Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

2 040 komentarzy
 1. Maria

  – pielęgnuj swoje mocne strony i buduj na nich swój biznes
  – pielęgnuj sukcesy

 2. Patrycja

  Rozwijać swoje mocne strony i pielęgnować nawet małe sukcesy 😄

 3. Magdalena Wo

  – pielęgnuj swoje mocne strony i to na nich buduj swój biznes
  – z porażek wyciągaj wnioski a sukcesy pielęgnuj i rozpamiętuj
  :)

 4. Ilona

  2 ważne lekcje, które dały mi do myślenia:
  1. Pracuj nad MOCNYMI stronami, pielęgnuj je, koncentruj się na nich.
  2. Jakie kompetencje są Ci potrzebne, żebyś weszła na poziom mistrzowski?

 5. Klaudia

  1 – doceniać odniesione sukcesy
  2 – rozsądnie i umiejętnie stawiać cele

 6. Magdalena

  1- zweryfikować otaczające mnie środowisko, zakończyć toksyczne znajomości.
  2- trzeba działać, brak decyzji to tez decyzja.

 7. Klaudia

  1. Duży cel podziel na mniejsze cele.
  2.Doceniaj małe sukcesy.

 8. Dominika

  Moje dwie ważne lekcje:
  1. Życie Ci się nie przytrawia, przejmij odpowiedzialność za swoje życie.
  2. Nazwie swoje dotychczasowe sukcesy. Celebruj sukcesy, które osiągasz nawet te najmniejsze.
  Pozdrawiam i dziękuję za cenne video.

 9. Katarzyna

  1 zaakceptuj swoją przeszlosc 2 skończ z toksycznymi ludźmi 3 znajdź swoje mocne strony 4 pielęgnuj swoje mocne strony 5 obierz sobie małe cele i je realizuj 6 ciesz się z małych sukcesów

 10. Hania

  1.Nic samo się nie zdarzy, muszę sama przystąpić do działania.
  2. Zamknąć przeszłość, faktycznie przeszkadza w osiągnięciu sukcesu, osłabia,powoduje wycofanie z założonego dzialania.
  3. Zamknąć toksyczne relacje A nie szukać winy w sobie.

 11. Lucyna

  1. Uważność na siebie.
  2. Pielęgnacja sukcesów.

 12. Mada

  1.przestan się nad sobą użalać
  2.zakoncz toksyczne relacje
  3.pilegnuj relacje

 13. Lila

  Moje dwie ważne lekcje z tego nagrania:
  1. Życie to w 10% to co nam się przytrafia, a w 90% to co robimy w odpowiedzi na tę sytuację, która nam się przytrafia.
  2. Jeżeli chcesz mieć wyższe stanowisko zacznij się do niego przygotowywać, żaden awans nie przyjdzie do Ciebie przez zasiedzenie.

 14. Joanna

  Brak decyzji nie oznacza , ze decyzja nie została podjęta.
  Jestem w pełni odpowiedzialna za to co robię.

 15. Joanna

  Brak decyzji nie oznacza , Ze decyzji nie podjełam.
  Jestem w pełnie odpowiedzialna za swoje działanie

