Wyzwanie 6 Kamili Rowińskiej

Wyzwanie Kamili Rowińskiej 2019/2020 ruszyło!

Ponieważ moją misją jest wspierać Cię w zwiększaniu Twojej efektywności osobistej i zawodowej, rzucam Ci wyzwanie!

W 2014 r. po raz pierwszy ogłosiłam dla swoich Czytelników wyzwanie. 

Jego celem jest:

 • zwiększenie samodyscypliny,

 • pewności siebie,

 • wiary w siebie,

 • polepszenie zdrowia osób biorących w nim udział.

Wiem jak ogromny wpływ ma samodyscyplina i regularna aktywność fizyczna na wyniki w pozostałych obszarach naszego życia.

Podjęcie wyzwania jest dobrowolne, a zrealizowanie może skończyć się dla Ciebie byciem jeszcze bardziej konsekwentnym, charyzmatycznym, proaktywnym i zdeterminowanym.

Mogą też pojawić się różnego rodzaju przywileje, które otrzymasz ode mnie w ramach realizacji wyzwania, ale to będzie niespodzianka :)

Wyzwanie trwa rok i zostało przygotowane dla osób dorosłych i zdrowych.  

ETAP 1 wyzwania Kamili Rowińskiej trwa 3 miesiące. 

Startujemy 1.10.2019 r. 

Aby wystartować z nami musisz zarejestrować się do 02.10.2019 r.

ZAPISZ SIĘ >>> TUTAJ

Jeśli ktoś znajomy podał Ci link do tego wpisu i nie rejestrowałeś/aś się poprzez tę stronę, nie jesteś w wyzwaniu. 


Przeczytaj uważnie zasady wyzwania Kamili Rowińskiej, aby nie odpaść na starcie.

Wiem, że żyjemy szybko i wielu z nas czyta pobieżnie informacje, jednak w wyzwaniu chodzi też o UWAŻNOŚĆ i przestrzeganie zasad. 

ZASADY SĄ DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWE. Proszę nie prosić o robienie wyjątków.  


Wyzwanie Kamili Rowińskiej – PAŹDZIERNIK – chodzenie / bieganie w dowolnym tempie + lektura książki.

   1. Od 1 do 31 października 2019 biegasz lub chodzisz  (uprzedzając pytania: rolki, hulajnoga, łyżwy itp. nie wliczają się w wyzwanie).

   2. Pokonujesz dystans minimum 2 km dziennie bez przystanków (podczas 1 treningu / jednym ciągiem). Jeżeli nie możesz danego dnia wykonać zadania, opuszczasz ten dzień i następnego wykonujesz 4 km bez przystanków (podczas 1 treningu / jednym ciągiem). WAŻNE: Możesz opuścić tylko 1 dzień z rzędu, dwóch opuszczonych dni nie można nadrobić.

    • Nie można wykonać treningu na bieżni mechanicznej.

    • Nie możesz robić treningów na zapas, możesz tylko nadrabiać te, które zostały wczoraj ominięte – jeżeli wolisz, możesz chodzić/biegać 4 km co 2 dni. Jednak jeśli w drugim dniu nie wykonasz 4 km, nic już nie możesz zrobić. Wypadasz z wyzwania.

    • Jeżeli 31.10.2019 nie wykonasz treningu, to oznacza, że 01.11.2019 należy wykonać podwójny trening (jednym ciągiem) według zasad listopadowych.

   3. Każdy trening w wyzwaniu musi być zarejestrowany przez telefoniczną aplikację ENDOMONDO (uprzedzając pytania – nie, nie można inną). Nie trzeba też na potrzeby wyzwania korzystać z płatnej wersji aplikacji.

   4. Kupujesz sobie zeszyt. Po każdym treningu zapisujesz w nim następujące zdanie:

  (Data) Dzisiaj przeszedłem/przeszłam/przebiegłem/przebiegłam X km. Jestem z siebie bardzo dumny/dumna! Łącznie to już x km. 

   1. Raz w tygodniu, w poniedziałek przed 8:00 rano na fanpage’u pojawi się post z podsumowaniem. Masz czas do 23:59 tego samego dnia, aby w komentarzu dodać informację:

  Biorę udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. Przeszedłem/przeszłam/przebiegłem/przebiegłam dotychczas łącznie X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumny/dumna! 

  Tak może wyglądać przykładowy poniedziałkowy post:

  przykładowa grafika o wyzwaniu Kamili Rowińskiej na Facebook

  1. W październiku potrzebujesz też przeczytać/popracować z jedną z czterech książek:  

   – Ty wybierasz, którą chcesz przeczytać. 

  2. W swoim zeszycie (tym samym, w którym zapisane zostały Twoje wyniki po każdym treningu) zapisujesz 10 lekcji z wybranej przez Ciebie książki z czterech wymienionych powyżej (jedna lekcja to około 2 zdania).

  3. 30 października 2019 r. przed 8.00 rano pojawi się na fanpage’u post ze zdjęciem i sygnałem do publikacji lekcji. Masz czas do godziny 23:59 tego samego dnia, aby umieścić komentarz ze swoimi lekcjami pod tym postem:

   Np.: W tym miesiącu przeczytałam/przeczytałem książkę (podaj tytuł i autora) 

   Moje 10 lekcji z czytania tej książki, to: 

   (tu wpisz swoje lekcje)

  Proste prawda? :)


  Wyzwanie Kamili Rowińskiej – LISTOPAD  chodzenie/bieganie na czas + lektura książki.

   1. Od 1 do 30 listopada 2019 biegasz lub chodzisz każdego dnia 2 km bez przystanków (podczas 1 treningu/jednym ciągiem) w maksymalnie 25 minut lub 4 km bez przystanków (podczas 1 treningu/jednym ciągiem) w maksymalnie 60 minut co drugi dzień, jeżeli opuścisz 1 dzień. Możesz opuścić tylko 1 dzień z rzędu, dwóch opuszczonych dni nie można nadrobić.

    • Nie możesz robić treningów na zapas, możesz tylko nadrobić ten, który wypadł wczoraj. 

    • Jeżeli 30.11.2019 nie wykonasz treningu, to oznacza, że 01.12.2019 należy wykonać podwójny trening według zasad grudniowych.

   2. Każdy trening rejestrujesz przez aplikację ENDOMONDO.

   3. Po każdym treningu zapisujesz w zeszycie następujące zdanie:

  (Data) Dzisiaj przebiegłem/przebiegłam/przeszedłem/przeszłam  X km w X minut. Jestem niezwykle wytrwałą i konsekwentną osobą!

  1. Raz w tygodniu, w poniedziałek przed 8:00 rano na fanpage’u pojawi się post. Masz czas do 23:59 tego samego dnia, aby w komentarzu dodać informację:

   Biorę udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. Przebiegłem/przebiegłam /przeszedłem/przeszłam dotychczas X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumny/dumna! 

  2. W listopadzie potrzebujesz przeczytać jedną z książek:

   1. „Zasługujesz na sukces” Kamila Rowińska

   2. Zdobądź swój szczyt” Angelika Chrapkiewicz Gądek

   3. „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale” Kamila Rowińska

   4. Homo deus. Krótka historia jutra” Yuval Noah Harari

   – Ty wybierasz, którą chcesz przeczytać. 

  3. W swoim zeszycie zapisujesz 10 lekcji z wybranej przez Ciebie książki z czterech wymienionych powyżej (jedna lekcja to około 2 zdania).

  4. 30 listopada 2019 r. przed 8.00 rano pojawi się na fanpage’u post ze zdjęciem i zachętą do publikacji lekcji. Masz czas do godziny  23:59 tego samego dnia, aby umieścić komentarz ze swoimi lekcjami pod tym postem:

   Np. Przeczytałam/przeczytałem książkę (podaj tytuł i autora)  

   Moje 10 lekcji z lektury to: 

   (tu wpisz swoje lekcje)


Wyzwanie Kamili Rowińskiej – GRUDZIEŃ – bieganie na czas 

  1. Od 1 do 31 grudnia 2019 biegasz każdego dnia 2 km bez przystanków (podczas 1 treningu / jednym ciągiem) w maksymalnie 25 minut lub 4 km bez przystanków (podczas 1 treningu /  jednym ciągiem) w maksymalnie 55 minut co drugi dzień, jeżeli opuścisz 1 dzień. Możesz opuścić tylko 1 dzień z rzędu, dwóch opuszczonych dni nie można nadrobić.

  2. Nie możesz robić treningów w przód/na zapas, możesz tylko nadrabiać te, które wypadły.

  3. Jeżeli 31.12.2019 nie wykonasz treningu, to oznacza, że 06.01.2020 należy wykonać podwójny trening według zasad styczniowych.

  4. Każdy trening musi być zarejestrowany przez telefoniczną aplikację ENDOMONDO.

  5. Po każdym treningu zapisujesz w swoim zeszycie następujące zdanie:

Dzisiaj przebiegłem/przebiegłam X km w X minut. To łącznie X  od startu wyzwania. To pokazuje, że jestem w stanie wytrwać w KAŻDYM wyzwaniu, jakie wybieram.

  1. Raz w tygodniu, w poniedziałek przed 8:00 rano na moim Fan Page pojawi się post z podsumowaniem. Masz czas do 23:59 tego samego dnia, aby w komentarzu dodać informację:

Biorę udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. Przebiegłem/przebiegłam dotychczas łącznie X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumny/dumna! 


DOWODY ZREALIZOWANIA 1 ETAPU WYZWANIA KAMILI ROWIŃSKIEJ

1 -3 stycznia 2020 r. przesyłasz poprzez ten LINK poniższe dowody realizacji I etapu wyzwania:

 1. Zdjęcie w formacie JPG jednej kartki zeszytu z notatkami o tym, że jesteś w stanie wytrwać w każdym wyzwaniu jakie wybierasz – nazwa pliku dowolna. Pamiętaj, jedna kartka to 2 strony (masz miejsce na przesłanie max. 2 plików). 

 2. Zrzuty ekranu w formacie JPG Twoich 10 lekcji z książki, które umieszczałeś/aś na stronie głównej facebookowego fanpage’a  – nazwa pliku dowolna. Radzę robić je od razu po publikacji (masz miejsce na przesłanie max. 2 plików).

 3.  Zrzuty ekranu w formacie JPG – zestawienia wszystkich Twoich treningów z 3 miesięcy w Endomondo. Każdy zaliczony dzień musi się na nim znaleźć. Rób je w cyklach miesięcznych – nazwa pliku: daty treningu (masz miejsce na przesłanie max. 7 plików).

