OSTATNI 4 ETAP wyzwania trwa

lipiec, sierpień, wrzesień 2018 r. 

Startujemy 9.07.2018 r.

Jeśli ktoś znajomy podał Ci link do tego wpisu i nie rejestrowałeś/aś się poprzez tę stronę,  i nie ukończyłeś/aś 3 etapu, nie jesteś w wyzwaniu. Zapraszam na przełomie 2018/2019 r. do kolejnej edycji. 

LIPIEC –  SIERPIEŃ, bieganie + plank + książka

Od 09.07.2018 r. do 31.08.2018 r. biegasz – 42 km tygodniowo w łącznym czasie 300 minut.

W miesiącu lipiec/sierpień samodzielnie planujesz swój plan treningowy w poszczególnych tygodniach:

9-15.07; 16-22.07; 23-29.07;

30.07-05.08; 6-12.08; 13-19.08; 20-26.08; 27-31.08

tak, aby zmieścić się w wyznaczonym dystansie i czasie.

 • Każdy trening rejestrujesz przez aplikację ENDOMONDO.

 • Po każdym treningu zapisujesz w zeszycie następujące zdanie:

  (Data) Dzisiaj przebiegłem/przebiegłam X km w X minut. Jestem niezwykle wytrwałą i konsekwentną osobą!

 • Raz w tygodniu, w poniedziałek przed 8:00 rano na moim Fan Page pojawi się post. Masz czas do 23;59 tego samego dnia, aby w komentarzu dodać informację:

  Biorę udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. Przebiegłem/przebiegłam dotychczas X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumny/dumna! 

W miesiącu lipiec/sierpień potrzebujesz też przeczytać/ popracować z dwiema wybranymi przez siebie książkami. Możesz wybierać z poniższych:

W swoim zeszycie (tym samym, w którym zapisane zostały Twoje wyniki po każdym treningu) zapisujesz 10 lekcji z wybranych przez Ciebie książek z wymienionych powyżej (jedna lekcja to około 2 zdania).

1 i 31 sierpnia 2018 r. przed 8.00 rano pojawi się na moim Fan Page post ze zdjęciem i sygnałem do publikacji lekcji.

1 sierpnia 2018 r. publikujesz lekcje z pierwszej przeczytanej książki, 31 sierpnia 2018 r. publikujesz lekcje z drugiej książki. 

Masz czas do godziny 23;59 tego samego dnia, aby umieścić komentarz ze swoimi lekcjami pod tym postem:

Np. Przeczytałam/przeczytałem książkę (podaj tytuł i autora)  Moje 10 lekcji z czytania tej książki, to: (tu wpisz swoje lekcje).

Każdego dnia prócz swoich aktywności sportowych, biegania, wykonujesz ćwiczenie o nazwie plank (deska) przez 70 sekund.

Tutaj możesz zobaczyć jak wykonać takie ćwiczenie. >> PLANK <<


WRZESIEŃ – bieganie + plank + nagranie

Od 01.09.2018 r. do 30.09.2018 r. biegasz.

 • Pokonujesz dystans 10 km co drugi dzień bez przystanków (podczas 1 treningu/ jednym ciągiem) w czasie maksymalnym 60 minut. 

 • Nie można wykonać treningu na bieżni mechanicznej.  Nie możesz robić treningów na zapas, nie możesz nadrobić tych, które zostały pominięte. WAŻNE: nie możesz opuścić żadnego z wyznaczonych dni!

 • Każdy trening musi być zarejestrowany przez telefoniczną aplikację ENDOMONDO. (uprzedzając pytania; nie, nie można inną. Nie trzeba też na potrzeby wyzwania korzystać z płatnej wersji aplikacji.)

Po każdym treningu w zeszycie zapisujesz następujące zdanie:

(Data) Dzisiaj przeszedłem/przeszłam/przebiegłem/przebiegłam X km. Jestem z siebie bardzo dumny/dumna! Łącznie od początku wyzwania to już x km. 

Raz w tygodniu, w poniedziałek przed 8:00 rano na moim Fan Page pojawi się post z podsumowaniem. Masz czas do 23;59 tego samego dnia, aby w komentarzu dodać informację:

Biorę udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. Przebiegłem/przebiegłam dotychczas łącznie X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumny/dumna! 

Każdego dnia prócz swoich aktywności sportowych, biegania, wykonujesz ćwiczenie o nazwie plank (deska) przez 80 sekund. Jedno z tych 80 sekund ćwiczeń nagrywasz telefonem. 

