ETAP 3 wyzwania trwa

kwiecień, maj, czerwiec 2018. 

Startujemy 13.04.2018r.

Jeśli ktoś znajomy podał Ci link do tego wpisu i nie rejestrowałeś/aś się poprzez tę stronę,  i nie ukończyłeś/aś 2 etapu, nie jesteś w wyzwaniu. Zapraszam na przełomie 2018/2019r. do kolejnej edycji. 

KWIECIEŃ – MAJ bieganie + książka + koktajle + plank

Od 13.04.2018r do 31.05.2018r. biegasz.

 • Pokonujesz dystans minimum 3,5 km dziennie bez przystanków (podczas 1 treningu/ jednym ciągiem) w czasie maksymalnym 35 minut. Jeżeli nie możesz danego dnia wykonać zadania, opuszczasz ten dzień i następnego wykonujesz 8 km bez przystanków (podczas 1 treningu /  jednym ciągiem) w czasie maksymalnym 65 minut. WAŻNE: Możesz opuścić tylko 1 dzień z rzędu, dwóch opuszczonych dni nie można nadrobić.

 • Nie można wykonać treningu na bieżni mechanicznej.  Nie możesz robić treningów na zapas, możesz tylko nadrabiać te, które zostały wczoraj ominięte.

 • Każdy trening musi być zarejestrowany przez telefoniczną aplikację ENDOMONDO. (uprzedzając pytania; nie, nie można inną. Nie trzeba też na potrzeby wyzwania korzystać z płatnej wersji aplikacji. )

Po każdym treningu w zeszycie zapisujesz następujące zdanie:

(Data) Dzisiaj przeszedłem/przeszłam/przebiegłem/przebiegłam X km. Jestem z siebie bardzo dumny/dumna! Łącznie od początku wyzwania to już x km. 

Raz w tygodniu, w poniedziałek przed 8:00 rano na moim Fan Page pojawi się post z podsumowaniem. Masz czas do 23;59 tego samego dnia aby w komentarzu dodać informację:

Biorę udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. Przebiegłem/przebiegłam dotychczas łącznie X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumny/dumna! 

W miesiącu kwiecień/maj potrzebujesz też przeczytać/ popracować z dwiema wybranymi przez siebie książkami. Możesz wybierać z poniższych:

W swoim zeszycie (tym samym, w którym zapisane zostały Twoje wyniki po każdym treningu) zapisujesz 10 lekcji z wybranych przez Ciebie książek z  wymienionych powyżej.  (Jedna lekcja to około 2 zdania).

1 i 31 maja 2018r. przed 8.00 rano pojawi się na moim Fan Page post ze zdjęciem i sygnałem do publikacji lekcji.

1 maja 2018r. publikujesz lekcje z pierwszej przeczytanej książki, 31 maja 2018r. publikujesz lekcje z drugiej książki. 

Masz czas do godziny  23;59 tego samego dnia aby umieścić komentarz ze swoimi lekcjami pod tym postem:

Np; Przeczytałam/przeczytałem książkę (podaj tytuł i autora)  Moje 10 lekcji z czytania tej książki, to:  (tu wpisz swoje lekcje)

Codzienne spożywasz warzywny lub owocowo warzywny koktail  (każdego dnia od 13 kwietnia 2018r. do 31 maja 2018r. )

Pijesz minimum jedną porcję (szklankę, około 250 ml) warzywnego lub warzywno-owocowego koktajlu dziennie składającego się z min 3 składników i wody. Przykładowy koktajl może mieć skład: szpinak, imbir, pomarańcza, gruszka.

Koktajl wykonaj bez dodatku: cukru, miodu, syropu klonowego, syropu z agawy ani słodzika. Koktajle mogą zawierać niesłodzone bakalie jak np orzechy i migdały.

Każdego dnia robisz zdjęcie swojego koktajlu.

Zdjęcie może pokazywać koktajl  lub Ciebie z koktajlem  – jak wolisz :) Inspiracja do tego jak robić koktajle tutaj>>

Pomocny będzie blender. Jeśli nie masz, szukaj czegoś w tym stylu – koktajler>>

Każdego dnia prócz swoich aktywności sportowych, biegania, koktajli wykonujesz ćwiczenie o nazwie plank (deska) przez 70 sekund.

Tutaj możesz zobaczyć jak wykonać takie ćwiczenie. >> PLANK <<

CZERWIEC – bieganie + szlachetność + plank 

Od 01.06.2018r do 30.06.2018r. biegasz -35 km tygodniowo w łącznym czasie 250 minut

W miesiącu czerwcu samodzielnie planujesz swój plan treningowy w poszczególnych tygodniach:

1-7;  8-14;  15-21; 22-30 tak, aby zmieścić się w wyznaczonym dystansie i czasie.