  Możesz je przygotowywać na koniec miesiąca i trzymać na komputerze w zadedykowanym ku temu specjalnym folderze. Będzie Ci łatwiej je później odnaleźć. 

 4. Jeżeli nie zrealizowałeś założeń CAŁEGO etapu, nie wysyłaj proszę PLIKÓW poprzez podany link ani żadną inną drogą na koniec etapu. To, co wypracowałeś/wypracowałaś to Twoje – ciesz się z tego!

 5. Poniżej przykładowy miesięczny zrzut ekranu wykonany na komputerze. Zwróć uwagę, że w prawym górnym rogu powinno widnieć Twoje imię i nazwisko.

 6. Na zrzucie widoczna jest data, dystans, czas oraz sport, jaki się uprawiało. TE INFORMACJE MNIE INTERESUJĄ.

 7. Jeżeli Twoje nazwisko widnieje ucięte – nic nie szkodzi. 

 8. Jeżeli w Endomondo masz inne nazwisko, a na Facebooku inne, to uporządkuj swoje profile przed dołączeniem do wyzwania, aby nazywać się tak samo. 

  przykładowy zapis treningów w wyzwaniu Kamili Rowińskiej w aplikacji Endomondo

UWAGA

   1. Link służący do przesłania dowodów realizacji I etapu wyzwania będzie aktywny od 1 stycznia 2020 r.

   2. W wyzwaniu bierze udział kilka tysięcy osób. To sporo pracy dla zespołu, zwłaszcza przy sprawdzaniu tego, jak Wam poszło. Dedykuję Wam jedną osobę w zespole RBC do opieki, ma na imię Monika.  Finansuję ten projekt i traktuję go jako jeden z projektów charytatywnych, który ma wesprzeć innych w działaniu bez względu na stan ich portfela. To dlatego dołączenie do wyzwania jest bezpłatne.

   3. Wyzwanie nie jest miejscem na marudzenie, narzekanie na warunki wyzwania, przekonywanie się, że jest coś lepszego niż Endomondo i ustalanie dlaczego akurat 2 km zamiast 1 km? Tak, jak nie oczekujesz (?), że bieg maratończyka będzie miał 19 km, tak nie oczekuj proszę, że zasady wyzwania będą inne. 

   4. Możesz używać wyłącznie aplikacji Endomondo. Żadna inna aplikacja do mierzenia Twoich treningów nie będzie brana pod uwagę. Tak jak nie będę za Ciebie biegać i czytać książek, tak też nie będę za Ciebie instalować aplikacji. Bądź człowiekiem proaktywnym! Szukaj, szperaj, sprawdzaj różne konfiguracje, aby dojść do celu. Tak jak w życiu, tak i w wyzwaniu, nie dostaniesz gotowych rozwiązań. Znajdź je!

   5. Jeżeli wyślesz pliki graficzne w inny dzień niż 1 -3 stycznia 2020 r., nie przejdziesz do kolejnego etapu.

   6. Jeśli chcesz, aby Twój bieg był dłuższy niż ten wymagany w wyzwaniu, wyłącz aplikację po wymaganym przez wyzwanie dystansie/czasie. Nie będę wyciągała średniej prędkości z biegów jeśli przebiegniesz przykładowo 3 km w 30 minut itp. 

   7. Jeżeli wyślesz pliki graficzne jako załącznik do maila, lub w sposób inny niż poprzez załączony link z przekierowaniem do formularza TYPEFORM, nie przejdziesz do kolejnego etapu.

   8. Jeżeli po opuszczeniu jednego dnia treningu, nie zrobisz kolejnego dnia 4 km, nie przejdziesz do kolejnego etapu. Nie możesz tego nadrobić trzeciego dnia sześcioma kilometrami, ani robić kilometrów wcześniej „na zapas”.

   9. Wszystkie czasy, które podane były w tym poście dotyczą strefy czasowej obowiązującej w Polsce – Central European Time (CET). Jeśli mieszkasz w innej, musisz dopasować się do Polskiej. Jeśli to nie jest dla Ciebie możliwe, nie realizuj wyzwania. 

   10. Jeżeli aplikacja ENDOMONDO nie zarejestruje Twojego treningu, chociaż go zrobiłeś/zrobiłaś, zrób go jeszcze raz. Potrzebujesz mieć w ENDOMONDO dowód wykonania treningu. 

   11. Jeśli nie masz konta na Facebooku, albo czegokolwiek innego, co nie pozwala Ci trzymać się wytycznych, nie oczekuj proszę, że zmienię wytyczne do realizacji wyzwania. 

   12. Jeśli masz pytanie odnośnie warunków wyzwania, zadaj je proszę w komentarzu pod tym postem, zespół RBC odpowie na nie również w komentarzu. 

   13. Pamiętaj, aby trzymać się zasad. To pomaga :).

   WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE

   1. W ENDOMONDO możesz dołączyć do rywalizacji (wydarzenia) pod nazwą „VI edycja wyzwania Kamili Rowińskiej”. Możesz tam obserwować, kto jeszcze bierze w tym udział i czy już dziś trenował. Będzie to na Ciebie działać motywująco. TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE!

   2. Możesz dołączyć do grupy na Facebooku,  aby wzajemnie wspierać się z innymi osobami, biorącymi udział w wyzwaniu.  TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE!

   Powodzenia i trzymam kciuki! 

   Kamila Rowińska 

   Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

   Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
   Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
   Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
   Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
841 komentarzy
 1. anna.kobus88

  Kiedy poznamy zasady 2. etapu wyzwania? :)

 2. dorota

  Dzień dobry,

  Zależałoby mi na informacji, której nie mogę znaleźć w zasadach.
  Będę wdzięczna za pochylenie się nad moim pytaniem.

  Według zasad na grudzień 2019 jest: min 2 km w 25 min lub co drugi dzień min 4 km w 55 min.
  Chciałabym dopytać czy mogę codziennie robić np 6 km w 55min?
  Czy powinnam minimum 2 km codziennie i wyłączać endomondo jeśli biegam więcej?

  Pozdrawiam sportowo

 3. dorota

  Dzień dobry,

  Zależałoby mi na informacji, której nie mogę znaleźć w zasadach.
  Będę wdzięczna za pochylenie się nad moim pytaniem.

  Według zasad na grudzień 2019 jest: min 2 km w 25 min lub co drugi dzień min 4 km w 55 min.
  Chciałabym dopytać czy mogę codziennie robić np 6 km w 55min?
  Czy powinnam minimum 2 km codzinnie i wyłączać endomondo jesli biegam więcej?

  Pozdrawiam sportowo

 4. Aleksandra

  Witam :) ponawiam moje pytanie odnośnie błędu we wpisie z lekcjami z książki. Mogę coś z tym zrobić czy to koniec mojego uczestnictwa w wyzwaniu? Proszę o odpowiedź i życzę miłego, udanego dnia 🖤 (odpowiedź może być tutaj, jak i drogą mailową)

 5. Aleksandra

  Dzień dobry,

  Mam pytanie odnośnie ostatniego wpisu (z dn. 30.11.2019), dotyczącego lekcji z wybranej książki. Umieściłam je w odpowiednim miejscu, lecz z pomyloną numeracją, co w konsekwencji daje lekcji 9, a nie wymagane 10.
  Wygląda to tak:
  1…
  2…
  3…
  4…!
  6…! (brak 5)
  7…
  8…
  9…
  10…
  Czy jest możliwość edycji wpisu i tym samym kontynuowanie oficjalnie VI edycji wyzwania?
  Nie będę pisać szczegółowo, jak się na siebie zdenerwowałam, ale może jest jeszcze szansa na naprawienie tego błędu, czynionego z roztargnienia?

  Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra.

 6. Anna

  Czy w grudniu w poście spisuje tylko przebiegniete km czy wszystkie od początku? Chodzenie plus bieganie? Bo to jest ogromna różnica?!

  • Monika Cios

   Wszystkie :)

   • Agata Żyniewicz

    Czy w związku z tym, że nie było to doprecyzowane, a odpowiedź tu na blogu pojawiła się po poniedziałku,
    jeżeli napisałam wszystkiego tylko przebiegnięte km od początku wyzwania, bez przechodzonych, to odpadam? W instrukcji jasno pisało, że chodzi o km przebiegnięte…
    Pozdrawiam serdecznie :-

 7. Daria

  Witam,
  właśnie zorientowałam się, że 1.11 wykonałam trening o dystansie 2.60 km w czasie 26:42 min. Wiem, że w tym czasie było już ograniczenie 25 min natomiast widać też „gołym okiem”, że zmieściłam się w czasie pokonując ten dystans. Czy odpadłam z wyzwania? ;(

 8. Sylwia

  Witam. Chciałabym rozwiać pewna watpliwosc, która się pojawiła co do wpisu grudniowego. Na stronie z zasadami formułka podana na grudzień dotyczy przebiegniętych km. Czy mimo to wpisujemy łącznie wszystkie km nawet te przechodzone, czy tylko wpisujemy te faktycznie przebiegniete bez sumowania wszystkich? Bardzo proszę o odpowiedź.

  • Monika Cios

   Wpisujemy wszystkie km

   pozdrawiam!

 9. Olimpia

  Cześć. Pytania odnośnie raportu na zakończenie I etapu: 1.czy zrzuty z endomondo mogą zawierać wiwcej treningów oprócz wymaganyxh w Wyzwaniu? Mam wersję bezpłatną i nie moge użyć filtru. Zrzuty zmieszczą się w 7 plikach. 2. Zdjęcia stron zeszytu z zapiskami treningów: zapisuję obie strony kartki, rozłożony zeszyt to dwie strony. Czy wystarczy jedbo zdjęcie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Z pozdrowieniami

  • Monika Cios

   Mogą, ale musi się Pani zmieścić w wymaganej liczbie plików.
   Wystarczy jedno zdjęcie jeśli będą na nim 2 strony :)

   pozdrawiam!

 10. Magdalena

  Dzień dobry,
  Mam pytanie odnośnie podsumowania 1 Etapu. Mianowicie Czy w podsumowaniu mam przesłać 1 kartkę moich podsumowań z kilometrami?
  „Zdjęcie w formacie JPG jednej kartki zeszytu z notatkami o tym, że jesteś w stanie wytrwać w każdym wyzwaniu jakie wybierasz – nazwa pliku dowolna. Pamiętaj, jedna kartka to 2 strony (masz miejsce na przesłanie max. 2 plików).”

