Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

[konferencja online już się odbyła]

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 512 komentarzy
 1. Malgorzata

  Pierwsza najważniejsza sprawa,to zakończyć toksyczny zwiazek.Druga to wytyczyć cel i konsekwentnie podjąć się jego realizacji

 2. marta.zommer

  2 najcenniejsze lekcje:
  1. Unikać toksycznych związków,otaczać się ludźmi dużymi mentalnie.
  2. Inwestuj w swoje kompetencje, ciągle się dokształcać,rozwijać,podnosić umiejętności

 3. Kasia

  Do zapamietania:
  1. Nie umniejszać swoich sukcesów.
  2. Unikać toksycznych ludzi, którzy ciągną w dół czytaj: mój ojciec, który całe życie mi powtarzał że i tak mi się w życiu nic nie uda więc szkoda mojego wysiłku. Dziś już umiem, mu powiedzieć że mam inne zdanie ale dzieciństwo i młodość było ciężkie.

 4. Sabina

  Dziękuję za wideo.Moje wnioski to : 1.Doceniać swoje sukcesy .2.Być asertywna.3.Podzielić cele długoterminowe na krótkoterminowe.

 5. Kasia

  Dziękuję, bardzo dziękuję :-)
  Zapisuję swoje sukcesy – nie wiedziałam, jakie to trudne.
  Spróbuję przejąć odpowiedzialność za własne życie – a to jeszcze trudniejsze,

 6. Magdalena

  Najważniejsze lekcje to:
  1. Nie skupiać się na rozpamietywaniu przeszłości tylko zająć się teraźniejszością i przyszłością.
  2. Podzielić cele długoterminowe na konkretne cele krótkoterminowe.

 7. Agata

  1. Nie zazdrościć innym.
  2. Nie żyć przeszłością.

 8. Aga

  1. Nie ogladaj się za siebie, idź do przodu. Każde przeżycie jest po coś.

  2. Ciesz się ze swoich małych i dużych sukcesów i zacznij walczyć o siebie.
  Dziękuję Kamilo. Wszystko o czym mówisz jest oczywiste w momencie gdy ktoś ci o tym powie:)

 9. Dominika

  Moje najważniejsze dwie lekcje to :
  1) budować swoją wewnętrzna sile w oparciu o moje sukcesy, rozwój kompetencji mistrzowskich i kontakty ze sprzyjającym środowiskiem
  2) w sposób odpowiedzialny, regularny konsekwentny określać i realizować moje cele

 10. Marta

  Moje wnioski:
  1. To ode mnie zależy jak będzie wyglądało moje życie.
  2. Marta, nie snuj marzeń tylko STANOWCZO REALIZUJ SWOJE CELE!! :)

 11. Elwira

  1. Celebrowanie małych sukcesów.
  2. Odnalezienie moich mocnych i pracowanie nad nimi.

 12. Klaudia

  1. Nie muszę przyjaźnić się z osobą, która mnie rani, lekceważy, spławia, nawet jeśli trwa on bardzo długo (już 10 lat).
  2. Mogę przestać rozpaczać nad trudnym dzieciństwem pełnym przemocy i zacząć żyć tu i teraz.

  • Klaudia

   1. Pielęgnuję każdy sukces, także ten najmniejszy (słoiczek stoi już na nocnej szafce ^^).
   2. Nie przejmuję się tym, co mówią o mnie inni. Jestem odpowiedzialna za swoje życie, wytyczam swoje cele, które konsekwentnie realizuję, a porażki są dla mnie ważnymi lekcjami.

   Jedziesz Bejbe!