 16. Joanna

  Brak decyzji to też decyzja.
  Jestem w pełnie odpowiedzialna za swoje działanie

 17. Danuta

  Lekcja: zacząć pisać książkę

 18. Aga

  Świetne wideo, wręcz „napakowane” ważnymi lekcjami. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno dla każdego inne rzeczy będą najistotniejsze. To, co bardzo mocno przemówiło do mnie i myślę, że to najważniejsza (dla mnie) lekcja, to codzienne zapisywanie sukcesów. Uświadomiłam sobie, że za bardzo skupiałam się na celach długoterminowych i w ogóle nie doceniałam drogi, która mnie do nich doprowadziła. Przez to, że cele były odległe bardzo często gdzieś po drodze gubiłam zapał i czułam się zmęczona, a co gorsza – kiedy udawało mi się już osiągnąć cel, nagle wydawał się mniejszy, jakoś mniej znaczący. Od dziś zapisuję sukcesy – jednym z nich na pewno będzie obejrzenie tego materiału i wyciągnięcie z niego lekcji :)
  Druga lekcja, która dla mnie jest w pewien sposób powiązana z poprzednią, to konieczność pogodzenia się z przeszłością. Myślę że rozpamiętywanie porażek z pewnością wpływało na pomniejszenie radości z sukcesów, zwłaszcza jeśli cele były rozciągnięte w czasie. Ale to chyba też najtrudniejszy punkt do przepracowania dla mnie, jako perfekcjonistki. Zawsze gdzieś te porażki są z tyłu głowy.
  Jestem ogromnie wdzięczna za ten materiał. Dał mi dużo pozytywnej energii – jestem gotowa do działania.

 19. Agnieszka

  Kamila dziękuję za to czym się podzieliłaś. Lekcja 1. To brakowało mi motywacji żeby zacząć działać. Zrobiłam twoje 7 kroków i mam nadzje że ruszę teraz z miejsca. Lekcja 2. To że mamy w życiu czas testu i czas treningu. Każdy z nas doświadcza porażki i trudnych chwil w zyciu. Myślałam że tylko ja ponoszę porażki.

  Żałuję że konferencja już się odbyła i nie mogę wziąć w niej udziału. Czy dostępne są gdzieś materiały ?

 20. Anna

  1. Zmiany rozpoczynam od siebie, przejmuje odpowiedzialność za moje działania.
  2. Dbam o swój rozwój, inwestuje w swoje kompetencje.

 21. Monika

  1. Dlaczego mając wsparcie, dobry i łatwy start, konkretny plan – się nie udało?? Dlaczego i gdzie popełniłam błąd, że to wszystko runęło? Dlaczego za każdym razem gdy chce się odbić wszystko się sypię. Biorę za to wszystko odpowiedzialność i cały czas szukam w sobie przyczyny tych niepowodzeń i nadal nie wiem co robię źle :(
  2. Koniecznie doceniać swoje sukcesy, o nich cały czas pamiętać i je pielęgnować ;)
  3. Inwestowanie w swoje kompetencje, trudne, ale bolesne. Ja strasznie nie lubię zmian, a tutaj prawdą jest, że bez tego nie damy rady w dzisiejszych czasach.
  4. Koniecznie wyznaczanie sobie małych celów do osiągnięcia zaplanowanego sukcesu :).

 22. Wioleta

  Moje 2 lekcje:
  1. Tylko ja jestem odpowiedzialna za swoje życie.
  2. Unikanie podjęcia decyzji to też decyzja.

 23. Magda

  1.przestań się użalać nad sobą i rozpamiętywać przeszłość
  2. nie zrzucaj winy na innych bo też jesteś za wszystko odpowiedzialna
  3. zacznij wreszcie działać i przestań analizować porażki , pielęgnuj swoje sukcesy a z niepowodzeń wyciągaj wnioski

 24. Bogusława

  1. brak decyzji jest też decyzją
  2. nie rozpamiętywać przeszłości
  3. żyć tu i teraz

 25. Małgorzata

  1. zakończ toksyczne relacje
  2. brak decyzji,to też decyzja
  3. zaakceptuj przeszłość

 26. Ada

  Moje 2 ważne lekcje:
  – pielęgnuj ważne relacje, żeby nie znikneły!
  -brak decyzji to też decyzja! A często „zamiatałam” to gdzieś w zakamarki umysłu, żeby o tym nie myśleć.

