myślałam, że nie dam rady ogarnąć kwestii inwestowania pieniędzy bo to nie moja domena dopóki nie przeczytałam, że „kobieta zna się na tym na czym decyduje się znać”, że to nie zależy od płci czy wykształcenia. I najważniejsze – że mężczyźni się z tą umiejętnością nie rodzą  ale się tym interesują, uczą się, czytają, radzą innych. Jedna z ważniejszych lekcji dotyczy tej właśnie kwestii bo uwierzyłam, że też mogę się na tym znać jeśli tylko zechcę.
  3) Podział obowiązków domowych systemem karteczkowym to świetny pomysł. Pokazuje członkom rodziny ile czynności trzeba wykonać żeby dom funkcjonował. Dało mi to też wiele do myślenia jeśli chodzi o wychowywanie dziecka. Jestem mamą dwulatka i dotychczas chciałam powielać sposób wychowywania jaki stosowali moi rodzice wobec mnie. Dzięki Tobie zaczęłam się nad tym zastanawiać i uświadomiłam sobie, że nie wszystko robili dobrze, że ja tak nie chcę i inaczej będę kształtować swoje dziecko. Moi rodzice nie są zadowoleni ze swoich wyborów życiowych, często wspominają, że czegoś żałują i mają bardzo stereotypowe myślenie w wielu kwestiach zwłaszcza w podejściu do pieniędzy. Pokutuje u nich przekonanie że „lepiej być biednym ale uczciwym”, że „każdy kto osiągnął sukces finansowy z pewnością nie dorobił się uczciwą drogą” i wiele innych które przytoczyłaś w swojej książce. Dzięki Tobie moje przekonania się zmieniają i postaram się żeby mój syn inaczej te sprawy postrzegał. Zamierzam go uczyć już od małego o tym jak nasza rodzina funkcjonuje, jak dzielimy pieniążki i na co mamy a na co musimy uzbierać żeby to kupić. Bardzo mi się podobało jak opowiadałaś jak uczyłaś tego swojego syna.
  4) Kwestia zarządzania sobą w czasie też dostarczyła mi porządnego materiału do przemyśleń. Dotąd różne rzeczy mnie rozpraszały i nie potrafiłam się skupić na sprawach najważniejszych. Teraz inaczej ustalam priorytety, staram się kończyć swoje czynności tak aby nie powodowały konieczności wracania do nich później, szykuję coś naprzód (ubrania, jedzenie) i zwracam uwagę na to jak zaoszczędzić czas. Wykorzystuję dojazd do pracy na słuchanie Twoich nagrań, czytanie książek, refleksje i moje notatki.
  5) Zainteresowałam się kwestiami prawnymi dotyczącymi naszej rodziny, na kogo są nieruchomości, samochody, kto dziedziczy polisę, ubezpieczenie. Dotychczas ten temat odkładałam na później. Uświadomiłaś mi, że trzeba o tym pomyśleć teraz kiedy razem z mężem jesteśmy zdrowi i w pełni sił bo nie wiadomo co nas czeka w przyszłości.
  6) Zaczęłam się zastanawiać nad moimi mocnymi stronami, talentami, odniesionymi sukcesami, zaczęłam doceniać siebie i postaram się przestać umniejszać swoje sukcesy. Myślę nad możliwością otworzenia własnego biznesu bo dzięki Tobie uwierzyłam, że to może się udać. Teraz zdobywam wiedzę na kursach, czytam książki bo od czegoś trzeba zacząć. Będę podnosić swoje kompetencje i przyglądam się swoim pasjom i talentom na podstawie których chciałabym zbudować biznes. Jeszcze długa droga przede mną ale już na niej jestem. Zmieniła się moja postawa, podejście do wielu rzeczy, myślenie. Daję sobie prawo do rozwoju osobistego, wytyczam cele. To jest coś czego mi w ostatnim czasie brakowało w życiu. Jesteś kimś kto mnie poprowadzi i dzięki Tobie zamierzam się rozwijać.
  Kamilo dziękuję Ci za to, że mnie wspierasz i motywujesz. Mogłabym jeszcze pisać i pisać jakie lekcje wyciągnęłam a nie potrafię się streszczać. Te są dla mnie najważniejsze ale nie jedyne. Będę dalej pracować nad sobą z Twoją pomocą. Czekam z niecierpliwością na zapowiadane materiały o asertywności i mam nadzieję, że zobaczymy się kiedyś na jednym z Twoich szkoleń stacjonarnych. Bardzo chciałabym Cię zobaczyć na żywo w akcji. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twój Zespół również
  Ania

  P.S. Posiadam książkę Kobieta niezależna i kurs on-line z dodatkowymi bonusami oraz książki: Zasługujesz na sukces, Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale.

  • Author
   Martyna Kurek

   Aniu Gratuluję lekcji i natychmiastowego wdrożenia.