Tutaj możesz zobaczyć jak wykonać takie ćwiczenie. >> PLANK <<

Nagrywasz i umieszczasz na swoim kanale YouTube w trybie publicznym, maksymalnie 5 minutowe video, mówiące o 5 lekcjach, które wynosisz dla siebie po dojściu do tego etapu wyzwania Kamili Rowińskiej 2017/2018 r.
Zachowujesz link :)


DOWODY ZREALIZOWANIA 4 ETAPU

1 -3 października 2018 r. przesyłasz na adres e-mail: 

[email protected] poprzez WeTransfer w JEDNEJ WIADOMOŚCI.

 1. Zrzuty ekranu w plikach jpg wszystkich Twoich poniedziałkowych podsumowań wpisów na stronie głównej facebookowego fanpage’a  – nazwa pliku dowolna (radzę robić je od razu po publikacji).

 2. Zdjęcie jednej kartki zeszytu z dowolnego miesiąca z notatkami o tym, że jesteś z siebie dumny/dumna :) – nazwa pliku dowolna.

 3. Zrzuty ekranu Twoich 10 lekcji z wszystkich książek, które umieszczałeś/aś na stronie głównej facebookowego fanpage’a  – nazwa pliku dowolna. (radzę robić je od razu po publikacji)

 4. Przesyłasz nam link do nagrania, które umieściłaś/eś na swoim kanale YouTube.

  ( 5 lekcji jakie wyciągasz z uczestnictwa w wyzwaniu 2017/2018 r).

 5. Video nagrane w dowolnym dniu września (może być telefonem komórkowym, styl dowolny) podczas którego wykonujesz plank przez 80 sek.

 6.  Zrzuty ekranu w plikach jpg zestawienia wszystkich Twoich treningów z 3 miesięcy w Endomondo. Każdy zaliczony dzień musi się na nim znaleźć. Możesz je robić w cyklach tygodniowych – nazwa pliku: daty treningu.  Możesz je przygotowywać raz w tygodniu na komputerze i trzymać w zadedykowanym ku temu specjalnym folderze. Będzie Ci łatwiej je później odnaleźć.

 7. Jeżeli nie zrealizowałeś założeń CAŁEGO etapu, nie wysyłaj proszę PLIKÓW poprzez WeTransfer ani żadną inną drogą na koniec etapu. To, co wypracowałeś/wypracowałaś to Twoje – ciesz się z tego.


UWAGA

 • W wyzwaniu bierze udział bardzo dużo osób. To sporo pracy dla zespołu, zwłaszcza przy sprawdzaniu tego, jak Wam poszło. Dedykuję Wam jedną osobę w zespole RBC do opieki, ma na imię Katarzyna.  Finansuję ten projekt i traktuję go jako jeden z projektów charytatywnych, który ma wesprzeć innych w działaniu bez względu na stan ich portfela. To dlatego dołączenie do wyzwania jest bezpłatne.

 • Wyzwanie nie jest miejscem na marudzenie, narzekanie na warunki wyzwania, przekonywanie się, że jest coś lepszego niż endomondo i ustalanie, dlaczego akurat 10 km zamiast pięciu? Tak, jak nie oczekujesz (?), że bieg maratończyka będzie miał 19 km, tak nie oczekuj proszę, że zasady wyzwania będą inne.

 • Możesz używać wyłącznie aplikacji Endomondo. Żadna inna aplikacja do mierzenia Twoich treningów nie będzie brana pod uwagę. Tak jak nie będę za Ciebie biegać i czytać książek, tak też nie będę za Ciebie instalować aplikacji. Bądź człowiekiem proaktywnym! Szukaj, szperaj, sprawdzaj różne konfiguracje, aby dojść do celu. Tak jak w życiu tak i w wyzwaniu nie dostaniesz gotowych rozwiązań. Znajdź je!

 • Jeżeli wyślesz pliki graficzne w inny dzień niż 1 -3 października 2018 r., nie będą one sprawdzone, a tym samym nie ukończysz oficjalnie wyzwania.

 • Jeśli chcesz, aby Twój bieg był dłuższy niż ten, wymagany w wyzwaniu, wyłącz aplikację po wymaganym przez wyzwanie dystansie/czasie. Nie będę wyciągała średniej prędkości z biegów.

