marka_osobista

Słyszeliście kiedyś o sobie – że „jesteście solidną firmą”, że można na Was „polegać jak na Zawiszy” albo że „z Wami zawsze wszystko w ciemno”?

Jeśli tak, to gratuluję! Z dużym prawdopodobieństwem macie silną markę osobistą. Jeśli natomiast nie słyszeliście tego typu określeń albo nie tak często jakbyście chcieli, to dziś macie szansę zrobić krok w ich kierunku, robiąc sobie remanent przy kilku przemyśleniach, którymi się z Wami dzielę.

Jesteś tym, co jesz. Jesteś tym, co czytasz. Jesteś sumą garstki osób, z którymi spotykasz się najczęściej. Znacie to? Codzienne nawyki, czynności, relacje i rytuały budują nam życie. W budowaniu i pielęgnacji marki osobistej działa ta sama zasada. Codzienne decyzje, zachowania, sposób komunikacji to są rzeczy, które ją szlifują.

Pojęcie marki osobistej jest z nami zaledwie od 23 lat, ale umówmy się, instytucja marki personalnej była znana już naszym dziadkom.
Można mieć silną markę nie mając konta na Facebooku, ale nie można jej mieć bez zaufania, bez jakości, bez autentyczności i bez spójności. To są moim zdaniem najważniejsze komponenty marki osobistej. To one budują jej filar – reputację.

Facebook czy inne platformy online są świetnym narzędziem do skalowania marki, budowania zasięgu i społeczności. Ale lajki to jeszcze nie silna marka osobista. Ona zaczyna się w domu.

 

Poznaj siebie

Nie ma silnej marki osobistej bez poznania siebie. Bez świadomości swoich ograniczeń, talentów i wartości. Wspaniale, jeśli do tego dojdą cele i misja, a więc to, co nakręca Was do działania i nadaje mu sens. Silne marki osobiste mają taką analizę w małym palcu. Maksymalizują swoje mocne strony i dominujące talenty. Wyostrzają uważność na siebie i na swoje otoczenie, nie przestają się rozwijać i nad sobą pracować.

Silna marka zaczyna się w Tobie. Silna marka to nie jest marka samochodu, jakim jeździsz, długopisu jakim piszesz, to nie tytuł jaki masz przed nazwiskiem ani widok, jaki masz z biura. To są gadżety. Tego, co tak ważne – własna marka – nie oddawajcie na zewnątrz – rzeczom, miejscom, sytuacjom. Budujcie siebie – w sobie!

Dlaczego to takie ważne?

Żyjemy w czasach – a obecna pandemia Covid-19 dobitnie to podkreśliła – w których marki osobiste są najskuteczniejszą tarczą antykryzysową opartą na jasnych zasadach.

Wiele firm przetrwało tylko dlatego, że stoi za nimi silna marka osobista.
Wiele firm przetrwało tylko dlatego, że wsparła ich silna marka osobista.
Wiele firm przetrwało tylko dlatego, że wzmocniło zaangażowanie i komunikację opartą na silnej marce osobistej.

Silne marki osobiste są dziś blue chipami. Ich wartość będzie szybowała w górę. Chcesz w coś zainwestować? Zainwestuj w blue chipa albo w to, żeby do nich dołączyć!

Projekt na całe życie

Marka osobista jest jak PESEL – przypisana do Twojego imienia i nazwiska. Nie da się jej zmienić. To jest projekt, którym zarządzasz do końca życia. Dziwi mnie jak wiele osób pracując dla kogoś na etacie czy na kontrakcie – przesiada się z własnej marki i przyjmuje chrzest, po którym magia logo odbiera im wartości, racjonalne myślenie i instynkt samozachowawczy. Przenosi ich w złudną krainę nieśmiertelności zawodowej, która jakże często okazuje się przystankiem, z którego wraca się jak po upadku z wielkiego konia….

Wiesz po czym poznaje się silne marki osobiste?

Po tym, że zmieniając pracę, przechodząc na swoje czy idąc do innego biznesu – po pierwsze mają się do kogo odezwać zawodowo, po drugie ciągną za sobą innych ludzi, po trzecie ludzie sami się do nich odzywają kiedy widzą, że teraz będą robić coś innego.

To jest efekt spełnionej obietnicy, a silna marka jest spełnioną obietnicą.

Prawie!