   Mam dla Ciebie upominek, audiobooka ,,Zdobądź swój szczyt” bit.ly/ZdobadzSwojSzczytRBC

   Owocnego słuchania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

   • Ania

    Bardzo dziękuję za upominek. Jestem w trakcie słuchania szalenie inspirującej historii Angeliki. Podziwiam jej determinację i upór w dążeniu do normalności. Cieszę się że będę miała okazję poznać tę historię do końca. Pozdrawiam serdecznie zespół RBC.

 84. Aleksandra

  Witaj Kamilo,

  Dziękuję Ci bardzo za to, że pomagasz innym ludziom. Jesteś wspaniałą kobietą! Mimo tak wielu problemów dałaś sobie z nimi radę. Gratuluję Ci serdecznie. Przyznam teraz, że też bardzo dużo w życiu przeszłam, jedne sprawy podobne do Twoich, drugie zupełnie inne. Jednak do tej pory wiedziałam że mam wyciągać lekcję z tych doświadczeń ale jednak ich nie wyciągałam. Żyłam z dnia na dzień. Szczęśliwa jednego dnia, a drugiego już nie. Nie wiem na co ja właściwie czekałam skoro miałam niby tą wiedzę i doświadczenia życiowe. Co najlepsze od października 2016 roku zaczęłam studiować psychologię, jednak poszłam na nią bo czułam że tak to jest moja pasja od dawna i chcę ją realizować ale właściwie nie obrałam konkretnego celu, prócz tego, że ją skończę. No i co z takiej psycholog, która jedno myśli, a drugie robi. Chylę teraz czoło z pokorą! Dopiero Ty Kamilo i Twoja wiedza, którą mi przekazałaś dała mi porządnego kopa w zadek. Najpierw wymienię co mam a później napiszę Ci/Wam co wyniosłam, jakie lekcje z tego. A więc:
  1. Ebook „Kobieta Niezależna”
  2. Ebook „7 kroków do osiągnięcia ambitnych celów”
  3. Kurs „Kobieta Niezależna” online plus do tego wszystkie bonusy które zaoferowałaś.
  w tym:
  * Video „6 kroków do zbudowania stabilizacji finansowej”
  *Video „7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie”
  4. Wcześniej zakupiłam też: „Video „5 strategii budowania pewności siebie!”
  5. Video ”Model coachingowy. Jak skutecznie wytyczać swoje cele”
  6. Książka „Buduj swoje życie odpowiedzialne i zuchwale”
  7. Książka „Jak stworzyć swój pierwszy biznes”
  8. Dziennik coachingowy – 365 pytań do Twojego coacha

  Troszkę się tego uzbierało. Po przeczytaniu ebooka Kobieta Niezależna złapałam straszną ochotę na odbycie kursu. Jednak z uwagi na to, że mam malutkie dziecko i w sumie trójkę dzieci to zdecydowałam że na początek chcę przerobić kurs online i lekcję jakie z niego i w sumie z książki też to:

  1. Wzięcie odpowiedzialności za finanse mojej rodziny. Niestety są one bardzo kiepskie, bardzo to mało powiedziane, tragiczne. Jest mi wstyd jako mamie, przed dziećmi bo tak naprawdę żyjemy z ich socjalnych pieniędzy. Plus moje macierzyńskie i to co mąż zarobi, ale nie jest tego naprawdę dużo. Do tej pory mówiłam sobie, no cóż zapewniamy im to co najlepsze, chodzą ubrani, czyści, mają co jeść, kupujemy im co chcą, mają gdzie mieszkać więc robimy wszystko co w naszej mocy by im zapewnić godne życie. No i żyliśmy sobie tak od do. Po kursie i książce doznałam szoku. Przecież oni nie mają nic odłożone ani my na wszelki wypadek. Jak mogłam tak żyć jako matka już w sumie 8 lat bo tyle ma najstarszy syn? Naprawdę teraz patrzę zupełnie inaczej na nasze finanse, jest mega ciężko bo tych pieniędzy dużo nie ma, ale walczę o to by odkładać i by powoli grosz do grosza budowała się nasza wolność finansowa i aby pozostałe konta były dobrze prowadzone. Widzę już pierwsze efekty bo dzięki temu, że odkładałam sobie kieszonkowe mogłam zainwestować w kurs online i to jest dla mnie extra! Teraz też 100zł które zostaje mi ze stypendium inwestuje w książki a nie w coś innego :)
  2. Kolejna lekcja, to że nie mogę zbawiać całego świata i nie mogę być perfekcyjna we wszystkim co robie, dlatego
  podzieliłam obowiązki w domu między męża i syna tego najstarszego. Zdecydowałam się
  też dawać mu zarobić 2 zł i z tego dzielę mu 1zł na co chce a po 1 zł zabieram na konto by miał na inwestowanie w siebie.