 13. Aga

  1.pielegnowac mocne strony
  2.celebrowac male sukcesy

 14. Joanna

  1. Pracowitość
  2. Ciągły rozwój bez wymówek

 15. Monika

  Moje ważne lekcje:
  1. Świętuj sukcesy, wyciągaj wnioski z porażek.
  2.Inwestuj w swój ciągły rozwój.
  Kamilo, cudownie że jesteś

 16. Elzbieta

  nie tak ważne jest co wiesz, tylko to co robisz.
  dostrzegaj swoje sukcesy

 17. Marlena

  Dwie najważniejsze lekcje z wideo:
  1. Pielęgnuj swoje sukcesy- na porażkach się nie skupiam, bo nauczyłam się że to droga donikąd, jednak do tej pory sukcesów nie pielęgnowalam. Pora to zmienić!
  2. Druga lekcja to wzięcie odpowiedzialności. Myślę że mimo iż teoretycznie to wiem to jeszcze zdarza mi się tej odpowiedzialności nie brać. Widzę że to bardzo ważne, by nie szukać winy gdzieś obok, tylko popatrzeć na siebie. Nie zmieniać ludzi, tylko siebie i swoje podejście

 18. Natalia

  1. Odciąć się od toksycznych ludzi
  2. Wzmacniać swoje mocne strony a nie słabe

  • Maria

   1.Znalezć odwagę ,aby zmienić wyniszczającą relację i iść dalej . 2.Szlifować swoje kompetencje ,to inwestycja na lepsze jutro. pozdrawiam:)

 19. Anna

  Bardzo dziękuję za kolejne świetne video i cenne porady od osoby, która przeszła wyboistą drogę, aby być w tym miejscu, w którym jest. Podziwiam i szanuję.
  Cele zawsze sobie wytyczałam, bez nich nie umiem iść do przodu, bo czuję, że coś nie ma większego sensu, natomiast nigdy nie umiałam (chyba nadal nie umiem) celebrować swoich sukcesów, po prostu je bagatelizuję i zapominam. Wszelkie potknięcia natomiast traktuję jako porażki i zbyt długo rozpamiętuję. To jest dla mnie lekcja do przerobienia: 1. skupiać się na dobrych stronach, nie rozpamiętywać porażek
  2. prowadzić dziennik sukcesów.
  Pozdrawiam ciepło

 20. Krystyna

  Moje dwie najważniejsze lekcje:
  – inwestuj w swoje kompetencje
  – działaj, bez działania nic się nie wydarzy

  • Angelika

   Bardzo dziękuję za te video!
   Najważniejsze lekcje?
   1) Przejmij odpowiedzialność za swoje życie – bo mogę! bo nikt tego za mnie nie zrobi
   2) Rozwijaj mocne strony

 21. Anna

  1)Lista sukcesów
  2) Inwestowanie w swoje kompetencje

 22. Marlena

  Moje dwie ważne lekcje:
  1. Codziennie rób listę swoich sukcesów, ciesz się nimi i pielegnuj je!
  2. Skup się na swoich mocnych stronach, wykorzystuj je w swojej codzienności, pozwól by jeszcze bardziej rosły.

 23. Natalia

  To straszne jak nasze myśli mają ogromny wpływ na nasze życie. Gdyby działanie mogło nam tak łatwo przychodzić jak osobista krytyka i podcinanie sobie skrzydeł gdy tylko marzenia chcą być urzeczywistnione
  No nic trzeba wkoncu kopnąć ten tyłek i ruszyć się z miejsca 😉
  Będę potrzebowała Pani pomocy…

 24. Basia

  1. Małe cele, planowanie , kontrola oraz celebrowane
  2. Pielęgnowanie sukcesów, nawet tych małych, tak aby wzrastać.

 25. Aneta

  Dzisiejsze nagranie uzmysłowiło mi wiele…. W głowie kotłuje się wiele myśli. Jeżeli mam wymienić tylko dwie lekcje to na pewno będą to:
  1. Celebrowanie swoich sukcesów, bo do tej pory wałkowałam porażki.
  2. Nie musisz realizować scenariusza na życie, który piszą dla Ciebie inni. Przecież to mogę życie, a oni mają swoje…. Nie muszę robić tego, co oczekują inni. Ich opinia na mój temat to ich punkt widzenia. Ja o sobie wiem najwięcej. Wow, to takie oczywiste, ale dla mnie to olśnienie!
  Dziękuję za te lekcje! Chciałabym zacząć działać i uratować siebie!