 11. Magdalena

  Dzień dobry,
  Mam pytanie odnośnie podsumowania 1 Etapu. „Zdjęcie w formacie JPG jednej kartki zeszytu z notatkami o tym, że jesteś w stanie wytrwać w każdym wyzwaniu jakie wybierasz – nazwa pliku dowolna. Pamiętaj, jedna kartka to 2 strony (masz miejsce na przesłanie max. 2 plików).” jasno napisane zdjęcie jednej kartki z zeszytu czyli rozumiem że nie muszę przesyłać moich wszystkich zapisów z biegu tylko jedną kartkę 2 strony? Może głupie pytanie ale wolę nie popełnić błędu 😉 czekam na odpowiedź. Pozdrawiam Magdalena Sławińska

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Tylko jedną wybraną kartkę=2 strony z notatkami o tym, że jesteś w stanie wytrwać w każdym wyzwaniu jakie wybierasz.

 12. Iza

  Dzień dobry,

  W podsumowaniu 1 etapu jest: „Zrzuty ekranu w formacie JPG Twoich 10 lekcji z książki, które umieszczałeś/aś na stronie głównej facebookowego fanpage’a” – czy nalezy wysłac zrzuty/pliki z lekcjami tylko z jednej książki czy z obu, które były w 1 etapie? Tak czy nie?

  Serdecznie dziękuję!

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Wysyłamy zrzuty lekcji obu książek, które były do przeczytania w danym etapie.

 13. Małgorzata

  Dobry wieczór, kiedy beda opublikowane zasady 2 etapu?
  Albo chociaż jakie ksiazki nalezy przeczytać w styczniu. Zaczynamy 6 a znajoma mowila ze w poprzedniej edycji było do przeczytania 2 książki w ciągu msc. Zamawiam ksiazki glownie na allegro trochę sie obawiam czy zdaze kupic jesli zasady beda opublikowane dopiero w styczniu

 14. Monika

  Witam, czytałam jeszcze raz zasady wyzwania i tak mi przyszło do głowy, że jeśli dołączyłam do wyzwania 2.10 i przeszłam w ten dzień tylko 2km tzn., że już odpadłam na początku?

 15. Agnieszka

  Cześć!
  Chciałabym zapytać o pliki, które będziemy wysyłać. Zapisuję przebiegnięte km w zwykłym zeszycie. Na jednym zdjęciu mieści mi się ok. 10dni. Czy mogę „skleic” w paincie 3 zdjęcia i wysłać jako jeden plik? Czy Nie ma konieczności wysyłania zapisków z wszystkich dni? Druga kwiestia jest taka że na Facebooku mam w nazwie imię i trzy pierwsze litery nazwiska. Muszę wpisać całe nazwisko?

 16. Anna

  Witam
  Czy w regułce z podsumowaniem kilometrów pod postem na FB istotna jest dokładna forma komentarza. Czy np „dotychczas łącznie” a samo „łącznie” robi różnicę? Jest to błąd, który powoduje odpadnięcie z wyzwania?

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   nie :) dopuszczamy obie formuły.

   • kamila

    dzień dobry,
    czy w poniedziałkowym wyzwaniu, zgodnie z zasadami grudniowymi, wpisujemy tylko ilość przebiegniętych km, czy wszystkich? Formuła zawiera jedynie „Przebiegłem/przebiegłam dotychczas łącznie X….” co sugeruje, że pod uwagę bierzemy tylko przebiegnięte km?

 17. Agata

  Hej, dzień dobry :-) mam pytanie czy odpadam z wyzwania gdy w poniedziałkowym poście nie usunęłam słowa „łącznie” z treści postu?

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Dopuszczamy obie formuły :)

   • Agata

    Dziękuję za odpowiedź 😁😁 i cieszę się że nadal jestem z Wami 😁🏃‍♀️🏃‍♀️

 18. Aga

  Wyzwanie Kamili Rowińskiej – GRUDZIEŃ – bieganie na czas

  1. Od 1 do 31 grudnia 2019 biegasz każdego dnia 2 km bez przystanków (podczas 1 treningu / jednym ciągiem) w maksymalnie 25 minut lub 4 km bez przystanków (podczas 1 treningu / jednym ciągiem) w maksymalnie 55 minut co drugi dzień, jeżeli opuścisz 1 dzień. Możesz opuścić tylko 1 dzień z rzędu, dwóch opuszczonych dni nie można nadrobić.

  2. Nie możesz robić treningów w przód/na zapas, możesz tylko nadrabiać te, które wypadły.

  3. Jeżeli 31.12.2019 nie wykonasz treningu, to oznacza, że 06.01.2020 należy wykonać podwójny trening według zasad styczniowych.

  Powyzsze skopiowane z obecnej strony, czy pkt 3 „…nie wykonasz treningu, co oznacza, ze 06.01.2020 nalezy wykonac…” czy raczej powinno byc 01.01.2020?

  Dziekuje za odpowiedz i sprostowanie.

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Nie zaszła żadna pomyłka, takie są zasady obecnego wyzwania- przewidziana jest przerwa.

 19. Anna

  Witam Pani Moniko
  bardzo proszę o rozwianie wątpliwości. Wiem, że w zasadach jest napisane 2 km w 25 minut i wiem, że nie będzie Pani wyliczać średniej, ale jeśli ktoś zrobił 2,5km w 25 minut i 10 sekund odpada? PROSZĘ o odpowiedź, bo na grupie co rusz pojawiają się takie wątpliwości. Dziękuję pozdrawiam

 20. Anna Król

  Czy mogę zrobić trening w wersji 4 km/60 min, choć nie miałam opuszczonego poprzedniego dnia? Na przykład.
  1.11. Brak treningu
  2.11. 4 km w czasie 30 min (przymusowe odrabianie)
  3.11. 4 km w czasie 30 min (???)
  4.11. 2 km w czasie 20 min

  • Monika Cios

   Tak :)

   pozdrawiam serdecznie!

 21. Anna

  Witam Pani Moniko
  proszę rozwiać moje wątpliwości 31.10 trening zrobiony zgodnie z regulaminem 01.11. trening 3 km w 25,05 wiem, że nie będzie Pani wyciągać średniej ale w tym przypadku to oczywiste, że zrobiłam 2km w mniej niż 25 minut. Moje pytanie ile powinien trwać trening 02.11?

  • Cezary

   Anno, jeśli robiłaś trening 31.10 to jeszcze nie obowiązywały zasady listopadowe i nie było limitu czasu. Taki trening jest wtedy ok.

   Gdybyś robiła trening 01.11 zamiast 31.10 to wtedy byłby nie zaliczony i to nie przez czas a przez brak 4 km.

   • Anna

    Dziękuję Cezary nie rozwiałeś moich wątpliwości październik mam zaliczony i jest ok. Chodzi mi o trening 01.11 i 02.11 jeśli pierwszego listopada zrobiłam 3 km w 25,05 minut to jaki powinien być trening drugiego listopada?

    • Cezary

     Zgodnie z zasadami 2 listopada powinnaś zrobić 4 km poniżej 60 min. Trening 1 listopada byłby ok gdyby to było maksymalnie 25:00 . Oczywiście nie ja będę decydował czy to jest uznane czy nie – bo faktycznie widać gołym okiem, że jest to w czasie – ale według zasad ten trening jest niepoprawny – po prostu 25:05 to blisko 25 min ale trudno stwierdzić od kiedy jest już na tyle ponad 25 min że nie widać gołym okiem i trzeba liczyć. Najprostszym jest po prostu twarda granica 25 min. Tak jak jednak mówiłem, to tylko moja interpretacja zasad. Powinien się wypowiedzieć ktoś z organizatorów – więc już milczę :D

     • Anna

      Cezary dziękuję za komentarz ;-) Bardzo chciałbym, żeby na ten temat odezwał się ktoś z RBC.

 22. Anna

  Czy podany poniżej przykładowy trening w dniach 1-4.11. jest zgodny z zasadami VI edycji wyzwania?
  1.11. 2 km (w czasie do 25 min)
  2.11. 4 km (w czasie do 60 min)
  3.11. 4 km (w czasie do 60 min)
  4.11. 2 km (w czasie do 25 min)

  • Monika Cios

   Jest w porządku.

   pozdrawiam!

 23. Cezary

  Pani Moniko,

  Chciałbym rozwiać wątpliwości osób w wyzwaniu dotyczące dystansu, czasu biegu. Jeśli dobrze rozumiem – oraz zgodnie z tym co już w poprzednich edycjach było prawidłowością – zasada np.: bieg 2 km w maksymalnie 25 min oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle:
  1. Nie mogę przebiec 1.99 km w 20 min – za krótki dystans
  2. Nie mogę przebiec 2.01 km w 26 min – za długi czas
  3. Nie mogę przebiec 3 km w 30 min – problematyczne wyliczanie średniej
  4. Mogę przebiec 2.01 km czy nawet 5 km w 20 min – gołym okiem można stwierdzić, że 2 km pokonane były w mniej niż 25 min.

  Kluczem jest w tym wypadku by nie trzeba było liczyć średniej prędkości pokonania kilometra by określić czy bieg jest OK czy też nie. Czy mogłaby Pani potwierdzić prawidłowość tego rozumowania ? Chciałbym rozwiać wątpliwości grupy wyzwaniowej :-)

  Z góry dziękuję i pozdrawiam,
  Czarek

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Jest dokładnie tak, jak Pan to opisał :)

   pozdrawiam serdecznie!

 24. Elżbieta

  Dzień dobry, Czy w listopadzie możemy biegać więcej niż 2 km i 4 km, ale mieszcząc się w wyznaczonym przez zasady czasie?
  Proszę o krótką odpowiedź: tak czy nie?

  • Monika Cios

   Tak.

   pozdrawiam serdecznie!

 25. Magda

  Hej zespole RBC!
  Zapisuje podsumowania i robie screeny apki codziennie po każdym spacerze/biegu, ale bardzo rzadko wchodzę na facebooki. Czy to, ze nie pisałam komentarzy tygodniowych i miesięcznego – eliminuje mnie z wyzwania?? :/

 26. Magdalena

  bieganie listopadowe
  wdg zasad pisze zatrzymaj endo po określonym dystansie/czasie.
  jeżeli mam w założeniu biegać codziennie czy muszę się ograniczać do 2 km/25min czy mogę 4km/60min jaki jest wymóg dla biegających co drugi dzień? czyli każdego dnia listopada przebiegnę min 4 km ale nie w więcej niż 60min
  czy do zeszytu i raportów wyzwaniowych powinnam uwzględniać biegi co drugi dzień czy mogę codziennie?