 27. Wioletta

  1. Koniec filmu: wiesz czy robisz? Ja dużo wiem i należy w końcu wziąć się do roboty
  2. Przepracuj w końcu swoja przeszłość, pogódź się z nią i przeczytaj w końcu historię Marcina Kokoszki

 28. Monika

  Bardzo dziękuję za ten materiał, ponieważ dla mnie jest on niezwykle wartościowy. Zrobił na mnie największe wrażenie i wyciągnęłam z niego najwięcej spośród czterech udostępnionych.
  Moje lekcje z tego wideo to, m. in.
  1) NIGDY nie jest za późno na zmianę, na rozwój, na naukę, a rozpoczęcie czegoś nowego.
  2) Przypominanie sobie sukcesów jest niesamowicie motywujące i dodaje energii, której mi często brakuje.

  Pozdrawiam :)

 29. Dominika

  2 najważniejsze lekcje:
  -Skup się na swoich mocnych stronach, aby zdobyć w nich poziom mistrzowski.
  -Wytyczaj cele krótkoterminowe, realizuj je i celebruj swoje sukcesy kazdego dnia, pielęgnuj je i notuj :)

 30. Ela

  Kamila,
  dziękuję za te kroki, potrzebowałam takiego drogowskazu właśnie! :)
  Moje dwie ważne lekcje-
  1 – celebruj swoje sukcesy, te duże i również te małe!
  2 – wyciągnij ważne lekcje ze swojej przeszłości, zaakceptuj ją i idź dalej <3
  Jeszcze raz dziękuję!

  • Marzena

   Dziekuje Ci Kamila,

   Moje 2 lekcje po wysluchaniu nagrania:

   1. Mam sukcesy, o ktorych po prostu nie pamietam. Musze zapisac te przeszle i zapisywac na biezaco nowe – duze i male.
   2. Bardzo podoba mi sie podpowiedz, aby pielegnowac i inwestowac w moje mocne strony. Do tej pory uwazalam, ze nalezy pracowac tylko nad slabosciami.

   Mysle, ze te dwa punkty poprawia moja pewnosc siebie.

 31. Ania

  -Zrobic liste swoich osiagniec,
  -Wyznaczyc sobie krotkoterminowe cele

 32. Beata

  1.zakończ znajomość z toksycznymi osobami 2. Dziel działania na kawałki

 33. Zuzanna

  Moje niwe cele: Cieszyć się z małych sukcesów i zminimalizować kontakty z toksycznymi ludzmi. Dziekuje za nagranie!

 34. Zuzanna

  Cieszyć się z małych sukcesów i zminimalizować kontakty z toksycznymi ludzmi. Dziekuje za nagranie!

 35. Agnieszka

  Moje lekcje:
  1. Pogódź się z przeszłością- to co przydarzyło się w naszym życiu, było nam po coś potrzebne.
  2. Pielęgnuj swoje sukcesy zamiast rozpamiętywać porażki, a z porażek wyciągaj lekcje. Jeżeli nie będziesz działać nic się nie wydarzy,

 36. Marta

  Moje lekcje: budowanie pewności siebie i poczucia sprastwa to proces, praca; pogodzenie z przeszłością.

 37. Joanna Bankiewicz

  1. Pogódź się z przeszłością- to co przydarzyło się w naszym życiu, było nam po coś potrzebne a jeśli jest to dla Ciebie trudne, przepracuj to.
  2. Pielęgnuj swoje sukcesy zamiast rozpamiętywać porażek, z nich wyciągaj lekcje. Bez działania nic sie nie wydarzy. Wszystko dziala pod warunkiem, ze Ty zaczynasz działać.
  3. Zrób miejsce na nowe, zdrowe, służące Ci relacje. Żeby mogły pojawić sie nowe osoby w Twoim życiu, musisz pewne, toksyczne relacje zakończyć.