 26. Ewelina

  1. Celebruj sukcesy
  2. Wytyczaj cele krótkoterminowe
  Jeśli się realizuje pozostałe z 7 pkt a te powyżej pomija to występuje zjawisko braku świadomości sukcesu 🙂

 27. Anna

  Witam
  Kiedyś to już u Kamili słyszałam celebruj swoje sukcesy i … tylko usłyszałam niestety. Po dzisiejszym video wiem jakie to dla mnie ważne i jestem przekonana, że właśnie to pozwolić mi bardziej uwierzyć w siebie. druga lekcja wypływa z pierwszej a mianowicie WIESZ CZY DZIAŁASZ. Super, wiedziałam, ale nie działałam. To nic, że dziś nie jest Nowy Rok , że nie jest poniedziałek, początek miesiąca, ale właśnie dziś zacznę DZIAŁAĆ. Dziękuję słuchałam z ogromną przyjemnością i możesz być pewna Droga Kamilo, że jeszcze do tej konferencji wrócę. DZIĘKUJĘ

 28. MONIKA

  Dwie kekcje:
  1. Przejmij odpowiedzialność – uznaj swoją siłę i swój wpływ; ja żyję-działam a nie życie mi się przytrafia.
  2. Lekcja kombo pt. listy i działanie (tj.lista sukcesów, mocnych stron, celów – wzmacnianie, doskonalenie, realizowanie)
  Kamila, dziękuję :)
  Teraz nie tylko wiem, ale wiem i robię :)

 29. Karolina

  Można Jeszcze odebrać te bonusowe nagranie?

 30. Beata

  Moje dwie ważne lekcje z dzisiejszego wideo to:
  – inwestuj w swoje kompetencje – by cały czas podnosić swoje kwalifikacje
  – by codziennie robić listę sukcesów
  Dziękuję!

 31. Magdalena

  1. Ustalić czego się tak na prawdę boję, że nie działam ku zmianie.
  2. Zaakceptować to, że jestem osobą sprawczą, że ta”siła” jest we mnie, nikt mi jej nie zabrał czy odebrał i że mogę na sobie polegać, a najlepiej to zobaczę i uwierzę w to stawiając sobie i realizując małe cele krótko terminowe nagradzając się za ich wykonanie.

 32. Joanna

  1. Wyznaczać cele i je realizować.
  2. Zakończyć relacje, które nie pozwalają się rozwijać

 33. Maria

  Malymi krokami do osiagania duzych celow i celebrowanie sukcesow.
  Jestem w trakcie pracy z dziennikiem coachingowym, dzisiaj mialam niezla zagryzke na jedym cwiczeniu. Ale musze powiedziec ze podoba mi sie systematyczna praca nad soba, Bardzo dziekuje Kamila za tworzenie tych wszystkich cennych pomocy!

 34. Katarzyna

  Dziękuję!!! Każdy z tych siedmiu punktów to lekcje, o których wiem, ale nie robię. Zatem dwie w tym momencie niezwykle dla mnie ważne:
  1. Lista osiągnięć i codzienne dopisywanie
  2. Kończenie toksycznych relacji.

 35. Marta

  Dzisiaj nie poszłam do pracy. Po prostu jestem tak tam wykorzystywana, że godzin w dobie mi brakuje, żeby się wyrobić we wszystkich terminach. Rano powiedzialam do męża, że chciałabym zmienić pracę, na taką w której nie byłabym tak wykorzystywana ale nie wiem jak to zrobić. I trafiłam na Pani relację, z której dowiedziałam się, że moja niska samoocena, ciągłe wracanie do przeszłości, brak asertywności doprowadziło mnie do tego miejsca gdzie jestem. Teraz mam nadzieję, że zacznę stawiać małe cele a nie od razu duże, z których nic nie wychodzi i dążyć do tego żeby się spełnić. Rano nie widziałam dla siebie sensu istnienia a teraz zapaliła się lampka ogromnej nadzieji, że postaram się i zrobię wszystko, żeby mi się udało. Czyli dobrze wyszło, że nie mialam siły żeby pójść do pracy.

 36. Anna

  Dwie lekcje to:
  1. Cieszyć się z sukcesów.
  2. Wyznaczać cele i je realizować.