  Ogólnie ujmując wszystko to z czym pracuje dzięki Twoim książkom i kursom
  mogę śmiało powiedzieć że lekcje jakie wyciągłam to:

  Przede wszystkim Kamilo zaczęłam od wartości, tak naprawdę dzięki ćwiczeniu
  które pomogło mi wyznaczyć moje prawdziwe wartości wiem, co jest dla mnie ważne
  a razcej najważniejsze. W tym właśnie dąże już do poziomu mistrza.
  Po przeczytaniu paru stron „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”
  zatrzymałam się na chwilkę by móc przerobić książkę którą tam poleciłaś. I kolejny szok
  niby przedstawiałam jakieś tam wartości życiowe dzieciom no ale jednak tak byle jak
  tak jak to uważa świat dookoła, jak być powinno, a nie tak naprawdę jak ja uważam.
  Zaczęłam od podstaw, zaczęłam zmianę siebie całkowitą, by moje dzieci mogły
  brać ze mnie wzór, a nie jedno mówię inne robię. Wspominam tu o tym by pokazać
  to jak na mnie wpływasz :) Dlatego przerabiane tej książki i wszystkich kursów widzę zajmie mi troszkę dłużej
  ponieważ mam rodzinkę, codzienne obowiązki, studia, ale wiem że po kolei dojdę tam
  gdzie chcę. Zaczęłam tak naprawdę od podstaw. Kamilo, dzięki dziennikowi i webinarium
  o wyznaczaniu celów już wiem jak do nich podchodzić we właściwy sposób, a nie
  po macoszemu. Tzn, przerabiam każde swoje pomysły zgodnie z tym co polecasz.
  Widzę efekty w tych drobnych celach, do poziomu mistrza jeszcze daleka droga, ale
  lekcja jaką wyciągłam z tego to to iż wiem już jak powinnam tym się zajmować we właściwy sposób.
  Czy wiesz, ze dzięki temu zaczęłam już pisać książkę i mam wstęp i dwa rodziały w spisice
  treści, ale już wiem co mam tam napisać :). Kamilo rozpisałam się bardzo, ale z całego
  serca Ci dziękuje! Liczę na to, że podziękuje osobiście, ponieważ kiedyś jak odłożę
  zamierzam wybrać się na szkolenia do Ciebie. Zamierzam otworzyć swój biznes, tylko
  szukam jeszcze potwierdzenia w sobie samej czy aby napewno takiego właśnie
  biznesu chcę. Czy to będzie to co siedzi we mnie od dawna. Sprawdzam to kolejną
  książką którą poleciłaś. Nie sposób to wszystko opisać, jaka wielka zmiana we mnie
  zaszła, zaczełam działać a nie tylko mówić że to zrobię. Dziękuje, dziękuje, dziękuje!

  • Agata Krzyżanowska

   Aleksandro, gratuluję lekcji i pisania Twojej książki :)

   Mam dla Ciebie upominek, E-book + 9 nagrań video: ” Zasługujesz na sukces! ”

   Owocnego czytania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 85. Danuta

  Dzień dobry,

  Moje lekcje, które wyniosłam po kursie „kobieta niezależna” online:
  1. Czas na zapanowanie nad swoimi finansami. Podczas kursu uświadomiłam sobie dlaczego nigdy nie mogę zaoszczędzić jakiejś dodatkowej sumy. Dlatego po otrzymaniu wynagrodzenia usiadłam wraz z mężem i przedstawiłam mu projekt zarządzania naszymi pieniędzmi. Podzieliliśmy je na odpowiednie konta, a na bieżące wydatki włożyłam do kopert, które podzieliłam na tygodnie. Dziękuję mojemu mężowi, że mnie wspiera w moim rozwoju zawodowym i osobistym.
  2. Obecnie zaczynam wyznaczać cele i dążyć konsekwentnie do ich realizacji.
  Bardzo lubię oglądać filmy Kamili. Są dla mnie mega inspiracją. Zaliczyłam wszystkie po kilka razy.
  Obecnie mam następujące kursy VOD.
  1. Model Coachingowy. Jak skutecznie wytyczać swoje cele.
  2. 5 Strategii budowania pewności siebie x2 (również jako dodatek do kursu kobieta niezależna)
  3. 6 Kroków do zbudowania stabilizacji finansowej. x2 (również jako dodatek do kursu kobieta niezależna)
  4. 7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie – mój ulubiony.
  Z każdego kursu mam porobione notatki, które pozwalają mi lepiej zapamiętać przerobiony materiał szkoleniowy.
  Mam również na stanie książki Kamili:
  1. Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale
  2. Kobieta niezależna
  3. Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy- i kolejny-milion!

  Jeśli mogłabym o coś nieśmiało poprosić to o kurs VOD „5 najczęściej popełnianych błędów przy budowaniu zespołu”. Temat dla mnie bardzo ważny, ponieważ jestem osobą, która zarządza 20 osobową kadrą. Bardzo bym chciała doszkolić się w tej kwestii, by móc zbudować swój zespół marzeń.