 38. Karolina

  Moje dwie lekcje :
  1. Skup się na tym co osiągnęłam do tej pory, ciesz się z tego
  2. Nie pozwol innym odebrać swoich marzeń :)

 39. Izabela

  Moje dwie lekcje
  1. Zrób najmniejszy możliwy krok,
  – cele realizuj tygodniowo,
  – podziel słonia na kawałki ;)
  – szybkie sukcesy pomogą mi się rozkręcić
  – mniejsze zadania są łatwiej osiągalne
  2. Posiadam już sukcesy !!!!
  – czas je zapisać np. ukończenie studiów wyższych do 40 -tki
  -moje dwie córki bardzo samodzielne i mądre
  – że po raz kolejny zaczynam życie bez mężczyzny obok ale wiem, że sobie poradzę

 40. venix

  lekcja pierwsza – przestudiuj swoje mocne strony i zobacz gdzie Cię prowadzą – w jaki zawód, jaką dziedzinę
  lekcja druga – przejmij odpowiedzialność – przeszłośc przeszłością ale widząc cel, chęci, potrzeby – jakie kroki mogę podjąć żeby sie do nich zbliżać nie czekając aż ktoś podsunie mi je pod nos:)

 41. MARTA

  Dwie lekcje:
  1.Żeby ruszyć do przodu muszę pogodzić się z przeszłością.
  2. Robienie z siebie ofiary nie pomoże mi w niczym budującym.

 42. MARTA

  Dwie lekcje:
  1. Pogodzić się z przeszłością.
  2. Nie robić z siebie ofiary.

  • Magda

   1) Brak decyzji to też decyzja
   2) Żyj tu i teraz, bo przeszłości nie
   zmienisz, a twoje jutro powstaje teraz.

 43. Marlena

  Moje ważne lekcje to takie aby przestać rozpamiętywać przeszłości – to co mi się wydarzyło, czemu tak się stało, dlaczego mam ciągle jakieś nieszczęścia po drodze, żyć tu i teraz,
  a dodatkowo zadbać o swoje otoczenie – odciąć się od toksycznych znajomości, osób które mnie demotywują, ciągle tylko narzekają.

 44. Kamila

  Dziękuję- przede wszystkim za inspirację i uzmysłowienie mi różnicy między tym gdzie jestem, a gdzie mogę być. Jako najważniejszą lekcję/zadanie z Twojego materiału video wynoszę:
  1* zdefiniować swoje mocne strony!!!
  2* jestem w 90% odpowiedzialna za to jak wygląda moje zycie! I tu… Szok miesza się z radością, a radość z nadzieją, nadzieję zastępuje siła i… od teraz działam Nic mnie nie zatrzyma! Pozdrawiam serdecznie

 45. Sisi

  1. Zaakceptuj przeszłość
  2. Weź odpowiedzialność za swoje życie

 46. Ewelina

  Witam:)
  pierwsza lekcja to: zakończ toksyczne relacje- to trudne, ale bardzo ważne!
  druga lekcja to: po wyznaczeniu celów krótkoterminowych i ich osiągnięciu, celebruj te sukcesy:)
  Dziękuję za ogrom wiedzy :)

 47. Alina

  jeśli nie podejmujesz żadnej decyzji to jest to również decyzja
  akceptuj przeszłość, zmieniaj przyszłość

 48. Alina

  brak decyzji to również decyzja
  akceptuj przeszłość, zmieniaj przyszłość

 49. Sara

  Moje lekcje z tego video:
  1. Wiesz czy robisz ?
  2. Zaplanuj jak pozyskać kompetencje potrzebne na poziomie mistrzowskim.

 50. Agnieszka

  Nagranie jest mega wartościowe, a słuchając go kilka razy za każdym razem słyszymy inaczej.
  Dla mnie na dziś ważną lekcją jest nie przejmowanie się opinią innych zawłaszcza w dobie internetu tu mamy często odczynienia z hejtem, nie każdemu musi się podobać to co robię i już.
  Druga lekcja to celebrowanie małych sukcesów i zapisywanie ich bo jak się na nie spojrzy z perspektywy roku to okazuje się że rok był całkiem udany.