 37. Katarzyna

  Bardzo dziękuję za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. To na czym chciałabym się teraz skupić i co uświadomiło mi to wideo to:
  1. Celebrowanie nawet tych małych sukcesów-nigdy tego nie robiłam, mało tego po wszystkim zawsze stwierdzałam że „udało się” bo… i tu tysiąc argumentów głupich… już wiem
  2. Wytyczanie małych celów.. dom buduje się cegła po cegle do dachu nie stawia się od razu dachu.. w życiu też tak jest.. ale jakoś zawsze chciałam postawić dach.. i ciekawe dlaczego nie chciał ustać🤔
  3. Swoje mocne strony… o tak… zapomniałam że mam…bo przecież to nic takiego.
  Cieszę się, że Kamilo Ciebie znalazlam.
  Może jednak uda się przed 40 wprowadzić zmiany.. Czasu mało- 3 miesiące… ale z drugiej strony.. To 14 tygodni.. Nie tak mało 😊
  Pozdrawiam

 38. MAGDALENA

  Wszystkie lekcje ważne, najtrudniejsze dla mnie to: 2.Przejęcie odpowiedzialności i 5.Zakończenie toksycznych relacji – a z ogólnych rad- świętuj, doceniaj- zazwyczaj tego nie robię, no i sławne” działaj”- bo głowa już mądrością zapełniona, tylko zaaplikowaćwiedzę w życie trzeba :)

 39. lisa

  małe cele
  sukcesy

 40. Ksenia

  Dla mnie dwie ważne lekcje wynikające z tego wideo to;
  1. doceniać siebie i swoje małe sukcesy, sukcesy celebrować za każdym razem, bez umniejszania swojej roli i bez „magicznego” stwierdzenia „udało się”.
  2. koncentrowanie się na swoich mocnych stronach i rozwijanie ich poprzez podnoszenie swoich kompetencji.

 41. Natalia

  1. Celebrowanie sukcesów, nawet tych niepozornych.
  2. Wyznaczanie małych celów które pomagają zdobyć duży cel

 42. Dominika

  1, Poznanie siebie i życie w zgodzie ze sobą, koncentrując się na tym co we mnie najlepsze.
  2. Ciągłe inwestowanie w siebie – swój rozwój, poszerzanie swoich kompetencji.

 43. Aleksandra

  Bardzo ciężko wybrać tylko dwie lekcje, ponieważ cały materiał jest ogromnie wartościowy, ale gdyby miały to być dwie lekcje, od których uważam powinnam zacząć przewartościowanie swojego sposobu myślenia, to wybrałabym pielęgnowanie sukcesów (a z porażek wyciąganie wniosków bez rozpamiętywania) oraz wyznaczanie celów krótkoterminowych i cieszenie się z drogi w dążeniu do celu. Pozdrawiam serdecznie

 44. Barbara

  Przede wszystkim lista sukcesów i urwanie kontaktu z ludźmi ciągnącymi mnie w dół. Obie te rzeczy są dla mnie trudne. Dziękuję za motywację.

 45. Ewa

  2 lekcje: 1. Przy dużych celach, stwórz mapę myśli i każdego tygodnia realizuj jedno zadanie. 2. Sprawdź, jakie masz talenty.

 46. Anna

  Pani Kamilo, dziękuję za to wideo i wiedzę, którą się Pani dzieli. Często zdajemy sobie sprawę z tzw. ‚oczywistych oczywistości’, ale nie przekładamy tego na konkretne działanie w naszej codzienności. Po obejrzeniu materiału jak wspomniane wideo, otwierają się oczy i rośnie się w siłę do zmian na lepsze.
  Dwie lekcje dla mnie:
  1. Weryfikacja swojej sprawczości bez negatywnej autokrytyki
  2. Nasze życie to 10% tego, co nam ‚się przytrafia’, a 90% to to, co robimy w ramach odpowiedzi na tę sytuację

  Pozdrawiam serdecznie.