I na koniec. Pamiętajcie, że prawie robi wielką różnicę. Znacie to uczucie, kiedy testujecie pizzę z nowego miejsca – i po pierwszym kawałku stwierdzacie – „prawie jak nasza ulubiona margherita, ale trochę jej jednak brakuje”. Tak samo działa to w przypadku ludzi. Idziecie na warsztat z asertywności, a tam zamiast Kamili Rowińskiej jest inny trener, którego nie znacie. Po prelekcji stwierdzacie – „trafił do mnie prawie tak jak Kamila, ale jednak do Kamili to mu trochę brakuje”. Silna marka osobista występują po słowie „prawie jak”… Życzę Wam, żebyście tak budowali swoje marki personalne, żeby one występowały zawsze po słowie – prawie.

 

Joanna Stopyra

Joanna Stopyra-Fiedorowicz, konsultantka PR, od 10 lat pracuje z przedsiębiorcami, których wspiera w działaniach z zakresu Public Relations. Swoje życie zawodowe ułożyła tak, że dominują w nim kobiety.

Jako jedna z pierwszych i nielicznych w Polsce wyspecjalizowała się w Personal PR kobiet i komunikacji do kobiet.

Założyła Women Power Media – pierwszy w Polsce portal poświęcony womenomics – wpływowi kobiet na biznes, gospodarkę i społeczeństwo.

Jeśli spodobał Ci się artykuł Joanny to koniecznie zobacz jej wystąpienie wygłoszone podczas rozdania nagród w konkursie Po sukces z Rowińską pt: PR w czasach selfie. Podczas 45 minut Joanna:

 • Obali kilka mitów jak postrzegany jest PR.

 • Przedstawi Ci 5 determinant dobrego PRu.

 • Opowie w jaki sposób PR pracuje na markę osobistą.

 • Wyjaśni co tę markę osobistą tworzy.

 • Przybliży Ci korzyści wynikające z silnej marki osobistej.

 • Zachęci Ci do zrobienia testu, dzięki któremu sprawdzisz swoją gotowość na dobry PR (8 pytań sprawdzających).

 • Na koniec odkryje przed Tobą koło działań PR.


Idź za ciosem i zobacz również Power Poniedziałek, w którym opowiadam o największym błędzie jaki popełniłam budując zespół.

1 492 komentarze
 1. Lidia L. Cichowlas

  Budowanie marki osobistej nie jest dla mnie czymś nowym, ale artykuł zaskoczył mnie pozytywnie. Biorę z niego dla siebie:
  1. Fundamentem mojej marki jestem ja sama. Kiedyś miałam wyrzuty sumienia, że tyle pieniędzy inwestowałam we własny rozwój. Teraz jestem wdzięczna. Znam siebie dobrze, wiem, co we mnie jest silne i gdzie muszę jeszcze nad sobą popracować. Myślę, że włożony trud w budowanie swojego charakteru, osobowości odzwierciedli się w silnej marce osobistej.
  2. „Silna marka jest spełnioną obietnicą.”
  Właśnie przeanalizowałam, czego obietnicą jestem i postawiłam sobie cele odnośnie tego, czego obietnicą chcę być i jak chcę być postrzegana przez innych.

 2. Emilia R

  Moje wnioski po przeczytaniu artykułu:
  Marka osobista, to wszystko co sobą reprezentuję: mój wygląd, mój charakter, stosunek do ludzi i świata, moje wybory, wartości i słabości.
  By marka była ceniona przez innych w biznesie nie może być byle jaka. Myślę, że utworzenie silnej marki, jeśli się wcześniej nad tym nie zastanawiałam, wymaga dużego zaangażowania, determinacji, motywacji i z pewnością zostanie to zauważone w przyszłości. Potrzeba dużo i systematycznie pracować, dyscyplina jest kluczem sukcesu.
  Dzięki takiej ciężkiej pracy mamy ogrom możliwości poznania siebie tak naprawdę, odkrycia siebie. W ten sposób można zbudować, czy podwyższyć swoje poczucie własnej wartości, ale również ta droga prowadzi do budowania zaufania pośród klientów, czy nawet bliskich. Dzieci też z tego czerpią garściami widząc taki przykład w domu… SAME PLUSY :)

 3. Marzena

  Budowa marki osobistej to odzwierciedlenie samego siebie,jak nas ludzie postrzegaja