 27. Mariola

  Dzień dobry,
  Mam pytanie o screeny z Endomondo potwierdzające trzy miesiące wyzwania.
  Październik ma 31dni, listopad 30, grudzień 31. Na jednej stronie historii Endomondo może być maksymalnie 15 pozycji. zasady wyzwania mówią o screenach : „Rób je w cyklach miesięcznych – nazwa pliku: daty treningu (masz miejsce na przesłanie max. 7 plików). ” Jeżeli będę robić screeny w cyklach miesięcznych, to biorąc pod uwagę, że chodzę/biegam codziennie, za październik bedą to 3 pliki, za listopad 2 pliki i za grudzień 3 pliki czyli razem 8 plików. Czy to oznacza, że technicznie jestem zmuszona chociaż raz w październiku lub grudniu zrobić trening za dwa dni , żeby zmieścić się w 2 plikach ? Jak interpretować zwrot ” w cyklach miesięcznych” ?

  • Ewa

   Właśnie sama się nad tą kwestią zastanawiam, czekamy na odpowiedź. 😀

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Można np. dokleić trening z 31.10 do wcześniejszego zrzutu Endomondo z października.

   pozdrawiam!

 28. KAROLINA

  Witam,
  codziennie spisuję przebiegnięte kilometry i dodaję je do siebie w zeszycie. Sprawdzam kilka razy i na pewno nie ma błędu w moich obliczeniach. Aplikacja Endomondo robi to też automatycznie, ale wyniki się różnią. Tak jakby aplikacja robiła błąd w obliczeniach. Im więcej biegam tym ta różnica jest większa. Wg moich obliczeń powinno być na chwilę obecną pół kilometra więcej niż pokazuje mi Endomondo. Ta różnica zwiększa się wraz z ilością kilometrów które przebiegłam. Jaką ilość km mam podawać podczas wpisów na fb? Błędną ale z Endomondo czy moje poprawne obliczenia?

 29. Agnieszka

  Pytanie dot grudnia, nie ma tam lektury?bład czy tak zostanie?przymierzam się di zakupu kilku pozycji i wolałbym wiedzieć już teraz czy są jakieś sugestie na grudzien

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Nie zaszła żadna pomyłka, takie są zasady obecnego wyzwania.

 30. Justyna

  Witam, proszę o informacje czy jesli nie wpisałam tygodniowego podsumowania na funpage to znaczy ze wypadłam z wyzwania ?

 31. Wera

  Może któryś z uczestników może mi pomóc z tą zagwostką? Proszę o wsparcie!

 32. Wera

  Z regulaminu zrozumiałam, że względów organizacyjnych po przebiegnięciu 2km mam wyłączyć Endomondo. Widzę, że inni członkowie wyzwania wpisują na funpagu w poniedziałek, że przebiegli dużo więcej. Czy można jednak zapisywać w Endomondo cały trening, dłuższy niż 2km? Czy wpisujemy w poniedziałki całość w kilometrach, a Endomondo i tak wyłączamy? Chciałabym pochwalić się w poniedziałek całym treningiem. Może coś pomyliłam.

  • Monika Cios

   Poniedziałkowe podsumowanie treningów ma dotyczyć treningów związanych z wyzwaniem.
   Zgodnie z zasadami, jeżeli chcesz, aby Twój bieg był dłuższy niż ten wymagany w wyzwaniu, wyłącz aplikację po wymaganym przez wyzwanie dystansie/czasie. Sprawdzając zrzuty z Endomondo, nie będę wyciągała średniej prędkości z biegów, jeśli przebiegniesz przykładowo 3 km w 30 minut.

  • Ewelina

   W październiku nie masz ograniczenia czasowego. W zasadach masz napisane, że musisz przejść co najmniej 2 km. Czyli możesz też przejść 20km i to też spełnia warunki wyzwania. Poza tym, jeśli w jednym dniu masz parę treningów, to możesz to sobie wszystko zsumować i taką wartość wpisywać do zeszytu i poniedziałkowych podsumowań. W następnych miesiącach masz już ograniczenie czasowe, czyli musisz wyłączyć endomondo przed upływem 24:59. Jeśli w tym czasie zdołasz przebiec 5km, to super. Aby spełnić warunki wyzwania będziesz się po prostu musiała wyrobić w czasie i mieć minimalną ilość kilometrów.

 33. Anna

  Niestety właśnie dziś wykluczyła mnie choroba. Szkoda bardzo nad tym ubolewam 😭 jeszcze teraz się zastanawiam czy z takim katarem przejść te 4 km

 34. marzena

  Dzień dobry,
  zarówno na facebook jak i na endomondo mam taką samą nazwę użytkownika. Nie jest to pełne imię i nazwisko, a tylko ich część. Czy tak może zostać czy jednak musi być to pełne imię i nazwisko?

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Zgodnie z zasadami powinno być imię i nazwisko.

 35. Basia

  Dzień Dobry.
  Mam pytanie czy do zeszytu i do poniedziałkowego komentarza sumuje tylko prawidłowe treningi (min. 2 km lub min. 4 km) ?
  W dniu, w którym miałam pokonać conajmniej 4 km spacerem/biegiem dwukrotnie wyłączyło mi się endomondo (po 1 km i ponownie po 2 km) tak, więc tego dnia zrobiłam 3 treningi 1km, 2km i 4km – czy sumuje te wszystkie treningi, czy tylko te 4 km?

 36. Ania

  Czy w miesięcznym podsumowaniu można ująć wszystkie treningi spełniające warunki wyzwania – także dodatkowe treningi (np. w październiku 2 treningi po 2 km zrobione jednego dnia) ?
  Czy w zeszycie oraz w poniedziałkowym podsumowaniu można ująć liczbę kilometrów z tych dodatkowych treningów (spełniających warunki wyzwania) ?

 37. Elwira

  Czy poniedziałkowy wpis na fb musi uwzględniać poniedziałkowy trening? np. wpis na fb robię o 8:00, natomiast trening w poniedziałek o godz.21:00 czyli tego wieczornego biegu nie liczę do wpisu.

  • Monika Cios

   Nie musi.

   • Elwira

    Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

 38. Aleksandra

  Dzień dobry Pani Moniko,

  czy to pomyłka czy zaszła jakaś zmiana w warunkach wyzwania ponieważ nigdzie nie widzę informacji o robieniu screenów z coponiedziałkowych postów: ‚”Biorę udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. Przeszedłem…” Mamy na to czas do 23.59. Jak zamierzacie to weryfikować bez screenów? :) Pomyłkowo jest też wpisany ten fragment: „Jeżeli 31.12.2019 nie wykonasz treningu, to oznacza, że 06.01.2020 należy wykonać podwójny trening według zasad styczniowych”. Proszę sobie poprawić. Pozdrawiam serdecznie! Uprzejmie proszę o odpowiedź.

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Nie zaszła żadna pomyłka, takie są zasady obecnego wyzwania :)

 39. Łukasz

  Czy jeżeli zapisałem się dziś, a dokładnie 08.10.2019 r. to mogę uczestniczyć czy się spóźniłem ?

  • Monika Cios

   Możesz uczestniczyć w wyzwaniu, ale nieoficjalnie, dla siebie.

 40. Agnieszka

  Witam serdecznie,
  Mam takie pytanie. Staram się biegać równo tzn. zatrzymywać czas po dokładnie 2 lub 4 km, ale zawsze mi wskoczy jakiś 0,01 czy 0,04 km. Więc w sumie przebiegłam do dzisiaj 14,11 km.
  Jak jest bardziej prawidłowo? Pisać w zaokrągleniu czy dokładnie do dwóch po przecinku?

  • Monika Cios

   Nie ma wytycznych co do sumowania ilości przebiegniętych km (zaokrąglenia czy do 2 miejsc po przecinku).
   Dla nas istotne jest czy liczba przebiegniętych km i czas na zrzucie ekranu z Endomondo jest zgodny z zasadami dla danego etapu.
   pozdrawiam!

 41. Agnieszka

  Witam serdecznie,
  Mam takie pytanie. Staram się biegać równo tzn. zatrzymywać czas po dokładnie 2 lub 4 km, ale zawsze mi wskoczy jakiś 0,01 czy 0,04 km. Więc w sumie przebiegłam do dzisiaj 14,11 km.
  Jak jest bardziej prawidłowo? Pisać w zaokrągleniu czy dokładnie do dwóch miejsc po przecinku?

 42. Irena

  Witam!
  Co mam zrobić, gdy – już dwa razy na zaledwie 7 dni – komputer zapisuje sobie zupełnie inny wynik niż na telefonie? Problem jest duży bo wartości są 0,8 do 1,5 km ???

 43. Agnieszka Walawski

  Witam serdecznie :)
  Biore udzial w wyzwaniu pierwszy raz. Mieszkam w USA, dopiero dzisiaj znalazlam ze trening mamy robic w strefie czasowej dla Polski… Na grupie na fb dziewczyny, ktore juz wczesniej braly udzial w wyzwaniach zapewnialy ze robi sie trening w swojej strefie czasowej. Ja robilam roznie raz w poludnie mojego czasu a raz wieczorem mojego czasu, a wieczorem to w Polsce juz byl nastepny dzien. W takim razie czy to oznacza ze odpadlam???

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Proszę postępować wg zasad opisanych w wyzwaniu.

 44. Sylwia Szymańska (Milkowa)

  Proszę o poradę :
  Taki szczegół: endomondo na tel. zalicza mi np. : 2.07km.Tak wpisuję do zeszytu. I tak podliczam. Tymczasem weszłam w endomondo przez komputer, a tutaj zaokrąglenia, w tym przypadku do 2.1km..Poprawić wszystkie zapisy? Notować dane z komputera zaokrąglone Zostawiać te pierwsze odczyty z telefonu?Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  • Monika Cios

   Nie ma wytycznych co do sumowania ilości przebiegniętych km (zaokrąglenia czy do 2 miejsc po przecinku).
   Dla nas istotne jest czy liczba przebiegniętych km i czas na zrzucie ekranu z Endomondo jest zgodny z zasadami dla danego etapu.

 45. Asia

  Dzien dobry. Wyzwanie ruszylo 3.10. a ja przez pomylke myslalam, ze 1.10. i od tego dnia zaczęlam chodzic/ biegac i dokumentowac to.
  Czy blędem będzie jesli w podsumowaniach będzie widniala data 1.10, czy mozna tak zostawic? Czy jednak powinnam zacząć od 3.10?

  • Monika Cios

   Wyzwanie ruszyło 01.10.2019

 46. Marta

  Dzień dobry, jak mają wyglądać cotygodniowe wpisy na facebooku, jeśli na początku wyzwania mieszam chodzenie z bieganiem? Czy „Przeszłam/przebiegłam dotychczas łącznie X kilometrów” będzie ok? W grudniu forma wpisu to już tylko „przebiegłam”, czy w związku z tym mam w niego wliczać tylko te „przebiegnięte” kilometry, czy również te „chodzone” od początku wyzwania? Pozdrawiam serdecznie.