 47. Paulina

  Droga Kamilo,
  od kilku miesięcy śledzę Twoje filmiki, czytam twoje książki i dziękuje, że dzielisz się wartościową wiedzą.
  Moje dwie najwalniejsze lekcje:
  1) muszę pogodzić się ze swoją przeszłością i zaakceptować, że to co się wydarzyło nie działo się bez mojego udziału
  2) inwestowanie w siebie i rozwój swoich kompetencji
  Dziękuję
  Pozdrawiam
  Paulina

 48. Anna

  Droga Kamilo, od kilku miesięcy śledzę Twoje filmiki, czytam twoje książki i od jakiegoś czasu pracuje nad dwoma najważniejszymi dla mnie A właściwie najtrudniejszym punktami o których wspominałaś w tym filmiku- muszę pogodzić się ze swoją przeszłością i zaakceptować że to co się wydarzyło nie działo się bez mojego udziału i muszę za to wziąć pełną odpowiedzialność.
  Dziękuję że nagrałas ten filmik.
  Pozdrawiam

 49. Emilia

  Dziękuję za to wideo, było jak zwykle pełne konkretów!
  Dla mnie ważne jest ćwiczenie z zapisywaniem swoich sukcesów oraz ważność bycia osobą asertywną.

 50. Barbara

  Dziękuję 😊
  1 lista swoich osiągnięć
  2 Inwestycja w swoje kompetencje

 51. Małgorzata

  Witam serdecznie.
  Trudno mi wybrać tylko dwie lekcje z tego wideo, ale może skupię się na tym co najtrudniejsze do zaakceptowania:
  1. Nic samo się nie dzieje. Zarówno sukcesy jak i porażki są efektem naszych działań, bądź zaniechań.
  2. Nie spoczywaj na laurach. Bądź w ruchu jak rekin. Ucz się i rośnij dzięki temu w siłę.

  Dziękuję

 52. Marta

  Dziękuję za ten film. Wiele wnosi a to co najwazniejsze to aby 1. Zrobić listę sukcesów…bo mam ich sporo a biczuje się ze tak mało zrobilam 2. Zrobic listę brakujących kompetencji i zaplanować w czasie ich realizację

 53. Beata

  Moje dwie ważne lekcje wynikające z tego wideo to;
  1. doceniać siebie i swoje małe sukcesy, sukcesy celebrować za każdym razem, bez umniejszania swojej roli i bez „magicznego” stwierdzenia „udało się”.
  2. koncentrowanie się na swoich mocnych stronach i rozwijanie ich poprzez podnoszenie swoich kompetencji.

 54. Karolina

  Moje lekcje:
  1. Być świadomym swoich sukcesów, które często są „małymi rzeczami” w naszej codzienności
  2. Bycie proaktywnym, należy wychodzić ze strefy komfortu

 55. Julia

  Moje najważniejsze lekcje z tego wideo to
  1) Wyznaczam krótkoterminowe cele, realizuję je w wyznaczonym czasie i celebruję! – nie tylko duże, nie tylko koniec dużego projektu, ale właśnie te małe, krótkoterminowe.
  2) Wypisuję swoje mocne strony, dzięki czemu jestem ich świadoma. Działam, pracuję w oparciu o nie i rozwijając je dalej.

 56. Estera

  Dziś usłyszałam od córki „oglądasz filmik z tą Panią, która organizuje Ci życie” 😂
  Czyli nawet ona zauważa zmiany :)

  Moje 2 lekcje z tego nagrania.
  – Doceniaj małe sukcesy. Tak często o tym zapominam oczekując od siebie coraz więcej.
  – Zacznij działać, nie wystarczy wiedzieć. Biorę zeszyt i robię notatki. Wytyczam realne cele i je realizuje :)
  Dziękuję 💖

 57. Anna

  Witam serdecznie,
  Pierwsza lekcja, ktora niby tak oczywista…ale niestety nie bylam jej swiadoma. Konkretnie chidzi mi o to, ze nasze sukcesy czy nawet porazki sa kosekwencja naszych decyzji. Tak jak Pani mowila, nie spadaja z nieba. Pracujemy na nie… kolejna eureka, ktora dzieki Pani odkrylam to sukcesy. Niestety naleze do ludzi, ktorzy dlugo rozpamietuja porazki a o sukcesach zapominam lub co gosza mysle… ze kazdy mogl to zrobic… teraz bede je zapisywac, zebym nie mogla sie ich wyprzec 😁 Dziekuje