 4. Monika

  Bardzo dobry artykuł, niby wszyscy to wiemy ale nie umiemy pracować nad tym.
  1 najważniejsze to poznać siebie, swoje mocne i słabe strony.
  Budować swoją markę, na tych mocnych stronach.
  2 marka osobista, to tak jak w przysłowiu jak nas widzą tak Cię piszą

 5. Monika

  Bardzo dobry artykuł.
  1 najważniejsze to poznać siebie, swoje mocne i słabe strony. Budować swoją markę na tych mocnych stronach.
  2 marka osobista, to tak jak w przysłowiu jak nas widzą tak Cię piszą

 6. Monika GS

  1. Budowanie marki osobistej zacząć należy od siebie – od wewnątrz. O tym czy marka osobista jest mocna świadczy pozostawanie wiernym swoim wartościom w każdej sytuacji w jakiej się znajdziemy.
  2. Mocna marka osobista pociąga za sobą tłumy i pomaga przetrwać w trudnych czasach nie tylko sobie, ale i innym.

 7. Paulin

  by móc zbudować silną Marke osobistą trzeba poznać siebie znac swoje atuty ale i wady by i nad nimi pracoiwac. poznajac siebie stajemy sie silni bedac silni jestesmy pewni siebie a tym samym i nasze działania staja się konkretne bo wiemy czego chcemy a nasza marka staje sie wtedy silna konkretna i osobista pokazujaca prawdziwe ” moją Markę”…

 8. Ania Ziajka-Panecka

  Zdanie, które utkwiło mi w pamięci to” silne marki osobiste poznaje się po tym, że zmieniając pracę, przechodząc na swoje czy idąc do innego biznesu – po pierwsze mają się do kogo odezwać zawodowo, po drugie ciągną za sobą innych ludzi, po trzecie ludzie sami się do nich odzywają kiedy widzą, że teraz będą robić coś innego”oraz „Silna marka zaczyna się w Tobie”,”Nie ma silnej marki osobistej bez poznania siebie. Bez świadomości swoich ograniczeń, talentów i wartości”.

 9. Marta

  1. Budując markę zaczynamy od analizy siebie swoich atutów wartości i pozostajemy im wierni.
  2. Marka, to coś co nas określa, to coś co może przynieść nam sukces, lub w gorszym przypadku klęskę.

 10. Wanda

  1) Budowę marki należy rozpocząć od analizy siebie, swoich wartości i cech charakteru.
  2) Jestem obietnicą solidności, wiary, zaufania, życzliwości i pomocy. Tak będę budować swoją markę

 11. Karolina

  Wnioski są bardzo proste, to jak wygląda nasza marka osobista, zaczyna się w nas, to co mamy w głowie i sercu. Teraz już wiem, żeby budować mocną markę, muszę zacząć od siebie, praca nad sobą. Pożegnanie się z pewnymi nawykami i inwestycja w siebie. Jeżeli będziemy sobą, będziemy dbać o siebie wtedy nasza marka będzie występować po słowie „prawie”.
  Bardzo pouczający artykuł, same konkrety bez lania wody.

 12. Kasia

  Moje przemyślenia :
  1.Mądre budowanie marki osobistej to najważniejsza inwestycja w siebie.
  2. Ważne są czyny i zaufanie.
  3. Autentyczność zawsze.

 13. Agnieszka Antoł

  Cześć Kamila przerabiam kurs „jak zbudować stabilny biznes on-line” . chodź zobacz mój profil agnieszka Antol. i jeszcze zobacz mój profil @thermomixmojczarodziej .
  pozdrawiam

 14. Anna Janicka

  ZADANIE SZKOLENIOWE -MOJE WNIOSKI
  Uczestniczyłam w wielu rożnych szkoleniach ,ale teraz wiem juz tak 100% czym jest marka osobista . Rozumiem to tak ,ze tak jak sie ubieramy , tak jak przeprowadzamy rozmowy , co pokazujemy w social mediach jest budowaniem marki osobistej. Zastanawiam sie tylko nad jednym . W artykule jest napisane, że maka osobista jest jak pesel i nieda jej sie zmienic . hmm czyli np jesli do tej pory nie bylam systemtyczna badz nie przywiązywałam duzej uwagi do wygladu ,ale teraz chce to zmienic , bo faktycznie inni moga mnie odbierac nie tak jak bym tego chciala co za tym idzie pozniej i moja firme . za tym nie moge tego zmienic???
  Marka kotra wybrlam jest to Ewa Chodakowska :1 Kobieta sukcesu 2. zaufanie 3. autentyczność 4 motywacja
  5 skuteczność

 15. Anna Bandurska

  Nie ma silnej marki osobistej bez poznania siebie.