 • Jeżeli wyślesz pliki graficzne jako załącznik do maila, lub w sposób inny niż poprzez WeTransfer, nie będą one sprawdzane przez zespół RBC.

 • Wszystkie czasy, które podane były w tym poście dotyczą strefy czasowej obowiązującej w Polsce – Central European Time (CET). Jeśli mieszkasz w innej, musisz dopasować się do Polskiej. Jeśli to nie jest dla Ciebie możliwe, nie realizuj wyzwania.

 • Jeżeli aplikacja ENDOMONDO nie zarejestruje Twojego treningu, chociaż go zrobiłeś/zrobiłaś, zrób go jeszcze raz w tym terminie, który został wskazany. Potrzebujesz mieć dowód na ENDOMONDO wykonania treningu.

 • Jeśli nie masz konta na facebooku, albo czegokolwiek innego, co nie pozwala Ci trzymać się wytycznych, nie oczekuj proszę, że zmienię wytyczne do realizacji wyzwania.

 • Jeśli masz pytanie odnośnie warunków wyzwania, zadaj je proszę w komentarzu pod tym postem, zespół RBC odpowie na nie również w komentarzu. 

 • Pamiętaj, aby trzymać się zasad. To pomaga :).


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE

 1. Twój sportowy wysiłek może przydać się innym i możesz zrobić coś dobrego. Zapisując się do proponowanych przez Endomondo rywalizacji np. „Pomoc mierzona kilometrami” możesz zbierać kilometry na cel charytatywny. Twój wysiłek będzie kilkakrotnie wynagrodzony!  TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE.

 2. W ENDOMONDO możesz dołączyć do rywalizacji (wydarzenia) pod nazwą „IV edycja wyzwania Kamili Rowińskiej „. Możesz tam obserwować, kto jeszcze bierze w tym udział i czy już dziś trenował. Będzie to na Ciebie działać motywująco.  TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE.

 3. Możesz dołączyć do otwartej grupy na Facebooku,  aby wzajemnie wspierać się z innymi osobami, biorącymi udział w wyzwaniu.  TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE.

Powodzenia i trzymam kciuki!

 

25 komentarzy
 1. ANIA

  Witam. Mam do Ciebie Agata pytanie a nawet dwa.
  Próbuję sobie rozplanować treningi praktycznie już do samego końca i nie chcę nadinterpretować regulaminu a ułożyć tak, aby pogodzić wszystko z codziennymi i zawodowymi sprawami.
  Ze względu na wczorajszą bardzo trudną delegację zagraniczną byłam zmuszona zmienić treningi z nieparzystych na parzyste dni. Czyli zrobiłam trening dzień po dniu.
  Niestety w najbliższym tygodniu będę mieć podobna sytuację, czy kolejna zmiana jest dopuszczalna? Czy taką zmianę można dokonać tylko jeden raz?
  A co za tym idzie, czy jak dokonałam zmiany nawet tylko jeden raz, biegam jeden raz więcej? Czy traktujemy wrzesień jako 15 treningów?
  Poprzednie miesiące nie były tak trudne w planowaniu ponieważ albo biegłam codziennie albo co drugi dzień co nie kolidowało z moimi obowiązkami bo decydowałam sama jaki dzień mi pasuje. Ten miesiąc narzuca nam treningi co drugi dzień stąd moje pytanie o więcej możliwych zmian niż jedna.
  Bardzo proszę o doprecyzowanie informacji, abym mogła prawidłowo zaplanować treningi.
  Dziękuję i pozdrawiam

  • Weronika

   Też chętnie poznam odpowiedz 😊

  • autor
   Agata Krzyżanowska

   Aniu, prawdą jest, że w regulaminie nie ma zapisu, że można zmieniać dni treningowe metodą biegania codziennego. `Jednak w poprzednich etapach się na to godziliśmy i zaakceptowaliśmy takie sporadyczne zmiany, abyście dłużej z nami wytrwali.
   Więc, teraz też nie widzę problemu z tym, że zrobisz taką zmianę. Pamiętaj jednak, że powinnaś biegać co drugi dzień więc nie nadużywaj tego za często. Jeżeli chodzi o ilość 15 treningów, nigdzie tej ilości nie podaliśmy, wynika ona z biegania dokładnie co 2 dzień, jak Ty zmieniasz dni, będziesz miała tych treningów raczej więcej.
   Powodzenia!