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   1. Taka forma będzie ok.

   2. W grudniu może Pani zsumować ilość przebytych kilometrów niezależnie od tego czy wcześniej były „chodzone” ;)

   • Marta

    Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

 47. Renata

  Cześć, jeśli dołączyłam 02.10 i przejdę 03.10 4km to już odpadam? Czy pozostaje w wyzwaniu?

  • Monika Cios

   Odpadasz z wyzwania.

 48. rafa;

  i drugie pytanie. Moze uznacie mnie za czuba ale musze ooto zapytac
  Mieszkam w miejscu gdzie mniej wiecej od połowy paźdzernika jest problem ze smogiem . Zima np w grudniu styczniu jest fatalnie . Smog zagrażający zdrowiu trwa dwa do trech dni. . A wtedy musze zrobic wyzwanie bo jest co dwa dni.
  CZy mam sobie od razu zakupic maskę ?Bedzie konieczna zeby dotrwac do końca w wyzwaniu

  Czy sie truć ?

  • Monika Cios

   Decyzja o zakupie maski należy do Ciebie.

   pozdrawiamy,
   ZESPÓŁ RBC

 49. rafał

  Mam pytanie . Biegam od dawna . Uzywam od dawna endomodo ale ta aplikacja mi sie stale wiesz robi błedy . nie wiem kiedy to sie dzieje . po zakończonym treningu otwieram komórke a ona pusta .
  Czy mozna umportowac treningi z innej alpkiacji na endomodo i bedzi eto uznane za prawidłowe a nie fałszowanie.

 50. Ewa

  Dobry wieczór,
  dołączyłam po raz pierwszy do wyzwania, niestety nie otrzymałam dotychczas maila z informacjami o wymaganiach pierwszego etapu. Rozumiem, że mamy szlifować również cierpliwość? ;-)

  pozdrawiam serdecznie :)

 51. Aleksandra

  Dzień dobry,
  Mam pytanie odnośnie mojego treningu. Wykonałam go sumiennie, ale po drodze ciągle słyszałam komunikat „utracono sygnał GPS” po chwili jednak wracał – raz straciłam na dłużej, ale biegłam przez ten czas, na mapce jest ten odcinek widoczny. W końcowym podsumowaniu widać, że przebiegłam 2,19 km w 15:40 minut. Czy taki zapis treningu jest dopuszczalny i nie muszę go powtarzać, by zaliczyć? Widzę, że takie utraty sygnału będę miała co każdy trening.

  Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam :)

  • Ewelina

   Na koniec robisz zrzutkę na której widać tylko ilość przebytych kilometrów i czas. Nawet jeśli zaginął Ci sygnał to nie będzie tego na zrzutce widać. Nie ma się co przejmować :)

 52. Iwona

  Cześć, czy to błąd, czy to tak działa?

  cytat: „Jeżeli 31.12.2019 nie wykonasz treningu, to oznacza, że 06.01.2020 należy wykonać podwójny trening według zasad styczniowych.”

  czy od 1 do 5 stycznia jest urlop ?

  • Monika Cios

   Tak to działa w tej edycji ;) jest przewidziany czas na regenerację.

 53. Edyta

  Kochani. Nadal niestety nie do końca wiem o co chodzi w tym pukcie dotyczącym dowodów realizacji I ETAPU WYZWANIA:

  Zdjęcie w formacie JPG jednej kartki zeszytu z notatkami o tym, że jesteś w stanie wytrwać w każdym wyzwaniu jakie wybierasz – nazwa pliku dowolna. Pamiętaj, jedna kartka to 2 strony (masz miejsce na przesłanie max. 2 plików).

  Kiedy robimy te notaki, w którym miesiącu? październik? Listopad? Grudzień?

  • Ania

   Edyta – notatka, to każde zdanie, które wpisujesz do zeszytu po KAŻDYM treningu. Czyli robisz je już od pierwszego treningu. Proponuję przeczytać jeszcze raz dokładnie zasady I etapu. Ja też „załapałam” wszystko po kilkukrotnym przeczytaniu. ;)

 54. Natalia

  Co sie dzieje w przypadku :
  1. Choroby dluzszej niz 1 dzien ktora uniemozliwia przejscie 2 km.
  2. W przypadku przebywania w miejscu bez dostepu do internetu przez kilka dni.

  Dziekuje

  • Ania

   Odpadasz z wyzwania.

  • Ewa

   Endomondo działa bez internetu tylko na GPS, więc treningi w aplikacji będą zapisane.

 55. Ola

  Dzień dobry,
  dopisuję się do poprzednich pytań. Nie dostałam maila z informacją o wymaganiach pierwszego etapu. Czy to oznacza, że mój udział w wyzwaniu nie został potwierdzony? Czy mogę się dowiedzieć, że faktycznie jestem na liście osób biorących udział w wyzwaniu?

 56. Karolina

  Witam, czy można prosić o informację czy jestem zapisana do wyzwania ? Ponieważ otrzymałam żadnego maila z taką informacją. Dziękuję :)

 57. Ania

  Cześć.
  Zapisałam się na wyzwanie ale miałam problem z potwierdzeniem maila (wyskakiwał błąd). W nocy jeszcze raz próbowałam potwierdzić (niestety już po północy).
  I teraz nie wiem czy jestem w wyzwaniu czy nie. Jak to sprawdzić?

 58. Sylwia

  Witam Wszystkich! Za mną pierwszy bieg. 2,4 km bo na razie badam trasę. A czy można na początku na zmianę? Jeden dzień bieganie jeden chodzenie?

  • Ewelina

   Możesz i chodzić cały czas. Obyś się tylko wyrabiała w czasie.

 59. Aleksandra

  Dzień dobry ☺️
  Czytam zasady VI Edycji wyzwania.
  W podsumowaniach miesięcznych dotyczących lekcji z książek zasady wymagają:”Masz czas do godziny 23:59 tego samego dnia, aby umieścić komentarz ze swoimi lekcjami pod tym postem…” Natomiast w podsumowaniu kwartalnym zasady wymagają wysłania ” Zrzutow ekranu w formacie JPG Twoich 10 lekcji z książki, które umieszczałeś/aś na stronie głównej facebookowego fanpage’a.”
  Proszę o wyjaśnienie gdzie należy te lekcje umieszczać? W komentarzach pod postem czy wrzucać luzem na stronę główną fanpage’a?
  Dziękuję z góry ?

  • Monika Cios

   Pojawi się specjalny post, pod którym trzeba będzie opublikować swoje lekcje.

 60. Monika

  Witam .Pierwszy biorę udział w wezwaniu w związku x tym mam pytanie czy muszę przejśćlub przebiec tylko 2 km czy mogę więcej każdego dnia ?

  • Marta

   Hej! Możesz więcej, natomiast rejestruje tylko to co jest wymagane. Jaknwjestvwyzej napisane, nikt nie będzie wyciągał średniej. Powodzenia!

 61. Ania

  Dzień dobry czy zdania „Dzisiaj….” muszą być zanotowane bezpośrednio po sobie w osobnym zeszycie? Wpisuję swoje sukcesy w kalendarzu na zakończenie każdego dnia. Wtedy moja „jedna kartka z zeszytu” będzie zdjęciem strony z kalendarza z jednym wpisem.
  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
  Ania

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Wpisy podsumowujące ilość przebiegniętych kilometrów muszą być zanotowane bezpośrednio po sobie w osobnym zeszycie.

 62. Marta

  Witam, w zasadach wyzwania jest napisane:
  „…W swoim zeszycie zapisujesz 10 lekcji z wybranej przez Ciebie książki z czterech wymienionych powyżej jedna lekcja to około 2 zdania). Te lekcje wybieram sama,?

  • Alina

   Lekcje czyli wnioski, spostrzeżenia, myśli z lektury.
   Sama wybierasz jedną z czterech książek a po jej przeczytaniu wypisujesz 10 wniosków/lekcji z lektury.
   Wg zasad 1 lekcja/wniosek to ok 2 zdania.

 63. Karolina

  Czy na FB i Endomondo muszę mieć imię i nazwisko ? Czy wystarczy, że oba konta mają taką samą nazwę?

  • Agnieszka

   Cześć!
   Chciałabym zapytać o pliki, które będziemy wysyłać. Zapisuję przebiegnięte km w zwykłym zeszycie. Na jednym zdjęciu mieści mi się ok. 10dni. Czy mogę „skleic” w paincie 3 zdjęcia i wysłać jako jeden plik? Czy Nie ma konieczności wysyłania zapisków z wszystkich dni? Druga kwiestia jest taka że na Facebooku mam w nazwie imię i trzy pierwsze litery nazwiska. Muszę wpisać całe nazwisko?

 64. Marta

  Witam,
  Czy muszę mieć w nazwie endomondo i fb imię i nazwisko czy mogę mieć inna nazwę ( ale taką samą na obu kontach) ?

 65. Magdalena

  Dzień dobry wszystkim!
  Czy przy zasadach grudniowych w punkcie 3 jest pomyłka? Jeśli nie wykonasz treningu 31.12.2019 oznacza to, że 06.01.2020 musisz zrobić 4 km. Nie powinno być 01.01.2020?

  • Gosia

   Czy lekcje z przeczytanych książek muszą być listą? Jestem zwolennikiem notatek wizualnych i w taki sposób chciałabym zrobić notatki z książek z wyzwania – czy to by było ok?

   • Marta

    Hej Gosia, nie sądzę, bo te lekcje musisz później ujmiescic pod postem w komentarzu :)

   • Monika Cios

    Zgodnie z zasadami lekcje mają być zapisane w 10 punktach :) Notatki wizualne możesz wykonać dodatkowo dla siebie.

  • Aleksandra

   Podpinam się pod to pytanie.

  • Monika Cios

   Dzień dobry,

   Przy grudniowych zasadach nie zaszła żadna pomyłka :)

 66. bepal

  Mam pytanie dotyczące książki „Dziennik coachingowy” Kamila Rowińska, Kamila Kozioł – czy w wyzwaniu za październik – jeśli wybiorę tę pozycję to czytam 1 część- czy wszystkie 4?

  • Marta

   Podłączam się pod pytanie o dziennik, czy po prostu przerabiam przez cały październik każdego dnia dziennik, czyli 31 dni z dziennika i wypisuje swoje lekcje?

   • Monika Cios

    Dokładnie, przez cały październik przerabiasz dziennik każdego dnia i potem wypisujesz swoje lekcje.

