Rozwiązanie konkursu!

Gratuluję wszystkim  uczestniczkom, bo Wasze teksty i interpretacje był bardzo twórcze, pełne siły i wiary w kobiecość! 

Wybraliśmy po 3 zwycięskie zgłoszenia na Facebooku i Instagramie!

 

 • na Facebooku wygrywają:

 

Anna Brodziak ? Ilustracja na okładce przedstawia marginalizację kobiet.
?‍♀️Każdego dnia kobieta mierzy się z trudnościami wynikającymi ze społecznie przypisanych jej ról.
?‍?W tradycyjnym modelu rodziny wszystkie obowiązki domowe są dosłownie na „głowie” kobiety, a ona często jest kojarzona z delikatnością, ubierana jest w różowe spódniczki i wychowywana na „Panią domu”, na żonę- męża itd.
?‍♀️Co więcej, kobietom odbiera się konstytucyjną wolność słowa (kobieta na ilustracji przedstawiająca symbol naruszenia ochrony wolności słowa ubrana jest w biało- czerwone barwy – nawiązanie do praw Konstytucji RP).
? Kobiety stojące na dachu z podniesionymi dłońmi na znak zwycięstwa są symbolem nadziei na nadchodzące zmiany w społecznym statusie kobiet.
?Tych zmian jest w stanie dokonać każda z nas, czego dowodem jest rzucający się w oczy kolor pomarańczowy będący znakiem optymizmu i energii do działania.
? Każda z nas zmarginalizowana przez społeczeństwo może stać się tymi zwyciężonymi kobietami ubranymi na niebiesko, symbolizującymi wolność, siłę, autorytet, inteligencję, ale także kolor ten kojarzony jest z tym, co męskie, nowoczesne i ma związek z rozwojem technologicznym, co wskazuje na zwycięstwo kobiet w walce z równouprawnieniem i szklanym sufitem.

 

Kasia Kobielska Kobieta jako CUD, czyli połączenie ciała umysłu i ducha <3. Kobieta, która się dosłownie udomowiła (grafika domu na głowie) ale dla niej ten dom jest wartością i dumą ponieważ to jej świątynia i oaza dla rodziny, którą tworzy, którą kocha i o którą się troszczy. Kobieta która może spełniać się również poza murami domu, rozwija się duchowo, wewnętrznie, wielowymiarowo, wielopłaszczyznowo i której nie wciśniesz w żadne ramki, ponieważ do nich nie pasuje (ramki dla każdego są przyciasne i krzywdzące). Kobieta, która staje twarzą w twarz z maskami, które sobie nałożyła przez te wszystkie lata życia i od których już się chce uwolnić (grafika z liną i twarzą). Kobieta, która puszcza wszystko czego już nie potrzebuje, co ją boli, co nie jest jej, co nie służy jej dobru i rozwojowi. Kobieta silna wewnętrznie i pewna siebie, zna i akceptuje swoje zalety i niedociągnięcia. Kobieta, która wspiera samą siebie, jest dla siebie przyjaciółką, dobrą mamą dla wewnętrznego dziecka, kochanką i powierniczką – kocha siebie, jest otwarta, asertywna i zna swoje wartości. Kobieta wolna, szczęśliwa, radosna, spełniająca się. ???

 

Żaneta Forreiter ? Życie jest ciągłą zmiana, raz jesteś na gorze a raz na dole. – kobiety na okładce, które są niżej i wyżej.
? Do zmian potrzebujesz inspiracji, historii, która pokaże Ci, że warto zadbać o siebie jak kwiat, który trzeba pielęgnować. – kobieta, która ściągą Twoją maskę, twoje przekonania.
? Jeżeli uwierzysz w siebie, cały wszechświat będzie Cię wspierał i będziesz na szczycie swojej góry i dasz inspiracje innym – wszechświat to dla mnie plamka na samym dole, na której stoi kobieta z uniesionymi rękoma.
? Każda z nas jest inna, ale każda wartościowa. – wszystkie kobiety na okładce.
? Zadbaj o siebie, dając szansę innym, aby zadbali o Ciebie – kobieta po prawej stronie z uniesioną ręką.
?Jesteś silna, dzielna, odważna. Uwierz w siebie ? – kobiety na samej górze.

Dom pewnie jest oznaką, że kobiety bardzo często biorą na siebie odpowiedzialność za ognisko domowe, nie pamiętając o swoich potrzebach.

 

 • na Instagramie wygrywają:


queen.magma

Siedem kobiet, każda na innym etapie swojej życiowej drogi, szukające inspiracji, sięgające wysoko, jakby intuicyjnie wiedziały, że mogą więcej i wyżej.

Na głowie jednej z nich cały dom z ogrodem, pracą, a w szalonym tempie życia jej niewidoczne nogi oderwane od własnych potrzeb, jakby jej powinnością było szybowanie w powietrzu, by zdążyć, by załatwić, by pobiec z pomocą.