 2. Agnieszka

  Witam. Według pierwotnych zasad wrzesień zaczęłam biegiem 1.09. Natomiast bardzo mi zależy na zmianie na dni parzyste. czy moge tego dokonać w dowolnym dniu września? Przykładowo biegam 5.09 i potem 6.09 i 0.8 ?

 3. Joanna

  Hej, czy w związku z tym, osoby,które zaczęły 1 września kończą 29?:)

  • Agnieszka Kądziołka

   tak

 4. Gosia

  Witam, mam pytanie z tego co widzę zmieniły się zasady odnośnie września i można było zacząć od 2.09. Wcześniej na blogu było wyraźnie napisane ze zaczynamy 1.09. a więc mam pytanie odnośnie osob, które 1.09 nie zaczęły a sprawdzając wpisy na grupie FB i blogu dowiedziały się ze 2.09 nie mozna zacząć i odpuściły trening w sumie patrząc na to co się zdarzyło to nie ze swojej winy więc co teraz mają zrobić? Uważam, że zmiana tych dat jest niesprawiedliwa w stosunku do osób które przestrzegają wszystkich wytycznych bo dla mnie jak i 99% osob biorących udział było jasne że startujemy 1-go. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

 5. autor
  Agata Krzyżanowska

  Z uwagi na fakt niedoprecyzowania daty wrześniowego biegania, ktoś mógł dokonać swojej interpretacji zapisu zasad i zacząć bieganie 2 września.
  Dlatego też, Ci co pobiegli 2 września są nadal w wyzwaniu i biegają dalej!

  Mój błąd i lekcja na przyszłość 😉

  • Gosia

   Bardzo dziękuje za odpowiedź w stylu ctrl+c a następnie ctrl+v. Nie pytałam kto się pomylił tylko co z osobami jak moja znajoma, która 1-go nie pobiegła bo myślała że zrobi to 2-go a 2-go doczytała ze odpada bo miała zrobić trening dzień wczesniej. Dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam

   • autor
    Agata Krzyżanowska

    Gosia, moja wiadomość nie była odpowiedzią do Ciebie, tylko informacją dla Uczestników wyzwania.

    Natomiast odpowiadając na Twoją wiadomość cyt. „Uważam, że zmiana tych dat jest niesprawiedliwa w stosunku do osób które przestrzegają wszystkich wytycznych bo dla mnie jak i 99% osob biorących udział było jasne że startujemy 1-go.”
    Gdyby ta osoba przestrzegała zasad, to w jej rozumieniu pobiegłaby 1 września. Rozumiem, że nie zrobiła tego ani 1 ani 2 , więc odpadła.

    Jest mi przykro z tego powodu, tym bardziej, że wiem ile pracy wkładają w bieganie i rozwój wszyscy Uczestnicy wyzwania :(

 6. Marek

  Nie jestem uczestnikiem wyzwania ale śledzę temat i chciałbym napisać swój komentarz.
  Zasady mówią, że wyzwanie należy wykonać od 01 do 30 września, co drugi dzień, przebiegając 10km mieszcząc się w jednej godzinie.
  Interpretując taki zapis ten kto zaczyna 01 kończy 29 września wykonując co drugi dzień 15 dni wyzwania, zarówno ten kto zacznie 02 kończąc 30 września, co drugi dzień wykonuje 15 dni wyzwania a wiec taka sama ilość i w obydwu przypadkach uczestnicy mieszcząc się w ustalonym terminie od 01 do 30 września a wiec spełniają w pełni warunki/zasady wyzwania ( nadmieniając, że nie ma napisane jasno w zasadach ze uczestnik musi, ze trzeba rozpocząć 01 września tylko, że wyzwanie trzeba wykonać w terminie od 01 do 30 września).
  W innym przypadku, gdyby zaznaczone było jednak ze trzeba rozpocząć 01 września (podkreślam, że to nie zostało w zasadach jednoznacznie określone- ale gdyby nawet było) to wykonując wyzwanie zgodnie z zasadami co drugi dzień, każdy biegłby tylko w dni nieparzyste i ostatnim dniem wyzwania byłby 29 września, więc pytanie jest co w takim razie z dniem 30 września? Dlaczego podając termin od 01 do 30 września miałoby się rozumieć ze trzeba biec 01, a 30 już nie? Naturalne jest, że można było w takiej sytuacji zrozumieć, że zarówno można rozpocząć 01 i kończyć 29 jak i rozpocząć 02 i kończyć 30 ( i jedni i drudzy mieszczą się w podanym terminie, jedni biegną 01 a 30 już nie, a drudzy nie zaczynają 01, ale kończą 30).
  Odnośnie komentarza, że można zmienić w trakcie dni z nieparzystych na parzyste??? Oznacza to że ktoś musi pobiec w pewnym momencie jeden dzień po drugim ( czy dobrze rozumiem?) Nic nie jest napisane o takiej możliwości w zasadach wyzwania, a co więcej to jest już nawet jednoznacznie wbrew zasadom gdzie jasno napisane jest ze należy wykonać wyzwanie CO DRUGI DZIEN (a nie dzień po dniu bez żadnych wyjątków).
  Podsumowując wydaje mi się to bardzo krzywdzące dla osób, które interpretując na różny sposób niejednoznacznie określone zasady zostały wykreślone z wyzwania tylko z tego powodu.
  Dziękuję i proszę o komentarz.