 67. Koralina

  Witam, mam pytanie odnośnie podsumowania całego 1 etapu. O co chodzi z tym pierwszym zrzutem notatek o tym, że dam radę wytrwać w każdym wyzwaniu? Ponieważ nie zauważyłam wcześniej w wytycznych niczego takiego i nie wiem o co dokładnie chodzi i jak to ma wyglądać. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

  • Barbara

   Podpinam się pod to pytanie ;)

  • Kinga

   Również się podpinam pod to pytanie i rozwinięcie : Notatki o tym, że dam radę wytrwać w każdym wyzwaniu . :)

  • Edyta

   Podpinam się pod to pytanie również :)

  • Maria

   I ja się podpinam pod pytanie

  • Monika Cios

   Odpowiedź znajdziesz w wytycznych :) przeczytaj jeszcze raz zasady.

 68. Ola

  Zarejestrowałam się kilka dni temu i nie dostałam maila. Co robić?

 69. Bożena

  Zapisałam się na Wyzwanie, potwierdziłam maila i nie dostalam żadnej informacji zwrotnej, że jestem w Wyzwaniu. Co jest nie tak?

 70. Małgosia

  Jestem bardzo zachęcona i podekscytowana wyzwaniem

 71. Patrycja

  Dzień dobry,
  mam pytanie dotyczące dystansu, otóż na początku opisu zasad napisane jest, iż dziennie należy przebiec minimum 2 km lub 4km co drugi dzień. Na przykładowym podsumowaniu Endomondo widzę również, dystansy większe niż 2 lub 4 km.
  Jednak w uwagach do podsumowania I etapu pkt 6. brzmi następująco: „Jeśli chcesz, aby Twój bieg był dłuższy niż ten wymagany w wyzwaniu, wyłącz aplikację po wymaganym przez wyzwanie dystansie/czasie. Nie będę wyciągała średniej prędkości z biegów jeśli przebiegniesz przykładowo 3 km w 30 minut itp.”

  Czy mogę prosić o wyjaśnienie?

  • Alicja

   Dokładnie, mam takie samo pytanie. Jeśli mogę również poprosić o wyjaśnienie :)

  • Cezary

   Witam,

   Patrycja, Alicja….

   Każdy trening istotny dla wyzwania musi znaleźć się na ostatecznym zrzucie ekranu. Aby nie było kłopotów z określeniem czy dany trening jest prawidłowy (dystans i czas się zgadza), należy te treningi zatrzymywać po osiągnięciu zadanej odległości.
   Nie jest powiedziane, że na zrzucie nie może się znaleźć aktywność nie będąca częścią wyzwania (co widać na załączonym obrazku)…jednak, co polecam z własnego doświadczenia warto je wyeliminować z ostatecznych zrzutów z kilku powodów:

   1. Na koniec etapu jest miejsce na 7 zrzutów. Co daje 2 zrzuty z kawałkiem na miesiąc. Przy takich podwójnych wpisach każdego treningu (jeden do wyzwania i kolejny ponad to co w wyzwaniu) może nie wystarczyć miejsca.
   2. Przejrzystość ułatwia weryfikację

   Nie trzeba także usuwać tych treningów, które nie dotyczą wyzwania. Wystarczy nadać im jednakową nazwę, np: „Wyzwanie” i następnie przy tworzeniu zrzutu przefiltrować przez odpowiedni czas (3 miesiące) i nazwę właśnie :-)

   Mam nadzieję, że to nieco rozjaśnia sytuację :-)

   P.S.: Oczywiście jestem nikim żeby tłumaczyć zasady…ale tak to mniej więcej wygląda w moim rozumieniu zasad – i sprawdziło się to w przypadku ostatniej edycji :-)

   Pozdrawiam serdecznie :-)

   • Joanna

    No i teraz wszystko jasne! Dziękuję serdecznie i pozdrawiam!

   • Edyta

    Cezary mam pytanie: dzisiaj po 2 km wyłączyłam rejestrację aby zamknąć dystans wymagany wg wyzwania. I włączyłam aby przebiec kolejne 2km , I teraz czy w dziennych podsumowaniach i tym samym kolejnych biorę pod uwagę sumę tylko tych 2km przebiegniętych każdego dnia- wymaganych, czy zliczam wszystkie moje przebiegnięte km. ? Będę zobowiązana za odpowiedź.

  • Karolina

   Od drugiego miesiąca trzeba mierzyć także czas, chodzi o to, że jeśli chcesz biegać więcej niz 2 km musisz się zmieścić w ramach czasowych podanych w wyzwaniu? dlatego trzeba zakończyć bieg w Endomondo aby nie przekroczyć tego czasu ponieważ wtedy zadanie będzie nie zaliczone

   • Edyta

    Dziękuję Ci serdecznie. Ale czy np. jeśli miałam dzisiaj 2 km i 2km to w podsumowaniu dnia wpisuję 4km? Biorę udział po raz pierwszy stąd nie mam pewności do takich „detali”

 72. Marta

  Zapisałam się 2 dni temu, potwierdziłam swój e-mail, ale wciąż nie dostałam potwierdzenia. Czy jestem zapisana?

  • Weronika Kremer

   Dokładnie, mam takie samo pytanie.

  • Olimpia

   Cześć

   Powinaś otrzymać maila powitalnego o treści:
   „Cześć!
   Gratuluję decyzji, że chcesz przyłączyć się do Wyzwania Kamili Rowińskiej!
   VI edycja wyzwania rozpocznie się 1 października 2019 …”

   Otrzymałam newsletter z informacją o zapisach na VI Edycję, z linka otworzyłam okno, wpisałam imię i maila. W odpowiedzi otrzymałam maila, w którym był link do zapisu i zapisałam się, choć wcześniej wydawało mi się, że już to zrobiłam. Jednakże skorzystałam z linka z treści maila, którego otrzymałam. Wówczas otrzymałam maila powitalnego:)

   Nie jestem jednak administratorem, jeśli masz wątpliwości, poczekaj na odpowiedź Administratorki, czyli Moniki, naszego opiekuna Wyzwania