Kwiaty ukazują zapomniane piękno, które nosi w sobie, ale czy znajduje czas, by je pielęgnować, czy pozwala sobie odpocząć lub oddać się swojemu hobby?

Zagubiona w troskach dnia codziennego, żyje jakby beztwarzowo, ukryta w cieniu obowiązków, nazywana żoną, matką, córką, współpracownicą, jakby bez własnej tożsamości.

Ramiona oddalone od własnej twarzy i swojego ciała, jakby zapomniały, do kogo należą i komu w pierwszej kolejności powinny służyć, cały czas rozchylone do dawania, więc każdy bierze, ale czy dziękuje, czy pomyśli chwilę o darczyńcy?

Kobieta wydaje niemy krzyk – czy ktoś posłyszy, wesprze, uwolni rozdartą w przestrzeni duszę, doda otuchy, przytuli, zatrzyma się i spojrzy w jej cudne oczy odzwierciedlające jej wyjątkowość ukrytą pod zaskoczonym spojrzeniem?

Tak, spostrzegam jakby nagłe olśnienie na twym obliczu, mówiące sobie i mnie: obudź się, królowo, bądź sprawcza, śliczna istoto, walcz o swoje szczęście i przywrócić swoje imię i własną, prawdziwą twarz, bo masz w sobie wystarczająco sił i charyzmy, by kreować własne szczęście, żyć w zgodzie ze sobą, dawać i brać z pasją i miłością; realizuj się więc, sięgaj do gwiazd, bo i ty zasługujesz na sukces ♥


bywoolee_bags

Koloryt kobiety mieni się wieloma barwami, przeplata emocjami, słodko pachnie. Jej każda życiowa rola jest rolą pierwszoplanową bo w każdej prezentuje pełen wachlarz swoich największych talentów. Wciąż podaje dłoń pełną pomocy i wsparcia, ale i sama ją wyciąga gdy czuje, że traci moc. Gdy wydaje jej się, że więcej nie udźwignie, rozkwita jak najpiękniejszy kwiat. Ma dar odradzania się, jak feniks z popiołów – po każdym niepowodzeniu, kłótni, porażce, upadku. Kobieta jest życiem.


betulijka

Początek drogi (dół grafiki), to pozostawanie w strefie marzeń, w chaosie i wewnętrznej niekompatybilności. Ale kiedy spojrzysz w górę, przyjrzysz się swoim myślom, marzeniom, będziesz mogła zdefiniować swoje marzenia, nabiorą one kształtu i staną się konkretnymi pragnieniami. Na tej drodze dobrych zmian (po lewej) tylko druga kobieta może pomóc ci zerwać z siebie fałszywe ja powstałe na bazie fałszywych przekonań i odkryć siebie do głębii. „Fałszywe ja”, które było tylko awatarem, maską, stworzoną dla świata, jest zszokowane wydobytym pięknem. Proces odkrywania siebie (po prawej) zaczyna się od rzeczy małych, od poznawania swoich pasji, marzeń z dzieciństwa, młodości, takich jak na przykład wiecznie niespełnione marzenie o kursie tańca brzucha. To, do czego ta droga ostatecznie doprowadza (u góry), to wielkie zmiany, to spełnione małymi krokami marzenia, takie jak wypielęgnowane i kwitnące życie rodzinne, idealny dom (nawet co do koloru) czy idealny, przepiękny ogród. Okazuje się, że działając, można osiągnąć wszystko i spełnić marzenia w najmniejszych szczegółach (ach ta wymarzona różowa chatka).

 

Wszyscy zwyzięscy otrzymali wiadomość prywatną od Zespołu RBC (na platformie, na której wysyłali zgłoszenie) w celu ustalenia wysyłki nagród:)

Gratuluję!

Kamila

 

—-

Regulamin konkursu »

4 komentarze
 1. Żaneta Forreiter

  Dziękuje <3
  Czuje się zaszczycona :]

 2. Kamila

  Z jednymi ludźmi mamy urwanie głowy. Jednych my ciągniemy do góry ale czasami nas ktoś musi podnieść na duchu. To jak to wszystko i wiele innych rzeczy jak praca,zabawa,dom, wyglada, zależy tylko od nas samych bo każdy z nas ma mnóstwo spraw na głowie i musi sprostać lekcjom jakie niesie nam życie.

 3. Tetiana

  Żeby znaleźć swoją drogę, zdejmij maskę i spójrz głęboko w siebie.

 4. malgorzata Gieremek

  Praca, dom, dzieci, bieg życia i codzienności, obowiązki,marzenia, cele Twoje. Zatrzymaj się ,spój co jest dla ciebie ważne, gdzie jesteś, rozwijaj się , realizuj pasje, sięgaj coraz głębiej.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?