 16. Patrycja

  Pomyślałam, że wiem już na czym mogę budować własną markę osobistą, ale też zauważyłam jakie moje słabości stoją na przeszkodzie. Wiem nad czym musze popracować.

 17. Wanda Stachurska- Matan

  Artykuł jest świetny. W bardzo bezpośredni sposób przedstawia markę osobistą jako zbiór najważniejszych wartości życiowych.
  1. Budowanie swojej marki osobistej to przedstawienie wartości zgodnych z własnym systemem wartości.
  2. Myślę, że jestem obietnicą solidności , wiedzy, otwartości, życzliwości.

 18. Agnieszka Andrzejczak

  Zadanie szkoleniowe, kurs online, Moje przemyślenia po przeczytaniu artykułu :
  1.marka osobista nie może być byle jaka. Musi być na najwyższym poziomie w wybranym sobie stylu. Spójna, systematyczna, wiarygodna, pasująca do człowieka jak jego własna skóra. Myślę, że tylko wtedy ta marka ma szanse wznieść sie na wyżyny i przetrwać.
  2.markę osobistą silną i stabilną można stworzyć tylko rzetelnie ją planując, nie popadając w haos, i sięgając w głąb siebie, żeby była z nami spójna.

  Czego jestem obietnicą?Myślę, że jestem obietnicą niezawodności.

 19. Agnieszka

  Agnieszka Andrzejczak
  Zadanie szkoleniowe, kurs online, Moje przemyślenia po przeczytaniu artykułu :
  1.marka osobista nie może być byle jaka. Musi być na najwyższym poziomie w wybranym sobie stylu. Spójna, systematyczna, wiarygodna, pasująca do człowieka jak jego własna skóra. Myślę, że tylko wtedy ta marka ma szanse wznieść sie na wyżyny i przetrwać.
  2.markę osobistą silną i stabilną można stworzyć tylko rzetelnie ją planując, nie popadając w haos, i sięgając w głąb siebie, żeby była z nami spójna.

  Czego jestem obietnicą?Myślę, że jestem obietnicą niezawodności.

 20. Iza Zalewska

  Moje wnioski
  1. Budowanie własnej marki to ciagly proces podczas ktorego musimy byc uważni i nie mozemy publikowac byle czego tylko to musi byc spójne, dające jasny i klarowny obraz i odzwierciedlenie naszej marki osobistej
  2. Spójność przekazu jest wazna aby osoby z mojej społeczności miały jasny obraz tego jaka jestem marka/osobą i co moge im wobec tego zaoferowac i czy wpasowuje sie w ich potrzeby

 21. Patrycja W

  Silna marka to niekoniecznie ilość lajków na Facebooku i Instagramie, ale to wartości takie jak zaufanie, jakość, autentyczność i spójność.
  Silna marka osobista to poznanie siebie, swoich ograniczeń, talentów i wartości. To również świadomość swoich celi i misji, a więc tego, co nakręca do działania.

 22. Gosia Ł.

  Wnioski:
  1. Do stworzenia marki osobistej potrzebna jest świadomość samego siebie. Poznanie swoich talentów, mocnych stron, wartości oraz życie zgodnie z nimi ,żeby być godnym zaufania.
  2.Silna marka osobista pociągnie za sobą ludzi.

 23. Zosia K

  Silna marka osobista wynika z poznania siebie, niwelowania słabości i ograniczeń, a wzmacniania mocnych stron i talentów.
  Każdy z nas tworzy własną markę osobistą przez codzienne decyzje, komunikowanie się, zachowania. Czego jesteś obietnicą? to jest dobre pytanie by weryfikować kierunek rozwoju/

 24. Aga

  Dziękuję! Uświadomiłam sobie, że przez wiele lat kontaktów z klientami wypracowałam pewną, swoją markę i będę pracować aby ją wzmacniać. Aby była po,, prawie,,….

 25. Justyna Szczepaniak

  Markę osobistą postrzegam jako zaprezentowanie siebie, swoich talentów, wartości, mocnych stron w autentyczny i spójny sposób.

 26. Elżbieta

  Wnioski płynące z artykułu to potrzeba analizy siebie, autentyczność, ciągły rozwój i stabilny kurs w budowaniu siebie i własnej marki.