  Bardzo polecam pracę z Dziennikiem, zwłaszcza osobom walczącym z systematycznością, pewnością siebie i całą mas innych rzeczy jest po prostu rewelacyjny:)

 51. Agnieszka

  Całe nagranie jest mega wartościowe, a słuchając go kilka razy za każdym razem słyszymy inaczej.
  Dla mnie na dziś ważną lekcją jest nie przejmowanie się opinią innych zawłaszcza w dobie internetu tu mamy często odczynienia z hejtem, nie każdemu musi się podobać to co robię i już, druga lekcja to celebrowanie małych sukcesów i zapisywanie ich bo jak się na nie spojrzy z perspektywy roku to okazuje się że rok był całkiem udany.
  Bardzo polecam pracę z Dziennikiem, zwłaszcza osobom walczącym z systematycznością, pewnością siebie i całą mas innych rzeczy jest po prostu rewelacyjny:)

 52. Joanna

  Każde zdanie wypowiedziane przez Kamilę w tym video jest wartością samą w sobie.
  Z tej skarbnicy trudno jest wybrać tylko 2 lekcje – dla mnie najważniejsze:
  1. Żaden awans nie przyjdzie przez zasiedzenie i tylko dlatego, że jesteś lojalna, zaangażowana czy że długo pracujesz. To za mało. Liczą się twoje mistrzowskie kompetencje.
  2. Z porażek masz wyciągać tylko wnioski, nie wolno ich rozpamiętywać. Codziennie wypisuj wszystkie małe sukcesy, ciesz się nimi i celebruj je. Bez tego nie ruszysz dalej.
  Dziękuję

 53. Justyna

  Dziekuje za material! Moje lekcje:
  1. Wiesz czy robisz?
  2. Trening/ egzamin: każdy z nas doświadczy wcześniej czy później trudności w życiu
  Dziekuje Kamila!

 54. Grażyna

  Lekcja pierwsza ,zaakceptować swoją przeszłość ,wyciągnąć lekcje na przyszłość ,nawet jak nie zawsze jest super to życie czegoś nas uczy ,lekcja dwa zacząć działać ,bo samo nic się nie wydarzy ,jak chcemy zmiany musimy na nią zapracować ,cieszyć się ze swoich sukcesów nawet z tych małych.

 55. Grażyna

  Lekcja pierwsza ,zaakceptować swoją przeszłość ,wyciągnąć lekcje na przyszłość ,nawet jak nie zawsze jest super to życie czegoś nas uczy ,lekcja dwa zacząć działać ,bo samo nic się nie wydarzy ,jak chcemy zmiany musimy na nią zapracować .

 56. Anna

  – żyj poniżej swoich dochodów i dbaj o swoje kompetencje (inwestuj w szkolenia i swój rozwój)
  – nie poddawaj się, jeśli spotkają Cię negatywne sytuacje, problemy. Zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo to, co robisz jest ‚głupie’ i ‚nieważne’. Idź dalej do przodu!

 57. Iwona

  Zawsze jest czas na nowy początek. Trudne momenty mogą nas wzmacniać. Mogą być impulsem do stworzenia nowego projektu, zmiany pracy, podjęcia trudnej decyzji, która może stać się początkiem czegoś pozytywnego.

  Stabilizacja finansowa pozwala łagodniej zderzyć się z rzeczami na które nie mamy wpływu.
  Budowanie wiary we własne siły jest procesem. Jest ciężką pracą, ale jest to praca, którą można wykonać.

  Jest TEST, potem przychodzi TRENING

  Celebruj swoje sukcesy każdego dnia, inaczej nie będziesz świadoma swoich atutów.