 • Każdy trening rejestrujesz przez aplikację ENDOMONDO.

 • Po każdym treningu zapisujesz w zeszycie następujące zdanie:

  (Data) Dzisiaj przebiegłem/przebiegłam X km w X minut. Jestem niezwykle wytrwałą i konsekwentną osobą!

 • Raz w tygodniu, w poniedziałek przed 8:00 rano na moim Fan Page pojawi się post. Masz czas do 23;59 tego samego dnia aby w komentarzu dodać informację:

  Biorę udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. Przebiegłem/przebiegłam dotychczas X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumny/dumna! 

SZLACHETNOŚĆ – jednorazowo w czerwcu zrób charytatywną przysługę dla kogoś potrzebującego. Może to być pomoc w zakupach starszej osobie, nauczenie znajomych nowej umiejętność lub innego rodzaju forma pomocy.

30 czerwca 2018r przed 8:00 rano na moim Fan Page pojawi się post z zachętą do podzielenia się swoimi działaniami charytatywnymi. Masz czas do 23;59 tego samego dnia, aby w komentarzu dodać informację :

Biorę udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. W miesiącu czerwcu działałam/em na rzecz innych w następujący sposób:

Każdego dnia prócz swoich aktywności sportowych, biegania,  wykonujesz ćwiczenie o nazwie plank (deska) przez 80 sekund. Jedno z tych 80 sek ćwiczeń nagrywasz telefonem. 

Tutaj możesz zobaczyć jak wykonać takie ćwiczenie. >> PLANK <<

DOWODY ZREALIZOWANIA 3 ETAPU

1 -3 lipca 2018r. przesyłasz na adres email [email protected]poprzez WeTransfer w JEDNEJ WIADOMOŚCI.

 1. Zrzuty ekranu w plikach jpg wszystkich Twoich poniedziałkowych podsumowań wpisów na stronie głównej facebookowego fanpage’a    – nazwa pliku dowolna.  (radzę robić je od razu po publikacji)

 2. Zdjęcie jednej kartki zeszytu z dowolnego miesiąca z notatkami o tym, że jesteś z siebie dumny/dumna :) – nazwa pliku dowolna.

 3. Zrzuty ekranu Twoich 10 lekcji z wszystkich książek, które umieszczałeś/aś na stronie głównej facebookowego fanpage’a  – nazwa pliku dowolna. (radzę robić je od razu po publikacji)

 4. Zrzuty ekranu Twoich działań charytatywnych, które umieszczałeś/aś na stronie głównej facebookowego fanpage’a  – nazwa pliku dowolna.

 5. Zdjęcia swoich wszystkich koktajli – nazwa pliku dowolna.

 6. Video nagrane w dowolnym dniu czerwca (może być telefonem komórkowym, styl dowolny) podczas którego wykonujesz plank przez 80 sek.

 7.  Zrzuty ekranu w plikach jpg zestawienia wszystkich Twoich treningów z 3 miesięcy w Endomondo. Każdy zaliczony dzień musi się na nim znaleźć. Możesz je robić w cyklach tygodniowych – nazwa pliku: daty treningu.  Możesz je przygotowywać raz w tygodniu na komputerze i trzymać w zadedykowanym ku temu specjalnym folderze. Będzie Ci łatwiej je później odnaleźć.

 8. Jeżeli nie zrealizowałeś założeń CAŁEGO etapu, nie wysyłaj proszę PLIKÓW poprzez WeTransfer ani żadną inną drogą na koniec etapu. To, co wypracowałeś/wypracowałaś to Twoje – ciesz się z tego.

UWAGA

 • W wyzwaniu bierze udział bardzo dużo osób. To sporo pracy dla zespołu, zwłaszcza przy sprawdzaniu tego, jak Wam poszło. Dedykuję Wam jedną osobę w zespole RBC do opieki, ma na imię Agata.  Finansuję ten projekt i traktuję go jako jeden z projektów charytatywnych, który ma wesprzeć innych w działaniu bez względu na stan ich portfela. To dlatego dołączenie do wyzwania jest bezpłatne.

 • Wyzwanie nie jest miejscem na marudzenie, narzekanie na warunki wyzwania, przekonywanie się, że jest coś lepszego niż endomondo i ustalanie dlaczego akurat 2 km zamiast jednego? Tak, jak nie oczekujesz (?), że bieg maratończyka będzie miał 19 km, tak nie oczekuj proszę, że zasady wyzwania będą inne.