  Jeśli chodzi o zobaczenie Kamili na żywo to będę miała taką okazję, ponieważ jestem szczęśliwą posiadaczką wejściówki do kursu „Kobieta niezależna”, który odbędzie się we Wrocławiu. (Nadmienię, że namówiłam jeszcze 2 osoby, które ze mną tam pojadą). Odliczam czas do naszego spotkania!!!

  Bardzo dziękuję za wiedzę, którą nam przekazujesz za inspirację. Są one nam bardzo potrzebne i dają wielkiego „kopa” do działania.

  Pozdrawiam również cały zespół RBC.

 86. Angelika

  Kamilo,
  Ponad miesiąc temu całkiem przypadkowo natrafiłam na Twoje video na Facebook’u i tak się zaczęła moja przemiana Zainspirowałaś mnie od samego początku! Postanowiłam od razu zakupić książkę „Kobieta Niezależna” później wykupiłam kurs „kobieta Niezależna on Line” wraz z bonusami, następnie przyszedł czas na „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”, „Dziennik Coachingowy”, teraz czekam na „Zasługujesz na sukces”.
  Po obejrzeniu szkoleń i przeczytaniu książek doszłam do wniosku, że do tej pory stawiałam się w roli Ofiary, której nic nie wychodzi w życiu przez trudne dzieciństwo. Jak już udało mi się odnieść sukces to zawsze to umniejszałam i odbierałam sobie sprawczość mówiąc „Udało się” albo „ to nie moja zasługa bo ktoś mi w tym pomógł”. Zawsze starałam się wszystko perfekcyjnie zrobić w każdej dziedzinie życia bo bałam się opinii innych ludzi. Uważałam że w wieku 34 lat i przy zaraz 2 małych dzieci (obecnie jestem w 8 miesiącu ciązy) jest już za późno na studia podyplomowe. Teraz już wiem że to tylko były błędne przekonania, które blokowały mnie przed zmiana życia na lepsze i poczucie zadowolenia z niego
  Z Twoich szkoleń wyciągnęłam wiele wniosków, ale na te chwilę te najważniejsze dla mnie to:
  1. Zaakceptowałam przeszłość i wyciągnęłam wnioski z tego co mnie spotkało, przestałam wracać do tego co było a na co nie ma wpływu
  2. Każda zmiana wymaga czasu, samodyscypliny i ceny, którą jestem gotowa zapłacić
  3. Zarządzanie budżetem – kontrola wydatków, niestety większość zakupów robiłam pod wpływem emocji co wiązał się z kupnem zbędnych rzeczy – teraz 2 razy się zastanowię zanim coś kupię; bardzo mi pomógł jasny podział procentowy na wydatki konieczne, edukacje, oszczędności etc – teraz mam jasno i sztywno ustalone jak rozdysponować pieniądze i na co je przeznaczyć bez wyrzeczeń
  4. Koło życia pozwoliło mi spojrzeć na swoje życie z innej strony i niestety okazało się że nie jest dobrze – dzięki temu ustaliłam swoje cele nad którymi teraz pracuje
  5. Po szkoleniu „Jak profesjonalnie i świadomie pokierować swoja karierą” wiem że awans nie przyjdzie sam wraz ze stażem pracy – postanowiłam zapisać się na studia podyplomowe i szkolenia dokształcające
  6. Moje potrzeby, marzenia i rozwój są tak samo ważne jak mojego męża i dzieci – dlatego przestałam stawiać siebie na samym końcu
  Dziękuję za to wszystko co robisz dla Kobie!
  Pozdrawiam

  • Author
   Martyna Kurek

   Angeliko jesteś prymuską :) Gratuluję lekcji i natychmiastowego wdrożenia.

   Mam dla Ciebie upominek, audiobooka ,,Zdobądź swój szczyt” bit.ly/ZdobadzSwojSzczytRBC

   Owocnego słuchania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 87. Ewelina

  Materiały z konferencji pt. „Jak profesjonalnie i świadomie pokierować swoją karierą zawodową?” otworzyły mi oczy na wiele ważnych kwestii. Mam wrażenie, że stałam się bardziej świadomym pracownikiem-dziękuje.