 27. Edyta Pietrzak

  Marka osobista, to Ja. Bycie sobą jest tutaj kluczem do sukcesu, ale nie tylko. Akceptacja samej siebie to drugi klucz do zbudowania silnej, niepodrabialnej i oryginalnej marki.

 28. Anita

  Ludzie podążają za silnymi markami bo wierzą że dana obietnica zostanie spełniona. Osoby posiadające silną markę inspirują ludzi. Bardzo dobry artykuł.

 29. Piotr

  W dużej części marka jest odzwierciedleniem naszego charakteru, stylu życia, zachowań. To jak postrzegają nas ludzie i jak nas oceniają. Ja mogę być obietnica solidności, punktualności, szczerości, pracowitości. Pewne rzeczy wizerunkowe można wypracować, ale jak nie będziemy się z tym wizerunkiem czuli dobrze to nie popracujemy. Marka to wg mnie bycie sobą.
  Martyna Wojciechowska: piękna kobieta, silna, podróżniczka, wojowniczka o prawa kobiet a w tym wszystkim jeszcze matka
  Kuczaj: twardy charakter, wysportowany, trochę zwariowany, zawsze uśmiechnięty , mówiący bezpośrednio

 30. Katarzyna Szulim

  Kurs on-line -> Jak zbudować stabilny biznes online – zadanie.
  Moje wnioski.
  1. Silna marka to ja.
  2. Chcę być zawsze po słowie „prawie”.

 31. Paulina

  Jestem na początku budowania swojej marki osobistej, jednak już wielokrotnie usłyszałam, że jestem osobą godną zaufania, że mam potencjał i na pewno osiągnę sukces, wystarczy się postarać. Dla mnie marka osobista to zaufanie i świadomość, że ludzie do Ciebie przyjdą, bo jesteś „solidną firmą”. Bardzo dobry artykuł, dziękuję.

 32. Izabela

  Marka osobista to po prostu „ja”! Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że to co robimy, jakimi jesteśmy ludźmi, co sobą reprezentujemy jest właśnie naszą marką osobistą. Dobrze mieć tego świadomość i zweryfikować nasze oczekiwania/ założenia ze stanem faktycznym (czyli tym jak nas postrzegają inni). Świetnie gdy się pokrywają lecz gdy są rozbieżne trzeba się zastanowić to zmienić, by tworzyły jednolite i spójne.

  • Izabela

   Ależ chochlik wkradł mi się w ostatnie zdanie.
   Edit: Świetnie gdy się pokrywają lecz gdy są rozbieżne trzeba się zastanowić co zmienić , by tworzyły jednolitą i spójną całość.

 33. Dagmara

  Moje lekcje:
  1. Nie powinnam bać się tego, jaka jestem. Tylko moje talenty i słabości sprawiają, że tworzę swoją autentyczną markę osobistą.
  2. Swoją markę osobistą tworzę również przez przemyślaną komunikację. Są sytuacje, kiedy powinnam zabrać głos i są takie, keidy lepiej trzymać język za zębami. Nie muszę być osobą znającą się na wszystkim.
  3. To nic złego, że moja marka osobista trafia do określonej grupy. Nie musi trafiać do wszystkich. I to też jest okej.

  Dziękuję za ten artykuł pozdrawiam wszystkie Niezależne! :)

 34. Renata

  Dobry artykuł, dziękuję.
  Tak, marka osobista jest bardzo ważna, nabrała ona ogromnego znaczenia a szczególnie w dobie mediów społecznościowych. Jeśli prowadzimy swój biznes musimy koniecznie zadbać o swoja markę osobista i powinniśmy by spójni w każdym elemencie naszego życia, w tym co robimy na co dzień w domu i w pracy .

 35. Renata Trusińska

  Dobry artykuł, dziękuję.
  Tak, marka osobista jest bardzo ważna, nabrała ona ogromnego znaczenia a szczególnie w dobie mediów społecznościowych. Jeśli prowadzimy swój biznes musimy koniecznie zadbać o swoja markę osobista i powinniśmy by spójni w każdym elemencie naszego życia, w tym co robimy na co dzień w domu i w pracy .

 36. Emma

  Marka musi być spójna z Tobą, nie możesz być kimś innym w sieci a innym w życiu prywatnym,
  Budowanie marki wymaga cierpliwości, systemtyczności i wizji, co chcemy osoiągnąć, do kogo trafić i kogo chcemy przy sobie zatrzymać na dłużej.