 58. Marta

  Moje wyciągnięte lekcje to:
  *Życie się nam nie przytrafia – Przejęcie odpowiedzialności, weryfikuj swoje zachowanie, swoje postawy. Szukaj przyczyny w lustrze.
  *Lista swoich osiągnięć, pielęgnuje skcesy (każde!).
  *Twoje mocne strony, pielęgnuj je.
  Kamila fajnie że dzielisz się tym wszystkim❤

 59. Kinga

  to by działać. Bardzo dużo filmików słucham zarówno Twoich Kamilo jak i na temat diety, pracy , aktywności fizycznej, ale za mało działam, albo czasami nie robię tego kroku, nie wprowadzam wiedzy w czyn, tylko dalej słucham……..
  drugi to – wyznacz cele – często nie wiedziałam jak się za nie zabrać, albo ich nie było, albo były jak z kosmosu, czasami wyznaczałam wytrwałam tydzień, może 2 i wracałam do ,,normalności”.
  Twoja historia zawstydza mnie, jednocześnie dodaje sił i motywuje…..
  Gratuluje tej drogi i dziękuję za podzielenie się doświadczeniem i wiedzą.

 60. Aleksandra

  Przejąć odpowiedzialność za swoje życie ,świadomie i samodzielnie podejmować decyzje. Inwestować w swój rozwój poprzez dokształcanie się. I najważniejsze, co przychodzi mi z trudem cieszyć się z osiągniętych celów, nawet tych małych.

 61. Aneta

  Moje dwie ważne lekcje :
  1. Pogódź się ze swoją przeszłością. Czasu nie cofniesz. Przestań rozpamiętywać, niepotrzebnie wracać do tego co było, wyciągnij z tego lekcje i traktuj to jako coś co Ciebie wzbogaciło.
  2. Życie niczego nie przyniesie Ci w prezencie, dlatego musisz zapiepszać na swój sukces. Wytyczaj cele krótkoterminowe, kontroluj ich realizacje oraz celebruje ich wykonanie.

 62. Kasia

  1. Uwierz w siebie, wzmacniaj mocne strony zamiast skupiać się na słabych.
  2. Zostaw przeszłość za sobą.

 63. Ewelina

  Moje 2 ważne lekcje:
  1. Zycie mi się nie przytrafia. To ja mam proaktywnie działać by mieć takie życie jakie chcę.
  2. Biorę odpowiedzialność za swoje życie, Nawet, gdy przytrafia mi się coś trudnego, to w jakimś stopniu się do tego przyczyniłam.

 64. Ania

  1. Pielęgnuj nawet najmniejsze sukcesy. Nigdy tego nie robiłam zawsze tylko porażki to mi się nie udało tamto się nie udało.
  2. Nie rób z siebie ofiary i przejmij odpowiedzialność za swoje życie. A ja ostatnio byłam straszna maruda i tylko jeczalam że ktoś ma lepiej niż ja, że skoro od dzieciństwa nie miałam szansy i możliwości jak inni to teraz też mi się nie uda.
  Dziękuję za cenne rady, zupełnie zmieniam myślenie o życiu dzięki pani.

 65. Sylwia

  1. PATRZ W LUSTRO – życie samo się nie przytrafia
  2. DZIAŁAJ – rozwijaj mocne strony, celebruj sukcesy, wytyczaj cele

 66. Ada

  Dziękuję Kamilo za fantastyczny materiał. Jak zawsze niezwykle wartościowy przekaz.
  Moje dwie lekcje (z wielu) to:
  – zaakceptuj swoją przeszłość;
  – nagradzaj się za każdy sukces.
  Mam już od dłuższego czasu i dziennik sukcesu jak również nawet zrobiłam w tym celu piękny słoiczek, ale zapominam wciąż aby go uzupełniać. :)

 67. Ewelina Bożyk

  Dwie ważne lekcje nad którymi muszę popracować najbardziej to:
  1. Zakończyć toksyczne relacje, zrobić miejsce na budowanie nowych zdrowych, wzmacniających relacji
  2. Dzielić zadania na bardzo małe cele krótkoterminowe, określone w czasie i ambitne i celebrować te małe sukcesy w drodze do osiągnięcia dużego celu
  Dziękuję Kamilo za te materiały, ja już jestem po szkoleniu stacjonarnym z budowania wewnętrznej siły, ale każdy taki materiał jest dla mnie bardzo cenny
  Pozdrawiam serdecznie