 7. Magda

  Agato, w poprzednich etapach np w drugim zaczynaliśmy biegać od 10.01 2,5 km lub co drugi dzień 5km, czyli można było zacząć od 11.01. I tak samo interpretuje datę 4 etapu.

 8. Magda

  Agata, napisane jest ze biegamy od 1.09 do 30.09. Zaczynamy 1.09 co drugi dzień czyli 29.09 wypada na co drugi dzien. To co z 30.09? Bo idąc tokiem ze od 1.09 do 30.09 to 30.09 trzeba pobiec ale to będzie dzień po dniu, wiec tak nie można. Co drugi dzień to nie dzień po dniu

 9. Magda

  Agato, jeśli mamy biegać od 1.09 do 30.09 co drugi dzień i zaczynamy 1.09 to 30.09 tez biegniemy? Co drugi dzień to znaczy ze 29.09 ktoś pobiegnie i co z 30.09.

  • autor
   Agata Krzyżanowska

   Z uwagi na fakt niedoprecyzowania daty wrześniowego biegania, ktoś mógł dokonać swojej interpretacji zapisu zasad i zacząć bieganie 2 września.
   Dlatego też, Ci co pobiegli 2 września są nadal w wyzwaniu i biegają dalej!

   Mój błąd i lekcja na przyszłość 😉

   • Magda

    Agato, bardzo dziękuję za odpowiedź i pozytywne rozpatrzenie sprawy!

 10. Aga

  Ostatni tydzień sierpnia 27-31.08 mamy tylko 5 dni na przebiegnięcie 42 km a nie 7 jak w pozostalych tygodniach!

  • autor
   Agata Krzyżanowska

   Dokładnie tak! ;)

 11. Bogdan

  Agatko wyjaśnij mi to proszę, bo to dla mnie istotna kwestia, czy mogę zacząć od 2 września ( zapisałem się wtedy na półmaraton) i biegać tylko w parzyste?

 12. Kasia

  Ja rozumiem, że wr wrzesieniu biegamy 2, 4, 6, 8, 10 itd.?

  • autor
   Agata Krzyżanowska

   Kasia, „Od 01.09.2018 r. do 30.09.2018 r. biegasz” tzn., że zaczynasz od 1 września.
   Powodzenia!

 13. Anna

  Wiem, że do września jeszcze daleko, ale mam pytanie :) Czy od razu na początku miesiąca podejmujemy decyzję, że trenujemy tylko w dni parzyste lub tylko w nieparzyste? Czy jest możliwość „przejścia”, robiąc np dwa dni pod rząd i w nowym porządku co drugi dzień? Na przykład: biegam 1, 3, 5, 7, 9, 11 (…), czy muszę w dni nieparzyste biegać już do końca miesiąca, czy mogę zrobić taki myk: 1, 3, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 16 (…)?

  • autor
   Agata Krzyżanowska

   Aniu, zaczynasz treningi od 1 września, to oznacza, że biegasz w dni nieparzyste. Dopuszczalne jest wykonanie treningu dzień po dniu co daje Ci możliwość zmiany dni z nieparzystych na parzyste.

   Pamiętaj jednak o tym, że możesz mieć maksymalnie jeden dzień przerwy pomiędzy treningami !! :)
   Trzymam kciuki ;)

   • Anna

    Dzięki! Dobrze wiedzieć :)

 14. Basia

  Super pierwsza statystyka już po moim urlopie! Powodzenia!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłanie

©2018 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?