 58. Nina

  Moja droga,
  nie znamy się, choć teoretycznie poznałam Cię ładnych parę miesięcy temu w mediach społecznościowych i zapałałam ambiwalentnym uczuciem: z jednej strony podziwiałam i zachwycałam się, z drugiej niekoniecznie wierzyłam w skuteczność Twoich metod w moim przypadku. Teraz, po obejrzeniu tego wideo, wydaje mnie się, że jednak Ty mnie znasz dużo lepiej, niż mi się mogło wydawać. :)
  Przede wszystkim przyznaję Ci rację w kwestii pielęgnacji sukcesów. Tego u mnie nie ma i nie było, ale… będzie. Ciężko mi dziś wypisać cokolwiek poza tym, co zasugerowałaś w filmie, ale mam nadzieję wykształcić tę umiejętność. Do tej pory byłam raczej typem męczennicy, cierpiętnicy, która samobiczowała się za każdy błąd, jaki zrobiła i nie przyznawała sobie prawa do bycia wystarczająco dobrą, by osiągnąć sukces. Często mówię o sobie, że mam więcej szczęścia, niż rozumu, bo udają mi się w życiu rzeczy, które chyba obiektywnie nie powinny mieć prawa się udać, ale może to jest właśnie to, co powinnam w swoim nastawieniu zmienić?
  Po wtóre, Twój przekaz odnośnie mocnych stron również jest inspirujący. Nigdy nie miałam pomysłu na siebie i swoje życie, bo wydawało mnie się, że ja nic tak naprawdę nie umiem i w niczym nie jestem dobra. No, przyznaję, jest jedna rzecz, którą dostrzegam nie tylko ja, ale też i inni ludzie. Z tym że ta jedna rzecz zawsze wydawała mnie się niewystarczająco duża, dobra, ważna, potrzebna, konkretna, możliwa do przekucia w jakikolwiek sukces zawodowy czy prywatny. Ale twierdzenie, żeby mocną stronę pielęgnować i doprowadzać do mistrzostwa ma tu kluczowe znaczenie: może samo w sobie nie będzie to coś przełomowego, co zmieni moje życie, ale kolejne małe sukcesy, które będę dzięki tym szlifom osiągać (punkt 3 Twojej metody), mogą wpłynąć pozytywnie na moje poczucie sprawczości i wewnętrznej siły.
  Dobra! Kamila, wchodzę w to! Spoufalam się, ale co tam – mam wrażenie, że i tak znasz wszystkie moje dotychczasowe wymówki i leniwe sekreciki.
  Dziękuję Ci!
  Nina

 59. Kamila

  1. Robić codziennie listę swoich sukcesow, wpisywać na kartkę, wrzucać do słoika.
  2. Stawiać małe krótkoterminowe cele i realizować je.

 60. Asia

  Materiał z „kopem” do działania :-)
  1. Celebruj sukcesy, te codzienne, te małe – często to gdzieś znika, czekam na coś dużego.
  2. Inwestuj w kompetencje poprzez cele krótkoterminowe, np. nauka języka rozbita na kawałki. Dzięki Kamila!
  3. Muszę napisać – jestem w trakcie rozwodu, wiem, że to była relacja, która podcinala mi skrzydła – wyciągam wnioski, mimo, że to trudne i dużo niepewności, ale tą pewność będę budować :-)

 61. Agnieszka

  Moje 2 lekcje z nagrania:
  1) koncentruj się na swoich mocnych stronach i je rozwijaj
  2) prowadź dziennik sukcesu każdego dnia

 62. Agnieszka

  Bardzo wartościowy materiał, nadrabiam wszystkie video przed jutrzejszą konferencją.
  Najważniejsze to WSZĘDZIE zabieraj ze sobą notatnik i długopis i notuj!!!! Notuj sukcesy, notuj zwycięstwa, notuj pomysły, notuj plany, po prostu wszystko zapisuj;)
  Działaj od razu, małymi krokami ale od razu bo jutro wcale dzień nie będzie lepszy.

 63. Marta

  Bardzo dziękuję. Moje dwie ważne lekcje: 1. Zrobić listę sukcesów ( w moim przypadku nie jest to łatwe) 2. Wypisać swoje mocne strony.