 73. ewa

  czy musze kupic ksiazki Kamilii na czas wyzwania? skoro ja ich nie mam

  • Kasia

   Mozesz je wypozyczyc z biblioteki, albo pozyczyc od kolezanki – kombinuj

   • Monika

    A są dostępne w bibliotekach? Weszłam ostatnio do biblioteki jaką mam po drodze i niestety nie było tam kompletnie nic z interesujących mnie tematów. Nie kupuję niestety książek i nie będę już raczej kupować, nie M też dostępu do gratisowych e-booków (zresztą najprościej o obyczajowe, kryminalne itp, a zdrowotnych jakie by mnie interesowały nie ma praktycznie wcale, tak jak i psychologicznych, katolickich etc..)
    Podejrzewam że większość bibliotek oferuje to co ludzie dadzą i mało którą stać na kupowanie wszelkich nowości ze wszelkich dziedzin. Wiadomo Wam gdzie np w Warszawie znajdują się takie biblioteki?
    Wprawdzie u mnie dochodzi też problem, by w ogóle dotrzeć do takiej biblioteki, od lat na tyle ze mną źle że wyłączona już jestem z normalnego funkcjonowania, nawet w podstawowych sprawach:( Nie ma też raczej szans by sprostać temu, teoretycznie prostemu zadaniu dla zdrowych normalnie funkcjonujących ludzi. A jeszcze ostatnio wątroba mnie boli i to mimo że od m-ca nie piję alkoholu, ale za to nie potrafię od lat ogarnąć tematu diety, zdrowej, adekwatnej do problemu, no i teraz cudem udało się zrobić 2tyg postu Dąbrowskiej, wątroba się uciszyła, tak jak i spuchnięte jelita etc, niestety nie umiałam sama ogarnąć jak dalej miałaby wyglądać u mnie dieta keto czy paleo, tak by nie chudnąć, nie głodzić organizmu, ale nie jeść pół kg mięsa dziennie. Mimo że mnie nie stać na takie luksusy miałam 2tyg cateringu licząc że przez ten czas zorganizuję sobie jakąś fachową pomoc. No ale niestety nie udało się. Rozpisywałam się jedynie w komentarzach u ludzi stosujących ową dietę, mających wiedzę (a zawsze koszmarne elaboraty mi wychodzą) no ale tradycyjnie nikt nie zechciał mi pomóc. Jedynie wieeele godzin straconych na pisaninę. Od lat potrzebowałam pomocy i nigdy jej nie miałam, a czasem niestety nie można samemu ruszyć z miejsca. A już zwłaszcza gdy coś trwa wiele lat. No i oczywiście potrzeba pieniędzy na wszystko a skąd ma mieć pieniądze ktoś kto nie ma sił/energii i nawet mycie, sprzątanie, gotowanie stają się problemem, nie mówiąc o załatwianiu spraw, rozmowach z ludźmi – choćby lekarzem, itd itp.. Natomiast ów catering to było zabójstwo dla mej wątroby i zdrowia. 3-4 razy dziennie mięso, przeważnie wieprzowina, oczywiście przemysłowe, bo eko catering kosztowałby pewnie dwa razy tyle.. więc cały post zaprzepaszczony, organizm zatruty, wątroba obolała praktycznie od tygodnia, stare problemy z trawieniem i żołądkiem się nasiliły.. a ja ciągle nie wiem co dalej. Co i ile konkretnie mam jeść. Bo wcale nie trzeba w tej diecie dużo mięsa. Niektórzy nawet wcale bo nie jedzą. No ale jak np z jajek i ryb mieć wysoki tłuszcz i przynajmniej te 1500kcal, choć docelowo na pewno więcej.
    Ja mam chorą wątrobę, do tego piłam alkohol trzy lata, i wiele lat obżerałam się słodyczami i wszystkim. Praktycznie od oczu po nogi stany zapalne rozmaite, wiadomo więc że dietoterapia była/jest podstawą. (No i oczywiście psychika.) Mam też zagrożenie nowotworem, któż to wie czy już się nie kluje gdzieś tam.. np w kobiecych narządach w których odczuwam pobolewanie od m-ca, a niestety od wielu lat zaniedbywałam wszystko, nie chodziłam do lekarza, bo ostatnim razem nie dałam się zbadać z powodu bólu.. Potem „nie umiałam” chodzić do lekarzy ani załatwić żadnej sprawy.. Teraz tym bardziej nie da rady badania zrobić, no ale może można jakieś znieczulenie czy coś.. Badań wątroby też nie załatwiłam sierota, mimo że mc temu byłam u lekarza. Badania sprzed 2lat im wystarczą. Tylko że ja przez te 2lata piłam alkohol. A gorszy wynik badań dawałby możliwość bym już od września weszła na leki (też niestety nie załatwiłam tego w zeszłym roku a i wcześniej można było generyki z zagranicy za 4tys zł-czyli bardzo dużą kwotę jak dla mnie). W rezultacie leczenie dopiero w przyszłym roku. Choć wiem że rok temu była sytuacja że były miejsca w innych miastach, no ale to trzeba szukać, dzwonić, być obrotnym, wygadanym itp.. Teraz od 30 dni nie piję alkoholu i nie obżeram się i tak bardzo szkoda byłoby to zmarnować.. ale raz już zmarnowałam właśnie przez brak pomocy co do tej diety chociażby. Skoro boli wątroba (wiem że niby wątroba nie może boleć) to na pewno taka tłusta dieta nie jest dla mnie. No ale może to kwestia odpowiednich posiłków a nie że dieta ketogeniczna jest zła. Raczej nikt na tej diecie nie je tyle mięsa i to nie ćwicząc. Kiedyś zalecano dietę niskotłuszczową i lekkostrawną, no ale tłuszcze wróciły do łask. Od wielu lat marzyło mi się takie holistyczne leczenie – dieta, naturoterapia, praca z umysłem, stopniowe ćwiczenia fizyczne adekwatne do zerowej kondycji i braku mięśni.. Kiedyś udało mi się jakiś elaborat do naturapeuty napisać, ale nic z tego nie wyniknęło niestety.. Zakończył też jak na złość oficjalne konsultacje i prowadzenie pacjentów. A w jakim punkcie byłabym dzisiaj po czterech lata jego pomocy? Gdybym regularnie pisała i prosiła to może by coś to dało? No ale trzy lata temu raz webinar kupiłam to nawet nie odsłuchałam a termin dostępu był ograniczony. Na wiele szkoleń chciałam chodzić (czy webinary kupować), no ale to są duże pieniądze, których nie umiałam. A głupio było skamleć o darmochę, zresztą wątpię by ktoś mnie za darmo wpuszczał na szkolenia czy nawet dawał dostęp do webinarów. Ale i darmowej wiedzy teraz jest trochę na YT np, tyle że ja już nawet tego nie słucham (wolę lżejsze rzeczy czytać i oglądać, czy np katolickie filmiki ost słucham), poza tym i tak bym nie umiała na praktykę przełożyć. Ja już mam utrwalone zaburzenia niestety..
    Tak jak z tym rozpisywaniem.. Nic daje a czemu teraz znowu to robię?? Miał być tylko krótki komentarz na temat książek/bibliotek..
    Może to podświadome ciągłe wołanie o pomoc, choć m.in. stąd wziął się alkohol trzy lata temu – z desperacji, utraty nadziei, zrozumienia że nic już się nie zmieni, cud się nie wydarzy (przez co tragiczna wizja przyszłości, bo nawet w minionych latach nie miał kto podać przysłowiowej herbaty, posiłku itp..)
    Wracając do wyzwania to nie sądzę bym nagle znalazła siły by codziennie spacerować te 2km.. Już pomijając te drobniejsze przeszkody typu brak miejsca w telefonie na endomodo i nieumiejętność posługiwania się tym wszystkim plus całą ta lista warunków. Ale oczywiście rozumiem że dyscyplina musi być. Dla zdrowych normalnie funkcjonujących ludzi to żadne wymówki:) Ale i ja przynajmniej spróbuję, może bez aplikacji na razie.. Choć wtedy od razu wypadam z wyzwania. Innym wyzwaniem od października miały być zajęcia ketechumenatu.. No ale że jakimś cudem miałabym nagle co tydzień się umyć i jeździć, i to jeszcze wieczorem gdy już przeważnie zasypiam? Nawet dzisiaj zawaliłam znowu sprawę jaka była do załatwienia. Ale to wina internetu, tego że jak wezmę telefon do ręki to mijają godziny. A tym bardziej jak zacznę pisanie ?
    Nawyk po prostu, bo ok 10 lat spędziłam z telefonem w ręku. Tak ostatnio pomyślałam – a promieniowanie od telefonu?? A ja albo w ręku, albo w ręku i oparty o klatkę piersiową w pozycji leżącej, albo podczas snu gdzieś przy głowie, ciele..
    Ajj żeby z tym alkoholem i słodyczami się nie poddać, bo chodzi mi po głowie to niestety.. W sumie po tym mięchu to wcale nie boli wątroba bardziej niż to było po alkoholu. Niewiadomo też który stopień zwłóknienia. Przydałby się fibroscan. I ogólnie jakiś tomograf brzucha, jelit, narządów kobiecych, głowy (przy okazji takie badanie które by pokazywało zmiany w mózgu..). Próbowałam kiedyś kilka razy psychotropów ale poza skutkami ubocznymi (np serce) nie było pozytywów. Do kokainy nie mam dostępu i finansów, a jeśli dzięki niej miałabym posprzątać to co od lat czeka na posprzątanie, i pozałatwiała wszystkie sprawy – to czemu nie? Nie ma nic do stracenia. Może być jedynie gorzej ze zdrowiem i ze wszystkim.
    Mnie gubi też szczerość nadmierna.. bo nawet gdy zaczynam pytać o dietę, ale potem piszę o tych innych problemach, to raczej do psychologa mnie wysyłają. Ja nie przeczę że kilkanaście lat temu terapia była potrzebna, ale i twierdziłam że faktycznie fizycznie brak mi sił i choćby od tego co i jak jadłam przez 20lat, ma prawo organizm chorować. Stąd wspomniałam o holistycznym podejściu, ale dieta też jest ważna. Jak teraz wrócę do wszystkożerności, to nie tylko wrócą wzdęcia, alergiczne reakcje itp, ale może i już nigdy nie uda się przeprowadzić postu czy jakiejkolwiek diety.. Przez kilkanaście lat się nie udawało. Poza tym jestem znowu już za chuda w tej chwili by kolejny post robić (a po tej mięsnej masakrze pewnie by był wskazany). Zamiast tego myślę o jakichś ciastkach, cieście, czy np przed postem zjadałam na raz paczkę takich crunchy musli.. I byłby znowu szok dla organizmu – z 30g węglowodanów przejście na 200g węglowodanów plus alkohol (jakiś nowy miodowy napitek jest z chili – choć za 20zł to raczej marnej jakości). Catering (ale ODPOWIEDNI, ZDROWY DLA MNIE) to by było jednak wybawienie na ten mc chociaż, podczas którego ktoś by prowadził mnie zdrowotnie i ogólnie.. A ideałem to taki holistycznym ośrodek na 3 m-ce. No ale to mrzonki. Prywatnie z dobrego serduszka też mnie nikt karmić nie będzie, choć od lat śliniłam się do ekranu widząc te zdrowe opcje posiłków i deserów, ciast – bez glutenu, bez nabiału, bez cukru itp.. Czy choćby rosół domowy prawdziwy całą zimę się marzył i nie tylko zimę. No ale nie mam dobrych znajomych żadnych a tym bardziej przyjaciół :( A jak w necie coś tam „się użalałam” to nigdy nie było żadnego odzewu z chęcią pomocy. Choćby żeby rosół na Święta podrzucić :)
    No i co ja mam dalej robić, co jeść??

    • Monika

     Powinnam być przyzwyczajona a jednak niezmiennie zszokowana jestem gdy widzę długość swego „komentarza” po jego ukazaniu..

    • Justyna

     Monika,
     Życzę Ci dużej wiary w siebie i wyjścia na prostą. Pamiętaj, że wyzwanie jest dla osób zdrowych. Jeśli więc masz wątpliwości i obawy, nie bierz udziału w wyzwaniu.
     Wszystkiego dobrego!

 74. Marek

  Jeśli ktoś korzysta z zegarka Garmin połączonego z Endemondo to to będzie zaliczone czy muszę znów biegać z telefonem ?

  • Wiki

   Przecież Garmin synchronizuje się z Endomondo i wszystkie biegi masz w historii :) nie ma potrzeby biegania z telefonem – zbędne obciążenie :)

  • Kasia

   Ja biegam z garmiem i wszystko ladnie sie synchronizuje z endomondo – wszystko zaakceptowane w wyzwaniu ;)

 75. Ania

  Witam,
  bardzo proszę o informację czy w kolejnych etapach, tak jak w poprzednim wyzwaniu, będzie do wykonania plank? jest to ważna dla mnie informacja z uwagi na to, że mam porażenie splotu barkowego i jakiekolwiek ćwiczenia z użyciem obu rąk są dla mnie niewykonalne. Rozumiem, że wyzwanie jest tylko dla zdrowych ludzi. Tak czy siak wezmę w nim udział. Jedyne czego chciałabym uniknąć to robienie sobie nadziei, że podołam każdemu zadaniu i wytrwam do końca. Pozdrawiam, Ania

 76. edytazakrzewska

  Witam.
  Mam pytanie do pkt 1 podsumowania kwartalnego:
  „Zdjęcie w formacie JPG jednej kartki zeszytu z notatkami o tym, że jesteś w stanie wytrwać w każdym wyzwaniu jakie wybierasz – nazwa pliku dowolna. Pamiętaj, jedna kartka to 2 strony (masz miejsce na przesłanie max. 2 plików). ”
  nie mogę się połapać o które zapiski chodzi? te codzienne które robimy odnośnie przebiegnięcia X km i tego że jesteśmy np. z siebie dumne? z datami?

  • Beata

   Chodzi o zapiski w zeszycie, w których piszesz, że jesteś w stanie wytrwać w każdym wyzwaniu jakie wybierasz.

 77. Justyna

  Cześć!
  W wyzwaniu biorę udział po raz pierwszy. W związku z tym mam pytania odnośnie dowodów zrealizowania 1 etapu wyzwania (chcę je wszystkie prawidłowo wypełnić :)
  1.Zdjęcie w formacie JPG jednej kartki zeszytu z notatkami – czy w tych 2 plikach mają się znaleźć wszystkie wpisy z tych 3 miesięcy?
  2.Zrzuty ekranu w formacie JPG Twoich 10 lekcji z książki, które umieszczałaś na stronie głównej facebookowego fanpage’a – jak rozumiem należy zrobić scrn z wpisu z września oraz października i przesłać załączyć do formularza?
  3.Zrzuty ekranu w formacie JPG – w tych scrnach muszą znaleźć się wszystkie daty, ze wszystkich 3 miesięcy? Odnośnie tej nazwy pliku „daty treningu” mają być przedziały, że w pliku jest np 01.10-31.10 lub 01.10-18.10 i każdy kolejny plik nazywać kolejnymi przedziałami?

