Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

2 173 komentarze
 1. Marta

  1. Zacznij inwestować w siebie aby podnosić s swoje kompetencje
  2. Pielęgnować swoje sukcesy

 2. AGNIESZKA

  1. Zaakceptować swoją przeszłość
  2. Pielęgnować swoje sukcesy

 3. Agnieszka

  Moje lekcje:
  – rozwijaj kompetencje i mocne strony
  – działaj małymi krokami

 4. Urszula Ulman-Mrozek

  Moje dwie lekcje :
  1.Koncentruj się na swoich mocnych stronach i rozwijaj się
  2.Ciesz się drogą do celu

 5. Anna

  1. muszę się pogodzić z przeszłością bo na nią nie mam wpływu i na to co mnie spotkało ale mam wpływ na swoją przyszłość- mam moc sprawczą
  2. doceniaj siebie i swoje sukcesy nawet te najmniejsze
  3. nic samo się nie wydarzy jeśli temu nie pomogę – zacznij działać

 6. Katarzyna

  Moje dwie najważniejsze lekcje to:
  1. Pogodzenie – pogodziłam się z tym, że zakończyłam związek, w którym cierpiałam.
  2. Wzięcie odpowiedzialności za siebie, swoje życie – przestałam z męczennictwem i przestałam widzieć winę w innych czy w sobie, wybaczyłam, odpuściłam i wzięłam odpowiedzialność za swoje decyzje.
  Dziękuję

 7. Justyna

  „Wiesz czy Robisz ?” Niby takie oczywiste, a tak bardzo dziś ze mną zarezonowało – dziękuję :) „Pielęgnuj sukcesy” np.zdałam prawo jazdy za 1 razem i nigdy nie doszłam do tego, że to sukces :D super nagranie!

 8. ELA

  Witam, pielęgnacja mocnych stron czyli pnk 4 i 7 – wytyczać krótkoterminowe cele

 9. Sonia

  Moje 2 najważniejsze lekcje po obejrzeniu video:
  – WIESZ CZY ROBISZ? Grunt to działanie, sama wiedza co powinnam zrobić na mnie nie zarobi.
  – INWESTOWANIE W KOMPETENCJE. Nie przejadę całego życia zawodowego jedynie na ukończonych studiach, muszę podnosić swoje kompetencje, ale przede wszystkim muszę wiedzieć, jakie kompetencje są mi potrzebne.

 10. olga

  Moje lekcje:
  1. Inwestuj w swoje kompetencje: sporządziłam listę kompetencji, które muszę poprawić
  2. Wytyczyłam cele na tydzień i kolejny, wszystkie notatki sporządzam w dzienniku kobiety niezależnej

 11. Marcelina Król

  Warto zacząć od:
  Punkt 5: zakończyć toksyczne relacje
  oraz
  Pielęgnowanie wdzięczności, mocnych stron i zadbanie o siebie :)
  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

 12. Gosia

  Witam, bardzo dobre video, wysłuchałam wbrew pozorom z wielką odkrywczością, choć zdawało mi się, że temat bardzo mi znany.
  Najważniejsze dla mnie lekcje to:
  – twoje mocne strony i późniejsze ich pielęgnowanie
  – wytyczanie celów krótkoterminowych i działanie.
  Bardzo dziękuję za profesjonalny przekaz myśli,
  pozdrawiam serdecznie.

 13. Dorota

  1. Pogodzić się z przeszłością i jej nie rozpamiętywać.
  2. Zakończyć relacje z toksycznymi ludźmi, którzy odbierają nam siłę, nawet, jeżeli jest to ktoś z rodziny.

 14. Sylwia

  Witaj Kamila,

  Dziękuje ci bardzo za ten materiał. Od ostatnich 3-4 miesięcy z ogromna chęcią i zainteresowanie czytam maile od ciebie i słucham twoich podcastów, które dają mi ogromna motywacje do działania!

  Jedna ważna rzecz dla mnie – jeśli chcesz osiągnąć cel to pracuj małymi kroczkami nad krótkotrwałym celami, które doprowadzą cię na końcu do osiągnięcia tego wielkiego celu. Tak oczywiste a jednak do tej pory nie wprowadzone w życie.

  Druga ważna rzecz – doceń się i uświadom sobie jak wiele sukcesów masz już za sobą! Pudełeczko stworzone i regularnie będą wpadać tam fiszki z sukcesami. Rewelacyjny pomysł :)

  Pozdrawiam i dziękuje, że dzielisz się swoją wiedzą, Kamila!

 15. Ola

  Najważniejsze lekcje to:

  1. Świętuj małe sukcesy, ciesz się drogą do realizacji dużego celu.
  2. Wiesz czy robisz? Wiem… ale od dziś robię! :)

  Dziś ogarniam słoik z sukcesami :)

 16. Beata

  1. Miej cel
  2. Zerwij ze stereotypami polskiego społeczeństwa

 17. Agata

  1. Pielęgnować mocne strony
  2. Działać !!!

 18. Agnieszka

  2 lekcje.
  1. Zacznij inwestować w siebie aby podnosić s swoje kompetencje a nie czekaj aż firma Cię wyszkoli.
  2. Pielęgnuj swoje sukcesy

 19. Ewelina Brzezina

  Bardzo dziękuję za ten materiał. Żądło piszę coś w internecie, ale ostatnio postanowiłam zmienić swoje życie a nie tylko ciagle edukować się jak stać się lepszym.
  I z rad moja pierwsza lekcja to: nie ważne ile wiesz, ważne ile robisz.
  Druga to pomysł na zapisywanie małych codziennych sukcesów – dawno nic nie zaczęło mi tak bardzo podnosić, utraconej jakiś czas temu, swojej wartosci, poczucia sprawczości.
  Robicie naprawdę świetna robotę :)

 20. Bogusia

  Moje dwie lekcje:
  1. Nie zmienię swojej przeszłości. Zaakceptuję i pogodzę się z nią.
  2. Odszukam, odkopie swoje mocne strony (te zapomniane, a jednak ważne) i będę je pielęgnować i strzec.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?