 64. Iwona

  Moje najważniejsze lekcje:
  1. To super, że szukam inspiracji, ale muszę zacząć działać
  2. Celebruj swoje sukcesy

 65. Anna

  Dziękuję, Pani Kamilo 🤗

  Moje lekcje:
  1. Nie wystarczy wiedzieć – trzeba działać
  2. Doceniaj, zapisuj codziennie i pielęgnuj swoje sukcesy.

 66. lucyna

  dla mnie najważniejsze lekcje to:
  1. zakończ toksyczne relacje – dlatego jestem juz po rozwodzie z mężem, gdyż nie dawał mi wsparcia do mojego rozwoju.
  2. zacznij działać- wszystko działą jesli ty działasz :-)
  oraz inwestowanie w swoje kompetencje.

 67. Ewa

  Dwie lekcje to:
  1. Doceniać swoje sukcesy!
  2. Co jeszcze mogę zrobić aby dotrzeć do poziomu mistrzowskiego
  Dziękuję…

 68. Małgorzata

  Lekcja 1. Konsekwencją w działaniu.
  Lekcja 2. Inwestowanie w nowe kompetencje
  Mój mail: [email protected]

  Dziękuję i pozdrawiam.
  P. S. Na konferencję zapisałam się, trzy książki, by je z wielką przyjemnością przeczytać, kupiłam. Dziękuję 😘

 69. Dorota

  1. Wiesz czy działasz?
  2. Wypisuj dwoją listę sukcesów.

 70. Barbara

  Moje dwie lekcje to:
  1. Należy pielęgnować swoje sukcesy, żeby budować poczucie własnej wartości.
  2. Należy inwestować w swój rozwój.

 71. Agata

  Moje najważniejsze lekcje:
  Lekcja 1. Wytyczać cele krótkoterminowe i je realizować.
  Lekcja 2. Robić codziennie listę swoich sukcesów

 72. Agnieszka

  Bardzo ważną dla mnie lekcją do zapamiętania jest to, by z porażek wyciągać wnioski i szybko iść do przodu, a sukcesy celebrować. Zazwyczaj niestety robię odwrotnie, analizuję porażki bardzo długo, rozkładam na czynniki pierwsze, długo o nich pamietam. Rzadko myślę o sukcesach, zwłaszcza tych małych. Teraz odwrócę te proporcje. Druga ważna lekcja to myśl, że warto rozwijać i skupiać się na swoich talentach i z nich robić atut. Często myślałam tylko o tym, czego mi jeszcze brakuje, czego potrzebuję, natomiast kompletnie pomijałam te sfery, które są moimi mocnymi stronami. Większość z tych rzeczy oczywiście to działania nie do końca uświadomione. Teraz będę do tego podchodziła inaczej. Dzięki, Kamila!

 73. Marta

  Bardzo dziękuję Wam za to nagranie i za całą Waszą pracę. Myślę, że najważniejsze lekcje, jakie wyciągnęłam z tego wideo, to:
  1. Naprawdę nie warto tkwić w żadnym toksycznym związku. Nieważne, kim jest dana osoba – czy to przyjaciółka, partner, czy osoba z rodziny – jeżeli czuję się niekomfortowo w ich towarzystwie, powinnam wyciągnąć wnioski
  2. To ja ze sobą muszę czuć się dobrze i czerpać z życia tyle, ile mogę, nieważne jest zdanie innych. Bardzo często zapominam, jak fantastycznie czuję się po zrealizowaniu swoich planów i celów i nie podejmuję kolejnego kroku (bo znów czuję dziwny, paraliżujący strach) – a tak wiele tracę! Muszę z tym skończyć

 74. Jola

  Dziękuję… 😊
  Moje 2 ważne lekcje:
  1. nie wystarczy wiedzieć, trzeba działać,
  2. warto odciąć się od toksycznych ludzi.

  • Karolina

   Moje dwie ważne lekcje:
   1. Być świadomym swoich sukcesów, które często są „małymi rzeczami” w naszej codzienności
   2. Bycie proaktywnym, należy wychodzić ze strefy komfortu

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłanie

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?