 • Możesz używać wyłącznie aplikacji Endomondo. Żadna inna aplikacja do mierzenia Twoich treningów nie będzie brana pod uwagę. Tak jak nie będę za Ciebie biegać i czytać książek, tak też nie będę za Ciebie instalować aplikacji. Bądź człowiekiem proaktywnym! Szukaj, szperaj, sprawdzaj różne konfiguracje, aby dojść do celu. Tak jak w życiu tak i w wyzwaniu nie dostaniesz gotowych rozwiązań. Znajdź je!

 • Jeżeli wyślesz pliki graficzne w inny dzień niż 1 -3 lipca 2018r., nie przejdziesz do kolejnego etapu.

 • Jeśli chcesz aby Twój bieg był dłuższy niż ten, wymagany w wyzwaniu, wyłącz aplikację po wymaganym przez wyzwanie dystansie/czasie. Nie będę wyciągała średniej prędkości z biegów.

 • Jeżeli wyślesz pliki graficzne jako załącznik do maila, lub w sposób inny niż poprzez WeTransfer, nie przejdziesz do kolejnego etapu.

 • Wszystkie czasy, które podane były w tym poście dotyczą strefy czasowej obowiązującej w Polsce – Central European Time (CET). Jeśli mieszkasz w innej, musisz dopasować się do Polskiej. Jeśli to nie jest dla Ciebie możliwe, nie realizuj wyzwania.

 • Jeżeli aplikacja ENDOMONDO nie zarejestruje Twojego treningu, chociaż go zrobiłeś/zrobiłaś, zrób go jeszcze raz w tym terminie, który został wstakany. Potrzebujesz mieć dowód na ENDOMONDO wykonania treningu.

 • Jeśli nie masz konta na facebooku, albo czegokolwiek innego, co nie pozwala Ci trzymać się wytycznych, nie oczekuj proszę, że zmienię wytyczne do realizacji wyzwania.

 • Jeśli masz pytanie odnośnie warunków wyzwania, zadaj je proszę w komentarzu pod tym postem, zespół RBC odpowie na nie również w komentarzu. 

 • Pamiętaj, aby trzymać się zasad. To pomaga:).

  WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE

 1. Twój sportowy wysiłek może przydać się innym i możesz zrobić coś dobrego. Zapisując się do proponowanych przez Endomondo rywalizacji np. „Pomoc mierzona kilometrami” możesz zbierać kilometry na cel charytatywny. Twój wysiłek będzie kilkakrotnie wynagrodzony!  TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE

 2. W ENDOMONDO możesz dołączyć do rywalizacji (wydarzenia) pod nazwą „IV edycja wyzwania Kamili Rowińskiej „. Możesz tam obserwować, kto jeszcze bierze w tym udział i czy już dziś trenował. Będzie to na Ciebie działać motywująco.  TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE

 3. Możesz dołączyć do otwartej grupy na Facebooku,  aby wzajemnie wspierać się z innymi osobami, biorącymi udział w wyzwaniu.  TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE

Powodzenia i trzymam kciuki!

 

Teraz przeczytaj kolejny interesujący wpis!

59 komentarzy
 1. Joanna

  Mam pytanie, coś pokiełbasiłam i nie mogę usunąć (próbowałam kilka razy) dwóch treningów z historii czerwcowej endomondo- zostawiać, czy wykreślać manualnie w paincie :)?. W czerwcu biegamy po 35 km i z tymi treningami wychodzi mi dużo więcej,ale niestety-przekraczam czas.

  • Agata Krzyżanowska

   Joanno, wykreśl je proszę w paincie :)

   • Joanna

    :)Dziękuję za odpowiedź!

 2. Katarzyna

  Witam, do którego mamy przerwę? ?

  • Agata Krzyżanowska

   Dziś zostanie opublikowany kolejny etap. Tam znajdziesz odpowiedź :)

 3. Anna

  Czesc!
  Czy moge nagrac cwiczenie plank na komputerze? W zasadach jest to troche nie jasno sformulowane. Najpierw jest napisane, ze telefonem, a potem ze moze byc telefonem … Czy mam nagrac to cwiczenie jeszcze raz, jak nagralam je na komputerze?

  • Agata Krzyżanowska

   Możesz nagrać komputerem, ważne żebyśmy mogli to zobaczyć :)

 4. Asia

  Dzień dobry. Chciałam spytać, kiedy będą opublikowane zasady 4 etapu wyzwania?