  P.S W transkrypcji z piątkowej konferencji „Jak budować swoją karierę” (8 strona od końca) znajduje się błąd ortograficzny-pisze się „jakichś” a nie „jakiś” (sama przez lata popełniałam ten błąd, dlatego jestem na niego uczulona ;)

  • Agata Krzyżanowska

   Dziękuję , sprawdzimy i poprawimy :)

 88. Justyna

  Pania Kamile po raz pierwszy zobaczylam na yotubie dwa lata temu, kiedy szukalam jakiegos filmiku na temat jak napisac ksiazke. To w tym filmiku uslyszalam po raz pierwszy w jaki sposob pani Kamila pracuje nad pisaniem ksiazek. Byla tam mowa o tym slynnym pisaniu ksiazki podczas wizyty u fryzjera i mnostwo pytan pod tym filmikiem, „O Boze, a co ludzie na to powiedza.” Wtedy to nauczylam sie, ze zeby napisac ksiazke, lub zrealizowac jakis zalozny cel, to trzeba miec plan i scisle trzymac sie tego planu bez wzgledu na okolicznosci. Pani Kamila powiedziala w tym filmie, ze pisze ksiazke codziennie po to by nie musiala wracac do czegos co juz napisala. Tylko pare dni przerwy w pisaniu moze sprawic, ze sie nie pamieta gdzie jestesmy i wowczas trzeba na nowo sobie wszystko przypominac. Szkoda czasu! No i oczywiscie, zeby miec w nosie, co inni sobie o nas pomysla. Mam 5 letnia coreczke, ktora bardzo uzaleznia swoj wyglad od tego co inne dzieci o niej powiedz, ze sie beda smiac z niej. Gdybym tego filmiku nie ogladnela (zreszta na ten temat ostatnio wiele ludzi mowi), to moze nie reagowalabym, bo wiem jak dzieci wysmiewaja sie z tego jak ktos inny wyglada. Jednak mowienie o tym naszym dzieciom, ze nie wazne jest co inni o nas mysla, jesli to co robimy jest dobre i nikogo nie rani, jest potrzebne. Nie pamietam kto to kiedys powiedzial, ale to sa slowa pewnego mnicha, ktory powiedzial, ze jak mial 20 lat, to sie przejmowal tym co inni o nim sadza, kiedy mial 40, to juz troche mniej na to zwracal uwage, a teraz kiedy ma 60, to uwaza, ze tak naprawde to on nikogo nie obchodzi”. Wiec po co sie martwic o cos, co sobie ktos pomysli, skoro i tak nie wiemy, co mysli. Nie powinnismy uwazac, ze jestesmy pepkiem swiata i ze wszyscy na nas patrza i nas obserwuja. Kazdy spojrzy i przechodzi do porzadku dziennego. Powinnismy pracowac nad soba, nad naszym poczuciem pewnosci siebie i pomagaja mi w tym tez dzienniki coachingowe. Przechodzic nad wieloma sprawami do porzadku dziennego i byc ponad tym, ale nie z zadartym nose, ze jestem lepsza, ale poprostu, zeby nas to nie niszczylo. Mam ksiazke „kobieta niezalezna” oraz kurs online. Dzienniki zaczelam i odstawilam po kilku dniach uznawajac, ze jest w nich ciagle to samo. Dopiero kolejna lekcja pani Kamili uswiadomila mi, ze na cwiczenich w sali gimnastycznej tez ciagle robi sie te same cwiczenia i zycie tez nie jest ciagle takie ekscytujace, ze ” sciagamy majktki przez glowe” :), ale jest czesto nudne i czynnosci ciagle sie powtarzaja. To byla dobra lekcja, bo to pokazalo mi dlaczego moje pomysly sa jak porwanie sie z motyka na slonce i pala na panewce. Wróciłam do tych dzienników po roku, ale moze tak wlasnie mialo byc. Do nie ktorej wiedzy musimy dojrzec i dorosnąć. Planuje spotkac sie z pania Kamila we Wroclawiu, ale ciagle uwazam, ze to jeszcze nie ten czas.

  • Agata Krzyżanowska

   Justyno, a kiedy będzie ten odpowiedni czas? :)

  • Author
   Martyna Kurek

   Justyno dziękuję za Twoje lekcje i że podzieliłaś się swoimi przemyśleniami.

   Mam dla Ciebie upominek, audiobooka ,,Zdobądź swój szczyt” bit.ly/ZdobadzSwojSzczytRBC

   Owocnego słuchania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 89. Noemi Rzeczkowska

  Moje najważniejsze lekcje z konferencji o karierze z Tobą to:
  1. Nie awansuje się przez zasiedzenie. Aktualnie jestem freelancerką i planuję szkolić się w kierunku coacha (także job coacha), a potem założyć własny biznes, ale pracowałam kiedyś, jako dużo młodsza osoba, na zlecenia i na etacie. Miałam wtedy takie oczekiwanie, że kiedy już przestanę być „tą nową” i pojawią się inni ludzie, to ja będę tą bardziej doświadczoną i coś mi to da. Pamiętam swoje ogromne niezadowolenie, że tak nie było. Potem o tym zapomniałam, odeszłam, minęło trochę czasu… Ty mi to wyjaśniłaś, rzucając światło na moją przeszłość.
  2. Nawet Kamila Rowińska potrzebuje regeneracji!!! W jednej z Twoich książek znalazłam Twoją rozpiskę planów z przyjazdu do Polski. Jest bardzo intensywna i pomyślałam sobie „jak tak nigdy nie dam rady”. Musisz wiedzieć, że jestem osobą przewlekle chorą i taki wysiłek… może bym podołała, ale wiedziałam, że potem bym kilka dni zdychała. A Ty powiedziałaś na konferencji, że pracujesz wtedy jak nikt inny, że odbija się to na Twoim zdrowiu i że potem musisz się regenerować – bardzo mi to urealniło i Ciebie, i wyzwania, przed którymi stanę w przyszłości, i pokazało, że ta regeneracja to coś zupełnie normalnego i że warto ją sobie zaplanować.