 37. Sabina

  Marka osobista zaczyna się w domu i kończy się w domu – to codzienne nawyki, rytuały, zachowania (to co widzą to moi bliscy, znajomi w pracy, przypadkowe osoby, to, co widzę tylko ja), to suma garstki osób z którymi się spotykam. Małą ale jakże dorodną, apetyczną i zachęcającą wisieńką na moim torcie jest mój profil w social mediach. :)

 38. Sabina

  Marka osobista zaczyna się w domu i kończy się w domu – to codzienne nawyki, rytuały, zachowania (to co widzą to moi bliscy, znajomi w pracy, przypadkowe osoby, to, co widzę tylko ja), to suma garstki osób z którymi się spotykam. Małą ale jakże dorodną, apetyczną i zachęcającą wisieńką na moim torcie jest mój profil w social mediach. :)

 39. Nina

  Najważniejsze, poznać samą siebie. Trzeba być zawsze autentyczną, systematyczną, mieć cel.

 40. Monika

  Witam
  Dzięki temu artykułowi doszłam do wniosku, że najważniejszą rzeczą jest być szczerym, ale spójnym zarówno zawodowo, w pracy, w kontaktach pozazawodowych oraz w naszych decyzjach co zamieścić na swoich profilach, oraz „nie odpuszczać” tylko trzymać poziom.

 41. I F

  Silna marka powstaje przez codzienną systematyczną pracę. Wiem że muszę rozwijać swoje mocne strony -żeby osiągnąć sukces.

 42. Sylwia

  Dziękuję za interesujący artykuł. Uświadomił mi jak ważna jest moja marka osobista, która musi być spójna we wszystkich dziedzinach mojego życia. Spójna i autentyczna. Moja.

 43. Julia

  Zrozumiałam, że moja marka osobista już istnieje. Teraz muszę pracować nad tym, aby ją wzmocnić. Rozumiem, że muszę zacząć od siebie, być systematyczna, konkretna, szczera.

 44. Klaudia

  Moje wnioski:
  Aby świadomie budować swoją marke osobistą przede wszystkim powinniśmy poznać siebie i określić jakimi wartościami w życiu się kierujemy. W budowaniu marki musimy być autentyczni, spójni, dzięki czemu będzie ona silną marką. Nieustannie musimy nad sobą pracować aby to do nas porównywali innych zamiast nas porównywać do kogoś

 45. Anna Pełczyńska-Kuntze

  Anna Pełczyńska-Kuntze
  zadanie domowe moje wnioski
  Marka osobista to w pewnym sensie charyzma, ludzie charyzmatyczni już ją mają. Czasem trzeba ją doszliwować do potrzeb konkretnego biznesu, ale trzon tego to jednak to jaka/jaki jestem. Czyli poznanie siebie, docenienie swoich zalet i wad to kluczowe zadanie. Wtedy wiadomo będzie nad czym pracować żeby wzmacniać swoją markę osobistą. No i oczywiście „bądz swoją obietnicą” – przykład idzie z góry

 46. Kasia

  Nie ma silnej marki osobistej bez poznania siebie , swoich ograniczeń, talentów , wartości. Buduj siebie w sobie :) Buduj swoją autentyczność i spójność oraz jakość i zaufanie.

 47. Kamila G.

  Zadanie szkoleniowe:
  1. Konsekwentnie budować markę osobistą zgodną z własnym JA
  2. Nie ulegać modzie i trendom niezgodnym z naszą filozofią marki
  3. Dążyć do tego, aby „pojawiać się” w określeniu: „Prawie jak Kamila G.”

 48. Ewelina

  Marka osobista to coś wypracowanego wewnątrz objawiającego się zewnętrznie. Jest to zespół cech, zwyczajów oraz wartości, które z nami rezolucją. Cechami mojej marki osobistej z pewnością może być zaangażowanie, niekonwencjonalne podejście, siła i uśmiech. Jednak wiele pracy przede mną.