  • Agata Krzyżanowska

   Joanno, macie czas na przesłanie plików 1-3 lipca i w tym czasie my ogłosimy zasady kolejnego, już IV etapu wyzwania :)

 5. Ania

  Czy w ramach działania charytatywnego, może być wpłata na jakiś cel?

  • Agata Krzyżanowska

   Może być Aniu, to Ty decydujesz jaki ruch wykonasz w celu pomocy komuś potrzebującemu :)

 6. Ewelina

  Dzień dobry, mam pytanie odnośnie charytatywności. Gdzieś ktoś pisał, że jako charytatywność poleca wpłacenie pieniędzy na określony cel. Czy wystarczy wpłata pieniędzy, czy raczej powinniśmy poświęcić swój czas, by to zadanie zostało zaliczone? Dziękuję z góry za odpowiedź!

  • Joanna

   Witam, w Endomondo w czerwcowym treningu mam odznaczony aerobik zamiast biegu,czy ten dystans będzie zaliczony czy muszę go powtórzyć? Pozdrawiam Joanna

   • Ewelina

    Gdy zalogujesz się na komputerze, to jesteś w stanie edytować trening. Zmień aerobik na bieganie i już :)

   • Agata Krzyżanowska

    Joanno, nie może być aktywności-aerobik, zmień to lub zrób dystans ponownie.
    Powodzenia!

  • lidia

   podbijam pytanie

  • Lidia

   Podbijam pytanie odnośnie charytatywności czy wpłata na jakiś szczytny cel się liczy?

 7. Kamila

  Witam, czy dobrze zrozumiałam ze nie jest konieczne wysyłanie zdjęć koktajli z miesiąca czerwca???

  • Natalia

   w regulaminu czerwcowym nie ma w ogóle koktajli

   • Agata Krzyżanowska

    Dokładnie tak :)

 8. Natalia

  Witam co jesli 31maja nie zrobilam treningu? Ile powinnam zrobic od 1-7 czerwca i w jakim czasie? W poprzednich etapach robilo się podwojnie z nowego miesaca, a teraz? POMOCY bo jestem zdezorientowana.

 9. Eliza

  Witam , pytam żeby rozwiać wątpliwości:-) Mamy przebiec 35 km tygodniowo w czasie 250 min lub mniej? Pytam ponieważ w wyzwaniu jest napisane że w łącznym czasie 250 min. Np. Mogę przebiec więcej niż 35 km tygodniowo jeśli nie przekraczam 250 minut lub 35 km w czasie mniejszym niż 250 minut?
  Pozdrawiam ?

  • Kamila Rowinska

   tak. :)

   • Eliza

    Dziękuję za odpowiedź ?

 10. Katarzyna

  W czerwcu możemy dzielić trening na części. Bardzo zwalniam pod górkę.
  Czy mogę na podbiegach pod górkę włączyć pauzę i potem „play”, by kontynuować trening? Zrobię więcej kilometrów niż trzeba, ale mam szansę zmieścić się w wymaganym czasie. [Nadal osiągam wymagany czas tylko na pierwszych 2km (a biegam 4-5km)]. Czy na podbiegach muszę zrobić po prostu koniec treningu i zaczynać nowy?

  • Agata Krzyżanowska

   Kasiu, masz się zmieścić w określonym czasie tzn. biegasz -35 km tygodniowo w łącznym czasie 250 minut. Możesz dać pauzę, możesz zatrzymać.. Zrób tak żeby dla Ciebie było najlepiej i żeby czas i kilometry się zgadzały :)
   Powodzenia!

 11. Agnieszka

  Podbija temat. Czy mogę podzielić trening na rano i wieczorem w czerwcu po 2,5 km?

  • Agata Krzyżanowska

   Agnieszko, w „czerwcu biegasz -35 km tygodniowo w łącznym czasie 250 minut
   W miesiącu czerwcu samodzielnie planujesz swój plan treningowy”.
   To oznacza , że możesz :)

   • Agnieszka

    Dziękuję za odpowiedź ?

 12. Anna

  Dzien dobry! Zmienialam moje nazwisko na Facebooku i na Endomondo. Czy musze jeszcze jakos Was poinformowac, ze ja to nadal ta sama osoba? Bedzie to mialo jakis wplyw na piliki w wyzwaniu?
  Dziekuje za odpowiedz:)

  • Kamila Rowinska

   Jak bedziesz wysylala zadanie, daj znać:)

   • Anna

    Dobrze. Dziękuje :)

 13. Anna

  Witam. Czy w tym etapie również można wysłać zdjęcia koktajli w formie kolażu, podzielonego na tygodnie?