  Gdybym miała coś wygrać, to posiadam wszystkie książki Twojego autorstwa, przy czym „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” – wyłącznie jako e-booka :(

  • Author
   Martyna Kurek

   Noemi dziękuję za Twoje lekcje :)

   Mam dla Ciebie upominek, Video ,,5 strategii budowania pewności siebie” z Kamilą Rowińską

   Owocnego oglądania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 90. Joanna

  Przede wszystkim pragnę serdecznie podziękować za szkolenie „Zbuduj swoją wewnętrzną siłę“ – było dla mnie przełomowe i z pewnością oraz nadzieją patrzę w przyszłość, że wszystko, co się wydarzy, zależy ode mnie. Nie zawsze mogę kontrolować wszystkiego, co mi się przytrafia, natomiast mogę kontrolować swoje reakcje.
  Moje lekcje ze szkolenia, ale również z książek, webinariów, kursu online i nie tylko, z mojej pracy nad sobą razem z Kamilą i RBC:
  1. Gdy codziennie zawodzę siebie, tracę szacunek dla samej siebie – przestań się w końcu zawodzić
  2. Życie jest testem i treningiem, testem i treningiem – na szkoleniu miałam test podczas treningu Mateusza i zdałam sobie sprawę, jak słaby był mój dotychczasowy trening – czas to zmienić
  3. Zawsze mam zdolność do odpowiedzi – brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.
  4. Trzeba zacząć podważać to, co inni powiedzieli o mnie, jeśli jest to ograniczające.
  5. Zmień to, co możesz zmienić, reszcie oddaj hołd.
  6. Ludzie powinni żyć z sobą tak długo jak długo ma to sens.
  7. Działaj szybko, zanim urośnie strach
  8. Każdy ma swoje Kilimandżaro, czasem warto jest powiedzieć stop.
  9. Nasze szczyty zdobywa się sercem
  10. Krzywdzimy innych wtedy, kiedy jesteśmy najsłabsi i czujemy się zagrożeni
  Pozdrawiam serdecznie

  • Author
   Martyna Kurek

   Joanno dziękuję za Twoje konkretne lekcje, mam nadzieje, że już je wdrażasz w życie :)

   Mam dla Ciebie upominek, Video ,,5 strategii budowania pewności siebie” z Kamilą Rowińską

   Owocnego oglądania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 91. Izabela

  Moje lekcje:
  1.Dzialanie! Zrobione lepsze niz perfekcyjne, to co robie w danej chwilii robie na 100%
  2. Przestac obawiac sie co pomysla inni
  3. Unikac pozeraczy czasu :)
  4. Zawsze jest inny sposob aby cos zrobic.
  5. Najpierw rzeczy najwazniejsze( najwyzsza stawka godzinowa)
  6. Codzienne przepisywanie celow (Kobiety to naprawde dziala)
  7. Odrabianie lekcji, zadan, ktore sa nam powierzane. Robienie cwiczen odrazu!
  8. Korzystanie z pamieci zewnetrznej
  9. Postaw ma minimalizm
  10. Inwestowac w siebie przede wszystkim, w swoj rozwoj i zdobywanie kompetencji, nie stac w miejscu, jesli chcemy wiecej potrzebujemy robic wiecej.
  Ksiazka Kobieta Niezalezna, Zaslugujesz na Sukces, VOD Jak skutecznie wyznaczac cele, Kurs online Kobieta Niezlaezna, Lekcje z Arizony, 5strategii budowania pewnosci siebie, Zarzadzanie soba w czasie z tego korzystam.
  Celem zdobycie ksiazki buduj swoje zycie odpowiedzialnie i zuchwale, byc moze ten komentarz, ktory jest dzialaniem pozwoli osiagnac moj cel.
  Dzialamy Kobiety!
  Pozdrawiam serdecznie, samych sukcesow zycze a z porazek wyciagania lekcji i pamietania, zeby ich nie rozpamietywac :)

  • Agata Krzyżanowska

   Izabela, piękne lekcje. Dziękuję :)

  • Author
   Martyna Kurek

   Izabelo dziękuję za konkretne lekcje :)