  Bardzo proszę o odpowiedź.

  Dziekuję i pozdrawiam :)
  Justyna

  • Gabriela Groehl

   Witam.
   Mam dokładnie takie samo pytanie, więc podłącze się aby nie powielać. Chodzi o to czy to mają być tylko przykładowe 2 zdjęcia z codziennych wpisów przez te 3 miesiące? Bo jak rozumiem to ciężko będzie zmieścić około 90 dni na 4 stronach
   Pozdrawiam Gabriela

   • Iga

    Podpinam się pod pytanie

 78. Amelia

  Mam pytanie – co jeśli ktoś się np rozchoruje co mu uniemożliwi treningi na polu? Jest jakaś opcja by to wtedy zastąpić?

 79. […] z tym co można przeczytać na stronie Kamili Rowińskiej, celem wyzwania jestzwiększenie samodyscypliny, pewności siebie, wiary w siebie i polepszenie […]

 80. […] z tym co można przeczytać na stronie Kamili Rowińskiej, celem wyzwania jest zwiększenie samodyscypliny, pewności siebie, wiary w siebie i polepszenie […]

 81. Monika

  Hej dołączyłam do wyzwania nie oficjalnie , wytyczne na pierwsze 3 miesiąca są A gdzie znajdę wytyczne na kolejne etapy wyzwania
  Pozdrawiam
  Monika

  • Danusia

   Wytyczne do kolejnych etapów pojawiają się później – w okolicach końca poprzedniego etapu.

 82. Monika

  Witam,
  Jesli odpadniemy, to dostaniemy tez w mailu informacje ,co złe zrobilismy? I jaki był powód?

  Pozdrawiam serdecznie

 83. Joanna

  Dzień dobry,

  Przygotowując zrzuty z endomondo do wysyłki widzę, że w październiku codziennie robiłam ponad 2 km, często ponad 4 km. Czy to jest OK – wg mnie tak, skoro nie było limitu km (co najmniej 2 km codziennie) ani limitu czasu, i nie musze usuwać co 2 treningu jak w 11 i 12.2018 r. Proszę o potwierdzenie:)

  Pozdrawiam

  • Agata Krzyżanowska

   Joanno, potwierdzam.

 84. Dorota

  Witam,
  pytanie odnośnie zeszytu. Wysłałam 2 pliki :na pierwszym jest zdjęcie strony pierwszych treningów z października, a na kolejnym pliku zdjęcie całej kartki (dwóch stron) ale już kolejnych treningów październikowych wraz z 10 lekcjami z lekcji. czy mimo wszystko jest ok?

  • Agata Krzyżanowska

   Jest ok!

 85. Dorota

  Witam,
  mam problem z z dwoma kwestiami.. ponieważ panuje nadinterpretacja zasad.
  1.wysłałam 2 pliki zdjęć z zeszytu; na pierwszym jest zapis początku października a na drugim jest cała kartka z kolejnych treningów październikowych wraz z lekcjami z książki.
  2. wsysałam również 2 pliki 10 lekcji z obu książek
  pytanie jest następujące czy powinnam coś poprawić?

  • Agata Krzyżanowska

   Nie. Zostaw tak jak jest.

 86. Małgorzata

  Witam. Czy zdjęcia kartek z zeszytu można wysłać w formie jednego, wielostronicowego pliku pdf? Pozdrawiam Małgosia

  • Agata Krzyżanowska

   Tak

 87. Monika

  Agato,
  mam pytanie, czy jak było napisane „Wybierz tylko jedną z 2 przeczytanych książek” tzn ze wysyłam tylko jeden plik z lekcjami?
  Pozdrawiam

  • Agata Krzyżanowska

   Tak.

   (Od razu wyprzedzam, że jak wysłałaś 2 to już to zostaw….)

 88. Iwona

  witam, i ja wolę się upewnić ws zdjęć zeszytu z zapisami treningów. dziewczyny powyżej zamieszczały dwie strony z których jedną miały z października. moje pliki to kartki z wpisami listopad i grudzień. tak odczytałam tę zasadę – przesłanie niekoniecznie październikowych ale jednej kartki z wpisami w zeszycie o tym, że jestem „dumna/dumny”… jeśli jednak miałoby być inaczej to czy można edytować przesłany plik lub czy powinnam wysłać ponownie z październikiem?

  • Agata Krzyżanowska

   Iwona, nie można edytować. Wyślij raz jeszcze!

 89. Elżbieta

  Witajcie,
  wczoraj robiąc foto z zeszytu zauważyłam, że podliczając km pomyliłam się i we wpisach poniedziałkowych 22 i 29.10 mam błąd w podliczeniu sumy kilometrów, które raportowałam na fanpage. Każdego dnia przebiegałam ponad 2km. Kolejne wpisy poniedziałkowe zawierają już prawidłowo podsumowane.Czy to oznacza, że odpadam z wyzwania?

  • Agata Krzyżanowska

   Nie, nie wypadłaś. W przyszłości, bądź proszę bardziej uważna ;)

   • Elżbieta

    Dziękuję! Zmieniłam sposób zapisywania od listopada:)

 90. Dorota

  Witam, czy w dowodach może być przesłane zdjęcie dwóch stron z zeszytu z listopada czy musi być z października? Dziękuję z góry za odpowiedź ?

  • Agata Krzyżanowska

   Doroto, prześlij proszę tą formułę, która jest zapisana w zasadach „…dumna/dumny…”

 91. Anna

  Witam,
  w dowodach ukończenia I etapu przesłałam zdjęcia z dwóch stron zeszytu z grudnia. Nie ma tam formułki „jestem dumna….”. Czy przesyłać jeszcze raz formularz z plikami? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

  • Agata Krzyżanowska

   Prześlij raz jeszcze.

 92. Kalina

  W 2 plikach z wpisów w zeszycie o tym że jestem dumna zmieścił dwie strony które są od 1do 18 października a nie cały miesiąc. Czy tak może być? Czy muszę dosłać pozostałe dni października i jak tak to jak? Mo 2 pliki posLy

  • Agata Krzyżanowska

   Nie musisz ;)

 93. Dorota

  witam,
  bardzo proszę o pomoc. czy jesli robiąc zdjęcie endomondo nie mialam zaznaczonego sport tylko kalorie, ale obok daty jest znaczek ( czerwony ludzik ze idzie, zielony ludzik ze biegnie) to czy mam wyslac jeszcze raz wszystkie dowody?

  • Agata Krzyżanowska

   Jeżeli jest widoczny rodzaj sportu, to nie.

 94. Kasia

  Agatko,
  biorąc pod uwagę, że są wątpliwości i różne interpretacje, dopytam.

  – mamy przesłać zrzuty 10 lekcji z książki tylko z jednego miesiąca, czy zrzuty zarazem z października i listopada?

  – mamy przesłać zdjęcia kartki z zeszytu tylko z października, że jesteśmy dumni? Może to być jedno zdjęcie, które zawiera obie strony?

  Dzięki za pomoc.
  Serdeczności
  Kasia

  • Agata Krzyżanowska

   Kasiu,
   1. Masz wybrać jedną z 2 książek- wybierz sama, którą chcesz. Od razu piszę, że jeżeli ktoś przesłał 2 pliki, nie odpada z wyzwania, gorzej jakby nie przesłał wcale :)
   2. Kasiu, są osoby, które zmieściły się na 1 stronie z wpisami październikowymi, więc przesyłają zdjęcie kartki z kolejnymi wpisami z listopada i to też jest ok. Kartka to kartka :)
   Tak, może to być zdjęcie, które zawiera obie strony.

   • Kalina

    Na jednej kartce mam do 18.10 wpisy i tak wysłałam. Czy to jest ok czy muszę dosłać więcej dat?

    • Agata Krzyżanowska

     Nie, nie musisz.

 95. Monika

  Drogi Zespole RBC mam pytanie dotyczące plików, jest napisane, że mają być w jpg, ale na moim komputerze (mac, system iOS) wszystkie zrzuty są w png, mogę eksportować do JPEG. Proszę o informację czy to będzie zaliczone? Ewentualnie bardzo proszę o pomoc jak mogę to zmienić.

  • Agata Krzyżanowska

   Tak, możesz je eksportować.

  • Anna

   Też korzystam z komputera Mac; na przyszłość możesz po prostu poprawić nazwę pliku dodając .jpg np. nazwa była „zrzutylekcji” – popraw na „zrzutylekcji.jpg” ; wtedy komputer automatem konwertuje plik do jpg.

 96. Ela

  Jeżeli w podsumowaniu wyzwania wysłałam lekcję z dwóch
  Książek 2 pliki a nie z jednej to
  Odpadam?

  • Agata Krzyżanowska

   Nie odpadasz, spokojnie :)

 97. Sabina

  Przepraszam, wiem że zostało napisane wyraźnie zdjęcie lekcji 1 wybranej książki ale było miejsce na 2 pliki a bez ich dodania nie mogłam przejść dalej więc dodałam lekcje i z października i z listopada tak samo lekcje z zeszytu. Więc dodałam więcej niż powinnam.

  • Aneta

   Tam, żeby przejść dalej nie tezrba bylo naciskac OK, tylko można było przesunąć paskiem z boku strony w dol.

 98. Justyna

  Hej, jeśli zrobiłam jedno zdjęcie na którym są widoczne dwie strony zapisków z zeszytu czy to się będzie liczyło, czy też każda strona musi być osobno?

  • Agata

   Jest ok!

 99. Aneta

  Witam,
  miałam przygotowane zdjęcia wcześniej, jednak wczoraj odkryłam na Endomondo, że zamiast kcal może być nazwa sportu napisana i robiłam nowe PrtSc. t
  I nie zauważyła, że na jednym ze zdjęć nałożyły mi się dwa pliki. I jest widoczny urywek góry strony z poprzedniego zestawienia z jedną datą tylko (16.12.2018) oraz cała strona z zestawieniem, które miało być ( czyli z jednym dniem 1.12.2018). Powinnam poprawić plik i wysłać go jeszcze raz?

  • Agata

   Jeżeli masz wszystkie dni, to zostaw. Jeżeli Ci czegoś brakuje to doślij raz jeszcze.

 100. Karolina

  Witam, czy jeśli wysłałam jedną stronę zeszytu z października a drugą stronę z grudnia gdzie co prawda nie ma formułki że jestem z siebie dumna to muszę jeszcze raz przesłać dowody ale z drugą stroną października? Czy może tak zostać?

  • Agata

   Zostaw!

   • Karolina

    Super!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?