 68. Dora

  1.brak decyzji jest decyzjsą
  2. Małe kroki=wielki efekt

 69. Anna

  1. Zaakceptować przeszłość.
  2. Wyznaczać krótkoterminowe, małe cele.
  3. Realizacja celu krótkoterminowego to sukces.

 70. Anna

  1. Zaakceptować przeszłość.
  2. Wytyczać małe, krótkoterminowe cele.
  3. Realizację celu krótkoterminowego traktować jako sukces.

 71. Agnieszka

  1. Brak decyzji to decyzja.
  2. Małe kroki, wszystko po kolei.

 72. MILENA

  1. Małe kroki mają duże znaczenie.

  2. brak decyzji jest także decyzją.

 73. Anna Gacparska

  Dwie lekcje , które wyniosła to
  -uświadomienie sobie swoich sukcesów, myślałam, że nie mam żadnych
  -wytyczanie celów krótkoterminowych, uff przecież to jest to
  Bardzo dziękuję. Czuję duże wzmocnienie- wiedza to potęga, Ty pomagasz mi ją zdobywać.

 74. Kasia

  Dziękuję za cenne wskazówki!
  Przez ten materiał zrozumiałam bardzo dużo i co najważniejsze dostrzegam teraz rzeczy z zupełnie innej perspektywy. Często robiłam z siebie ofiarę, że to mi nie wychodzi, że mam pecha, że tego nie potrafię, że nie dam rady… zrozumiałam, że to ja w pełni powinnam wziąć odpowiedzialność za moje życie, nie mogę się nad sobą użalać, muszę działać, rozwijać moje mocne strony, pasje, nawiązywać nowe , wartościowe znajomości i cieszyć się życiem. Okazuję się, że z moimi mocnymi stronami nie jest tak źle, jak myślałam… Muszę jedynie nauczyć się jak je odpowiednio wykorzystać :)
  Dziękuję !!!

 75. Anna

  Wziecie odpowiedzialnosci i zakończenie relacji z osobami toksycznymi to chyba 2 najważniejsze rzeczy, ale tak na prawdę do dużo innych wartościowych dotarło do mnie też ;)

 76. Ola

  Dwie najważniejsze lekcje dla mnie na dzień dzisiejszy to:
  1. Przejąć odpowiedzialność za swoje decyzje. Dziękuje za uświadomienie mi, ze brak decyzji to też jest decyzja!
  2. Ograniczyć kontakt z toksycznymi (co gorsze bliskimi) osobami.
  Dziękuje i czas na zmiany!

 77. Maria

  Ja muszę skupić się na swojej edukacji i wykorzystywać obecną sytuację :)

 78. Ina

  1. Bede sie cieszyc z kadego kroku, nawet tego najmniejszego, ktory przyblizy mnie do mojego celu, jaki jest moj rozwoj.
  2. Pielgnuje wazne dla mnie relacje. Stawiam granice wampirom energetycznym lub ich eleminuje.

 79. Ina

  1. Bede sie cieszyc z kadego kroku, nawet tego najmniejszego, ktory przyblizy mnie do mojego celu, jaki jest moj rozwoj.
  2. Pielgnuje wazne dla mnie relacje. Stawiam granice wampirom energetycznym lub ich eleminuje.

 80. Renata

  Lekcja numer jeden, to zaakceptowanie swojej przeszłości. Natomiast numer dwa, to wytyczenie celów krótkoterminowych (np. tygodniowych) oraz celebrowanie chwili po ich osiągnięciu.