   Mam dla Ciebie upominek, ebook ,,Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”
   Owocnej lektury!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

   • Izabela

    Dziękuje bardzo? Martyna Kurek, otrzymałam ebook :)

 92. Klaudia

  Moje lekcje po lekturze książki Kobieta niezależna:
  1. Kobieta powinna decydować o sobie na każdej płaszczyznie życia
  2. Każda z nas może osiągnąć sukces jeśli tylko zechce zaplacić za niego cenę
  3. Działania jakie wykonuje powinny odpowiadać moim wartościom życiowym
  4. Ocenę samej siebie pozostawiam dla siebie. Weryfikuje jak bardzo się zaangażowałam, nie pozwalam by ocena innych miała na mnie wielki wpływ.
  5. Niezależnie w jakim momencie życia się znajduje zawsze powinnam dbać o swój rozwój i kompetencje.

  Książki jakie posiadam to Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale i Kobieta niezależna. Mam rownież wystąpienie Kobieta i jej finanse.
  Pozdrawiam :)

  • Author
   Martyna Kurek

   Klaudio dziękuję za Twoje lekcje!

   Mam dla Ciebie upominek, audiobooka ,,Zdobądź swój szczyt” bit.ly/ZdobadzSwojSzczytRBC

   Owocnego słuchania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 93. Kasia

  Jestem w trakcie lektury „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”; to mój początek z Kamilą Rowińską. Zaledwie kilka dni temu od bloga i video na stronie oraz YouTube rozpoczęłam tę przygodę, która jest dla mnie ogromnym wyzwaniem i szansą na zmianę. Dotychczasowe lekcje to pokonać strach, wyjść ze swojej strefy komfortu, pracować nad swoim rozwojem, dążyć do najlepszej wersji siebie i działać, działać, działać. Dziękuję za motywację do pracy nad sobą.

 94. Ewa Żołądziejewska

  Witaj Kamilo!
  W piątek zakupiłam e-booka „Kobieta niezależna” , dziś tj. w poniedziałek jestem już po lekturze. Od niedawna przyglądam się temu, co robisz, przysłuchuję się Twoim konferencjom. Pomyślałam, że nadszedł odpowiedni czas, by poczytać o dzielnych, zdeterminowanych, silnych kobietach. Myślę, że ja też taka jestem, choć może efekty moich działań nie są aż tak spektakularne jak bohaterek książki. Gdy jednak patrzę w przeszłość widzę, jaki ogrom pracy włożyłam, by znaleźć się tu, gdzie jestem. A to przecież jeszcze nie koniec… Mam 34 lata i jeszcze wiele może się zdarzyć.Pokonuję swoje słabości, opuszczam własną strefę komfortu , by osiągnąć wytyczony cel. A teraz do rzeczy, zanotowałam sobie kilka myśli, które wkrótce zawisną nad moim biurkiem. oto one: „Pieniądze, bogactwo, osiąganie celów, sukcesy-to wszystko jest dobre i wartościowe, jeśli Ty jesteś dobra i wartościowa”, „”Zasługuje na to, aby hojnie mnie wynagradzano. Jestem bogatą kobietą, pieniądze są dobre”, „Jako kobieta sukcesu i biznesu nie możesz sobie pozwolić na to, aby wyglądać jak nieposłane łóżko”:), „Nikt nie dowie się o nas i o naszych predyspozycjach, talentach, zdolnościach, jeżeli będziemy ukrywać się za kimś lub za czymś”.
  P.S. Jestem posiadaczką w/w książki. Wierzę,że na kolejne przyjdzie odpowiedni czas o odpowiednia pora. Może właśnie dziś? Pozdrawiam i życzę dobrego dnia!

  • Author
   Martyna Kurek

   Ewo piękne afirmacje :)

   Mam dla Ciebie upominek, Video ,,5 strategii budowania pewności siebie” z Kamilą Rowińską

   Owocnego oglądania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 95. Katarzyna

  Hej,

  Najwazniejsza lekcja dla mnie to, ze lider w pierwszej kolejnosci wymaga od siebie. Musi miec jasna wizje i powera kazego dnia, zeby dowozic. Zespol to klucz w utrzymaniu i rozwoju biznesu. Dlatego zostaje zbudowany, ma przynoscic dochod. Lider zespolu, dziala zeby zrealizowac misje. Jego uczucia, przeczucia, kierowanie sie intuicja, to wszystko jest na drugim (lub nie ma) miejscu po logicznej, businessowej analizie. Jesli ktos nie wypelnia misji zespolu i nie zgadza sie w liderem nie powinien byc w zespole. Lider powinien byc pewny siebie i nigdy nie watpic w swoje dezycje i slowa. Zespol nie sklada sie z ludzi o takich samych predyspozycjach, ludzie sa dobierani do zespolu pod wzgledem potrzeb w zespole, np Czerwoni – szybcie dzialania, niebiescy – planowanie, zieloni – support. Rola lidera jest rowniez motywowanie i kontrolowanie zespolu. Motywacja i kontrola jest rozna w zaleznosci od pracownika i stopnia jego profesjonalizmu.