 49. Monika

  Jestem z tych, co w gorącej wodzie kąpani… a to projekt na całe życie! Zatem, jak żyć??? Pozostaje wystudzić kąpiel i zacząć się nią delektować, a relaks w tych bąbelkach niech rozpuści resztę moich ograniczeń! Zdecydowanie ich za wiele i warto nad tym pracować.
  Podziwiam Panią Kamilę za jej siłę, konsekwencję, transparentność oraz kobiecość… <3
  Męska marka, którą podziwiam PRAWIE jak RBC to Kuba B.Bączek – za otwartość i cechy społecznika :)

 50. Ela

  Markę osobistą budujemy każdego dnia. To nasze codzienne zachowania, nie tylko w sferze zawodowej, ale także prywatnej. Aby stworzyć silną markę osobistą trzeba poznać swoje słabe i mocne strony, ciągle pracować nad sobą, rozwijać się. Właśnie przerabiam kurs ” Jak zbudować stabilny biznes online” i wiele czasu poświęcam na samorozwój, mając nadzieję, że z czasem zbuduję silną markę osobistą.
  Marki, które wybieram to Mama Ginekolog ( autentyczność, wiedza, życzliwość, zaufanie, „mama dla mam”) oraz Kamila Rowińska (autentyczność, profesjonalizm, motywacja, skuteczność, doświadczenie)

 51. baja

  Od dziecka uczono mnie punktualności, słowności, rzetelności. Do tego dochodzi otwartość i moja marka osobista

 52. Beata S.

  Ostatnio dużo czasu poświęcam na poznanie siebie, swoich reakcji na różne sytuacje. Staram się zaakceptować i pogodzić z różnymi rzeczami i ten artykuł utwierdza mnie w tym, że jest to dobra droga. Na każdym polu, również biznesowym ważne jest poczucie własnej wartości i bycie w zgodzie z samym sobą. Muszę wiedzieć kim jestem teraz, żeby się dowiedzieć kim chcę być w przyszłości i osiągnąć swój cel. Myślę też, że marka osobista to nawiązanie do fundamentalnych prawd o człowieku i człowieczeństwie. Trzeba być zwyczajnie dobrym człowiekiem, otwartym na ludzi. Trzeba traktować innych (i wysyłać takie treści) jak sami chcielibyśmy być traktowani. I nie pozwalać sobie i innym na przekraczanie granic.

 53. BG

  Wnioski hmm proste żeby zbudować dobrą markę osobistą muszę :
  1. Poznać samą siebie.
  2. Odkryć swoje talenty.
  3. Wyciągnąć na wierzch wszystkie mocne strony.
  4. Zwracać uwagę na otoczenie.
  5. Działać.
  Łatwo jest wypisać wszystko teraz trzeba to wprowadzić w życie. Powodzenia 😊

 54. JBK

  Budowanie marki osobistej to długa, żmudna i skomplikowana droga, która nie zawsze usłana jest różami. Ale warto pamiętać o tym, aby z tej drogi nie zbaczać i nie poddawać się. To może być gwarantem sukcesu. Czy moja marka osobista, którą budowałam przez ponad 25 lat życia zawodowego jest na tyle silna, że ludzie, z którymi współpracowałam będą chcieli w kolejnej odsłonie mojej drogi zawodowej ze mną pozostać. Jeśli tak to znaczy, że zbudowałam silną markę osobistą.

 55. Beata Puzia

  Marka to ja. Autentyczna i zgodna z moimi wartościami. Na tę markę muszę zapracować mądrze, aby inni mogli powiedzieć prawie jak Beata, ale …

 56. Małgorzata

  Na swoją markę pracuję zawsze i wszędzie, czasem trzeba długo poczekać na jej efekty, ale nie można zrezygnować z jej budowania. Oczywiście najłatwiej budować markę będąc w zgodzie z własnymi wartościami, planując dokładnie to, co i w jaki sposób chcesz zaoferować innym. Fajnie ktoś powiedział, że twoja marka to obietnica dobrej energii, zaufania, siły, pracowitości i skuteczności i do tego będę dążyć !

 57. Małgorzata

  Marka osobista to spójność między moim JA zawodowym i prywatnym. Autentyczność w działaniu i zgodność z moimi wartościami. Wszystko, co robię , co jem, jak spędzam wolny czas i z kim się spotykam, buduje obraz mojej marki osobistej.

 58. MonikaK.

  Wnioski:
  Nad swoja marką osobistą trzeba pracować całe życie, w każdym momencie naszego życia, czy to w domu, czy w pracy, w sklepie, w banku itp – musimy być spójni, zachowywać się i wyglądać w taki sposób jaki chcemy być odbierani, ponieważ im silniejsza marka osobista tym większa ilość osób obserwuje nas i ocenia czy faktycznie jesteśmy tacy na jakiś kreujemy się w mediach.
  Aby łatwiej było zbudować markę osobistą trzeba najpierw dobrze przyjrzeć się sobie i zastanowić nad tym co chcemy zaoferować ludziom i w jaki sposób to publikować aby nasza marka była autentyczna, silna i godna zaufania.