 81. Anna Dębkowska

  Moje lekcje do zapamiętania z tego nagrania to:
  – zacznę pracować nad unikaniem wysyłania komunikatów agresywnych, następnie to zachowanie zacznę egzekwować od innych ludzi.
  – zamiast karmić się złością, zacznę działać

 82. Joanna

  Po pierwsze mam przesunąć akcent z My na Ja. To trudne … i nie spotka się z akceptacją … Po drugie toksyczne relacje same znikną, jeśli zastosuję, to co po pierwsze. Tyle, że wszystko to bardzo bolesne …

 83. Monia

  Zaczynam działać!!!
  Kamila, dziękuje !

 84. Ewa Szyszka

  Zakończenie toksycznych znajomości ….zawsze tak robiłam ale jak usłyszałam to od Ciebie Kamilo utwierdziłam się w tym że dobrze robię

 85. Honorata

  Pierwszą ważną rzeczą jaką wynoszę z nagrania to ” zakończ relacje toksyczne”, wiem, że to one ciągną mnie w dół..
  Drugą rzeczą o której przypomniałaś mi i która jest dla mnie ważna, to „inwestowanie w swoje kompetencje „, przecież chcę iść na kolejne studia..
  Dziękuję.

 86. Monika

  1. Przeanalizować wiecej siebie niż innych. Nie bez powodu powtarzały się pewne schematy.
  2. Wiesz czy Robisz . Wiem już sporo, ciągle gdzieś brakuje odwagi do odważnego działania, bo może plan nie jest jeszcze zbyt doskonały, może jeszcze brakuje mi wszystkich kompetencji. A jednak po dzisiejszej lekcji od Ciebie Kamila, decyduję się działać. Nie będzie to doskonałe działanie, ale będzie ! Zgodnie pkt. nr 1 – wypisałam małe cele -realne, ambitne, w określonym czasie.

  Dziękuje !*

 87. Gosia

  Najwyższy czas, aby:
  1. uwierzyć w swoją siłę oraz wpływ na swoje życie,
  2. koniecznie skupiać się na swoich sukcesach i mocnych stronach, a nie na upadkach.

 88. Natalia

  1. Zaakceptuj przeszlosc
  2. Male kroki sie licza

 89. Anna

  1. zaakceptuj to, czego już nie możesz zmienić i skup się na jakości swoich kompetencji i relacji
  2. nie czekaj – działaj, metodą małych kroków, nawet bardzo powoli, ale do przodu.

 90. Agnieszka

  Moje dwie ważne lekcje z tego wideo:
  1. Zwracaj uwagę na ludzi, lecz najpierw zweryfikuj własne zachowanie.
  2. Nie narzekaj, ale weź się do pracy i podejdź do życia odpowiedzialnie :)

 91. Basia

  Odszukałam swoje mocne strony i wypisałam je na kartce. Okazało się, że mogę je rozwijać i nadal to robię. Dziękuję Ci Kamila.

 92. Patrycja

  Nauczyłam się patrzeć na każdą sytuację nie z perspektywy ofiary „mi się przytrafia”, a z perspektywy osoby, która ma wpływ na rzeczywistość. Przejmuję odpowiedzialność za swoje życie, kontakty z innymi, sytuację, w jakiej się obecnie znajduję.
  Uczę się także patrzeć na siebie trochę bardziej przychylnym okiem, zauważać swoje sukcesy (nawet te malutkie) i je celebrować. :)
  Dziękuję, Kamila, za te lekcje.

 93. Iwona

  Jedna z najważniejszych rzeczy było ze ni uświadomiłaś ze brak decyzji to również decyzja, brak reakcji to również reakcja!!!!! Niby wiedziałam ale nie analizowałam tego.
  Druga ważna rzeczą: usunęłam toksycznych ludzi z otoczenia a tych co nie mogłam usunąć (rodzina), ograniczyłam do minimum! Mam się z tym fantastycznie! Dziękuje ze jesteś Kamila i dziękuje ze dzielisz się tym wszystkim ❤️.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?