  Dziekuje,
  Katarzyna Kujawa

  • Author
   Martyna Kurek

   Katarzyno dziękuję za Twoje lekcje i że podzieliłaś się swoimi przemyśleniami.

   Mam dla Ciebie upominek, audiobooka ,,Zdobądź swój szczyt” bit.ly/ZdobadzSwojSzczytRBC

   Owocnego słuchania!

   Sprawdź skrzynkę email, masz wiadomość od zespołu RBC.

 96. Anna

  Dla mnie top lekcją jest:

  Żeby być dobrym liderem trzeba zaczynać od siebie. I kropka.
  Dobry lider wzbudza zaufanie, uprawia sport, dobrze dobiera zadania do swoich współpracowników, jasno określa zasady działania i ciągle się rozwija.

  Nad ludźmi nie należy się zbytnio litować. Zamiast dawać im gotowe złowione ryby lepiej dać im wędkę i nauczyć łowić.

  Świetnie szkolenie. Naprawdę najlepsze!

  • Anna

   zapomniałam dopisać. Mam „coaching wart milion”, „dziennik coachingowy”, „zasługujesz na sukces” książka i płyta. pozdrawiam :)

 97. Katarzyna

  Ważne lekcje po szkoleniu Zespół marzeń:
  1. Najważniejsza jest misja, później zespół, a na końcu jednostka
  2. Budując zespół, zaczynam od siebie
  3. Kończ, a nie dąż do doskonałości
  4. Tylko zespół wygrywa
  5. Zespół gra do jednej bramki

  Szkolenie otworzyło mi oczy na kilka spraw. Przede wszystkim wiedziałam, co chcę zrobić i konsekwentnie działam, aby to zrobić.

  Z czego korzystałam: pakiet master, dzienniki, książki

 98. Marta Legat

  Witam, moje lekcje po szkoleniu „Zespół Marzeń edycja 17”: 1. Każdy zespół MUSI mieć doczynienia ze sportem, bo to buduje charakter i hartuje w trudnościach. Sport jest niezbędny do rozwoju w biznesie. 2. Lider MUSI być wymagający!! 3. Ludzie są różni, mają różne predyspozycje. Uwzględniaj to przy delegowaniu zadań. 4. Zadbaj o swój rozwój!
  Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na to szkolenie. Dzięki niemu wielokrotnie przekroczyłam swoją strefę komfortu, poznałam cztery wspaniałe kobiety, z którymi utrzymuję regularny kontakt. Ze zdwojoną mocą doceniam materiały udostępniane przez Kamilę za bezcen.
  Mam już: „Kobieta niezależna”, „Zasługujesz na Sukces”, „Coaching wart milion”, Dziennik coachingowy, Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale, Jak stworzyć swój pierwszy biznes.

 99. Marta Legat

  Witam, moje lekcje po szkoleniu „Zespół Marzeń edycja 17”:
  1. Trening i sport jest niezbędny do rozwoju biznesowego.
  2. Ludzie dają z siebie tyle i tylko tyle ile się od nich wymaga. Lider MUSI być wymagający!!
  3. Przydzielaj zadania adekwatnie do ich predyspozycji.
  4. Dbaj o to, aby jutro być lepszą wersją siebie z dzisiaj.
  Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na to szkolenie. Dzięki niemu wielokrotnie przekroczyłam swoją strefę komfortu, poznałam cztery wspaniałe kobiety, z którymi utrzymuję regularny kontakt. Ze zdwojoną mocą doceniam materiały udostępniane przez Kamilę za bezcen.
  Mam już: „Kobieta niezależna”, „Zasługujesz na Sukces”, „Coaching wart milion”, Dziennik coachingowy, Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale, Jak stworzyć swój pierwszy biznes.

 100. Anna

  Moje dwie najwazniejsze lekcje: 1. Jedyna przeszkoda ktora powstrzymuje cie przed sukcesem jestes ty sama 2. Zarzadzaj budzetem i swoimi inwestycjami zwlaszcza jak masz ich malo;) dziekuje za mega inspirujace szkolenie, widze z niego juz zastosowalam w praktyce – pierwsze kroki za mna. Nawet moj szef zauwazyl moje pozytywne, bojowe nastawienie na sukces ;) zaczelam takze przygotowania do nastepnego projektu /rozdzialu w moim zyciu aby moc sobie pozwolic na duza inwestycje w siebie tj. Poltoraroczny program szkoleniowy u Pani Kamili:) trzymajcie kciuki, ja spielam posladki. A wszystko to po tylko jednym dniu z Pania Kamila… Strach sie bac co bedzie po poltora roku!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?