 59. Marta Świętanowska

  Moje wnioski:
  – Nie należy postrzegać marki jako firmy, w której się pracuje (bo zawsze można ją zmienić). W każdej firmie należy pracować tak sumiennie jakby pracowało się „na swoim”. W kontaktach z ludźmi zawsze warto być chętnym do pomocy, uprzejmym i godnym zaufania (słownym).
  – Na początku warto komunikować się z klientami w sposób, który nam najbardziej „leży” – jeśli jesteśmy dobrzy w rozmowach telefonicznych to dzwońmy często, jeśli umiemy precyzyjnie zawierać nasze myśli w mailach to róbmy to; jeśli natomiast mam smykałkę do pisania porywających newsletterów to dopieszczajmy je w najdrobniejszych szczegółach. Nie można jednak zapomnieć o tym, że pozostałe formy komunikacji należy ćwiczyć…nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą !

 60. Oliwia Klimas

  Przerabiam twój kurs biznesu online. Artykuł bardzo mi się podoba i mam dużo więcej wniosków niż dwa. Ale według zadania podam dwa moim zdaniem najważniejsze:
  1) Żeby zbudować własną markę osobistą musimy poznać siebie. Zadać sobie pytanie „kim ja jestem” lub „kim ja chce być” „jaki system wartości ja mam”. Marka osobista musi być silna i zgodna z naszym JA. Nie możemy nikogo udawać!
  2) Musimy również pamiętać, że marka osobista jest jak PESEL. Jeżeli zrobimy coś co wpłynie negatywnie na naszą reputację później może być ciężko to naprawić. Musimy dbać o to, żeby takie sytuację nie miały miejsca. Oraz pamiętać o tym, że MOJA MARKA OSOBISTA jest budowana na całe moje życie.

  Czego ja jestem obietnicą? Na pewno zaufania oraz siły które przekazuje zespołowi. Tak jak profesjonalizmu czy pracowitości, które są kluczowe do pozyskiwania klientów.

 61. Ewa K.

  Wioski / zadanie szkoleniowe:
  1. Budowanie marki własnej to ciągły proces
  2. Musisz wiedzieć jak chcesz być postrzegana i trzymać się obranego kursu
  3. Autentyczność i spójność jest arcyważna
  4. Bądź swoją własną obietnicą – zawsze i wszędzie

 62. Klaudia

  Zadanie (wnioski):
  1) najpierw najlepiej poznać siebie, nikogo nie udawać, moja marka musi być zgodna z moimi wartościami
  2)budując markę osobistą chce być obietnicą: zdrowia, siły, pewności siebie, wiedzy, pozytywnej energii

 63. Zofia

  Mając silną markę osobistą wiesz, że :
  1) zmieniając pracę, zakładając swój biznes – masz się do kogo odezwać – zawodowo
  2) ludzie pójdą za Tobą
  3) ludzie sami się odezwą

 64. Magdalena Nowosadowska

  Wnioski:
  1. Na swoją markę pracuję zawsze i wszędzie
  2. Żeby marka była silna i autentyczna potrzeba wiele energii i pracowitości
  3. Marka musi być autentyczna.

 65. Beata

  Warto pracować nad swoją marką

 66. ZOFIA FINC

  Bardzo dobry artykuł, daje do myślenia, dziękuję tego potrzebowałam. Idziemy dalej.

 67. Agata

  Marka osobista to wiele czynników ale najważniejsze to autentyczność, zaufanie i jakość

 68. Agnieszka Pichowicz

  Zadanie – Wnioski z artykułu:
  1) budowanie marki osobistej zacznij od poznania samego siebie, marka musi być zgodna z Twoim systemem wartości,
  2) dla innych chcę być obietnicą pozytywnej energii, siły, zaufania, pracowitości i skuteczności

 69. Agnieszka P.

  Moje lekcje z artykułu:
  1) budowę marki osobistej zaczynamy od poznania samego siebie, żeby była silna musi być spójna z naszym systemem wartości
  2) budując swoją markę , chcę być obietnicą dobrej energii, zaufania, siły, pracowitości i skuteczności,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2021 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?