  • Agata Krzyżanowska

   Oczywiście, tak :)

 14. Sylwia

  Czy koktajle mogą być z dodatkiem mleka lub jogurtu, tak żeby stanowiły pełnowartościowy posiłek , np. śniadanie?

  • Agata Krzyżanowska

   Sylwia, zasady się nie zmieniły, nadal kontynuujesz picie koktajli tak jak w 2 etapie, czyli „Pijesz minimum jedną porcję (szklankę, około 250 ml) warzywnego lub warzywno-owocowego koktajlu dziennie składającego się z min 3 składników i wody”.
   Powodzenia!

 15. Katarzyna Czarny-Wasita

  Czy ostatni tydzień czerwca Mamy liczyć jako 9 dni? Czyli od 22 do 30 czerwca? I ma być wtedy zrobione w te 9 dni też 35 km czy więcej?

  • Agata Krzyżanowska

   Kasiu, ostatni tydzień liczy 9 dni i macie w nim zrobić dystans 35 km w łącznym czasie 250 minut :)

 16. Ania

  Prawdopodobnie podczas wysyłania plików 2 etapu podałam błędny swój adres email. Nie otrzymałam potwierdzenia zwrotnego, ale wiem, że drugi etap przeszłam śpiewająco. Czy jest jakaś szansa na potwierdzenie przejścia do trzeciego etapu na prawidłowy adres email? Podam wszystkie dane potrzebne do weryfikacji, mogę przesłać co tylko zechcecie aby potwierdzić, że to właśnie ja i pliki, które otrzymaliście są moje.

  • Agata Krzyżanowska

   Anno, wyniki będą ogłoszone 18 kwietnia.
   Jeżeli chodzi o dane, które przesłałaś, napisz do nas na [email protected]… zweryfikujemy czy mamy Twoje pliki :)

 17. Anna

  Mam pytanie odnośnie szlachetności: czy działanie na rzecz innych odnosi się tylko do żywych? Pomyślałam o opiece nad grobami, którymi nikt się nie interesuje, tylko nie wiem, czy to się „liczy”

  • Agata Krzyżanowska

   Oczywiście, że się liczy :)

   • Anna

    Dziękuję za informację :)

 18. Gosia

  Jeszcze mam pytanie odnośnie działań charytatywnych.
  Chodzi o 1 działanie charytatywne?
  Czy wystarczy po prostu opisać co się zrobiło czy trzeba mieć jakiś dowód w postaci zdjęcia lub filmiku ?

  • Agata Krzyżanowska

   Gosiu, wystarczy opisać działanie charytatywne którego się podjęłaś :)

 19. Beata U Pater

  Hmmm no to jeszcze raz zapytam. Jaka szansa by przed 13 kwietnia dowiedzieć się czy jesteśmy dalej w grze……

 20. Gosia

  A kiedy bedą znane wyniki II etapu ?
  Z góry dziękuje za odpowiedz

  • Agata Krzyżanowska

   Gosiu 18 kwietnia poznacie wyniki , kto przeszedł dalej :)

 21. Kasia

  Mam pytanie odnośnie czerwca. Czy mogę biegać np. 2,5 km rano i 2,5 km wieczorem , czyli w sumie 5 km w ciagu dnia ?

  • Kamila Rowinska

   Kasia, a jak napisalam w zasadach?

 22. Aga

  Czerwiec poza moim zasięgiem 1km/7 minut, ale będę próbować

  • Agata Krzyżanowska

   Aga, biegasz już pół roku, dasz radę! Masz 2 msc do przygotowania się :)

 23. Edyta

  8km w 65 minut to już całkiem szybko. Czy to że codziennie 3,5 km a w co drugi dzień czas na km sporo krótszy to taka dodatkowa motywacja do regularności?

  • Agata Krzyżanowska

   Też :)

 24. Alina

  Kiedy beda wymagania na czwarty etap? Czy moglibyscie je opublikowac min tydzien przed rozpoczeciem kwartalu? Z gory dziekuje I pozdrawiam

 25. Agnieszka

  Witam,
  Bardzo chciałabym dołączyć do wyzwania od 07.03.2017
  Gdzie mogę się zgłosić ?

  • Ewa

   Nie można dołączyć oficjalnie do wyzwania w trakcie jego trwania :-) Możesz realizować wyzwanie dla siebie :-) Zapewne będzie kolejna edycja we wrześniu 2017 :-)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłanie

©2018 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?